Homofobni napadi u Zagrebu

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 27 ruj 2012 11:51


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 27 ruj 2012 14:22

a evo i najbolji od objavljenih članaka:
http://www.jutarnji.hr/ispovijest-homof ... -/1056510/

Išao sam kući i vidio dvije djevojke kako se ljube na Glavnom kolodvoru. Nikad prije nisam vidio ljude istog spola kako se ljube, pa sam bi iznenađen.

tako hrvatski od njega. :primalscream:

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Fuga » 27 ruj 2012 14:34

Sviđam predloženu kaznu, napokon nešto konkretno u ovom pravosuđu.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la ariadne » 27 ruj 2012 14:41

Mentalno zaostao, nadrogiran i alkoholiziran, ali siguran je da ga je strankinja vrijeđala na jeziku kojeg ne razumije? Šta je ovo, teatar apsurda?

Ranit ću se. :roll:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Aven

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Aven » 27 ruj 2012 14:58

Mladi homofob.

:lol:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 27 ruj 2012 15:00

Nikoga ne mrzim, nisam ja osoba kakvom me se predstavlja. Strašno patim zbog natpisa u medijima.

:veryhappydance:

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la DoubleTrouble » 28 ruj 2012 07:05

Sad će vještačenje dokazat da je mentalno zaostao, da nije znao šta radi i neće ga kazniti!
Moj stav je da ljude koji su nasilni i koji nepredviđeno reagiraju treba ukloniti iz društva. Da je naletio na kakvu boksačicu i pobrao batine one bi bez greške završile na sudu jer su nanijele ozljede mentalno zaostaloj osobi (pa makar bilo i u samoobrani) a neću ni spominjat osudu koja bi došla iz društva (lako je udarat retardiranog).
Katastrofa!
Ni alkohol ni droga nisu opravdanje (nije ga netko drugi drogirao i napio, sam se doveo u stanje neuračunljivosti).
Ako netko ne funkcionira u zajednici treba ga ukloniti iz iste.
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la JaNNa » 28 ruj 2012 07:07

DoubleTrouble je napisao/la:Ako netko ne funkcionira u zajednici treba ga ukloniti iz iste.
nda! imam ja onda podulji popis ljudi.. mislim da to nije rješenje! treba ga odalamit sa zatvorskom i novčanom kaznom i idući put će se sjetit toga kad će vidit dvije cure...
a mislim da zbog alkohola i droge ne može dobiti da je trajno neuračunljiv.

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la DoubleTrouble » 28 ruj 2012 08:10

Problem je što nekog ko je mentalno zaostao (na tome se temelji obrana) sud neće osuditi (a osuda je potrebna kako bi dobio kaznu novčanu ili zatvorsku). I neznam kog vraga mu u novinama skrivaju identitet (slika u večernjem), nije maloljetan.
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2012 09:11

DoubleTrouble je napisao/la:Sad će vještačenje dokazat da je mentalno zaostao, da nije znao šta radi i neće ga kazniti!
ako se pokaže da si bila potpuno u krivu sa ovim predviđanjem, koje ćeš zaključke izvući iz toga?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la JaNNa » 28 ruj 2012 09:16

da se treba drogirat i alkoholizirat, jer od toga nisi metalno zaostao! :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2012 09:18

vjerojatno :D jer rijetko primijetim da ljudi ekšli nešto pametno nauče na svojim greškama :D

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la DoubleTrouble » 28 ruj 2012 09:22

Meni bi bilo drago da ga kazne jer zaslužuje kaznu!. Ova priča na kojoj se temelji obrana je samo pokušaj ublažavanja kazne i nadam se da neće uspjeti.
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2012 09:25

ma meni nije jasno čemu tako fatalistički stav? ja iz pročitanih tekstova uopće nisam stekao dojam da sudac puši njegovu obranu.
plus, slijedi još svjedočenje barem jedne napadnute cure i par svjedoka. mislim da će cvrtila dosta loše proći. i da, državno odvjetništvo traži zakonom najveću propisanu kaznu - tri godine.

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la DoubleTrouble » 28 ruj 2012 09:31

Popeye je napisao/la:
DoubleTrouble je napisao/la:Sad će vještačenje dokazat da je mentalno zaostao, da nije znao šta radi i neće ga kazniti!
ako se pokaže da si bila potpuno u krivu sa ovim predviđanjem, koje ćeš zaključke izvući iz toga?
Zaključak: familija mu nije uspjela podmitit nikoga :)
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2012 09:36

obožavam ovakve autentične glasove hrvatske homoseksualne populacije kada je riječ o napadima na LGBT osobe (post s gay.hr):
Sad kad ste se svi dobrano izdrkali tu, back to real life... Budala ti se obrati na ulici, izvrijeđaš ga, oke, not smart, ali dobro prošlo... Budala ti se opet obrati, ti ga opet izvrijeđaš... E pa drage moje cure, kad naučite ne odgovarat pijanoj budali na takav način, možda ćete i zadržat čitavu čeljust or whatever. Not sayin' violence is okay, HELL NO, but sorry, they had it coming. Pa se vi ubuduće kurčite sa svojim gay pravima po ulici, ali kad dobijete po zubima, nemojte se čudit čudom. Koliko god on bio kriv, ako su mu se tako obraćale, uopće me ne čudi takav ishod. Iskreno, mislim da se ovakva situacija može i generalno shvatit, gay or not, ako ti se pripiti stranci krenu obraćat po ulici, ignoriraj ih ili ih lijepo isprati, ako ideš vrijeđat, honey, your risk, ove nisu dobro riskirale, BIG FUCKING DEAL. Tko god misli drugačije mora se spustit na zemlju i odrast. Fakat mi ovakvi članci idu na kikija, svaki put se izostavi činjenica da su lgbt osobe istog trena počele bacat sočne uvrede, e pa jebiga onda, dobiš po zubima, sam si si kriv, da su šutile, probably ne bi niš bilo. I moja baka je tako dedi kad bi došao pijan svaki put bahato odgovarala pa bi dobila po zubima, umjesto da kad već vidi da ima posla sa starom pijanom budalom da mu kaže ajmo deda u krpe i svi sretni. Neki su si stvarno prenezreli i prebahati for their own good. Za prava lgbt osoba se borite na Pride-u npr., a ne u tri ujutro s pijancima na tramvajskim stanicama. Da ih je pitao zaš nosite rozo i da su ga izvrijeđale, opet bi dobile po zubima, mislim da je ovaj članak tako loš primjer nasilja nad lgbt osobama, basically, našle se dvije bahate glupače kurčit pijanoj budali, eto, that about sums it up. Dam se kladit da su i one bile pijane ko noć i tamo se žvaljakale po stanici... Sorry, ali totalno bezveze, nek se tužakaju sad, like I give a shit, to nema apsolutno nikakve veze s mojom homoseksualnošću, nit općenito samnom jer se ja tako ne bih ponio, gay or not.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2012 09:37

DoubleTrouble je napisao/la:
Popeye je napisao/la:
DoubleTrouble je napisao/la:Sad će vještačenje dokazat da je mentalno zaostao, da nije znao šta radi i neće ga kazniti!
ako se pokaže da si bila potpuno u krivu sa ovim predviđanjem, koje ćeš zaključke izvući iz toga?
Zaključak: familija mu nije uspjela podmitit nikoga :)
da, pretpostavljao sam da će zaključak biti pogrešan. ;)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la tamara3 » 28 ruj 2012 09:53

Popeye je napisao/la:obožavam ovakve autentične glasove hrvatske homoseksualne populacije kada je riječ o napadima na LGBT osobe (post s gay.hr):
I moja baka je tako dedi kad bi došao pijan svaki put bahato odgovarala pa bi dobila po zubima, umjesto da kad već vidi da ima posla sa starom pijanom budalom da mu kaže ajmo deda u krpe i svi sretni.
Pederska patrijarhalnost? To je tema i pol.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2012 10:00

i to, ali i taj stav da je uvijek najbolje biti kuš, no matter what. pa totalni izostanak solidarnosti. ma, ima u tom postu mnogo toga karakterističnog, a duboko problematičnog.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la tamara3 » 28 ruj 2012 10:03

Njegov problem.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2012 10:08

pa ne bih rekao, problem je i naš. jedan element nasilja nad LGBT osobama jest i kasnija reakcija gej ljudi na isto. šta je jedno 'tako im i treba kad su ovo ili ono' nego dodati bashing, samo ovoga puta od nekoga kome se to isto može dogoditi, odnosno nekoga tko bi ipak trebao imati više senzibiliziranosti na premlaćivanje LGBt osoba jer je i sam jedan/jedna od njih.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la tamara3 » 28 ruj 2012 10:11

Ne bi jer je ta reakcija rezultat bezbroja faktora - od odgoja i karaktera pa do osobnosti i tako dalje. Primjerice, žene su žrtve nasilja već stoljećima, pa svejedno među nama (njima) nema dovoljno solidarnosti ni empatije.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2012 10:17

pa da, i to bi trebao biti problem svih žena, pa i onih muškaraca koji žene ne smatraju vrećama za udaranje.
ne kažem da se može uvijek promijeniti primitivan stav, ali ga barem treba osuditi. :D

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la DoubleTrouble » 28 ruj 2012 10:33

Vezano za nasilje nad ženama i primitivizam općenito:

"Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja bivše vlade, provelo je istraživanje o položaju žena u selima 18 hrvatskih županija. Žene od 18 do 81 godine odgovarale su u razdoblju od 2009. do 2011. godine na 101 pitanje anonimne ankete čiji su rezultati poprilično zabrinjavajući.

U anketi je sudjelovalo 1656 žena, u prosjeku 42-godišnjakinja, od koji je 75 posto doživjelo neki oblik obiteljskog nasilja. Najzabrinjavajući rezultat ankete jest da čak 43,53 posto ispitanica priznaje da 'ponekad doživljava nasilje u obitelji', a čak 30 posto njih 'često se susreće s obiteljskim nasiljem'. Samo 25 posto tvrdi da nikada nije doživjelo nasilje u obitelji!
...57 posto ispitanica ne zna gdje bi potražilo pomoć vezano za nasilje u obitelji, a za većinu ženskih udruga uopće nisu čule. Čak 81,28 posto ispitanica nije čulo ni za institut Pravobranitelja za ravnospravnost spolova, a za Ured za ravnopravnost spolova nije čulo 'samo' tragičnih 72,64 posto.
Oko 76 posto ispitanica smatra da je hrvatsko društvo izrazito patrijahalno,...
Kad je u pitanju donošenje odluka, žene imaju pravo glasa samo kod nabave opreme za domaćinstvo (kućanski aparati), kod kupovine odjeće, obuće i ostalih potrepština za djecu te kod izbora menija za ručak. Muškarci, pak, odlučuju o svemu ostalom – prodaji ili kupovini zemljišta, načinu proizvodnje u poljoprivredi, kupovini automobila pa čak i odlasku na godišnji odmor...."
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la tamara3 » 28 ruj 2012 10:46

Eto. I te sirotice pritom misle kako je to normalno. Pod pretpostavkom da se u ruralnim sredinama (ma i ne samo ruralnim) uglavnom zna koje od njih redovito dobivaju batine, logično je zaključiti da one druge uglavnom ne dižu glas protiv toga. Jer su tako navikle. Problem je što je takva normalnost još uvijek strašno duboko ukorijenjena doslovno u sve pore ovog društva i svi skupa je živimo svakodnevno.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2012 10:50

naš problem, ipak. htjeli mi to ili ne.

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la DoubleTrouble » 28 ruj 2012 11:10

Najgore je što one misle da tako mora biti a mi se nemožemo boriti umjesto njih, osim toga mnoge od njih to ne dopuštaju, ne žele prijaviti nasilje, ako ti prijaviš ili nešto kažeš onda s tobom ne razgovaraju jer im se petljaš u njihov život (iz iskustva govorim).
Ostajanje u takvom braku "zbog djece" neću ni spominjat! Glupost. Preuzimanje krivnje na sebe (je ja sam kriva, nisam ga trebala ljutit), strah od neimaštine (mnoge nemaju ni dana radnog staža), strah od samoće (bolje loš muž nego nikakav),...
I onda se sve svede na pitanje: tko si ti da im išta govoriš i da se petljaš u njihov život.
Znam par žena koje bi se dale uklopiti u rezultat ove ankete i niti jedna ne pokazuje želju za bilo kakvom promjenom pa neznam zbog čega bi to recimo onda bio moj problem? Ako zatraži savjet, pomoć i podršku svakako sam spremna dati sve od sebe ali bez nekakve inicijative i želje za promjenom ne dopuštam si da to bude moj problem.
Rezultat je poražavajući i jadan i teško mi je vjerovati da se radi o razdoblju 2009-2011.
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Fuga » 28 ruj 2012 11:53

DoubleTrouble je napisao/la: Ako netko ne funkcionira u zajednici treba ga ukloniti iz iste.
Zaista ne mogu vjerovati da čujem takva razmatranja. Zar zaista misliš da je to konačno rješenje, uostalom, ovo bi se dalo preslikati na način da i ona druga strana (strejt) razmišlja na ovaj način kao i ti. Tako da ispada kako se ti nimalo ne razlikuješ od ovog momka koji je ganjao cure i imao namjere razbiti zube. Naime, one su njemu isto disfunkcionalne i stoga ih treba otkloniti.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2012 12:25

DoubleTrouble je napisao/la: Znam par žena koje bi se dale uklopiti u rezultat ove ankete i niti jedna ne pokazuje želju za bilo kakvom promjenom pa neznam zbog čega bi to recimo onda bio moj problem?
pa baš zbog toga.
hrvatsko društvo i jest u kurcu zbog stava 'to nije moj problem'. pa privatizacijska pljačka, pa ratni zločini, pa zlostavljanje žena, pa homofobija, pa korupcija, pa ovo i ono nije bilo eto ničiji problem i sad smo tu. :roll:

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Napad na cure u Zagrebu

Post Postao/la omnia » 28 ruj 2012 12:34

^ Ako se smijem ubaciti, mislim da za zene koje pristaju na takvo stanje stvari i kojim je pod normalno da ih se tuce i da muskarac ima zadnju, nema bas pomoci jer bi im trebalo mijenjati cijeli sustav razmisljanja, odgoj i nacin zivota.
Pretesko da se to dogodi, po mom misljenju.

Jedino rjesenje koje ja vidim jest da ja, kao zena, ne pristajem na patrijahalne uvjete i takav nacin zivota i jedino se mogu nadati da ce biti vise takvih zena.

Odgovorite