Napad na cure u Splitu

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
.felver.
Postovi: 98
Pridružen/a: 29 sij 2010 16:51

Napad na cure u Splitu

Post Postao/la .felver. » 17 lip 2012 15:56

Sinoc dok ste slavili najljepsi pride ikad :touched: ,moje prijateljice i ja smo napadnute i pretucene u Splitu samo zato sto smo lezbe. Zato, budite ponosni na Zagreb.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 17 lip 2012 15:59

hej, nadam se da si ok. sto se desilo?

bilo bi jako dobro i vrlo vazno da to prijavite policiji! ako trebate pomoc, evo link: http://www.ravnopravnost.hr/web/

Avatar
.felver.
Postovi: 98
Pridružen/a: 29 sij 2010 16:51

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la .felver. » 17 lip 2012 16:02

Hvala Popeye. Sve je prijavljeno i ustrajat cemo u kaznama.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 17 lip 2012 16:05

to je jako vazno. imam osobno iskustvo slicne vrste jos iz vremena kad u zakonodavstvu nije postojao zlocin iz mrznje. bilo je vrlo frustrirajuce, ali i dalje mislim da sam napravio jako dobru stvar sto sam prijavio. slucaj po slucaj - pravda. ;)

nadam se da ste vi sve fizicki ok. psihicki zna biti neko vrijeme cupavo. kljucno je ne zaglaviti se na poziciji zrtve, bar je tako meni bilo. :/

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la fakatja » 17 lip 2012 17:12

.felver. je napisao/la:Sinoc dok ste slavili najljepsi pride ikad :touched: ,moje prijateljice i ja smo napadnute i pretucene u Splitu samo zato sto smo lezbe. Zato, budite ponosni na Zagreb.
Ma, gamad jedna kukavicka. Evo, sto bi radili, da policije nije bilo na Pride-u. I to jos zene tuku, stoka jedna. Ma da mi je doc tamo....al necu nikad vise.
Nadam se, da ste...hmm, barem bolje. :hugsqueeze:
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la slapa » 17 lip 2012 17:49

nadam se da će im se višestruko vratiti u životu... cure :hugsqueeze:
eto zašto je pride i te kako potreban. i poduzimanje nečega općenito da situacija krene na bolje. a zagreb je dokaz da ide s vremenom na bolje...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la JaNNa » 18 lip 2012 12:05

.felver. je napisao/la:Sinoc dok ste slavili najljepsi pride ikad :touched: ,moje prijateljice i ja smo napadnute i pretucene u Splitu samo zato sto smo lezbe. Zato, budite ponosni na Zagreb.
ovo je katastrofa! drago mi je da ste ih prijavili i da ćete se borit. Sad bi trebalo napraviti javni linč da ljudi vide da nisu pride-ovi za ku... i da se treba boriti za jednakost jer je nema, te da sve one šprehe: Mi njih ne diramo neka žive svoj život i ostave nas - padaju u vodu.

:njušimčlankanacrolupanatportalupanaindexu: :sinister:

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Fuga » 18 lip 2012 13:50

J.Fe je napisao/la:
:njušimčlankanacrolupanatportalupanaindexu:

Napadnute lezbijke u Splitu!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la tamara3 » 18 lip 2012 14:11

J.Fe je napisao/la::njušimčlankanacrolupanatportalupanaindexu: :sinister:
A ne, mi ga nismo mogle dobiti.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la Kroacija » 19 lip 2012 14:02

Fuga je napisao/la:
J.Fe je napisao/la:
:njušimčlankanacrolupanatportalupanaindexu:

Napadnute lezbijke u Splitu!

jucer sam ih posjetila :D they're fine. onako... hematomski. :D
jucer smo gledali utakmicu. novi moto splitskih lezbi, gdje god u splitu u javnosti se nalazile, je ubij, ubij, ubij pedera...i lezbu :D to je ocito jedini nacin da se zastitis u ovoj prciji. :)

edit_ ima boga:
http://www.jutarnji.hr/ostojic-na-faceb ... a/1036060/

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2012 - Official Topic

Post Postao/la ow » 19 lip 2012 17:58

Ne radi se toliko o Bogu koliko o spremnosti djevojaka da o tome progovore i zajednickoj aktivnosti i solidarnosti Domina, Kontre, Iskoraka, Barbare Matejcic i veceg broja manje poznatih cura i zena koje su na razlicitim mjestima i na razlicite nacne pomogle da prica prvo prodre u javnost a samim tim i dodje do ministra.

Sad samo treba pozorno pratiti sto ce se dalje odvijati.
ja molim Boga da u pricu bude upetljan i "moj" Dalibor Hajdukovic (iz iste policijske postaje) pa da se i mi prikljucimo svojim slucajem :)
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la JaNNa » 20 lip 2012 07:45

tamara3 je napisao/la:
J.Fe je napisao/la::njušimčlankanacrolupanatportalupanaindexu: :sinister:
A ne, mi ga nismo mogle dobiti.
ah... nije mi jasno zašto lezbe nisu htjele dati izjavu jedinom hrvatskom lezbijskom portalu...
ow je napisao/la:Ne radi se toliko o Bogu koliko o spremnosti djevojaka da o tome progovore i zajednickoj aktivnosti i solidarnosti Domina, Kontre, Iskoraka, Barbare Matejcic i veceg broja manje poznatih cura i zena koje su na razlicitim mjestima i na razlicite nacne pomogle da prica prvo prodre u javnost a samim tim i dodje do ministra.
Meni je stvarno drago što su se cure odvažile i krenule u borbu, no čini mi se da se udruge sad grabe oko njih i samo gledaju kako da sebe isprenzetiraju u boljem svijetlu... No, to je samo moj dojam..

Držim fige curama da se izbore za pravdu i da taj proces bude što bezbolniji, jer je su dovoljno trauma prošle.

Avatar
stanica prema suncu
Postovi: 774
Pridružen/a: 13 tra 2007 17:46
Spol/rod: žensko

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la stanica prema suncu » 20 lip 2012 11:40

pa dobro sta, prvo se udruge tuku oko njih, onda ce cure. pogotovo kad dodu opet u zg.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la ow » 20 lip 2012 11:53

JaNNa je napisao/la:Meni je stvarno drago što su se cure odvažile i krenule u borbu, no čini mi se da se udruge sad grabe oko njih i samo gledaju kako da sebe isprenzetiraju u boljem svijetlu... No, to je samo moj dojam..
Ne bih se s tim slozila iz prostog razloga jer sam prilicno u tijeku dogadjanja.
A nisam pripadnik niti jedne udruge (jedna me je davno izbacila a druga u kojoj sam bila se ugasila).
Iz moje perspektive to izgleda ovako:
Cure su dozivjele nasilje i sto je jos gore - državnu nepravdu!

To se dogodilo u Splitu - u gradu u kojem su Domine, Iskorak i Kontra organizirali Pride, a kojima je izmedju ostalog, spocitavano od strane "zagrebackih" aktivista da u ST "uvoze" Pride bez spremnosti da lokalnoj splitskoj LGBT populaciji daju podrsku u slucaju negativnih posljedica.

Kada se dogodila negativna posljedica, koju je policija potpuno ignorirala te događaj uopće nije evidentirala unatoč iskazima djevojaka, TE udruge su preuzele odgovornost i pruzile podrsku pretučenim djevojkama koja je do sada pokazala sljedece rezultate:
- javnost je obavještena o pokušaju zataškavanja nasilja od strane policije
- podignut je optuzni prijedlog protiv (za sada) jednog počinitelja
- podnešene su prijave Odjelu za zakonitost postupanja policije i Odjelu unutarnje kontrole MUP-a protiv nezakonitog postupanja policije u II PP Split.
- ministar je obećao posebno praćenje istrage po tim prijavama i sankcioniranje policajaca koji su zloupotrijebili položaj
- djevojke su dobile pravnu pomoć kao i solidarnu podršku kako aktivista tako i anonimnih pripadnika/ca LGBT populacije i svih dobronamjernih ljudi
U ovom trenutku nije se moglo ni više, ni bolje napraviti vezano za događaj.
Obavještena je javnost, spriječeno je zataškavanje, ukazano je na homofobno ponašanje policajaca i pokrenuta procedura kako prema nasilnicima tako i prema homofobnim policajcima.

Ako ti homofobi i policajci koji su mislili da za njih zakoni RH ne vrijede, budu sankcionirani, sasvim je svejedno koja ce se udruga po tom pitanju oglasiti u javnosti ili, kako ti kazes, "sebe prikazati u boljem svjetlu".
Logicno je da se oglase oni koji na tom terenu djeluju, a u najboljem svjetlu ce se prikazati ako i kada pravda bude zadovoljena.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la Kroacija » 20 lip 2012 13:30

.felver. je napisao/la:Sinoc dok ste slavili najljepsi pride ikad :touched: ,moje prijateljice i ja smo napadnute i pretucene u Splitu

nisam jos vidjela kako ti izgledas. :gigglenod:

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la Jadzia Dax » 20 lip 2012 22:29

cure, stvarno mi je žao zbog toga što vam se dogodilo, nadam se da ste unatoč tome ipak, relativno dobro

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la Afrodita » 20 lip 2012 23:59

.felver. je napisao/la:Sinoc dok ste slavili najljepsi pride ikad :touched: ,moje prijateljice i ja smo napadnute i pretucene u Splitu samo zato sto smo lezbe. Zato, budite ponosni na Zagreb.
Nadam se da ćete sve biti ok :) ....trebamo biti ponosni na Zagreb ali i na sve vas :giveflower:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la Dash » 21 lip 2012 00:17

Gledala sam (streaming) Dragu Pilsela večeras na Jabuci TV. Oduševljena sam bila !!!
Čak sam i ja, iz Ri, i nemam mogućnosti gledati tu TV... pogledala ju preko objave na BLC FEJSBUKU.
Čak sam i nazvala i jednu ZG lez osobu, trockistički nastrojenu, da to pogleda.


Zanima me kako to niste ni vi ni ZG pride stavili na FB. Da li ste znali nešto o tome? ( a Drago je briljirao)

NI ZG PRIDE nije stavio streaming na FB.

Why?
Why?
I'm here. I'll listen.


Why?

Možda ZG Pride suši lovorovo lišće za gulaše i bolonjeze?

Žalosno je da tako dobra emisija ovdje nije imala .. ne odjeka... nego ni pristupa.

Avatar
.felver.
Postovi: 98
Pridružen/a: 29 sij 2010 16:51

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la .felver. » 21 lip 2012 10:48

invalid_user je napisao/la:

nisam jos vidjela kako ti izgledas. :gigglenod:
dobro, modrice i ciketan obraz, al dobro.
udarci toliko ne bole, boli ponizenje. boli to sto nas nisu zastitili oni koji su trebali.

samo da kazem nesto sto se tice toga da nismo izjavu dali croL.u, lezbijskom portalu. kada nam se to desilo reagirale smo odmah tako da smo se javile osobama koje su nam u tom trenuku bile nekako najblize. male smo s njima susret u Splitu da se dogovorimo sto ucinit dalje.

sto se tice medija, Barbara je jako puno opcenito ucinila za nas i u izvrsnim smo odnosima, uopce se nije nametalo pitanjima kome da se javimo, vec je bilo logicno da nju prvu kontaktiramo.

sve sto se dalje desavalo je bilo u dogovoru s barbarom i pravnim timom kontre i iskoraka koji su se pokazali jako briznima i pomagali su nam na sve nacine, sto god smo zatrazile.

bitno je to da svi imamo isti cilj, da pravda bude zadovoljena, a eto, nama se ovaj put s ovim udrugama i novinarima pokazao odlican.

i eto, zahvalila bih svima koji su bili uz nas. osim ovih gore navedenih i svim ljudima na fb.u hvala na porukama podrske. stvarno ste divni. idemo po pobjedu! :giveflower:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la JaNNa » 21 lip 2012 11:23

Najbitnije u cijeloj priči jest to da se pravda tjera i u tome moramo biti zajedno! Nije bitno da li je netko lezba, peder, transrodna osoba. Da li pripada ovom Pride-u ili onom, ovoj udruzi ili onoj. Da li je butch ili femme... itd.

Bitno je da mi shvatimo da smo manjina i da se moramo držati skupa i da jedino tako možemo uspjeti!

Od tud je išlo moje "čuđenje" zašto niste dale izjavu za Crol, a koliko znam bile ste pitane. U svemu ovome bi to samo bila još jedna odskočna daska, a i Tportal je dosta surađivao s Crol-om i sigurno bi se i tamo plasirao članak. No, to je zaista manje bitno i uopće nije potrebno da se pravdaš. I, kako mi u Zagrebu kažemo: ta voda je protekla ispod Savskog mosta!

To je prije svega Vaša borba i Vi odlučujete kako ćete je voditi, moju podršku (a i od svakoga ovdje, sigurna sam) imate - bilo to preko Crola, Jutarnjeg ili šćžmđ portala.

Drago mi je da se borite, i sigurna sam da će Vaš primjer natjerati još cura i dečki koji će se naći u istoj/sličnoj situaciji da se odvaže reagirati i da se ne daju zastrašiti.

Avatar
.felver.
Postovi: 98
Pridružen/a: 29 sij 2010 16:51

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la .felver. » 21 lip 2012 11:58

JaNNa je napisao/la: Od tud je išlo moje "čuđenje" zašto niste dale izjavu za Crol, a koliko znam bile ste pitane.
Jer smo isle ucinit "boom" preko nekog jaceg medija (bez uvrede). Od jutarnjeg su svi kasnije uzimali cinjenice i bilo nam je bitno da one budu tocne, mada su neki portali kanije i izvrali istinu, sto sad nije bitno.

Mi smo toliko bile pod stresom i toliko puta smo prepricale pricu da smo stvarno bile na kraju snaga. Ako smo ikoga uvijedile time, zao nam je.

Hvala na podrsci.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la JaNNa » 21 lip 2012 12:04

;) ajmo dalje u boj! ;)

ovo su zaista sitnice koje su nebitne. mene više brine kako ste vi psihički, da li Vam ova javna podrška pomaže?

Avatar
.felver.
Postovi: 98
Pridružen/a: 29 sij 2010 16:51

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la .felver. » 21 lip 2012 12:20

nismo bas najbolje al jos je sve frisko. meni je majka recimo u velikom strahu. jedna cura je bila kod psihologa i nastaviti ce ici, mozda odemo i mi ostale.

podrska nam odgovara, al nam ne odgovaraju komentari na clanke i lazni clanci. koliko god ih izbjegavali, uvijek ih na kraju procitamo i progutamo knedlu. valjda je to sastavni dio cijelog procesa.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la JaNNa » 21 lip 2012 13:29

da, to je cijena medijske pozornosti - uvijek ima i ta loša strana. :govorionasiskustvom: :D
ne znam kak bi ja bila da sam proživjela takvo nešto, ali mislim da je potrebno vrijeme da se to procesira u glavi i da sjedne na mjesto i bude prihvaćeno kao nešto što vas treba ojačati. nadam se da imate podršku obitelji i prijatelja i da Vam pomažu u ovim trenutcima kad se sve čini teškim.

i u to ime prigodna (moja "loverica" će biti zadovoljna odabirom)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xn676-fLq7I[/youtube]

:bježimstemesad: :runaway:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la Kroacija » 21 lip 2012 20:55


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la Popeye » 21 lip 2012 22:58

@dash: ne kuzim cemu taj cinizam. zg prajd ne prati svakodnevno program tv jabuke (imaju ljudi pametnijeg posla, doista) pa da zna kad tko gdje gostuje. i nakon povorke ponosa organizatorima ostaje jos mnogo posla, pa eto nitko nije uopce skuzio pilselovo gostovanje na jednoj od lokalnih televizija. uostalom, ljudi bez problema salju zg prajdu linkove na fejs, koji se vecinom objavljuju. ako mislis da nesto treba objaviti, posalji link i objasni zasto pa ce se vjerojatno objaviti na prajdovom fejsu.

keyboard activists, gotta love them. :feelingfree:

backspace

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la backspace » 25 lip 2012 19:08

invalid_user je napisao/la:http://www.dalmacijanews.com/Crnakronik ... 9a173f740a


pogledajte komentare.
dobri su komentari... ona neka djevojka u komentarima mi dobrim dijelom uzela riječi iz usta, a kad joj je jure poslao pusu uz komentar da se vidi odakle je, odmah mi se srce razgalilo, prešlo je s objektivne malkeco i na subjektivnu razinu. onak, malo sam čak i ponosna na nju :* ;)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la Kroacija » 25 lip 2012 19:23

oce to M. <3

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la rainbow » 26 lip 2012 11:58

da nebi Zagreb ostao "dužan" :/

http://www.tportal.hr/vijesti/crnakroni ... jevci.html

:hajde da menjamo planetu, venera il neptun il još svjetlosnim miljama dalje:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Napad na cure u Splitu

Post Postao/la JaNNa » 26 lip 2012 12:05

evo, sad sam se naživcirala...

đubre!
uzela bi dildo i silovala ga 48 sati bez prestanka i onda ga poslala njegovim BBB s rozom mašnom oko vrata....

Odgovorite