Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Popeye » 26 stu 2012 03:00

http://www.jutarnji.hr/-brutalno-su-me- ... -/1068498/


V. S. (24) prva je profesionalna sportašica koja je odlučila progovoriti o grozotama koje su joj radile kolegice, treneri i vlasnici kluba

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Fuga » 26 stu 2012 13:22

Jebemu, jad i čemer.
Još kad vidim komentare ispod, dođe mi da se pretvorim u zmaja.
Vidim i nešto pozitivno, to je odlično što ljudi sve više izlaze u javnost i čestitke hrabrici.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la slapa » 26 stu 2012 13:35

Da, svaka joj čast, treba imati hrabrosti ići se boriti protiv takve bolesne sredine. Nadam se da će nakon članka biti nekih pomaka na bolje...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Aven » 26 stu 2012 13:51

Nisam još vidjela naslov koji počinje sa "heteroseksualku otjerali..." ili sl. :/

Što se prije zakon o suzbijanju diskriminacije počne sustavno primjenjivati, to će se manje ovakve stvari događati.

Najviše me žalosti što je ovo samo kap u moru. Koliko tek ima toga što se nikad neće saznati. :(

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Fuga » 26 stu 2012 13:52

Pa da, nadam se kakvoj reakciji civilnog društva, možebitnoj pravnoj pomoći (ZoSD) u konkretnom slučaju.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Popeye » 26 stu 2012 14:56

Fuga je napisao/la: Vidim i nešto pozitivno, to je odlično što ljudi sve više izlaze u javnost i čestitke hrabrici.
pa to je prilično velika i pozitivna promjena, što se mene tiče. jer nije diskriminacija samo ako te netko fizički napadne zato što misli da si gej, nego i ovakve stvari. nadam se da će djevojka tužiti sve te homofobe i tražiti odštetu. kad ljudi skuže da im homofobija dođe skupo, naučit će.

Avatar
aesthe
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 lis 2012 15:43
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la aesthe » 26 stu 2012 19:24

pa zalosno je sto ljudi uce samo ako ih se "opali po novcaniku". Ali citajuci clanak u jutarnjem, sam prijmjetila da su sve dezurne homofobe iz kluba oslovili punim imenom i prezimenom, se smije to? Nemojte me krivo shvatit treba ih sve na stup srama stavit i objavit im imena, ali da li se smije to?
"An Exceptionally Simple Theory of Everything"

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Popeye » 26 stu 2012 20:18

uče ljudi i na druge načine, ali je ovaj najefikasniji čini mi se :D

enivej, sto se pitanja o navodjenju imena i prezimena tice, to je skroz u skladu s novinarskom etikom i deontologijom. ono sto je problem u ovom tekstu jest da nitko od tih ljudi nije upitan za izjavu odnosno očitovanje o optužbama na svoj račun.
inače da, homofobe se slobodno može - i treba! - prozivati imenom i prezimenom.

Avatar
aesthe
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 lis 2012 15:43
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la aesthe » 27 stu 2012 09:32

pa da cisto me zanimalo, ne striktno vezano za ovaj slucaj. Tako se znaci uvijek mogu objavit podaci - bio ti kriv ili ne, porvjerili oni to ili ne? sta je recimo s klevetom?
"An Exceptionally Simple Theory of Everything"

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Popeye » 27 stu 2012 10:14

pojma nemam, ne klevećem ljude :D

govorim o ovom slučaju. djevojka je dala izjavu i u njoj je navela imena i prezimena. potpuno ok.
problem je što novinar onda nije kontaktirao te ljude za komentar, a još veći što je urednik dozvolio objavljivanje ovako napisanog teksta.

Kontra
Postovi: 63
Pridružen/a: 02 sij 2007 14:44

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Kontra » 27 stu 2012 12:11

ako je osoba iz clanka na forumu, slobodno neka se javi Pravnom timu Kontre i Iskoraka, moze dobiti besplatnu pravnu pomoc. kontakt: 098 238 308 ili na kontra@kontra.hr

takodjer, ako je netko ko ovo cita zna, neka proslijedi info.

:feelingfree:

Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Lena Plava » 27 stu 2012 12:31

Nikad novinari ne bi trebali pisati prava i puna imena i prezimena. Što zato da zaštite žrtvu, što zato jer onome koga se tuži još nije dokazana krivnja.

No, ovo je zapravo zanimljiva iznimka... do sada je bio običaj da novinari objavljuju puna imena i prezimena žrtava, dok su nasilnici (silovatelji, pedofili, homofobi i sl.) obično navedeni inicijalima.
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Popeye » 27 stu 2012 17:41

Lena Plava je napisao/la:Nikad novinari ne bi trebali pisati prava i puna imena i prezimena. Što zato da zaštite žrtvu, što zato jer onome koga se tuži još nije dokazana krivnja.
ovisi o situaciji. primjer zviždači: koji je smisao da oni istupe u javnosti i kažu da je n.k. krao iz državne firme, a z.l. ubacivao otrovne stvari u proizvod? da se ne pišu prava i puna imena i prezimena, novinarstvo uopće ne bi imalo smisla, a ponajmanje istraživačko novinarstvo. postoje naravno jasno definirane iznimke kada je anonimnost ok, ali općenito gledajući je skroz u redu, zapravo poželjno, navesti imena ljudi o kojima se piše.

Avatar
me,myselfelse
Postovi: 1561
Pridružen/a: 30 svi 2011 00:14
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la me,myselfelse » 29 stu 2012 16:09

Saša je napisao/la:Nisam još vidjela naslov koji počinje sa "heteroseksualku otjerali..." ili sl. :/
i evo mene sa glupim primjerom http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... kluba.html

:D
Ako želiš mir, pripremi se za rat!

Majke mrze ratove.

http://www.youtube.com/watch?v=vDErC8-MrUw

Aven

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Aven » 29 stu 2012 18:19

^ Istina. Smetnula sam s uma taj članak. :D

muha
Postovi: 5
Pridružen/a: 16 vel 2013 22:41

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la muha » 24 vel 2013 16:33

Najiritantnije je čitati komentare u kojemu većina ljudi sa sumnjivim neuronskim radom sebe stavlja u položaj mudrovanja, gdje Oni imaju za pravo govoriti i iznositi svoje mišljenje kao da je bogom dano. Uspoređivanje sex.orijentacije sa alkoholizmom, ovisnošći itd.itd. I što je najtragičnije, da im daš milijun argumenata, oni će i dalje znati najbolje i biti najbolji.
:primalscream: :primalscream:

Avatar
Erika
Postovi: 274
Pridružen/a: 18 vel 2013 16:12
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Erika » 25 vel 2013 22:03

What if I told you da znam neke od navedenih monstruma? :D

Ooh

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Ooh » 26 vel 2013 11:33

Erika je napisao/la:What if I told you da znam neke od navedenih monstruma? :D

da zakljucimo da klizes?? :D

nego jesu s pravom prozvani s obzirom da neke poznajes? znam da je ravnateljica mestroviceve galerije u splitu homofob. p.s. da li bi mogli otvoriti toppic homofobi, pa da svatko iznese homofobe na pozicijama za koje zna da su homofobi, a inace nije poznato.

Avatar
Erika
Postovi: 274
Pridružen/a: 18 vel 2013 16:12
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb: Lezbijku otjerali iz klizačkog kluba

Post Postao/la Erika » 27 vel 2013 11:37

Ooh je napisao/la:
Erika je napisao/la:What if I told you da znam neke od navedenih monstruma? :D

da zakljucimo da klizes?? :D

nego jesu s pravom prozvani s obzirom da neke poznajes? znam da je ravnateljica mestroviceve galerije u splitu homofob. p.s. da li bi mogli otvoriti toppic homofobi, pa da svatko iznese homofobe na pozicijama za koje zna da su homofobi, a inace nije poznato.
Ja to ne znam, nisam si baš bliska s njima, ali znam da su opovrgnuli to što piše.

Hahahaha, misliš da znamo gdje se ne zapošljavat? :D Gadno je kad imaš takvog šefa/šeficu, jako gadno. I zapravo je još gore kada su autohomofobi. O da.

Odgovorite