LGBT Centar Zagreb (community centar)

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la GreenLantern » 17 lip 2012 01:08

Kada govorimo o LGBT Centru Zagreb, govorimo o jednom LGBT prostoru veličine 100m2 smještenom u centru Zagreba. Što misliš da bi taj Centar trebao ponuditi zajednici? Što bi te privuklo da tamo dođeš? Što te zanima, a čega nema trenutno u ponudi na LGBT sceni u Zagrebu, ali i Hrvatskoj? Želiš li organizirati aktivnosti? Sve prijedloge, komentare, upite ostavite u ovoj temi.

Ako imaš 2 minute ispuni i ovu kratku anketu: https://iskorak.wufoo.com/forms/z7x2x3/

Projekt je tek u začetku, iako je prostor već osiguran. Dalek je put ispred nas, ali voljeli bismo surađivati apsolutno sa svim udrugama i inicijativama i otvoreni smo za sve ideje i opcije. :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la Popeye » 17 lip 2012 13:27

pa zovite na sastanak sve. :)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la slapa » 17 lip 2012 14:05

eto prostora za ove što igraju belu online :D

šalu na stranu, super da imate taj prostor na raspolaganju, nadam se kvalitetnim sadržajima koji će s vremena na vrijeme natjerati i mene da se zaletim do metropole ;)
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la Bash » 26 lip 2012 08:56

u 100 kvadrata ne može puno tog stati, ali to bi mogao biti check point koji povezuje sve ostalo lgbt related. mjesto na kojem možeš dobiti sve informacije gdje se što dešava po gradu, ali i centar kome se možeš obratiti da te usmjere dalje na pravo mjesto ako imaš problem. mogao bi biti i jedan štandić sa lgbt related stvarima to buy, keš ide na održavanje centra.

ono šta bi mene privuklo tamo
- praktične radionice
- tjedne projekcije filmskih/tv klasika za 5,10 kn šta isto ide u fond za održavanje centra
- izložbe
- alkohol po povoljnoj cijeni kao što ima Kset ili planinarska društva
- da ne radi samo od 12-14h

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la Bash » 26 lip 2012 16:31

sad mi je jos nesto palo na pamet, posto je vecina tinejdzera zadrta po tom pitanju i po broju maloljetnih huligana mrzitelja, mogli bi imati poseban program za maloljetne osobe, bas njima prilagodjen.

tipa pictionary druzenja, edukacija o sigurnom seksu, sto kad te roditelji ne prihvacaju, kome se mozes obratiti, kako je tvom gej prijatelju i kako ga razumjeti, itd.

isto tako, ne znam koliko je ovo izvedivo, ali ako bi volontirao neki psiholog u centru koji uz sarenu ekipu moze skolama ponuditi da se rade posjeti razredima ili da razredi dolaze u centar i da ih se u 45 min educira na tu temu uz odobrenje skole kao dodatni sat za one koji zele cuti sto znaci biti LGBTQ u Hrvata, koja prava nisu ostvarena, pokazati sarene slike s prajdova, podijeliti bedzeva/zastavice, ispricati par zanimljivih prica ili pokazati kratki film na tu temu. i ako ih vise o tome zanima, mogu posjetiti centar.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la Popeye » 26 lip 2012 17:10

Bash je napisao/la:poseban program za maloljetne osobe
to ce sigurno biti, jel tako green lantern? :feelingfree:

zagrebu je, naravno, itekako potreban LGBT centar, a 100 kvadrata u centru grada uopce nije mali prostor i svasta se tu moze napraviti. vidjet cemo sta ce se, kada i kako, doista napraviti. :)
malo mi je cudno da se prvo dobije prostor a tek onda se ide razmisljati cemu da on sluzi i sta da se u njemu radi. umjesto da je obratno. ali to je tipicno bandićevski, fotkanje se isplatilo.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la Bash » 26 lip 2012 17:18

ma mislila sam da je mali prostor u smislu da nema bas mjesta za biti istovremeno i okupljaliste drustva i mjesto di su razni savjetodavni oblici potpore. a mozda i ima, ne snalazim se nesto u prostoru :dork:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la Popeye » 26 lip 2012 17:27

ja sam vječno skeptičan, pa neću više ništa komentirati ovdje. time will tell. :)

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la GreenLantern » 26 lip 2012 21:42

ma mislila sam da je mali prostor u smislu da nema bas mjesta za biti istovremeno i okupljaliste drustva i mjesto di su razni savjetodavni oblici potpore. a mozda i ima, ne snalazim se nesto u prostoru
Pa prostor ima svoja ograničenja naravno, ali i prednosti. Najveći izazov će sada biti izvesti građevinske dorade, opremanje i namještanje centra, kako bi što prije krenuo s radom. Ali prijedlozi koji su ovdje izneseni su kvalitetni. :)

Avatar
SiK
Postovi: 83
Pridružen/a: 09 ruj 2011 18:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la SiK » 30 lip 2012 17:07

takav jedan prostor ima puno potencijala...samo se nadam da će biti iskorišten šta je bolje moguće :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la Popeye » 04 lis 2012 10:11

update:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/band ... 39314.aspx

ZAGREBAČKI gradonačelnik Milan Bandić i njegovi suradnici sastali su se danas s predstavnicima udruga Kontra i Iskorak, koji su ih upoznali s pripremama za godišnju konferenciju ILGA Europe koja će se održati u Zagrebu u listopadu sljedeće godine.

Zagreb je izabran da bude grad domaćin u konkurenciji s Kopenhagenom, a Konferencija će, najavili su gosti, okupiti oko 350 aktivista iz cijele Europe, te predstavnike drugih organizacija i europskih institucija.

Na sastanku u Gradskoj upravi dogovoreno je da će Grad pružiti potrebnu logistiku za organizaciju Konferencije koju organiziraju udruge Iskorak i Kontra, a koje će do tada otvoriti i prostore Društveno – kulturnog centra u Petrinjskoj ulici koje su dobile od Grada na privremeno korištenje.

U ime udruga Kontra i Iskorak na sastanku u Gradskoj upravi bili su Sanja Juras, Sanda Brumen i Zoran Dominković, a osim gradonačelnika, u ime Grada, prisustvovala je njegova zamjenica Jelena Pavičić Vukičević, posebni viši savjetnici gradonačelnika Biserka Bucković, Zdravko Čokić i Željko Horvat, te zamjenik šefa kabineta Robert Ljutić.


kad će otvaranje? :feelingfree:

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la GreenLantern » 05 vel 2013 19:02

Postanite volonterke LGBT Centra Zagreb!

Bliži se otvorenje LGBT Centra Zagreb. Ali do tog sretnog trenutka treba još truda uložiti u opremanje centra, osmišljavanje programa i sličnih aktivnosti, pa za to trebamo i vašu pomoć i ideje.

Ako ste zainteresirani za volonterski rad u LGBT centru, možete se prijaviti odgovaranjem na ova 3 pitanja na zaokruživanje, kako bismo sve volontere znali organizirati u timove.

Volonterima ćemo se javiti uskoro, a do tada ste svi pozvani pratiti razvoj LGBT centra na našoj Facebook stranici.
Zadnja izmjena: GreenLantern, dana/u 05 vel 2013 20:22, ukupno mijenjano 1 put.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la Bash » 05 vel 2013 19:19

"Nažalost, datoteka koju ste zatražili ne postoji."

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la Popeye » 05 vel 2013 19:35

http://www.gay.hr/magazin/9381" onclick="window.open(this.href);return false;

LGBT Centar Zagreb oformljen je u svibnju 2012. godine zahvaljujući podršci Gradonačelnika gosp. Milan Bandića, te Grada Zagreba u dobivanju na privremeno korištenje prostora veličine 95m2 u Petrinjskoj 27.

:primalscream:

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la GreenLantern » 05 vel 2013 20:23

@Bash Evo ispravljeno. Potkrala mi se greška prilikom copy&paste.

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la megan » 18 vel 2013 10:35

hej! tko bi mi mogao malo točnije reći što bi značilo volontirati u području zdravstva?
Desert je visnjica :(

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la GreenLantern » 02 svi 2013 18:46

http://www.gay.hr/forum/27631/otvorenje-lgbt-centra" onclick="window.open(this.href);return false;

Iskorak i Kontra vas pozivaju na NESLUŽBENO otvorenje LGBT centra ili ti druženje/henganje ovaj petak od 19 do 22 h!

Dok je tjedan na izmaku, ljetne vrućine vas pomalo omamljuju, a vruće hlačice su izašle iz ormara pa se ponosno šepurite na špici, pitate se kuda u petak. Pozivamo vas da uz red pjesme i red plesa prominglate LGBT centrom, novim društvenim prostorom za LGBT zajednicu. Dođite u svoj svojoj veličini, ispeglajte laneno odjelo i malu crnu haljinu, nabacite plesni korak, razvucite osmijeh i flertajte s osobom u kutu. Prije ludog noćnog izlaska, zagrijete s s nama. Recept je jednostavan: kilogram muzike pomiješan s druženjem i preliven pićencem.

Zabavljat će vas:

DJ Baba – svjetla glazba, najbolji mix mjuze druge polovice prošlog stoljeća
DJ Hekate – malo mračnija glazba 80-ih iz slovenske perspektive
Mima i gitara – vino i gitare LGBT scene, svira dvokorak, a vi plešete stiskavac
Tombola by Palome – transvestitske ruke izvlače brojeve a vi dobivate vrijedne nagrade!

Vidimo se!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la tamara3 » 02 svi 2013 19:48

Ta tema već postoji i nešto sam pitala, a odgovora nema.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la ticklebook » 15 svi 2013 08:49

Kontra je još prije 13-14 godina organizirala radionice, projekcije filmova, izložbe... Otvoren je Lezbib, ljudi su dolazili na druženja. A onda je skoro sve stalo ili se usporilo. Jer je nakon prvog pridea cilj svega postao pride (jebao vas pride više - tko hoće nek ide, tko neće, ne mora). Šteta.
Nadam se dakle nečem novom.
Ali mi neke stavri nisu jasne i ne sviđaju mi se uopće.
Ako ste formirani u svibnju 2012, kako to da tek sada neformalno otvarate?
I nije li godinu dana bilo više nego dosta da osmislite program, napišete projekte i dobijete novce?
Sorry, ali imam iskustva u tome. 2003. godine sam za svoj projekt imala ponudu za donaciju od skoro xx.xxx strane valute nakon odrađene prve godine rada - gdje je svaka kuna bila dokumentirana, u vrlo ograničenom budžetu, najavljeni plan je ispunjen i dokumentiran - donatori su time stekli povjerenje. Nije to tako teško ako se tome pristupi štreberski i ozbiljno.
Ako ćete od toga izvući maksimum i stvarno napraviti ozbiljan centar, podržavam u potpunosti.
Ako ste to zamislili kao poluštajgu gdje se studenti dolaze zajebavati a za to se izdvaja iz državnog proračuna (dakle i mi plaćamo), bolje se "restrukturirajte" na vrijeme nego da sramotite LGBT zajednicu.
Savjet: pazite da sve dokumentirate i planirate i držite se plana, budite štreberi ali kreativni, držite drogu jaaako daleko (jer samo čekaju...), i pazite na ono "previše babica kilavo dijete :D". Svaki ego trip sasijecite u korijenu kao i svaku glupost koja ide na štetu LGBT zajednice. Ovo nije igraonica. Ovo je test. Udruge trebaju shvatiti da vi određujete kako nas percipiraju u javnosti.
Sretno!
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

GreenLantern
Postovi: 49
Pridružen/a: 14 lip 2011 11:49
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: gej

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la GreenLantern » 17 svi 2013 22:27

Pa neke stvari idu sporije nego što očekuješ. Evo gotovo godinu dana smo čekali da izvođači radova dovrše građevinske radove u prostoru. Grad Zagreb nam je tu zaista puno pomogao s obzirom na način na koji su izvođači izvodili radove. Kada se to sve dovršilo u siječnju, ubrzo su vlasnici prostora do nas počeli sa uređenjem i uspjeli su prilikom preuređenja probit zid u naš centar. Pa je to trebalo prijaviti gradu - pa se priča zakomplicirala pa smo sami sanirali prostor. Što se tiče fundraisinga Iskorak se pripremao i ove godine su nam odobrena sredstva - samo ih još uvijek nema na našem žiro računu. Kao i uvijek držimo se svih zakonskih propisa i sve se detaljno evidentira, a financijske revizije daju samo pohvale na odlično vođenim financijama. :)

Kao i uvijek pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže. Možda smo malo spori zbog puno posla kojeg radimo, ali uz vašu pomoć možda budemo barem mrvicu brži :D

Kontra
Postovi: 63
Pridružen/a: 02 sij 2007 14:44

Re: LGBT Centar Zagreb (community centar)

Post Postao/la Kontra » 30 svi 2013 12:40

da, kontra je davno počela s društvenim aktivnostima, i tada su to bila gotovo jedina događanja u zajednici. danas, što je super, ponuda je takvih aktivnosti postala uistinu raznolika jer su se razvile nove grupe.
kontrin rada danas obuhvaća razne aktivnosti, od lobiranja do društvenih aktivnosti. ako itko ima ideje, bilo u vezi fandrejzinga, bilo u vezi organiziranja aktivnosti, ili pak nečeg desetog, i više je nego dobrodošla da se uključi u naš rad. štreberice dobrodošle :)
sto se tiče prostora, on je dobiven u najam od grada zagreba, ali radi se o derutnoj i staroj zgradi, prostor je bio zapušten pa su trajali građevinski radovi, tempo istih je ovisio isključivo o gradu zagrebu, a ne o nama.
hvala na razmišljanjima i savjetima. :) nadamo se i budućoj suradnji!

Odgovorite