LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 17 sij 2013 16:44

Mogu ja, mogu ja :D? Evo, maksimalno ću pojednostaviti.

Najme, riječ je između ostaloga, i o vidljivosti te medijskoj (re)prezentaciji.

Uvijek se sjetim članka iz Jutarnjeg od prije 12 godina kad je na duplerici izišla priča jedne lezbijke i jednog pedera koji su pretežno odgovarali na pitanja o seksualnim tehnikama, snošajima po opskurnim zahodima i slično. Čitava stvar bila je ujfuj senzacionalistička i napisana kao da je riječ o nekakvoj rijetkoj vrsti koja inače živi duboko pod zemljom pa je onda došo neki kul znanstvenik i objavio rezultate svog istraživanja od kojih je jedno bilo što točno tip osjeća u anusu kad ga netko ševi. True story.

Toga danas više nema i stvari su se jako promijenile, dijelom sigurno i zbog javnog istupanja, ovdje ili ondje. Mediji uglavnom (s naglaskom na "uglavnom") pozitivno izvještavaju i pišu o gej temama, a poznato je i da formiraju i utječu na mišljenje javnosti, pa je stoga to dobro.

Ima još jedna stvar, možda nevezana uz temu, ali ne i nevažna. Kad si mlad(a) i kad su ti na pameti uglavnom samo provodi i slično, onda ne razmišljaš puno o budućnosti, što je normalno i uobičajeno za tu dob. No onda s vremenom počneš malo razmišljati o takozvanim "odraslim" stvarima poput egzistencije, zajedničkog života, pa čak i djece. I uvidiš na koliko toga nemaš pravo i u koliko si stvari nezaštićena jer si zakonski nejednaka, nevidljiva i slično. A onda je sranje, frustra i tako dalje. Mislim, toliko o onima koji imaju sva prava i ne žele tražiti dodatna jer im je dobro.

A gledaj, i meni je dobro, imam ugodan život s partnericom, radimo okej poslove i općenito nam je fino i ugodno. No unatoč tome ja sam građanka drugog reda i takva ću i ostati ako se nešto ne promijeni. Time sam nezadovoljna i zbog toga se ne osjećam dobro, a moje je skromno mišljenje da se većina nas ne bi trebala osjećati dobro u toj nejednakosti.

Zato dijelom i postoje NGO-i koji ukazuju na takve stvari, a pritom nitko od njih nije politička stranka koju smo izabrali da nas predstavlja te svaki od njih ima neke svoje načine borbe za prava. Neki idu na ulicu, neki lobiraju, a neki se samo prave da rade :D. I tu je demokracija dobra stvar jer to može učiniti svatko od nas kako misli da je najbolje, i/ili se uključiti u te procese na bilo koji način.

Konstruktivna kritika je super i uvijek dobrodošla, ali ona bi ipak trebala biti zasnovana na informacijama, a ne na čitanju senzacionalističkih naslova, kao niti na vrijeđanju. To, naravno, vrijedi za sve uključene strane.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la slapa » 17 sij 2013 16:44

zasad ne vidim promjene u zakonu ali ih uskoro očekujem. zato već vidim velike pozitivne promjene u mojoj okolini i u stavovima ljudi oko mene. dobrim dijelom su to promjene potaknute "provokantnim" paradama. i uključenjem medija u to sve skupa. i one i te kako utječu na moj život.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 16:48

slapa je napisao/la:zato već vidim velike pozitivne promjene u mojoj okolini i u stavovima ljudi oko mene. dobrim dijelom su to promjene potaknute "provokantnim" paradama. i uključenjem medija u to sve skupa. i one i te kako utječu na moj život.
e to.
ja bih samo jos dodao da se niti jedna diskriminirana skupina u povijesti (žene, crnci, radnici itd.) nije izborila za svoja prava bez izlaska na ulice. naravno, nije ih samo tako izborila, ali to je uvijek bio temelj.

@tamara: potpisujem.

Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Lena Plava » 17 sij 2013 16:52

Saša je napisao/la:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-LLvf_y1R54[/youtube]
mali offtopic:
ovog tipa iz videa, u crvenoj košulji sam vidjela danas u busu... i prepoznala ga. i nakak mi nije bilo ugodno biti na metar od njega.
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la bašja » 17 sij 2013 16:56

u društvu koje razgolićuje, pretjerano seksualizira, objektivizira ljudsko tijelo i dalje je ipak sve to puno veći grijeh ako je neko od tih tijela gay.

pa onda valjda lgbt puritanci postaju najbolji kršćani koji se ljube samo u svoja četiri zida, oblače se do grla da ih tkogod ne optuži za nametljivost i prakticiraju isključivo dobru staru misionarsku pozu da ostalo građanstvo ne uvrijede svojom perverznošću.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 17:02

potpisujem.

autohomofobija je najgora vrsta homofobije.

Aven

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Aven » 17 sij 2013 17:10

tamara3 je napisao/la:No onda s vremenom počneš malo razmišljati o takozvanim "odraslim" stvarima poput egzistencije, zajedničkog života, pa čak i djece. I uvidiš na koliko toga nemaš pravo i u koliko si stvari nezaštićena jer si zakonski nejednaka, nevidljiva i slično. A onda je sranje, frustra i tako dalje. Mislim, toliko o onima koji imaju sva prava i ne žele tražiti dodatna jer im je dobro.
Neki dan me stepla činjenica koliko nas živi u iluziji nekakve osobne slobode. Ovo društveno okruženje je samo mentalno prihvatljivija scenografija od zatvorskih rešetaka.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 17 sij 2013 17:14

Da, vidiš, iluzija osobne slobode... to je već samo po sebi golema tema, da...

Avatar
aesthe
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 lis 2012 15:43
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la aesthe » 17 sij 2013 17:53

koja je to fora sa skupom ispred crkve?
paaaaa ako imas problem s vladom, odes na markov trg, ako imas problem s horvatincicem odes na cvjetni, pa tako ako imas problem s crkvom odes ispred katedrale.... sta ne?
"An Exceptionally Simple Theory of Everything"

Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Lena Plava » 17 sij 2013 18:15

aesthe je napisao/la:
koja je to fora sa skupom ispred crkve?
paaaaa ako imas problem s vladom, odes na markov trg, ako imas problem s horvatincicem odes na cvjetni, pa tako ako imas problem s crkvom odes ispred katedrale.... sta ne?
:thumbup:

###

I da, autohomofobija... jako neobičan izraz. Nazvala bih to naprosto dobrim starim beskičmenjaštvom. :sealedlips:
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

Lea
Postovi: 7
Pridružen/a: 26 stu 2011 17:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Lea » 17 sij 2013 18:31

Legitimno je i legalno prosvjedovati ispred crkve, ali ja takav prosvjed ipak ne bih podržala. Da, prostor ispred katedrale za vjernike je svetinja. Za mene također i prostor ispred džamije ili sinagoge. To je prostor na koji se ljudi okupljaju na molitvu. Svaki drugi oblik okupljanja, a pogotovo onaj koji ima za cilj provokaciju, ja ne bih podržala.
Također, ako želiš poštovanje - poštuj, nikako se ne obraćaj javno javnoj osobi bez persiranja, kao što je to učinio aktivist u subotu (Popeye, ako se ne varam).

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 19:07

katoličkom licemjerju nikad kraja.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Andain » 17 sij 2013 19:11

Ja zapravo ne kužim što je toliko radikalno u subotnjem prosvjedu ispred katedrale (a nisam fan radikalnih aktivističkih projekata, inače). Ako je u pitanju svetost mjesta i katedrala, onda je ta svetost u principu poništena djelovanjem onih koji to mjesto predstavljaju, a koriste govor mržnje. Osim toga, kakva je to svetost koja stavlja mjesto/fiz. lokaciju ispred ljudi koje predstavnici tog mjesta diskriminiraju i indirektno potiču na (verbalno, fizičko) nasilje?
Ljudi emotivno reagiraju na vjeru i izjednačavaju isto s crkvom pa me reakcija ne iznenađuje, al generalno, nekakav istup nakon zadnjih crkvenih napada je opravdan.. doduše, osobno bih možda radije da je upućena kakva tužba međ. sudu, ako je to uopće moguće za nekakvog crkvenog dužnosnika:) jer ono s čime su Pozaić i Rebić istupili fakat zaslužuje tužbu, no dobro..:)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la roadkill » 17 sij 2013 19:33

potpisujem tamaru u "pojednostavljenom" postu. :D

svaka cast sudionicima prosvjeda. katedrala je ITEKAKO bila idealno mjesto za njega.
bring your mind into my head...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Fuga » 17 sij 2013 19:43

Popeye je napisao/la:ah, kad samo pomislim koliko bismo još više postigli u hrvatskoj da toliki dio vremena i energije ne trošimo na ljude iz homoseksualne populacije koji ne samo da žele biti građani drugog reda, nego ne mogu podnijeti što netko drugi ne želi to biti.
Točno to. Apsolutno potpisujem.
Osim toga, zaista mi bude loše kad vidim kakve neki od nas nude argumente i kojim se sve metodama služe kako bi nekoga pokušali diskreditirati ili čak i kojim dijelom ponizili, toga ima i ovdje na forumu, gdje se nekoga naziva raznim pogrdnim imenima, tipa masni novinarčić itd. I ovaj plasman netočnih informacija vezanih uz prajd, bila sam dosad na tri prajda i na nijednom nije bilo ništa od navedenog. Zaista mi nije jasno odakle ta potreba.
A glede aktivizma, za mene osobno aktivizam nije vrijeđanje, psovanje, agresija i prozivanje. Za mene je aktivizam kad čitam dosadne zakone, šaljem pritužbe, pokrećem tužbe, skupljam peticije, idem na prosvjede... kad sam kritična argumentirano i informirano. I prije svega, kritična sam na činjenice, procedure, a ne na karaktere i osobnost ljudi oko mene.
I vezano uz prozivke da ljudi ne rade, def. se ne slažem, osobno nisam član ni ne favoriziram nijedan NGO vezan uz LGBTIQ zajednicu. No činjenice govore za sebe, od raznih zbivanja, organizacija skupova, festival, izložba, lobiranja, sudjelovanja u radnim skupinama pri izradi zakona vezanih uz tu tematiku, pružanje suporta članovima zajednice itd. Do prije par godina, jedna lezbijka se nije znala ni kome obratiti za psihološku pomoć i bilo kakvo drugo savjetovanja vezano uz njezinu seksualnost, malo se znalo o gay friendly mjestima, u slučaju da je i bio koji tulum, to je sve bilo zatvoreno i zbivalo se pod nekakvom krinkom itd. Dakle, želim reći da promjena ima i to onih pozitivnih, naime, kao što je Tamara navela, to je jedan osnovnih mehanizama kako se boriti protiv diskriminacije.

Plague

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Plague » 17 sij 2013 20:06

mene ne dira to što je bilo pred katedralom ni u kojem pogledu, dapače, poruka ne bi imala efekta da se cijela stvar odvila bilo gdje drugdje. samo što mi se ne sviđa navlačenje negativnog publiciteta koji ovakvi istupi nameću.
isto tako ne razumijem na nekom općenitijem nivou (ne isključivo vezano za ovu raspravu, iako primjenjivo) zašto je svaka kritika nekom aktivističkom pothvatu u startu odbijena od strane ovih par kolovođa. aktivisti bi trebali predstavljati nas. kada stanete za mikrofon, govorite u ime cijele gej zajednice; svjetlo u kojem se u tom trenu prezentirate je svjetlo koje kasnije ostane na svima nama, pa bi stoga trebali s vremena na vrijeme osluhnuti kako dišu oni članovi koji razmišljaju malo drukčije. just sayin.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Kroacija » 17 sij 2013 20:11

zahvaljujuci zagrizenim aktivistima i "hejterima", politickim strujanjima redovito prozetima kroz te skupine i psihologijama mase u ovoj drzavi i generalno, sve vise mi se svidja spoznaja da nigdje i nikom ne pripadam.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 20:17

kada je riječ o zagreb prideu, mnogo je kritika uvaženo, mnogo je stvari korigirano. naravno, kad je kritika konstruktivna, utemeljena na činjenicama i minimalnom razumijevanju realne situacije i konteksta.
ono što ja ne razumijem jest sustavno i namjerno sljepilo u vezi svega toga, kao i da se doista kretensko hračkanje s velikom porcijom bezočnog laganja uzima kao nekakva relevantna, dobronamjerna kritika.

backspace

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la backspace » 17 sij 2013 21:21

Nego... Kad ce matea doci napisati koju o svemu? ;)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Kroacija » 17 sij 2013 21:54

ti treba veza? :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 17 sij 2013 21:55

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=onxJsHsVz_c[/youtube]

By naša vrijedna suradnica ♥.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Zita » 17 sij 2013 22:18

tamara :touched:
Measure of a woman is her sense of humor

backspace

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la backspace » 17 sij 2013 22:26

invalid_user je napisao/la:ti treba veza? :D
Za sto veza? Osim za u ljubavni status tu.
Provociras ha? Lajkam.
A pazi, mogla bi te gadat jajima il kamenjem :D

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Ryu » 17 sij 2013 22:26

This, za sve "vjernike":
Andain je napisao/la:Ako je u pitanju svetost mjesta i katedrala, onda je ta svetost u principu poništena djelovanjem onih koji to mjesto predstavljaju, a koriste govor mržnje. Osim toga, kakva je to svetost koja stavlja mjesto/fiz. lokaciju ispred ljudi koje predstavnici tog mjesta diskriminiraju i indirektno potiču na (verbalno, fizičko) nasilje?
Koje su to ovce. Ali stvarno, ovce.
Da bilo tko od tih "mocnih 86%" vjernika ima imalo integriteta, prvi bi krenuo buniti se protiv tih njihovih "vodja" sto prenose poruke koje nemaju NIKAKVE JEBENE VEZE sa onime sto ta vjera bi trebala propagirati. Nitko sretniji od mene da se bilo koji pripadnik religije drzi BAREM nekih temeljnih religijskih vrijednosti.
No ne, idemo zaklati sve one koji se ne slazu sa nama. A isto, koja naivna ovca moras biti da vjerujes da tamo neki matori prdonja u haljini se bori za tvoje interese? Da te predstavlja kao vjernika? Ma malo sutra.
Mene bi bilo sram, zar je tako teško vidjeti da te ljude samo briga koliko ce novaca izvuci iz drzave i svojih sljedbenika, i zadrzati ljude u apsolutnom neznanju kako ne bi slucajno razmislili svojom glavom?

Da nema ovih posranih organiziranih religija, vec bi imali teleportaciju i medjuzvjezdane letove. :roll:

Ukratko, slažem se sa tamarom i popayem u onome što su napisali. :D

A ovo da aktivisti (uglavnom zgp) predstavljaju "nas" kao zajednicu, zašto? Kako? Su bili neki izbori, pa je odredjeno tko ce predstavljati zajednicu? Ili prije svakog nastupa bi se trebalo provesti nekakvo anketiranje? :roll:
Ja u tome vidim samo "lijen sam pokrenuti se", "nedajboze da netko pomisli da sam ja poput ovih" ili neko slicno komformisticko sranje.

Mislim, ako je nekome super kako zivi i u kakvom je svijetu, samo neka nastavi i dalje. Ako te nesto smeta, pokreni se i probaj nesto napraviti po tom pitanju. Barem opcija ima, i govorim iz vlastitog iskustva.
Svijet mijenjas tako da mijenjas sebe, nije toliko tesko.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Zita » 17 sij 2013 22:29

jasno da su ovce. pa vidi da su dosli sa navijackim salovima, raznim ustaskim rekvizitima i uzvikivali "za dom spremni"
jebote ak to ne vrijeda mjesto i svetost onda ne znam kaj vrijeda
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 23:20

pa to sto su ti ljudi vikali 'ubij' ispred katedrale, te nenadjebive svetinje, nije problem. gej par koji se poljubio jest.

makes sense.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Zita » 17 sij 2013 23:24

Popeye je napisao/la:pa to sto su ti ljudi vikali 'ubij' ispred katedrale, te nenadjebive svetinje, nije problem. gej par koji se poljubio jest.

makes sense.
bas
Measure of a woman is her sense of humor

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Dash » 18 sij 2013 00:11

Ja sam foteljašica. Priznajem.
Ali aktivisti rade akciju.
Može mi se to svidjet. I ne mora. Reći ću kad me zažulja.
Ali rade.
Nitko drugi to neće učinit. Ni ja.
Jesu li agresivni ponekad? Jesu.
To što nam se ponekad ne svidi neka njihova akcija tipa spota za Pride ne znači da ih trebamo objesiti jer nam se to čini preprovokativnim. Ovo pred Katedralom mi je OK. I svaka čast ljudima koji su bili tamo. Svaka čast.

Nekako uvijek pozvizdim na nešto a to je .. : Lako je tuđim kur*em/klitom po koprivi mlatit.

Avatar
me,myselfelse
Postovi: 1561
Pridružen/a: 30 svi 2011 00:14
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la me,myselfelse » 18 sij 2013 12:50

cp sa fb

Dodje mali 10-godišnjak na ispovijed:
- Oče griješio sam…

Nakon što je zavrišo, svečenik kaže:
- Sve će ti biti oprošteno, poslije pokore naravno.
I pozove on dječaka u svoje odaje i kaže:
- Kako bi se odriješio grijeha, skini hlače i nagni se naprijed. Polako ćeš
osjetiti nešto toplo i ugodno što će isprati tvoje grijehe.
A klinac kaze:
- U redu, oče samo Vas molim da prije snošaja stavite prezervativ iliti
kondom, predlažem Durex jer je najkvalitetniji, kako biste zaštitili nas
obojicu od bolesti, tih i tih, te molim da koristite lubrikant da ne biste
oštetili tanko dječje tkivo.
Svakako bih Vas upozorio da, iako sam učen, toleriram gej populaciju, znam
da je ovo što radite kazneno djelo i znam kome ću prijaviti Vaš čin.
Također svjestan sam da to što činite nije moja krivica. Za Vaše dobro
preporučam lutku na napuhavanje koja će jednako tako zadovoljiti sve Vaše
maštarije i potisnutu sexualnost.
- A odakle sad to?
Pita svecenik vidno ljut.
- Pa iz škole, naravno.
Kaže dječak.
- Jovanovićuuuuuuuuu, gorjet ćeš u pakluuuuu!
Ako želiš mir, pripremi se za rat!

Majke mrze ratove.

http://www.youtube.com/watch?v=vDErC8-MrUw

Gost

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Gost » 19 sij 2013 15:06

Zadnjih sam dana x puta cula
kako bi u vriyeme ovakve krize trebala zacepit
i ne divljat i vec yednom otic
u neku drugu drzavu yer ovdye ljudima
trenutno niye do provokaciya i borbe
vec da prevedem to sto mi non stop govore:

"Čoban tyera fine mrtve ovčice" - naypopularniyi film trenutno u Rvackoy a glume svi Rvati ;)

Odgovorite