Ministar zdravlja:Gay is ok

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
buddha laa
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 ožu 2012 12:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la buddha laa » 29 ožu 2012 10:21

Povodom jučerašnje ne tako iznenađujuće izjave ministra Rajka Ostojića vezane za medicinski potpomognutu oplodnju,gdje je naveo da su sve žene iste i kako bi dao priliku za potpomognutu oplodnju i ženama bez partnera i lezbijkama,a sve "začinio" izjavom da je gej ok,na što su,vjerujem,našim dežurnim desnim,profašističkim,crkvenim i ostalim dušebrižnicima rogovi probili lubanje,zanima me vjerujete li više ovoj Vladi nego prethodnoj u ostvarivanju nekih (naših) osnovnih ljudskih prava,kao i što mislite o predizbornoj šutnji na ovu i slične teme kako bi se dobili i ipak ne tako liberalni birači desnice,koji su,nemajući puno izbora,pokazalo se,u velikom broju kliknuli prekidače u svojim glavama i glasali za lijevu opciju.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Fusion » 29 ožu 2012 10:50

To je naš zajednički stav, došli smo do zaključka da su svi imali takav stav, ali to nekako nije odmah došlo do izražaja, rekla je Pusić, a isto je potvrdio i ministar Ostojić. Na pitanje znači li to da se lezbijskim parovima otvara mogućnost da imaju djecu, Ostojić je odgovorio kako se vremena mijenjaju.

Čak i u moje vrijeme to se smatralo bolešću. To definitivno nije bolest. Napravili smo civilizacijski pomak, ne mi Hrvati, nego svi u Europi i svijetu. To je normalno stanje, ili da kažem engleski: Gay is ok!, poručio je ministar.

:touched:
buddha laa je napisao/la:zanima me vjerujete li više ovoj Vladi nego prethodnoj u ostvarivanju nekih (naših) osnovnih ljudskih prava
Ne bih glasala za njih da ne vjerujem. Bila sam ljuta tijekom kampanje jer se podilazilo većinskom mentalitetu zbog skupljanja glasova, al' jebiga, ne kaže se uzalud da je politka kurva. U jalovom izboru između takve kampanje i velike mogućnosti da oni neandertalci ostanu na vlasti, biram onda radije takvu kampanju. :/

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Popeye » 29 ožu 2012 11:59

vladi ne vjerujem, ali imam očekivanja.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2012 12:37

Pardon my french al nabijem ga sa "gay je ok"
to je trebao govoriti prije nego sto su sastavili zakon gdje, ne samo lezbijkama, vec i svim zenama bez partnera onemogucavaju umjetnu oplodnju.
rijeci me ne zanimaju vec djela a ovo je sad sranje
Measure of a woman is her sense of humor

buddha laa
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 ožu 2012 12:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la buddha laa » 29 ožu 2012 14:27

Zita je napisao/la:Pardon my french al nabijem ga sa "gay je ok"
to je trebao govoriti prije nego sto su sastavili zakon gdje, ne samo lezbijkama, vec i svim zenama bez partnera onemogucavaju umjetnu oplodnju.
rijeci me ne zanimaju vec djela a ovo je sad sranje

Upravo na to se odnosilo moje pitanje o podilaženju desnim biračima prije izbora,iako je jasno k'o dan da opcije ljevice,kao i lijevog centra,gdje bih svrstala Kukuriku imaju već po svom svjetonazoru liberalan stav prema "manjinama".Ili bi se morali takvima predstavljati već po svojoj političkoj vokaciji.
Enivej,novi prijedlog spomenutog zakona nije još,kao što sama riječ "prijedlog" kaže,ni izglasan,a kamoli da je u proceduri na terenu.

Gost

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Gost » 29 ožu 2012 15:24

očekivala sam puno od ove vlade u cjelini. ali onda sam shvatila da će u svakoj bit ljudi koji će ti se sviđat više, i koji će ti se sviđat manje. npr. sere mi se od linića i njegovih financijskih sranja, dizanja poreza na 25 itd.

milanović me živcira jer liči na nekog beskičmenjaka koji nije u stanju zauzet svoj čvrsti stav, sve prebacuje na zajedničku odgovornost većine. "svi moraju poštovat zakone", osim ako ne moraju, to je zaboravio dodat.

uglavnom da prestanem oftopičarit, ispričavam se, misliim da je dobro što imamo pusićku i slične njoj tu negdje u vrhu vlade, i nadam se da će se takvi potruditi postići neke veće korake naprijed što se tiće općenito manjina, pa tako i LGBT populacije.

jasno mi je da treba puno puno vremena, i da treba ići polako... ne smijemo se zaletavati, pa kao slovenci, da vlada nešto ajmo reć dozvoli, pa desnica izglasa referendum i taj ref ne prođe :/

eto, my opinion. :typerhappy:

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Pi » 29 ožu 2012 16:58

Promijenite naslov teme, promijenio je izjavu:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/opac ... 07023.aspx

Ja ću umrijeti od smijeha, majke mi :D :D :D A što je najgore, i Opačićka potvrdila :D

E, a gdje su oni koji su govorili da se to SDP u predizbornoj kampanji samo "ulizuje" desnim biračima :D

@Fusion - oni neandertalci misle da ne smiješ imati i odgajati djecu, ovi isto to misle. Dedukcija nalaže da su i ovi neandertalci.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Afrodita » 29 ožu 2012 21:33

Zita je napisao/la:Pardon my french al nabijem ga sa "gay je ok"
to je trebao govoriti prije nego sto su sastavili zakon gdje, ne samo lezbijkama, vec i svim zenama bez partnera onemogucavaju umjetnu oplodnju.
rijeci me ne zanimaju vec djela a ovo je sad sranje
Slažem se ova silna dodovoravanja i igre riječima su skroz bezevezne. Nek nešto naprave čvrsto realno i zakonski.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Gost

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Gost » 29 ožu 2012 22:29

Punk kufer mi je njihovih PR balona - djela su bitnija.
Rezultati.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Fusion » 30 ožu 2012 06:53

Pi je napisao/la: [cluck/]
@Fusion

- oni misle
ovi misle
Dedukcija nalaže [/cluck]
Dirljivo.
Čudim se kako ti već dosad logičke metode nisu naložile konkluziju da mene zbilja ne zanima što ti "misliš". slika

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Pi » 30 ožu 2012 10:22

Fusion je napisao/la:
Dirljivo.
Čudim se kako ti već dosad logičke metode nisu naložile konkluziju da mene zbilja ne zanima što ti "misliš". slika
Naravno, glupost je po definiciji ponavljanje istog postupka očekujući drukčije rezultate. S obzirom na to da ti stalno ponavljaš isti postupak neslaganja sa mnom i uvijek dobivaš isti rezultat, tj. uvijek si u krivu, deduciraj što to govori o tebi :D

Zapravo, biti u pravu nije nešto posebo. Ali biti u krivu samo zato da pokažeš da si načelno protiv nekoga, eh to je za neke stručnjake s diplomom iz posebnog područja.

Kome je dedukcija, tj. zaključivanje smiješno... ne znam što da kažem o tome.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Fusion » 30 ožu 2012 10:25

Pi je napisao/la:...slika
slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Popeye » 30 ožu 2012 10:47

ignore opcija rulz! :D

enivej, bas sam malo mucnuo frizurom u vezi ove tematike, te se prisjetih s koliko je peripetija u americi prolazilo ukidanje DADT. bio je to visemjesecni proces, s hrpom glupih i frustrirajucih izjava, al je rezultat na kraju da je DADT ukinut.
politički proces je uvijek smor, iritacija i pizdarija, al to ne znaci da na kraju nece biti zadovoljavajuci rezultat. zasad ne vidim u hrvatskoj niti jednu drugu realnu politicku konstelaciju na vlasti osim ove a da ce LGBT osobama omoguciti veci stupanj ravnopravnosti. prilicno sam siguran da cemo na kraju mandata ove vlade biti na vise nacina u dosta boljoj poziciji.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Fusion » 30 ožu 2012 10:52

Popeye je napisao/la:prilicno sam siguran da cemo na kraju mandata ove vlade biti na vise nacina u dosta boljoj poziciji.
Same here. : )

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la zenia » 30 ožu 2012 15:22

a zaboli mene šta je njemu gay ok, ako ne radi ništa po pitanju zakona...
donose zakon koji nije baš ok, ne treba mi da se on smješka na telki i
guguče bezveze..
nek napravi nešto konkretno...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la tamara3 » 30 ožu 2012 15:52

Mogli bi otvorit kladionicu :gigglenod:.

Evo, 10 kuna da ćemo na kraju mandata ove vlade imati neki oblik registriranog partnerstva s minimalnim pravima, ali u obiteljski zakon ući nećemo, niti će lezbijke moć na umjetnu oplodnju. Nećemo imat ni banke sperme.
Nisam to najbolje obrazložila, ali tako nekako.

Anyone else, 10 kuna ;)?

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Pi » 30 ožu 2012 16:18

Popeye je napisao/la:ignore opcija rulz! :D
Je, staviš ow i mene na ignore, i onda je jednoumlje kao u vrijeme Tite, tad je bilo najljepše, jelda popeye :D :D :D

@tamara3 - tad će se za 10 kn moći kupiti možda žvaka, pa može, ali da je fer, bila bi oklada u ono što su zastupali prije izbora, a ne samo u ono što im EU nalaže :)
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la zee » 30 ožu 2012 21:52

tamara3 je napisao/la:niti će lezbijke moć na umjetnu oplodnju.
kako ne - ako su neplodne, hoće! :D

vezano za izjave dotičnog bivšeg ministra Milinovića - ja bih zaista voljela da on ode u neku svoju ličku šumu (pritom, ne omalažavam Liku) i tamo provjerava i dokazuje neplodnost na ličkim medvjedicama. (pritom ne omalovažam ličke medvjedice).

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la bašja » 31 ožu 2012 07:29

Pi je napisao/la: Kome je dedukcija, tj. zaključivanje smiješno... ne znam što da kažem o tome.
De, Dukcija, ne budi smiješna :gigglenod:
............
nije loša fora :sulking:
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la odiseya » 31 ožu 2012 23:29

Vesna Pusic od prvog dana ne odustaje od svog stava, a to je da se drzava nema pravo mijesati u zivot pojedinca te takdjer podupire maksimalnii razvitak I ocuvanje gradjanse slobode.
I sada je izjavila kako svaka zena be obzira ima li partnera ili nema...I ako ga ima bez obzira tko to bio ima pravo na umjetnu oplodnju ukoliko to zeli. Momentalno samo HNS zastupa Tako otvorene stavove, a SDP se pokusava svima ulizati pa plese I mulja gdje stigne ~zbljuv~n

Gost

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la Gost » 01 tra 2012 08:12

nisu svi iz hns-a za to .... ima i u sdp-u ljudi koji podržavaju... a ima ih svugdje i onih koji se ulizuju, itd. itd.

kako god ja se pitam kad će maknut ovog Čaću da HNS bude ono što i treba bit, s Pusićkom na čelu.

Inače, slažem se s Popeyem, ova Vlada jest najbolje moguće rješenje u ovom trenutku, i sigurna sam da ćemo se pomaknuti s mrtve točke. Samo je pitanje za koliko... ali mislim da je bilokakav pomak ipak... zadovoljavajući, s obzirom na činjenicu da, kad bi dešnjaci bili na vlasti, ne da se ne bi pomakli s mrtve točke, nego bi se pomakli natrag.

buddha laa
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 ožu 2012 12:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la buddha laa » 02 tra 2012 15:10

firefly_cro je napisao/la:nisu svi iz hns-a za to .... ima i u sdp-u ljudi koji podržavaju... a ima ih svugdje i onih koji se ulizuju, itd. itd.

Osobno sasvim slučajno dobro poznajem jednog stranog ministra koji je politički opredijeljen krajnje desno i javno zagovara stavove "samo mi do neba","pedere na lomaču" i slično.
Privatno,on je krajnje liberalan,živi sa ženom koja je uspjela roditi jaaako mlada,dok nije upoznala dotičnog.Prodala je svojoj kćeri priču da joj je sestra i ova je do svoje skoro dvadesete vjerovala da joj je mama-sestra,a stvarna baka-mama.Ta kćer je uz sve to otvoreno gej,spomenuti političar nju i njenu curu voli i izrazito podržava,kao i nas,njihove prijatelje,u što sam se uvjerila nebrojeno puta itd.,itd.
U činjenicu kakav on na kraju ispada čovjek,obzirom na svoj politički angažman..ne želim ulaziti.
Dakle,to tko je za a tko protiv pedera i lezbi je užasno relativan pojam,njemu je,recimo,ovako pao grah.

Inače, slažem se s Popeyem, ova Vlada jest najbolje moguće rješenje u ovom trenutku, i sigurna sam da ćemo se pomaknuti s mrtve točke. Samo je pitanje za koliko... ali mislim da je bilokakav pomak ipak... zadovoljavajući, s obzirom na činjenicu da, kad bi dešnjaci bili na vlasti, ne da se ne bi pomakli s mrtve točke, nego bi se pomakli natrag.
Ovdje se potpuno slažem.Idemo sad trčati na sto metara,utrku nećemo istrčati cijelu sigurno,pitanje je samo na kojem ćemo metru lipsati,na 50-om ili 95-om...

buddha laa
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 ožu 2012 12:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Ministar zdravlja:Gay is ok

Post Postao/la buddha laa » 02 tra 2012 15:12

Malo mi je gornji komentar završio u kvoutu,pardoniram se.

Odgovorite