LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Lea
Postovi: 7
Pridružen/a: 26 stu 2011 17:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Lea » 17 sij 2013 14:00

Među LGBTIQ ima vjernika, ja sam jedna od njih. Moje mišljenje je da je organiziranje prosvjeda pred katedralom infatilno i nezrelo i ne podržavama takve provokacije. Crkva nisu samo papa, kardinali i biskupi, već svaki živi čovjek koji se drži vjernikom.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la slapa » 17 sij 2013 14:04

^
jer poljubiti curu pred katedralom vrijeđa boga? vjernike? zašto?
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 14:08

Lea je napisao/la:Među LGBTIQ ima vjernika, ja sam jedna od njih. Moje mišljenje je da je organiziranje prosvjeda pred katedralom infatilno i nezrelo i ne podržavama takve provokacije. Crkva nisu samo papa, kardinali i biskupi, već svaki živi čovjek koji se drži vjernikom.
te si ti zato kao vjernica poručila biskupima da je dosta vrijeđanja, demoniziranja i verbalnog progona LGBT osoba? otišla si na razgovor kod svojeg župnika i izrazila mu zgroženost onime što crkva u proteklih mjesec dana čini u hrvatskoj? javila si se medijima da pokažeš vlastitim primjerom da crkva nije samo ono što govore i rade bozanić i ekipa?
odnosno, sigurno si učinila nešto, kao lezbijka i vjernica, da ukažeš moćnicima crkve kojoj pripadaš na njihovo homofobno i diskriminatorno ponašanje? osnovala si grupu podrške za gej katolike? anything?

slobodno se pohvali :)

Lea
Postovi: 7
Pridružen/a: 26 stu 2011 17:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Lea » 17 sij 2013 14:18

Nemam se čime pohvaliti.
Jednostrani ste i pristrani, kao i druga strana (neki katolici) i to mi smeta. Ja s oltara nisam nikada čula pozive na mržnju, dapače, poziv na razumijevanje i apele protiv isključivanja osoba po bilo kakvoj osnovi, i eksplicitno prema homoseksualnoj.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la bašja » 17 sij 2013 14:23

Popeye je napisao/la:
bašja je napisao/la:
ali ovo mi se čini malo promašeno. trenutačno se radi o pridobivanju mase koja u biti nema svoje mišljenje po pitanju zdravstvenog odgoja. mislim da s njima neće upaliti taj image buntovništva protiv crkve. jednostavno pojavljivanje i sudjelovanje u skupovima tipa skupa razuma bi mislim bio bolji potez u ovom trenutku. dobra stvar jedino što uvijek možeš računati na hejtere da će izgledati ko razulareni majmuni.
samo da naglasim: prosvjed koji je pred katedralom organizirao zagreb pride nema veze sa zdravstvenim odgojem. pa ni u pozivu ljudima se zdravstveni odgoj uopće ne spominje.
aha... ok, ipak, teško da se može zanemariti kontekst te najaktualnije nacionalne rasprave. a i zadnje uvrede od strane crkve potaknute su tim zdravstvenim odgojem. tako da sumnjam da organizatori nisu na umu imali i tu borbu. ili su bar trebali imati. jer kolko je god i meni super tu i tamo utrljati crkvi nos u činjenicu da smo jednako vrijedni građani kao i većina, sad mislim da je taj zdravstveni odgoj prioritet u javnoj raspravi i da se vrlo konkretno tiče svakog lgbt tinejdžera.

sam tolko, odabir trenutka. jer hvala bogu, crkvenjaci daju svaki dan povoda za ovakav prosvjed, pa nije da se trebalo iskorisiti neku priliku (očito su organizatori mislili da jest trebalo iskoristiti).

i nije da mislim da lgbt aktivisti moraju šutiti o toj temi! samo se držati onoga ne čemu crkva trenutno sigurno pada, a to je zdrav razum više nego na osjećajima. želja da se nesputano može bilo tko cmakati po ulici mi spada više u osjećaje
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 14:34

bašja je napisao/la:želja da se nesputano može bilo tko cmakati po ulici mi spada više u osjećaje
meni u osnovna ustavna, ljudska i demokratska prava. ako se jednoga dana gej parovi u hrvatskoj ne budu mogli poljubiti na ulici bez straha od nasilja ili negativne reakcije (dakle, baš kao strejt parovi), onda čemu uopće aktivizam? gdje je tu uopće ideja ravnopravnosti?

edit: al da dodam, ja se recimo ne volim previse ljubiti na ulici. :D no, hocu da ima tu mogucnost kad mi dodje da se ljubim. :)
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 17 sij 2013 14:40, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 17 sij 2013 14:35

Lea je napisao/la:Nemam se čime pohvaliti.
Jednostrani ste i pristrani, kao i druga strana (neki katolici) i to mi smeta. Ja s oltara nisam nikada čula pozive na mržnju, dapače, poziv na razumijevanje i apele protiv isključivanja osoba po bilo kakvoj osnovi, i eksplicitno prema homoseksualnoj.
Dobro, ti si valjda imala (imaš) nekog okej župnika ali onako općenito, Crkva u Hrvata je jedna veoma moćna institucija pa i dalje tvrdim da je ne treba potcjenjivati. Jasno mi je zašto mnogi misle da je ono u subotu bila provokacija, ali tu kumuju i mediji koji su gotovo svi odreda izvijestili kako je bila riječ o masovnom ljubljenju. Ono, nije, pala su tri poljupca (svi su u našoj fotogaleriji).

Ali ipak me zanima, kako se ti, kao lezbijka i vjernica, osjećaš kad pročitaš recimo toga Rebića koji je jako grdo govorio o pederima i lezbama?

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la slapa » 17 sij 2013 14:36

Lea je napisao/la:Nemam se čime pohvaliti.
Jednostrani ste i pristrani, kao i druga strana (neki katolici) i to mi smeta. Ja s oltara nisam nikada čula pozive na mržnju, dapače, poziv na razumijevanje i apele protiv isključivanja osoba po bilo kakvoj osnovi, i eksplicitno prema homoseksualnoj.
Ali vidiš, u javnosti se samo takvi pozivi čuju u zadnje vrijeme od strane predstavnika crkve. Je biskupi za razliku od Rebića koriste malo profinjenije izraze i citiraju papu, pričaju o nekim naravnim datostima...
I upravo zbog toga se LGBTQ zajednica našla prozvanom. Zbog onoga što se na velika zvona govori u zadnje vrijeme.
Ne mislim da sam pristrana i znam da unutar crkve ima puno ljudi koji imaju ok stavove, tako i među vjernicima. Ali njihovi glasnogovornici i vođe ih nemaju. Ili ih javno ne iznose.

Mislim da je svima jasno zbog kojeg dijela tog zdravstvenog odgoja je crkva tako burno ustala na noge...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 14:37

Lea je napisao/la: Jednostrani ste i pristrani, kao i druga strana (neki katolici) i to mi smeta.
naravno da sam pristran. naime, izabrao sam svoju stranu za koju mislim da je prava. sloboda, ustav RH, poštivanje zakona, ravnopravnost LGBT osoba, ponos, građanski angažman i slicne stvari. to je moja strana i jako sam pristran!
Ja s oltara nisam nikada čula pozive na mržnju, dapače, poziv na razumijevanje i apele protiv isključivanja osoba po bilo kakvoj osnovi, i eksplicitno prema homoseksualnoj.
to je hrvatska iz nekakve paralelne dimenzije? :D

Lea
Postovi: 7
Pridružen/a: 26 stu 2011 17:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Lea » 17 sij 2013 14:47

Osjećam se loše nakon takvih izjava i bude mi žao i teško. S druge strane, svećenik koji je bio s druge strane prosvjeda kod katedrale, sljedeći dan je na misi, na kojoj sam sudjelovala, ljude pozivao na toleranciju i neisključivost, rekao je da se čovjek koji isključuje ne može nazvati kršćaninom.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 17 sij 2013 14:50

A to se odnosilo na gay populaciju/prosvjed? Je li rekao nešto konkretnije?

Lea
Postovi: 7
Pridružen/a: 26 stu 2011 17:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Lea » 17 sij 2013 15:02

Da, odnosilo se na homoseksualce. Rekao je da je bio na prosvjedu, da se ne slaže da se s oltara poziva na mržnju, da je ispovijedio mnoge homoseksualce (istina, i mene je) i da se onaj tko je isključiv po bilo kakvoj osnovi ne može nazivati kršćaninom.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la bašja » 17 sij 2013 15:12

Lea je napisao/la:Osjećam se loše nakon takvih izjava i bude mi žao i teško. S druge strane, svećenik koji je bio s druge strane prosvjeda kod katedrale, sljedeći dan je na misi, na kojoj sam sudjelovala, ljude pozivao na toleranciju i neisključivost, rekao je da se čovjek koji isključuje ne može nazvati kršćaninom.
ja se s tobom djelomično slažem, na razini lokalnih svećenika, župnika i sestara sam imala na svoju sreću samo pozitivna iskustva. nitko od njih nije dogme crkve stavio ispred pravih kršćanskih vrijednosti. ALI nažalost, crkva je takva institucija gdje takvi pojedinci neće nikada doći do izržaja jer sistem nalaže odnos pastira i ovaca. tako da, ak biskupi kažu da je službena POLITIKA (jer sve je to politika, a ne nekakva vjera) diskriminacija, a jest, onda ovi "dobri" pojedinci neće nikada istupiti i reći da se ne slažu baš. tako da, crkva je monolitna po svojem odabiru, ne tuđem pa ju se treba tako monolitno i napadati. nisam vidjela da se papa recimo sjetio malo podsjetiti ove naše na kaptolu da malo paze što pričaju. politika. fuj fuj fuj
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 15:18

bašja je napisao/la:nisam vidjela da se papa recimo sjetio malo podsjetiti ove naše na kaptolu da malo paze što pričaju.
pa pricaju isto. on je naravno mnogo obrazovaniji i artikuliraniji od bozanica i ekipe, ali su im stavovi jednako totalitarni i homofobni.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la slapa » 17 sij 2013 15:29

postoje svećenici koji su samo ljudi i koji imaju normalne stavove. dobri ljudi. i moja iskustva s tim ljudima su skroz pozitivna.

a postoje oni koji se razumiju u računicu. ti dalje doguraju. njih školuju po vatikanima. pravnici, statističari, analitičari, teolozi... i ti vode crkvu. i nije ih briga hoće li nevina hrvatska dječica postati gay kad odrastu nego im je bitno da im ljudi i dalje daju glasove i pare. da imaju presudan utjecaj u društvu. koji naglo opada jer ljudi nemaju para a ovi u crkvi imaju i ne pomažu pretjerano narodu. budući da ne uspijevaju zadobiti glas naroda uz sve afere raznih pedofila i fran šima i vozeći lijepe aute logično da su se okomili na ono na što su neuki ljudi osjetljivi. strah da prosječnom hrvatu neki peder ne oskvrne guzicu je postao najveći adut crkve u borbi za pare koje im dajemo. mada nemamo para. ali oni ih i dalje dobivaju. jer je na popisu bilo preko 90% katolika pa ne moraju kao ostale udruge na natječaje da bi dobili neke pare nego imaju ekskluzivne ugovore. ravno s papom. i svake godine školuju nove pravnike u tom vatikanu (naše pare ih školuju) koji će se znati boriti kad im neka naša vlada proba ne dati pare.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 16:00

slapa je napisao/la:postoje svećenici koji su samo ljudi i koji imaju normalne stavove. dobri ljudi. i moja iskustva s tim ljudima su skroz pozitivna.
u to nema sumnje. no oni ocito nisu vecina u crkvi, a kamoli da odredjuju njene stavove i djelovanje.

backspace

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la backspace » 17 sij 2013 16:01

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=657598

Evo nesto.

Leu kuzim, vjera ima divnih moralnih ideja. No i frend koji nije vjernik kaze da mu je puna kapa lgbt iskakanja. Tesko nam je naci zajednicki jezik oko tog, ali jos smo si dragi. Svejedno, ne odstupam od onog sto mi se cini korektnim. Na razini rasprave. U zivotu naravno pristupam ljudima na individualnoj razini. Ima divnih svecenika, fratara, vjernika i aktivista. U svim skupinama ima i onih koje izbjegavam.
U ovoj prici mi se cini da crkva ima problem s manjinama i 'ideologijama/svjetonazorima', dok ne i obratno. Lgbt reagira na njihov 'pokret otpora'.

backspace

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la backspace » 17 sij 2013 16:03

Gore za aktiviste nagadam jer ne poznajem nijednog eksli. Valjda ima dobrih medu njima ;) :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 17 sij 2013 16:04

Ja bih samo nešto dodala, nemrem si pomoć ♥

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AY62QByUYJQ[/youtube]

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Fuga » 17 sij 2013 16:09


Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la hops » 17 sij 2013 16:11

crkva je monopolisticki priklanjajuca zajednica koju drzava voli imati na svojoj strani.
nije nista sveto i nije nista novo.
ne vole ekstreme ni manjine, kako cigane (zasto ih inace tjeraju kad prose ispred crkve) tako ni pedere ni lezbe, a bome ni djecu koja nisu iz crkvenog braka.
iskreno mi idu na zivce obje strane.
koja je to fora sa skupom ispred crkve?
poznato je da se te cvije strane ne trpe. i sta se sad napravilo - ljudi koji su mozda i bili indiferentni, dopizdilo im je. i ne cudi me.
zasto sve mora ici u ekstreme.
ko da se ikada ista postiglo paradama i javnim "nastupima".
ko i vani, stvari se trebaju rjesavati preko ljudi koji imaju utjecaja, a ne paradiranjem sa koznim remenjem i lisicama.
i na kraju krajeva, uz sva sranja koja je crkva napravila u svom postojanju, ovo je p.d.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 16:12

btw, meni je zabavno primijetiti koliko se - s pravom - napadalo HDZ-ovu vlast kad je zabranila prosvjed na markovom trgu. sad smo otkrili da u hrvatskoj, mimo svih zakona i ustava, postoji jedno mjesto na kojem se nitko ne bi smio pojaviti i prosvjedovati, najmanje izgleda pederi i lezbe. nije važno što crkveni vrh radi i govori, koliko god monstruzno bilo, al pred katedralu se ne smije doci. to je jel svetinja.

umirem od smijeha.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 16:13

hops je napisao/la: ko da se ikada ista postiglo paradama i javnim "nastupima".
ko i vani, stvari se trebaju rjesavati preko ljudi koji imaju utjecaja, a ne paradiranjem sa koznim remenjem i lisicama.
totalno pogrešno. informiraj se.
i prestani širiti laži, baš je nekako bljak.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 17 sij 2013 16:16

hops je napisao/la:zasto sve mora ici u ekstreme.

ko i vani, stvari se trebaju rjesavati preko ljudi koji imaju utjecaja, a ne paradiranjem sa koznim remenjem i lisicama
A kaj je tu zapravo bilo "ekstremno"? Ljudi koji su se stisnuli oko fontane u strahu da ih krvožedna rulja ne masakrira, od kojih je nekoliko njih izmijenilo poljupce? Kaj se remenja i lisica tiče, kad je to bilo :o?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 16:19

ah, kad samo pomislim koliko bismo još više postigli u hrvatskoj da toliki dio vremena i energije ne trošimo na ljude iz homoseksualne populacije koji ne samo da žele biti građani drugog reda, nego ne mogu podnijeti što netko drugi ne želi to biti.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la hops » 17 sij 2013 16:25

Popeye je napisao/la:
hops je napisao/la: ko da se ikada ista postiglo paradama i javnim "nastupima".
ko i vani, stvari se trebaju rjesavati preko ljudi koji imaju utjecaja, a ne paradiranjem sa koznim remenjem i lisicama.
totalno pogrešno. informiraj se.
i prestani širiti laži, baš je nekako bljak.
ok, navedi mi promjene u zakonu koje su ti poboljsale zivot, a posljedica su takvog tipa okupljanja?
sto se tice koznog remenja i lisica, ja sam vidjela na jednoj od parada.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 16:31

hops je napisao/la:
Popeye je napisao/la:
hops je napisao/la: ko da se ikada ista postiglo paradama i javnim "nastupima".
ko i vani, stvari se trebaju rjesavati preko ljudi koji imaju utjecaja, a ne paradiranjem sa koznim remenjem i lisicama.
totalno pogrešno. informiraj se.
i prestani širiti laži, baš je nekako bljak.
ok, navedi mi promjene u zakonu koje su ti poboljsale zivot, a posljedica su takvog tipa okupljanja?
sto se tice koznog remenja i lisica, ja sam vidjela na jednoj od parada.
whatever. ne da mi se. bye.

Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Lena Plava » 17 sij 2013 16:32

hops je napisao/la: sto se tice koznog remenja i lisica, ja sam vidjela na jednoj od parada.
ok, to može biti odbojno i kontraproduktivno, ali za to nikako ne možeš okriviti organizatore. Prosvjedi su zaribana stvar.. jer ne možeš kontrolirati svakog pojedinca koji se tamo pojavi. A opće je poznato da na svakom prosvjedu imaš bar jednog pacijenta i jednog egzibicionista. I gle čuda, baš oni završe u krupnom planu... jer tako mediji funkcioniraju, to im je zanimljivo.

###

Inače, jako zanimljiva rasprava. Podržavam! :)
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la hops » 17 sij 2013 16:37

Popeye je napisao/la:ah, kad samo pomislim koliko bismo još više postigli u hrvatskoj da toliki dio vremena i energije ne trošimo na ljude iz homoseksualne populacije koji ne samo da žele biti građani drugog reda, nego ne mogu podnijeti što netko drugi ne želi to biti.
a zamisli samo koliko bi postigli da ne trkeljamo tu, gdje nemamo nikakve koristi, nego se samo sepurimo, i kad bi ljudi kojima je to stvarno posao (a silno se bore da budu gradani prvog reda) - radili posao kako treba.

a definiranje gadana drugog reda zaobidi, jer nisi dovoljno upucen u zivot druge strane.
negdje mi zvoni da si spominjao da se bavis novinarstvom? prijateljski savjet, stavi mentalnu notu na novinarsku etiku.
ne tice se mog posta, nego opcenito, jer citam osvrte i na tude postove.
ja sam rekla svoje misljenje. u raspravu ne mislim ulaziti.
hvala.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la hops » 17 sij 2013 16:39

Popeye je napisao/la:
hops je napisao/la:
Popeye je napisao/la:
hops je napisao/la: ko da se ikada ista postiglo paradama i javnim "nastupima".
ko i vani, stvari se trebaju rjesavati preko ljudi koji imaju utjecaja, a ne paradiranjem sa koznim remenjem i lisicama.
totalno pogrešno. informiraj se.
i prestani širiti laži, baš je nekako bljak.
ok, navedi mi promjene u zakonu koje su ti poboljsale zivot, a posljedica su takvog tipa okupljanja?
sto se tice koznog remenja i lisica, ja sam vidjela na jednoj od parada.
whatever. ne da mi se. bye.
?! zasto?
ako me netko nazove lazovom, volim vidjeti koji je razlog...
ja stvarno ne znam za takav slucaj.

Odgovorite