Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Gost

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Gost » 12 lip 2012 19:56

Nek miyenjayu spot...nek izbaci yebene barbike i kenove i svi zadovoljni...nek stavi autiće,bagere,helikoptere i avione samo bez paljenja :D ....ne ne...bolje ne ni to...nek stavi plišane igračke velike i manji stan....ma day ybt yoš se niye rodio tko ye svima ugodio....stvar interpretacije...uostalom trebalo ye zato svega pomalo u spot (5 različitih obitelji) i to negdye vani snimit i bez igrački-više interakciye roditelji i dyeca -to ye bitno, a ne u zatvorenom prostoru i super...šta god ye trebalo opet se vracamo na to da ye sve super čim se netko bori i oko toga angažira i spot mora bit provokativan (nema smisla ako niye) tako da iduce godine ce bit novi spot, a sad ovay i bez tenziya i svaka čast svima koyi na bilo koyi način sudyeluyu u prideu! :feelingfree:
Zadnja izmjena: Gost, dana/u 12 lip 2012 20:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la slapa » 12 lip 2012 19:59

Nije to niz dlaku ovih 90% nego nas ima dosta (vjerujem većina) u ovih 10% koji želimo da slika LGBT obitelji koju pokazujemo izgleda kao normalna obitelj. Što i je. I da se to napravi bez omalovažavanja ikoga. Zašto provokacijama baciti sjenu na kampanju sa sjajnom porukom?
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Aven » 12 lip 2012 20:06

Što je to normalna obitelj?

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la fakatja » 12 lip 2012 20:11

Tako, je Slapo. Peace , brothers and sisters, Barbike i Keni i ostale varijacije:D
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la slapa » 12 lip 2012 20:11

Saša je napisao/la:Što je to normalna obitelj?
Ono kad uđeš u kuću gdje žive roditelji i djeca koji funcioniraju kako najbolje znaju a u pozadini uglavnom ne svira creepy muzika i ne pale se barbike. Nisam se referencirala na to tko su roditelji, koliko ih je i kako izgledaju bilo oni bilo djeca. Samo ovaj spot jednostavno djeluje nestvarno, čudan je i zbog toga i slika obitelji izgleda čudno mada nije.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
pour femme
Postovi: 22
Pridružen/a: 14 ožu 2009 19:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Darkwood

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la pour femme » 12 lip 2012 20:16

MarkizaPride je napisao/la:Meni je super to što prva obitelj koju je rvacka javnost imala prilike vidjeti nije bljutava patetika s stereotipnim prikazivanjem "žena" i "muškaraca". Yes, Popeye, možda nije koorporativna reklama za Tmobile sa zaljubljenim lezbijkama i njegovanom kosom i tonom šminke, ali je baš ono što ima potpis Zagreb Pridea. ;)
Pa patetično je i prikazati djecu opterećenu sranjima koje rade odrasli ljudi. U ovom slučaju je to heteropatrijahalna čizma, spaljivanjem najpoznatijeg heteroseksuanog para na svijetu ona pokazuje bunt prema heteropatrijahatu, želi ga srušiti.
Nije Tmobile nego Unicef i mali gladni crnac napuhanog trbuha.

Aven

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Aven » 12 lip 2012 20:23

@slapa:

Ja ga uopće nisam doživjela tragično već onako kako sam i napisala - autor se htio igrati Lyncha. :happycry:

Samo što kod Lyncha slične pizdarije javnost proglašava umjetnošću, a ovdje provokacijom. Stvar je konteksta.

I ovu kampanju koju sam spomenula je veliki dio LGBT osoba smatrao nepotrebnom provokacijom, meni je bila odlična upravo iz razloga što smatram da aktivizam treba ići (daleko) iznad zadanih normi kako bi se postigla tražena jednakost i da ponekad/često treba i provocirati javnost. U suprotnom se stvari odvijaju puževim korakom i konstantno implicira na inferiornost onih koji nešto traže. Bit ćemo dobri i NORMALNI da bi vam se svidjeli, udijelite nam milostinju. Užasić. slika

Ovaj spot mi je bezvezan iz razloga što se zna što bi trebala predstavljati propagandna poruka - ona nije podložna milijun različitih interpretacija već ima jasnu ideju/poruku (ma kakva ona bila). Ovo je jednostavno ogroman fail u kontekstu propagande/marketinga tj. ništa drugo do li nečije "umjetničko" izdrkavanje. :D Šteta dobrog casta. :D


Idem van iz ove teme jer ću opet izgubiti masu vremena i energije. :D
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 12 lip 2012 20:56, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la slapa » 12 lip 2012 20:36

Ma Saša raspravljamo tu a slažemo se prilično u svemu :D Kampanja mi je super. I plakat. I ova obitelj. Ali spot je takav kakav je. Fulali su. Išli su snimati umjetnički filmić a trebali su napraviti dobar i upečatljiv promo spot.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la jpeg » 12 lip 2012 22:45

zasto u spotu na kraju medju glumce pise: Ivo Mesić.
koji ivo? jel to oce rec da je ona zenska sa sisama tip?

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la ariadne » 12 lip 2012 22:47

Starija i puno simpatičnija verzija Justina Biebera? :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Billie Deadwilder » 12 lip 2012 23:28

Ne dopada mi se niti plakat a niti spot. Zapravo na samome kraju spot mi je čak simpa (donekle) no opet poruka njega nije došla do mene i kurca ne znam o čemu se radi, a nisam jedina osoba koja to nije shvatila. <3 Uglavnom potpisujem onaj dio od korisnice Saše o propagandi. Trebala bi biti jasna poruka spota. A nije.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la ow » 13 lip 2012 00:14

iako sam se vec i prije dvoumila, spot me je uvjerio da ne trebam ici na ZG Pride
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la rainbow » 13 lip 2012 00:59

nemam sad vremena čitati što ste rekli da spot znači, pa ću samo prvu rekaciju reć- wtf?

bum drugi dan kad ću imat malo više force možda imala i drugo razmišljanje, al sad mi je samo sumoran filing

al dabogda i polučili neki konstruktivan rezultat s otim spotom

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Dash » 13 lip 2012 01:29

ČEMU NOĆNE MORE DJETETA U TOJ SITUACIJI ???

Zar da dijete zdrma javnost? ... a hoće ... zdrmat će ga.

Nemate ni pojma koliko!!!
Taman dobijem podršku od hetero osoba i onda ODVALITE spot u kojem dijete tog para pali igračke mojih prijatelja/ica i njihove djece... i mnogih vas.

Čemu?!
Vas 200... ajmo reć i 1000 aktivnih ...pa neka vas je 5 000 aktivnih, jakih outanih, želite ić' u borbu prsa u prsa. Žestoko!!!
Svaka čast.
Ne u moje ime.
Nisam outana skroz.

Ali na ovaj morbidni način u kojem je dijete na FRONTLINE-u... neću pristati.

Ne preskačite skaline, jer život je skalinada. I gro ljudi je na skaletama.

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 13 lip 2012 04:16

Autor spota :D je napisao/la:Nema tu apsolutno NIKAKVIH slojeva metafore, skrivene simbolike, vizualnih kljuceva and shit like that. Sve je prilicno jednostavno, potpuno linearno, pa cak i malo banalno. Nema ni s od surealnosti, ni l od lyncha. Lutke reprezentiraju... wait for it... lutke! Dakle, obican kulturni proizvod koji je prisutan u domu vecine djevojcica te dobi.

Citava scena sna za djevojcicu je (meni bar) dirljivo rjesavanje konflikta izmedju ljubavi prema vlastitim neortodoksnim roditeljima i nametnutog kulturnog modela koji njih ne uzima uobzir. Jasno je sto pobjedjuje.

Ljudi kao da na silu zele opteretiti spot nekakvim viskom znacenja, ali to sad vec ima vise veze s tim tko je spot producirao nego s bilo cime sto se odvija u njemu. Ako ste ocekivali neku "poruku", nema je, osim eventualno da su djeca kreativna i da mogu naci nacina kako da procesuiraju bilo sto, pa tako i queer roditelje u drustvu koje te rigidno pokusava normalizirati.

Stvari zaista treba uzeti zdravo za gotovo. Ne, nije u spotu transrodna osoba zato sto zelimo reci nesto o transrodnosti, nego zato sto transrodni ljudi postoje i nema razloga da ne budu u spotu, niti da njihovo prisutstvo posebno pravdamo.

btw. ne znam who in their right mind moze pomisliti da djevojcica ima nocnu moru. jel vi vidite sto i ja vidim? jer ja vidim hrpu igracaka, boja, radosti, djecjeg smijeha i chopina. not to mention totalno blazeni izraz lica nakon sto se probudi. kakav jebeni lynch? if it was more sugar-coated you would get diabetes.
---

O propagandnim vrijednostima necu govoriti, jer to nije do mene nego do organizatora, ali za mene je Zagreb Pride dovoljno evoluirao da ne treba traziti legitimitet svake šuše sa osnovnoškolskim interpretativnim kapacitetima, and especially of the easily offended.
A btw, ja stvarno ne kuzim u cemu je drama. Neke stvari mi jesu mozda ne bas najbolje prikazane (dorucak im je malo siromasan :D), ali sve u svemu ne cini mi se bas toliko skandalozno.

Ako je nekome paljenje Kena i Barbie u snu nešto provokativno i brine ga/ju kakvu to poruku šalje prosječnom čitatelju 24 sata (jer to je osoba čije se prihvaćanje treba tražiti i ne daj bože da se proba ta osoba podignuti na malo višu razinu, trebamo svi mi njoj podilaziti)... Shrug.

Po meni bi svako dijete trebalo paliti/uništiti tako idiotske igračke, djevojčica u spotu ima barem opravdan razlog. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la JaNNa » 13 lip 2012 07:41

još uvijek imam HM... u glavi... a nije zbog Y! :D

spot kao umjetničko djelo je jeben!
spot kao propaganda transrodnih i transeksulanih osoba je dobar!
spot kao propaganda obiteljskih vrijednosti je koma!
spot kao progaganda gay zajednice kao "normalne" i pokušaj priblažavanja iste svima - ne da je promašaj, nego nema veze s vezom!

ovih 90%, o kojima pričate, će optužiti gay zajednicu da žele kraj heteroseksualnih zajednica. a samo to nam je trebalo.

i da, komentare tipa: duga kosa, našminkano lice i ostalo nisu za ovaj spot, jer nisu pravo lice su mi super. di vi živite?
Ryu je napisao/la: Ako je nekome paljenje Kena i Barbie u snu nešto provokativno i brine ga/ju kakvu to poruku šalje prosječnom čitatelju 24 sata (jer to je osoba čije se prihvaćanje treba tražiti i ne daj bože da se proba ta osoba podignuti na malo višu razinu, trebamo svi mi njoj podilaziti)... Shrug.
Po meni bi svako dijete trebalo paliti/uništiti tako idiotske igračke, djevojčica u spotu ima barem opravdan razlog. :D
Ryu ;) - prosječan čitatelj je taj koji odlučuje o našim pravima. koliko god to nama bilo mrsko, dok se drugi ne "smiluju" mi nećemo imati prava. a ovaj spot ne potiče empatiju LGBT zajednice, a kamoli heteroseksualne.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la slapa » 13 lip 2012 07:46

J.Fe je napisao/la:Ovaj spot ne potiče empatiju LGBT zajednice, a kamoli heteroseksualne.
To je to. Nije da sad mora poticati empatiju, ali nek ne potiče agresiju koju je potakao. Mislim da reakcije javnosti, i hetero i LGBT sredine, govore više nego dovoljno o spotu.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la JaNNa » 13 lip 2012 07:58

baš sam sinoć pričala o tom spotu - i to ne na moju incijativu, već na inicijativu str8 društva. i jedna moja frendica koja je totalno gaj friendlj (i koja, btw ima dva fakulteta završena - vidim da je to ovdje neko mjerilo :roll: ) je pitala kaj nisu mogli nać neke žene da glume?
ne da su uzeli stereotipnu ženu - lezbijku, nego pola ekipe uopće ni ne kuži da je riječ o transrodnoj osobi. samo dodatno se zbunjuje narod i oni koji i možda jesu "na našoj strani", su u čudu i vraćaju se na neki nivo od prije 15-20 godina kad se smatralo da su žene lezbe zato što ne mogu naći muškarca zbog svog fizičkog izgleda.

i kako ovo tipkam, nije mi jasno zašto se nisu stavila dva pedera? stvar bi bila puno jednostvanija.. ili se tu išlo podilaziti onoj misli da su lezbijke prihvaćenije od pedera?

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Vox Feminae » 13 lip 2012 08:28

slapa je napisao/la:
J.Fe je napisao/la:Ovaj spot ne potiče empatiju LGBT zajednice, a kamoli heteroseksualne.
To je to. Nije da sad mora poticati empatiju, ali nek ne potiče agresiju koju je potakao. Mislim da reakcije javnosti, i hetero i LGBT sredine, govore više nego dovoljno o spotu.
Mhm. Slažem se u potpunosti.


OFF:
Saša?
:D
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la bašja » 13 lip 2012 08:56

spot je patetičan i nema smisla (dakle to je dijete ipak traumatizirano činjenicom da joj tata ima sise?!) i loš je.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 13 lip 2012 09:30

Saša je napisao/la:Ovo je jednostavno ogroman fail u kontekstu propagande/marketinga
yep. sad to treba sto prije popraviti.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Bash » 13 lip 2012 09:33

J.Fe je napisao/la:baš sam sinoć pričala o tom spotu - i to ne na moju incijativu, već na inicijativu str8 društva. i jedna moja frendica koja je totalno gaj friendlj (i koja, btw ima dva fakulteta završena - vidim da je to ovdje neko mjerilo :roll: ) je pitala kaj nisu mogli nać neke žene da glume?
ne da su uzeli stereotipnu ženu - lezbijku, nego pola ekipe uopće ni ne kuži da je riječ o transrodnoj osobi. samo dodatno se zbunjuje narod i oni koji i možda jesu "na našoj strani", su u čudu i vraćaju se na neki nivo od prije 15-20 godina kad se smatralo da su žene lezbe zato što ne mogu naći muškarca zbog svog fizičkog izgleda.

i kako ovo tipkam, nije mi jasno zašto se nisu stavila dva pedera? stvar bi bila puno jednostvanija.. ili se tu išlo podilaziti onoj misli da su lezbijke prihvaćenije od pedera?
prvo, ova tvoja prijateljica je ili pogledala spot na preskokce, ili joj ni pet vakulteta ne bi pomoglo da spoji ono sta vidi s onim u glavi. ili ne zna da uopce postoje trans osobe. i ako ce ona na temelju dvosmislenog videa odmah unazadit svoje misljenje, mislim da precjenjujes njenu gej friendliness :)
drugo, vidim da ni tebi nije skroz sjelo da na spotu nisu dvi lezbijke vec nekonvencionalan heteroseksualan par. ili su mozda bi, but anyway. ovaj put se ne vrti radnja oko lezba i pedera :giraffe:

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 13 lip 2012 09:33

J.Fe je napisao/la: Ryu ;) - prosječan čitatelj je taj koji odlučuje o našim pravima. koliko god to nama bilo mrsko, dok se drugi ne "smiluju" mi nećemo imati prava. a ovaj spot ne potiče empatiju LGBT zajednice, a kamoli heteroseksualne.
Ne svidja mi se ideja da bi se "vecina" trebala smilovati da bi "manjina" imala prava; pa da li se to radi o pederima, crncima ili ženama. Prava zasluzuju svi, to sto "vecina" ne moze razmisljati svojom glavom je problem na vecoj razini kojim se trebaju pozabaviti razne institucije, kvalitetnije školovanje, odjebavanje religijske indoktrinacije itd.

Zasto bi prosjecan citatelj 24 sata imao sto odlucivati o mojim pravima?
Mozda mu se ne svidja sa kim se seksam ili kako izgledam, ali to je moja stvar. Neka okrene glavu kada prolazim ulicom, neka u svoja cetiri zida pizdi kako ce pederi i lezbijke unistiti svijet, ali dokle god ja svoj penis ne stavljam u njegovu zdjelicu sa zobenim pahuljicama dok doruckuje ili se sevim sa dva decka na njegovom travnjaku dok on cita novine na trijemu, kako njega to uopce dira? Ljudi rade toliki problem od svega ovoga, a kada ih pitas, nitko ne zna reci nesto konstruktivno zasto ih to smeta osim "meni se to ne svidja".
Meni se ne svidjaju alternativci sa filozofskog i sminkerice sa ekonomije, pa ča me boli penis? Nije da su oni neki faktor u mom zivotu i da se ja druzim sa njima.

Spot je sablaznio toliko ljudi, a zašto? Jer je dijete U SNU odbacilo igračke koje mu se ne svidjaju, koje nisu slične obitelji u kojoj ona živi i na kraju ima skroz sladak kraj. Možda ovo sa paljenjem nije baš najsretnija solucija (imho), ali zar je to toliko strašno? Meni je važnije da je u realnom dijelu spota to dijete izgleda skroz sretno, i super je da nakon takvog sna moze doci svojoj queer mami i trans tati i da mogu imati normalan doručak (well, normalan ne znam bas, mozda su na nekoj cudnoj dijeti).

Mah, osobno nemam ništa protiv tudjih interpretacija, to samo govori o ljudima i njihovim stavovima itd, no govoriti da je spot previse šokantan za "normalne" ljude i da bi se zato trebao promijeniti mi je isto kao što i reći kao prvo "svi lgbt ljudi su isti", a onda nakon toga "probati ćemo biti normalniji" i "možete nas slobodno zlostavljati dok ne postanemo dovoljno normalni za vas".

A za sve koje smeta način na koji se prikazuje zajednica kroz spot, pride, proglas, slogan, bla bla bla, poziv za organizacijski odbor povorke ponosa je svake godine javan, i moze sudjelovati tko god zeli. I svatko moze uciniti razliku, ne postoje nikakvi tajni lobiji ili mracne sile koje financiraju pedere i onda zele provuci svoje agende. I još tisuću stvari se može napraviti da se poboljša situacija i na osobnoj razini i na razini zajednice, no to je već previše off za ovo, a ionako randomly rantam, pa well, dosta za sada. :-/

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la JaNNa » 13 lip 2012 09:43

Bash je napisao/la:vidim da ni tebi nije skroz sjelo da na spotu nisu dvi lezbijke vec nekonvencionalan heteroseksualan par. ili su mozda bi, but anyway. ovaj put se ne vrti radnja oko lezba i pedera :giraffe:
sjelo je meni da nisu dvije lezbijke, ali mi nije sjelo to što ŽENA nije više femme, jel! :D
Ryu je napisao/la: Ne svidja mi se ideja da bi se "vecina" trebala smilovati da bi "manjina" imala prava; pa da li se to radi o pederima, crncima ili ženama. Prava zasluzuju svi, to sto "vecina" ne moze razmisljati svojom glavom je problem na vecoj razini kojim se trebaju pozabaviti razne institucije, kvalitetnije školovanje, odjebavanje religijske indoktrinacije itd.
nikome se to ne sviđa! ali tako je! i još uvijek smo manjina koja pokušava (i mora da bi normalno funkcionirala) dokazat većini da smo
- normalni
- sposobni za odgoj djece
- sposobni za bilo koji posao isto kao svaki zadrti balkanac
- itd.

jednostavno živimo u takvom društvu. No, oćeš mi odgovorit zašto nisu stavili dva pedera, ili muško sa transrodnom osobom muškog spola? :)

Aven

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Aven » 13 lip 2012 09:46

J.Fe je napisao/la: prosječan čitatelj je taj koji odlučuje o našim pravima
Mhm. Isto kao što odlučuje o povećanju PDV-a, cijeni benzina i prodaji sunčanog Hvara. :feelingfree:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la JaNNa » 13 lip 2012 09:48

Saša je napisao/la:
J.Fe je napisao/la: prosječan čitatelj je taj koji odlučuje o našim pravima
Mhm. Isto kao što odlučuje o povećanju PDV-a, cijeni benzina i prodaji sunčanog Hvara. :feelingfree:
noup, to je Vlada, ali, vidiš vraga, nju su birali prosječni čitatelji, točnije Sabor.. ali you know what I mean...

Aven

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Aven » 13 lip 2012 09:49

A Vlada radi upravo ono što su si oni zamislili da će raditi. :feelingfree:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la JaNNa » 13 lip 2012 09:50

uvijek :D


:feelingfree:

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 13 lip 2012 09:53

Ryu je napisao/la:Jednostavno živimo u takvom društvu. No, oćeš mi odgovorit zašto nisu stavili dva pedera, ili muško sa transrodnom osobom muškog spola? :)
"Jednostavno živimo u takvom društvu" mi ima previše konotacija da se treba pomiriti sa time. Društvo bi trebalo evoluirati, možda će teže biti u našoj zatucanoj sredini, no nije nemoguće.

Jedna od tema ovogodišnjeg Pridea je povećanje vidljivosti trans osoba (trans day itd), pa zato trans osoba u spotu. Druga stvar je što nema baš puno ljudi koji pristaju glumiti u takvim spotovima (a želimo koristiti autentične ljude iz zajednice), pa je cast ovaj. :)
Bilo bi super kada bi bilo 3-4 spota sa raznim parovima i raznim kombinacijama, da se pokaže da i svi ti ljudi postoje, pa nadajmo se da će biti sl. godine. ;)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la slapa » 13 lip 2012 09:55

Ryu je napisao/la:Zasto bi prosjecan citatelj 24 sata imao sto odlucivati o mojim pravima?
Uporno se vraćaš na tog nekog prosječnog čitatelja 24 sata. Gdjegod da sam čitala reakcije koje je spot potakao to zvuči vrlo slično. Čak su najviše revoltirane reakcije upravo osoba iz LGBTQ sredine.

Evo samo jednog primjera "prosječnih" reakcija na LGBTQ stranici http://www.facebook.com/loriaktiv/posts/413538855351847.

A i to što su ovi u ZG Pride-u odjednom zašutili i ignoriraju temu na svojim stranicama isto vjerojatno govori da su svjesni da su ovaj put zeznuli stvar. Nadam se da će uskoro reagirati i nekako popraviti stvar...

To što su trans osobe tema ovogodišnje kampanje mi je super. I dobro je što taj dio izaziva burnije reakcije među ljudima koji nisu toliko upoznati s postojanjem transrodnih osoba u društvu.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Odgovorite