Pride Week 2012

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Pride Week 2012

Post Postao/la Ryu » 08 lip 2012 14:36

Drage (i pokoji dragi),

Ponosno vam predstavljamo do sada najveći i najbogatiji PROGRAM "Pride tjedna", ususret 11. Povorci ponosa Zagreb Pride 2012 - "Imamo obitelj! Tisućljetni hrvatski san."

PROGRAM PRIDE WEEK 2012


Pride tjedan" počinje "Izložbom raskinutih queer veza", večeras u 20:00h u prostorima AKC Medika, Pierottijeva 11, u Galeriji Jogurt.
Kao i proteklih godina u danima prije same Povorke ponosa održat će se "Pride tjedan" - niz političkih, aktivističkih, kulturnih i zabavnih događaja. Ukratko: akademska predavanja o queeru, spolu, rodu, LGBT pokretu; filmske projekcije domaćih (Prvi Split Pride i Nije ti život pjesma Havaja) i stranih autora/ica (Weekend i Jamie and Jessie are Not Together); odličan petonoćni besplatni klupski program; peto izdanje Mama u MAMI (no ovaj put s nama su i queer mame); uvijek kreativne radionice transparenata; flashmob akcije; te prava rodno-revolucionarna poslastica - četvrtak pred Povorku ponosa preimenovali smo u "Trans dan"!

Ovom prilikom vas podsjećamo i da će se sam Pride dan - Povorka ponosa Zagreb Pride 2012. održati 16.6. s početkom u 14 sati, Trg žrtava fašizma. Tema ovogodišnje Povorke jesu LGBTIQ obitelji, a slogan je "Imamo obitelj! Tisućljetni hrvatski san", dok ovogodišnji (borbeni!) proglas možete pronaći na linku. Pride dan počinje okupljanjem na Trgu žrtava fašizma u 14 sati, kulminira šetnjom kroz centar Zagreba, klimaks doživljava (borbenim!) govorima na Zrinjevcu, opuštanje slijedi uz koncert grupe Mangoove, a sve završava mega Pride Partycipacijom na 3 floora u AKC Medika.

To naravno nije sve, očekujte i iznenađenja!

Ovim putem zahvaljujemo se svima koji su omogućili, u ovim teškim danima za naše financije, održavanje najvećeg "Pride tjedna" do sad. Ipak, s najdubljim poštovanjem, posebno se zahvaljujemo našoj velikoj, snažnoj i solidarnoj LGBTIQ zajednici (i onima koji se tako osjećaju!) koja je uplatama na naš žiro račun omogućila ogroman dio onoga što vam sve spremamo. Dokazali smo da doista jesmo "javni interes u kulturi", no do cilja nas dijeli još manje od 4000kn!

Zahvaljujući VAMA, drage i dragi, te drugim donatoricama/donatorima (Global Fund For Women, Heinrich Boell Stiftung, Vlada RH-Ured za ravnopravnost spolova, Ministarstvo kulture i Uredu za kulturu i mlade Grada Zagreba) predosjećamo šest dana nezaboravnog iskustva.

Ovim putem želimo se zahvaliti svima u AKC Medika (Chakki, Pippilotti, Jogurtu, Jazzu, Klubu Attack i drugim individuama i kolektivima) na dijeljenju prostora za najveći dio "Pride tjedna", te svim drugim našim partnerima i partnericama: net klubu MAMA, LORI-cama, Queer Zagrebu, Centru za nezavisnu kulturu i mlade POGON, Trans aid Hrvatska, Queer Sportu, Zbeletronu, pokretu Hollaback i Amnesty Int. Hrvatska.

Naša vizija je prihvaćanje, naša želja je jednakopravnost, naša potreba je solidarnost. (iz PROGLASA)

Veselimo se vašem dolasku,
Vaše i vaši,

Organizacijski odbor Povorke ponosa 2012.: Zvonka Barbir, Dora Bilandžić, Mariana Cerovečki, Damir Hršak, Marko Jurčić, Mario Malčak, Daniel Martinović, Maja Mrzaj, Luka Nimac, Ivan Novosel, Luka Pervan, Toni Petković, Matea Popov, Nada Topić Peratović, Svjetlana Vukić, Luka Vukobratović i Nikola Zdunić

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Pride Week 2012

Post Postao/la Afrodita » 08 lip 2012 19:32

Bravo curke i dječaci na organizaciji i svemu ostalom :duga:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Pride Week 2012

Post Postao/la Popeye » 10 lip 2012 03:02

bome, ima prajd programa i poslije popeyea :D super je program, i like it a lot. :feelingfree:

Odgovorite