Pravda!?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
račun
Postovi: 56
Pridružen/a: 22 lis 2012 10:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Pravda!?

Post Postao/la račun » 01 stu 2012 09:29

http://www.vecernji.hr/vijesti/b-a-b-e- ... nak-470176

Od kada sam čula ovu presudu ne mogu se načuditi bizarnosti hrvatskog pravosuđa. I ne mogu se oteti dojmu da se radilo o nekom krkanu da do optužnog prijedloga ne bi ni došlo. Mislim žena je novac i vratila!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Pravda!?

Post Postao/la Popeye » 01 stu 2012 11:45

tesko mi je zaliti za predstavnicima i predstavnicama represivnog aparata koji su uhvaceni kako krse zakone koje im je posao provoditi. to sto je aleksandra ljuba dobila sto je zasluzila a netko drugi nije ne znaci da je i nju trebalo izuzeti od odgovornosti za zloupotrebu polozaja.

recimo, mene mnogo više šokira ova presuda:
http://www.vecernji.hr/vijesti/za-ratni ... nak-470163

dakle, ljude mučiš, premlaćuješ, siluješ itd., pa dobiješ 3,5 odnosno 2 odnosnu 1 godinu zatvora! osuđen čovjek za ratni zločin i 1 godina zatvora!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Pravda!?

Post Postao/la tamara3 » 01 stu 2012 16:11

Ili ti smanje kaznu i/ili puste te na slobodu?

http://www.jutarnji.hr/haski-sud-smanji ... na/909949/

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/ ... lic-175859

Da ne spominjem pedofile koji se vraćaju u obitelji i tome slično.

Što se Ljube tiče, mislim kako je to samo primjer treniranja strogoće "sustava", slično bakama koje šalju u zatvor zbog neplaćanja RTV pristojbe. Imalo bi smisla da je "pravna država" jednako efikasna u drugim slučajevima pljačka i krađa, ovako je presmiješno i nakaradno.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Pravda!?

Post Postao/la ariadne » 01 stu 2012 19:25

Prvo što su me naučili na pravu jest da ono i pravda nisu jedno te isto i da se prestanemo toliko iščuđavati ovakvim stvarima. True story. Zato sam i odustala nakon godinu dana. :lol:

Al da, ovakve stvari obično zadese ljude koji nemaju nikakve veze koje bi ih spasile ili da budu nekome drugome od koristi pa su potrošna roba.

Ko kad je meni komp maloprije pojeo jednog pijuna u šahu jer mu nisam čuvala leđa, a jadan je samo radio svoj posao. :velemajstorica :shinner: :
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

račun
Postovi: 56
Pridružen/a: 22 lis 2012 10:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pravda!?

Post Postao/la račun » 02 stu 2012 13:54

Ma neću se ja nikada prestati čuditi ovakvim glupostima...

Aven

Re: Pravda!?

Post Postao/la Aven » 02 stu 2012 18:19

Popeye je napisao/la:to sto je aleksandra ljuba dobila sto je zasluzila a netko drugi nije ne znaci da je i nju trebalo izuzeti od odgovornosti za zloupotrebu polozaja.
Otprilike to mislim. Tuđa krivična djela ne umanjuju njeno.

Sad bi se tu dalo raspravljati o generalom nefunkcioniranju pravnog sustava i razlozima zbog kojih je netko počinio krivično djelo, ali u tom slučaju bi onda mogla nastati kompletna anarhija jer bi gotovo svatko imao neki razlog zbog kojeg bi trebao "posuditi" novac.

So, u konačnici nemam ništa protiv da se sankcionira svako (ne)djelo koje krši zakon.

Avatar
aesthe
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 lis 2012 15:43
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Pravda!?

Post Postao/la aesthe » 04 stu 2012 10:21

da ako se stvarno SVAKO nedjelo sankcionira po istim rigoroznim kriterijima, inace ce sve presude ostavljat "gorak okus nepravde", ili jer su preblage, ili preostre kad ih se medusobno usporeduje.
"An Exceptionally Simple Theory of Everything"

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Pravda!?

Post Postao/la Bash » 05 stu 2012 01:55

Zloupotrijebila je svoj polozaj i kriva je. Ali visina kazne je drakonska kad se usporedi s presudama na moralno upitnije slucajeve. Dobiti 2 godine uvjetno za ovo je apsurd u drzavi koja ionako ni na tezim kaznenim djelima ne trenira neku strogocu (Bar koliko vidim predvidjene kazne za fizicki napad, itd. A realne presude po novinama su jos manje). Pretpostavljam da ne bi toliko dobila da nije bila zaposlena bas u MUPu, pa su je postavili kao primjer. Ipak, ne vidim sovinizam tu.

Odgovorite