Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 06 tra 2012 12:57

pozdrav drage crolovke! :feelingfree:

kao sto je vec tradicija, vrijeme je za prajd topic :D uglavnom, organizacijski odbor je sastavljen od hrpe novih poletnih ljudi, medju kojima je i nekoliko strejt podrzavatelja. a sastanci su vrlo konstruktivni. treba odrzat nekako proslogodisnji nivo, s manje novaca al s jos vise entuzijazma. smjena generacija je uvijek dobra stvar, svjeza krv and all. :)

za pocetak, predstavljam vam video blog zagreb pridea, koji ce ici u tjednom ritmu do povorke. u njemu ce se moci vidjeti kako napreduje organizacija, ali ce se i komentirati razne aktualnosti koje se tocu LGBT tema.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Pl7YVVo ... plpp_video[/youtube]

s obzirom da je to prvo izdanje vloga, malo je duži, al ce ubuduce biti do 5 minuta.

naravno, radi se vrijedno na temi, programu, glazbi, PR-u, partyjima, i jos mnogo drugih stvari, u standardnom stilu zagreb pridea. za početak da čujemo komentare na vlog. :D

:rainbow: :duga: :rainbow:

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Zagreb Pride 2012 Official Topic

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 06 tra 2012 13:25

Sve pohvale novom načinu komunikacije!!
:duga:

Očekivala sam da će se svi članovi OOZP predstavili u prvom i uvodnom vlogu, ili bar pojaviti. :)
Eto. ideja za idući vlog :D
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 Official Topic

Post Postao/la Popeye » 06 tra 2012 15:02

sve bude. :)

ps
ja vise nisam u prajdu (fakat je bilo dosta, necu necu necu!), samo jos nikako da nadjem nekoga da me zamijeni na crolu. :D

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Zagreb Pride 2012 Official Topic

Post Postao/la Afrodita » 06 tra 2012 18:23

nice :duga:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 Official Topic

Post Postao/la slapa » 06 tra 2012 18:44

bravo. volim te video logove. bilo bi fora da ima toga vezanog uz lgbt na našem prostoru i izvan same organizacije prideova...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Gost

Re: Zagreb Pride 2012 Official Topic

Post Postao/la Gost » 06 tra 2012 20:09

ovo je prvi put da sam ja nakon neke vijesti od ZG Pride-a ostala onako neopisivo ODUŠEVLJENA!!!!

svaka čast za ideju, super je vidjet neke poznate a drage face pred kamerom, i jedva čekam nove "epizode" v-loga :)))

:veryhappydance:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 Official Topic

Post Postao/la Popeye » 06 tra 2012 23:26

slapa je napisao/la:bilo bi fora da ima toga vezanog uz lgbt na našem prostoru i izvan same organizacije prideova...
na sto konkretno mislis?

firefly_cro je napisao/la:ovo je prvi put da sam ja nakon neke vijesti od ZG Pride-a ostala onako neopisivo ODUŠEVLJENA!!!!
prvi puta? cccc. :ubergeek:

Gost

Re: Zagreb Pride 2012 Official Topic

Post Postao/la Gost » 07 tra 2012 14:07

hehehehe pa i prije je bilo sve super ali ova realizacija ove ideje je falila da bude savršeno... a sad mi je eto bilo savršeno! ;)

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zagreb Pride 2012 Official Topic

Post Postao/la Fuga » 19 tra 2012 07:36

Juhuhu. :D Zna se već otprilike datum prajda? Čisto da si znam planirati lipanj. :sulking:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 Official Topic

Post Postao/la Popeye » 20 tra 2012 13:28

sredina šestog mjeseca. :D subota, kao i uvijek. :feelingfree:

Gost

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Gost » 16 svi 2012 13:55

Lajk za vlog i živjela prva govornica. :D

:kokice:

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la shizika » 16 svi 2012 14:00

prva govornica je slatka :touched:


..super je video.
...život je lijep... (:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 23 svi 2012 16:59

sutra tema, proglas, vizuali, svašta. :feelingfree:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Fusion » 23 svi 2012 17:44

To mi je jedan od najdražih događaja u godini. Can't wait! :feelingfree:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2012 09:13

U Zagrebu, 24. svibnja 2012.

NAJAVA JEDANAESTOG ZAGREB PRIDEA

POVORKA PONOSA LGBTIQ OSOBA

16. lipnja 2012.

„Imamo obitelj!“
-Tisućljetni hrvatski san-


Poštovane i poštovani,

u Zagrebu će se 16. lipnja 11. put za redom održati društvena i politička manifestacija Zagreb Pride. Glavni dio ("Pride Week") ovogodišnjeg Pridea održat će se od 8. do 16. lipnja, a Povorka ponosa počet će okupljanjem u 14.00h na Trgu žrtava fašizma te će proći će središnjim zagrebačkim ulicama i završiti javnim skupom i koncertom u parku Zrinjevac.
Tema Zagreb Pridea 2012. su LGBTIQ obitelji, a slogan je "Imamo obitelj! Tisućljetni hrvatski san":
Mi koji/e smo dio velike LGBTIQ obitelji odbijamo biti nevidljivi/e, odbijamo biti neravnopravni/e, odbijamo slušati poruke da naše obitelji ne postoje.
Naša vizija je prihvaćanje, naša želja je jednakopravnost, naša potreba je solidarnost. Ovo su vrijednosti na kojima bi trebale počivati sve obitelji – životne zajednice i partnerstva izgrađena na ljubavi, a ne na mržnji. Mi ćemo izboriti svoje pravo da uređujemo svoje živote kako želimo.
Pozivamo sve građanke i građane da dignemo naš glas i podržimo LGBTIQ obitelji i sve LGBTIQ osobe i naša životna partnerstva diljem Hrvatske. Ovim putem pozivamo sve građane, nevezano za njihovu seksualnu orijentaciju, rodni identitet, rodno izražavanje i bilo koju drugu osnovu, da iskažu podršku i solidarnost s LGBTIQ pokretom u Hrvatskoj u zagovaranju jednakosti, dostojanstva, ravnopravnosti i vidljivosti svih lezbijki, gejeva, biseksualnih, transrodnih, interseksualnih i queer osoba - dolaskom na Povorku ponosa.
Cjeloviti proglas – glavnu poruku javnosti – i vizualni identitet možete naći u prilogu.
O ovogodišnjem programu, nastavku kampanje i ostalim detaljima bit ćete pravodobno obaviješteni/e.

U znaku solidarnosti, za Organizacijski odbor Povorke ponosa 2012. proglas potpisuju:
Zvonka Barbir, Dora Bilandžić, Mariana Cerovečki, Damir Hršak, Marko Jurčić, Mario Malčak, Daniel Martinović, Maja Mrzaj, Luka Nimac, Ivan Novosel, Luka Pervan, Toni Petković, Matea Popov, Nada Topić Peratović, Svjetlana Vukić, Luka Vukobratović i Nikola Zdunić.

:duga:
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 24 svi 2012 09:16, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2012 09:15

PROGLAS POVORKE PONOSA LGBTIQ OSOBA – ZAGREB PRIDE 2012

Imamo obitelj!
Tisućljetni hrvatski san


Mi smo lezbijke, gejevi, biseksualne, transrodne, interseksualne i kvir majke, očevi, djeca, rođaci, tetke, strine, ujaci, stričevi, samkinje i samci, udovice i udovci. Sretni/e i tužni/e, voljeni/e i nevoljeni/e, siromašni/e i privilegirani/e, rađamo se, školujemo, živimo i radimo, plaćamo poreze i doprinose bez ikakvih olakšica, biramo na izborima ili ih se pak gnušamo, veselimo se i plačemo, rastajemo se i sastajemo, volimo i ne volimo, živimo i postojimo otkad je svijeta i čovjeka.
Nazivaju nas istospolnim zajednicama, istospolcima, registriranim životnim partnerstvima, homoseksualcima i lezbačama, kurvama i pederima, promiskuitetnim nakazama, otpadnicima i ološem ili pak samo lažnim problemom ovoga društva. Marginaliziraju nas i isključuju iz društva.
No, mi smo zajednica koja ne isključuje nikoga. Mi, koji/e koračamo u Povorci ponosa Zagreb Pridea zajednica smo koja traži puna građanska prava za sve: lezbijke, gejeve, biseksualne, transrodne, transeksualne osobe i heteroseksualne, strejt prijateljice i prijatelje. Mi smo ti koji svojim životima, svojim identitetima i iskustvima, svojim potrebama za jednakopravnošću ne mašemo mačem superiornosti, ne dociramo s visoka i ne tumačimo drugima kako da uređuju vlastite živote. Jedanaesti put u Zagrebu zauzimamo ulice svoga grada da bismo ponovno potvrdili svoju svetu misiju: mi smo na strani pravde , ne egoizma!

Ne trebamo učitelje, sveučilišne profesorice, estradne zvijezde, populističke političare i licemjerne ministrice, premijere i predsjednike, popove i vračeve, fundamentaliste i fanatike, talibanske komentatore i pučke tribune, psihijatrice i doktore da nas uče što to obitelj jest! Jer mi znamo što je obitelj! Mi jesmo obitelj. Mi nismo nastali/e slučajno: i sami/e potječemo iz obitelji, nismo začeti po duhu svetom, nisu nas donijele rode.
Oni/e sretniji/e među nama odrasli su u obiteljima punima ljubavi, poštovanja, razumijevanja i podrške. Druge od nas, rođene u svetoj obitelji, blagoslovljenoj od svećenika i priznatoj od države i društva, tukli su, mrzili, silovali, istjeravali iz domova i diskriminirali. Obitelji nisu one koje tjeraju gej dječaka psihijatru, psihologu ili svećeniku-egzorcistu; obitelji nisu te koje transeksualne djevojke prisiljavaju uzimati testosterone; nisu obitelji te koje inzistiraju da se lezbijke udaju za muškarca, nije obitelj ona koja transeksualnim dječacima negira pravo na odlučivanje o njihovim tijelima; nisu obitelji te koje su zadojene slijepom mržnjom i odbacivanjem vlastite djece! Da bi se nešto nazvalo obitelji nije dovoljno imati samo dvije osobe različitog spola i njihovo biološko potomstvo. Obitelj je ona u kojoj se ženu ne mlati, u kojoj sin nije zlostavljan, čija djeca nisu ponižavana i zanemarivana.
Ljubav je ta koja okuplja i osmišljava obitelj. Obitelj je ona u kojoj se voli, poštuje i prihvaća! Mi smo ta obitelj! Istospolne, raznospolne, homoseksualne i heteroseksualne... sve su te zajednice obitelji! Nismo drukčiji ni mi LGBTIQ roditelji/ce, niti su drukčija naša djeca! Djeca koja postoje i koja žive u Hrvatskoj. Neka najesen kreću u školu, druga je uskoro završavaju, a treća će se tek roditi. Djeca koja su nastala našom odlukom, odlukom nas roditelja. To su djeca koja su voljena nevezano uz način na koji su došla na svijet: planiranjem, mogućnostima koje nudi suvremena medicina, usvajanjem ili su rođena u nekim drugim, prijašnjim obiteljima koje smo pokušali/e graditi.
Mi koji/e smo dio velike LGBTIQ obitelji odbijamo biti nevidljivi/e, odbijamo biti neravnopravni/e, odbijamo slušati poruke da naše obitelji ne postoje.

Nikada se nećemo zadovoljiti milostinjom, mrvicama i licemjernim kompromisima vladajućih i bigota. Ne zadovoljavaju nas njihove poruke da će nam velikodušno priznati samo neka prava. Mi želimo i tražimo sva prava, zahtijevamo jednakopravnost!

Mi koji/e koračamo u Povorci ponosa sad kažemo – dosta! Dosta vulgarnim uvredama poput onih koje gledamo na televiziji, čitamo u novinama i slušamo na radiju. Kažemo dosta sofisticiranim uvredama političara/ki.

Naša vizija je prihvaćanje, naša želja je jednakopravnost, naša potreba je solidarnost. Ovo su vrijednosti na kojima bi trebale počivati sve obitelji – životne zajednice i partnerstva izgrađena na ljubavi, a ne na mržnji. Mi ćemo izboriti svoje pravo da uređujemo svoje živote kako želimo. Kao punopravni i ravnopravni subjekti društva u kojem osobna sloboda jednog pojedinca/ke prestaje tamo gdje počinje sloboda drugog/e.

Izgrađivat ćemo svoje obitelji, odgajati i školovati svoju djecu, podržavati se u znaku ljubavi i solidarnosti, imati veliku, ponosnu i samosvjesnu LGBTIQ zajednicu, društveno odgovornu i utjecajnu.
I zato poručujemo svima, drage prijateljice i dragi prijatelji – u ovoj borbi za pravdu bit će povrijeđeni mnogi/e od nas, a mnogi/e već jesu. Krv lezbi, pedera, bipsića/ki i trandži te svih nas prezrenih proljeva se po čitavom svijetu. Istovremeno bauk pederluka kruži čitavom Hrvatskom; danas Zagreb i Split, sutra Osijek, Rijeka, Zadar... Nikad ništa više neće biti isto. Nikakva religijska, stranačka ili takozvana obiteljska tradicija ne može zaustaviti promjenu. Zato što svijet uvijek ide naprijed – stalna na tom svijetu samo mijena jest!

I postat ćemo građani/ke, i bit ćemo ljudi – punopravni/e i jednaki/e. Jer naše vrijeme je došlo, a velik je posao pred nama. Naša će ljubav pobijediti svaku mržnju!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2012 09:22

i sad ne znam aploadat slike :D

enivej, pogledajte organizacijski odbor - toliko novih ljudi!!!!! :feelingfree:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2012 09:34

slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la slapa » 24 svi 2012 10:01

sviđa mi se slogan i tema ovogodišnjeg Pride-a. i baš u pravo vrijeme je došla na red. good job :feelingfree:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la tamara3 » 24 svi 2012 10:20

Ja jesam ovih dana pospana, ali zašto je na fotki raznospolni par :o?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2012 10:24

tamara3 je napisao/la:Ja jesam ovih dana pospana, ali zašto je na fotki raznospolni par :o?
nije, u tome je i fora :D odnosno, kako se uzme :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la tamara3 » 24 svi 2012 10:27

I dalje ne kužim iako pijem već drugu kavu :shakinghead:.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2012 10:31

pa na slici su tri biološke žene: dvoje roditelja i kćerka. ;)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la jpeg » 24 svi 2012 10:49

:lol:

Avatar
suzana75
Postovi: 29
Pridružen/a: 07 svi 2012 11:31
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la suzana75 » 24 svi 2012 11:04

OK mislila sam da sam jedina koja ne kuži ovu fotku...

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la fuji ix » 24 svi 2012 11:09

Ne kuzim ni ja. Mislim da smo malo preobjektivne,ili nemamo maste..

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2012 12:16

pa ne, pitanje je dobro. a odgovor na njega omogucava da se ljude malo potakne na razmisljanje.

naravno, slijedi jos vizuala, spot i program. :D

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la MarkizaPride » 24 svi 2012 12:50

Super mi je kad lezbe i pederi drugim osobama gledaju "pod suknju". Poanta je u tome da nije bitno kojeg si spola/roda, imaš li pičku ili kurac ili nešto neodređeno da bi bio dobar otac/majka/roditelj/ica.


I da, na plakatu nije raznospolan par, budući da spol ne možete odrediti.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2012 12:52

evo i marka sa svojim smislom za konstruktivnu komunikaciju. :D

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la MarkizaPride » 24 svi 2012 15:49

S konstruktivnim komunikacijama i autosugestijom neka se bave psiholozi i drugi terapeuti. Nemamo mi vremena preodgajat neke pedere i lezbe na način da im se tepa da ne bi baš trebali koristiti transfoban i homofoban diskurs.

Ako u 10 godina nisu naučili da na Zagreb Pride plakatima nikada neće vidjeti rodne stereotipe, onda mislim da nema smisla "raspravljati".
Zadnja izmjena: MarkizaPride, dana/u 24 svi 2012 15:52, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovorite