Nije humano.

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
pisiforme
Postovi: 5
Pridružen/a: 27 ožu 2012 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Nije humano.

Post Postao/la pisiforme » 27 ožu 2012 10:59

Razlog zbog kojeg sam se registrirala i zbog kojeg pišem ovo je video na koji sam naletila prije neki dan. :wow:
Ne mogu staviti link iz razloga jer je blokiran zahvaljujući par nas koji smo ga i prijavili, a i da nije ne bi' htjela da se takvo što raširi. :tantrum
U svakom slučaju, na videu je bila parodija na mega popularnu američku pjesmu "Barbie girl" u izvedbi Aqua-e i stavljene su slike "butch" (muškobanjastih lezbejki) cura (pretpostavljam da su im slike pokupili s gay.hr-a, facebook-a i sl.) i nazvane su greškama prirode. Bilo je to više kao nekakav slide-show. Uglavnom, parodija je išla nešto kao; "Hello Barbie, you disguist me." :wow:
I naravno, djevojke su bile shrvane kad su saznale za to, kako i ne bi. :shrug:

Pa se pitam koliko je pametno postavljati fotografije na gay.hr i takove "date servise".
Koliko je tvoja privatnost sigurna ne samo na njima, nego i ovdje? Jer tu se može registrirati bilo tko i može imati 100 profila.

Što mislite o prisilnom out-anju i imate li takvog iskustva?
Da li se ovdje kad desila slična stvar?

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Nije humano.

Post Postao/la slapa » 27 ožu 2012 11:32

A pa normalno je da ako staviš svoju sliku na bilo kakvu društvenu mrežu koja je u biti otvorena svima da se može takvo nešto dogoditi. To jest nije normalno, ali moraš znati da se može dogoditi. Treba misliti na moguće posljedice na vrijeme. Ali žao mi je čuti da se netko sjetio koristiti fotke u tako brutalnom videu.

Pamet u glavu cure, postoje normalniji načini da saznate kako izgledaju cure koje vam se čine zanimljivima od objavljivanja svojih fotki na mjestima gdje su dostupne velikom broju ljudi...

Ovdje na CroL-u ljudi baš i nemaju običaj objavljivati svoje fotke. Osim nekolicine na profilima. Pretpostavljam da je onaj tko stavi fotku spreman na autanje svima...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

madamcrayensur
Postovi: 66
Pridružen/a: 10 ožu 2012 18:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Nije humano.

Post Postao/la madamcrayensur » 27 ožu 2012 11:34

jebeni šupci..više se pitam otkuda više dolazi ta energija za mrziti i rugati...
jedva čekam ovaj ful pauer kapitalizam što se valja iza brda,da im ne ostavi vremena za dignuti glavu od borbe za golo preživljavanje...

pisiforme
Postovi: 5
Pridružen/a: 27 ožu 2012 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Nije humano.

Post Postao/la pisiforme » 27 ožu 2012 13:07

slapa je napisao/la:A pa normalno je da ako staviš svoju sliku na bilo kakvu društvenu mrežu koja je u biti otvorena svima da se može takvo nešto dogoditi. To jest nije normalno, ali moraš znati da se može dogoditi. Treba misliti na moguće posljedice na vrijeme. Ali žao mi je čuti da se netko sjetio koristiti fotke u tako brutalnom videu.

Pamet u glavu cure, postoje normalniji načini da saznate kako izgledaju cure koje vam se čine zanimljivima od objavljivanja svojih fotki na mjestima gdje su dostupne velikom broju ljudi...

Ovdje na CroL-u ljudi baš i nemaju običaj objavljivati svoje fotke. Osim nekolicine na profilima. Pretpostavljam da je onaj tko stavi fotku spreman na autanje svima...
Problem je što na gay.hr-u vlada neka čudna situacija s tim profilnim slikama. Ljudi će ti rijetko odgovoriti na poruku ako nemaš profil sliku, tj. ako ne znaju kako izgledaš i misle da si lažnjak i sl.
I vjeruj da nisu spremni na autanje svima, većina se autala tek prijateljima, bar kako ja vidim. :shakinghead:
I kad dođeš na takav sajt da upoznaš nekoga definitivno ne očekuješ da će ti netko uzeti fotke i napraviti slide-show na youtube-u. Ali, upravu si ipak da treba biti oprezan, samo eto ljuti me sve to. :primalscream:

pisiforme
Postovi: 5
Pridružen/a: 27 ožu 2012 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Nije humano.

Post Postao/la pisiforme » 27 ožu 2012 13:08

madamcrayensur je napisao/la:jebeni šupci..više se pitam otkuda više dolazi ta energija za mrziti i rugati...
jedva čekam ovaj ful pauer kapitalizam što se valja iza brda,da im ne ostavi vremena za dignuti glavu od borbe za golo preživljavanje...

Ja ne znam zašto sam ja iznenađena time, poslije svih sranja na paradama, maltretiranja i svega.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Nije humano.

Post Postao/la Popeye » 27 ožu 2012 14:07

21. stoljeće. internet. tako to.

ne treba se previše nervirati.

Avatar
Frajla
Postovi: 19
Pridružen/a: 25 ožu 2012 11:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Nije humano.

Post Postao/la Frajla » 27 ožu 2012 14:42

Debila bez pametnijeg posla ima napretek nažalost ali svi bi trebali bit svjesni rizika stavljanja slika na net, pogotovo gay populacija, tim više oni koji nisu autani ili nisu na to spremni. Jebiga, internet i to. Eventualno bi se moglo nešto iskombinirati ako se sazna ip autora ali inače :shrug:
"Life's what you make it."

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Nije humano.

Post Postao/la shizika » 27 ožu 2012 16:10

faaak kako to nisam vidjela!!:D
...život je lijep... (:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Nije humano.

Post Postao/la slapa » 27 ožu 2012 16:17

šizo ponašaj se! :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Nije humano.

Post Postao/la shizika » 27 ožu 2012 16:18

pa htjela bi gledat taj topic, znas da ja volim butch djevojke <3
...život je lijep... (:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Nije humano.

Post Postao/la Fusion » 28 ožu 2012 12:53

Popeye je napisao/la:21. stoljeće. internet. tako to.

ne treba se previše nervirati.
To.
Ne bi mi bilo svejedno, ali na tragu ovoga što je napisala Ooooo bolje se pozabaviti racionalizacijom, omjerom samopouzdanja i činjenicom tko to radi, a ne što radi.

Na gay hr-u imam slike na profilu već nekih 8-9 godina (trenutno nemam, ali vratit ću ih kad se opet aktiviram :D).
Nikad nikakvih problema, a da ih je i bilo snašla bih se. Jedno vrijeme mi je stajalo u profilu da ne namjeravam odgovarati na poruke bezglavim ljudima. :D
Mada ne odgovaram ni onima s glavom ako su neaktivni na forumu pa nemam nikakav dojam o njima, a upoznavanje od početka me smara.

Nije da ne shvaćam, ali moram priznati da zarolam očima kad ljudi od svoje privatnosti rade religiju, histeriziraju oko slika, slikanja na LGBT partijima i sl. Sami sebi stvaraju najveći stres. Ne mogu zamisliti da izađem negdje van i cijelo vrijeme strahujem hoće li me netko uslikati i to objaviti na nekom portalu. Zapravo, već jesu u nekoliko navrata. :D

S tim u vezi, nisam još nikoga čula da bi se nakon outanja vratio natrag u ormar. Mislim da to govori puno samo za sebe.

pisiforme
Postovi: 5
Pridružen/a: 27 ožu 2012 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Nije humano.

Post Postao/la pisiforme » 28 ožu 2012 15:40

Ooooo je napisao/la:to ionako nije napravio netko tko je normalan... na takvo sto se bez obzira na fizicku ljepotu, ne treba i ne smije reagirati s osjecajima neugode...neeeeeee, napravis drugi video smao ga preokrenes :DDDD

bitno je od koga potice kritika? i bitno je da se ljudi u sebi osjecaju ljepima. ako netko nema kompleksa sto ne izgleda kao barbi, onda taj spot i ne bi trebao smetati, nego izazvati revolt...

a to sto nije humano...jbte sto je danas humanost i gdje je naci je veci problem od homofobnih budala...
Vidim ti bi to baš super podnijela.




Nije da ne shvaćam, ali moram priznati da zarolam očima kad ljudi od svoje privatnosti rade religiju, histeriziraju oko slika, slikanja na LGBT partijima i sl. Sami sebi stvaraju najveći stres. Ne mogu zamisliti da izađem negdje van i cijelo vrijeme strahujem hoće li me netko uslikati i to objaviti na nekom portalu. Zapravo, već jesu u nekoliko navrata. :D

S tim u vezi, nisam još nikoga čula da bi se nakon outanja vratio natrag u ormar. Mislim da to govori puno samo za sebe.[/quote]

Naravno da histeriziraju, nisu svi iz Zagreba i nemaju svi ekstratolerantnu ekipu i roditelje. Ovo je Hrvatska, ne jebeni NY. Ja bi' prva popizdunila, ali ono...tvoje mišljenje.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Nije humano.

Post Postao/la Fusion » 28 ožu 2012 16:01

N da.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Nije humano.

Post Postao/la Popeye » 28 ožu 2012 16:36

smatram problematičnim kada je LGBT osobe druže s homofobima, gdje god živjeli. moja (str8) ekipa inače nije tolerantna niti ekstratolerantna, nego potpuno prihvaćaju homoseksualnost kao nešto prirodno i normalno. da nije tako, sigurno mi ne bi bili ekipa.

inače, stvar je jasna: ako ne želiš da ti fotka završi gdje ne želiš, ne objavljuj je online. svijet po defoltu ne mora poštovati svaki ormar.

ps
ovo nije humano:
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/18 ... vanja.html

Odgovorite