LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 10 sij 2013 23:19

Proteklih mjesec dana Katolička crkva vodi homofobnu kampanju kakva se još nije mogla doživjeti u Hrvatskoj. Nas - lezbijske, gejeve, biseksualne i transrodne građane i građanke RH - se sustavno demonizira, spominjanje našeg postojanja se naziva 'razaranjem čovjeka', masovno se dijele leci u kojima se homoseksualnost proglašava protuprirodnom, Božić se pretvara u blagdan mržnje protiv LGBT osobama, biskupi čine sve što mogu da pogaze dostojanstvo lezbijki, gejeva, biseksualnih i transrodnih osoba koje žive u Hrvatskoj. Vrhunac svega su skandalozne, uvredljive i mrziteljske izjave, u kojima nas se optužuje da uništavamo Hrvatsku, čime se LGBT osobe želi još više poniziti i izolirati u društvu, te izložiti progonu i nasilju.

Ali, o našem dostojanstvu odlučujemo mi, a ne Crkva, te vas stoga sve pozivamo da dođete na dostojanstven prosvjed protiv crkvene homofobije i transfobije, protiv govora mržnje i progona LGBT građana i građanki ove zemlje.

Vidimo se ispred zagrebačke Katedrale Marijina Uznesenja u 15 sati, u subotu 12. siječnja.

Pokažimo da hrvatski lezbijke, gejevi, biseksualne i transrodne osobe, kao i naše obitelji, prijatelji/ce, susjedi/e i podržavatelji/ice, nećemo šutjeti i vječno podnositi najstrašnije uvrede i vođenje kampanje koja može uništiti mnoge živote, naročito mladih LGBT osoba.

Pokažimo da se umijemo dostojanstveno i ponosno suprotstaviti nastojanjima da se naše ljudsko dostojanstvo pogazi! Pokažimo kako se ne plašimo braniti naša prava! Pokažimo kako se ne plašimo napada! Pokažimo da mi volimo, a ne mrzimo!

Dođite ljubiti bližnjeg svog pred Katedralu zajedno sa Zagreb Prideom.

https://www.facebook.com/events/476899835701114
:rainbow:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 10 sij 2013 23:30

tko dolazi? :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la ariadne » 10 sij 2013 23:52

Pred katedralom? :lol: Koji trolež. :inlove: Zvuči zabavno, možda dođem.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

lelandali
Postovi: 23
Pridružen/a: 30 svi 2010 17:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la lelandali » 11 sij 2013 09:37

Bit će zabavno! Ne zvuči. :celebration:

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 11 sij 2013 13:56

aaaa rado,zvuci super...podrska s juga!
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.


Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Angela07 » 11 sij 2013 15:34

:D i ja ću doći ak uspijem severinu nagovoriti da se ljubi smenom pred svekolikom javnošću! nadam se da bi pozaića kap udarila :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 11 sij 2013 15:36

da, bude jasno - nije se obavezno doslovno ljubiti. :D ali ako neki parovi vec budu tu, zasto ne ;)

Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Lena Plava » 12 sij 2013 11:47

Dolazim! :)
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 12 sij 2013 21:21

Report/komentar/fotogalerija. Videopriča slijedi za koji dan :duga:.

http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... mrnju.html

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la slapa » 12 sij 2013 23:44

super je reportaža! :duga:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 13 sij 2013 10:52

žao mi je što nije bilo više ljudi. koliko čujem, mnogi su se prestrašili i tome nemam što zamjeriti.

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la lizistrata » 13 sij 2013 12:11

Yup, hrpa ih je odustala čim su vidjeli rulju gore, nisu se čak niti približili..Stvarno šteta.. Mada kužim zašto im nije bilo svejedno, ali ipak.. Sve u svemu ja sam zadovoljna što sam došla, treba se povremeno podsjetiti di na žalost živimo i pokazati da nas ima..Still, na kraju je vožnja u maricama bila fun XD
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 13 sij 2013 13:29

Najbolja mi je bila Sanja Vejnović, onak upicanjena za špicu od glave do pete, kojoj je nekakva krezuba spodoba dobacila nešto tipa "mala jel bi ti mog". Nažalost se ne sjećam kaj mu je točno spustila, ali začepio je iste sekunde.

Sanja :touched:.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 13 sij 2013 13:34

ja sam se kad sam cuo da su privedena tri 14-godisnjaka, konzervativan kakav jesam, iskreno i šokirano zapitao 'pa jel njihovi roditelji znaju gdje su im djeca?'... :lol: onda su mi ljudi rekli da te roditelje baš i nije briga gdje su im djeca... očito.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 13 sij 2013 13:43

two fun facts:
1. okupljanje rulje pred katedralom je bilo neprijavljeno, dakle ilegalno i protuzakonito. policija ga je dopustila.
2. na "živi zid" protiv "komunističkih pedera" i "gay fašizma" (ne šalim se, to su direktni citati :D) je pozvao dražen keleminec, osuđeni obiteljski nasilnik koji je usred redakcije večernjaka premlatio svoju tadašnju suprugu na radnom mjestu!

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la shizika » 13 sij 2013 13:45

Hana Hadžiavdagić-Tabaković
Nakon jučerašnjeg maltretiranja javnosti i poljubaca ispred katedrale moram se osvrnuti i poslati poruku našoj LGBT zajednici. Ja sam prva koja se prije deset godina družila s gay populacijom, prva koja je živjela s gay najboljim frendom, podržavala ih dok ste draga "zajednice" bili u povojima....Ja sam prva koja je organizirala gay partye u Sarajevu, prva javna osoba koja je stala ispred vas i koju je javnost osuđivala zbog mnogih postupaka kako biste VI draga "zajednice" izašli iz ormara....Ali što je dosta , dosta je. Pretjerali ste u traženju vaših prava dok država propada u svakom mogućem pogledu. Šta uopće želite? Da vas neko prizna tako što ćete izazivati ljubeći se ispred crkve ili organizirajući parade na čelu sa TETKURINAMA? Podržavam gay zajednicu ali najviše na svijetu ne podnosim tetke. Ja se družim s homoseksualcima koji su davno, sa sedam godina, svojim roditeljima priznali da su "drugačiji" ali nikoga ne maltretiraju s time, ne traže svoja prava niti im pada na pamet paradirati....Šta vam to govori "zajednice"? Da svatko može biti sretan ako sam shvati što želi, parade i javno provociranje društva neće vam pomoći da vas prihvate vaše obitelji...Prestanite jer samo izazivate gnjev javnosti! Na ovakav način nećete dobiti ništa samo batine...A to zaista ne treba nikome. Poljubac od žene koja je najveći zagovornik LGBT osoba na ovim prostorima.



...slatkica, a nekad je bila glavna lezbeta u Sarajevu :D
...život je lijep... (:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2013 13:57

nisam u aktivizmu niti hodam po skupovima, ali mislim da je najbolje da se sad cijeli organizacijski odbor ispriča Hani Haćasgijaejej Tabaković!
đizus! koji nju kurac briga što se događa ispred katedrale, kao da ide u nju?

evo, naživcirala sam se!

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la ariadne » 13 sij 2013 14:05

Ma ona samo hoće pažnju. Poor thing. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Zita » 13 sij 2013 14:06

shizika je napisao/la:Hana Hadžiavdagić-Tabaković
Nakon jučerašnjeg maltretiranja javnosti i poljubaca ispred katedrale moram se osvrnuti i poslati poruku našoj LGBT zajednici. Ja sam prva koja se prije deset godina družila s gay populacijom, prva koja je živjela s gay najboljim frendom, podržavala ih dok ste draga "zajednice" bili u povojima....Ja sam prva koja je organizirala gay partye u Sarajevu, prva javna osoba koja je stala ispred vas i koju je javnost osuđivala zbog mnogih postupaka kako biste VI draga "zajednice" izašli iz ormara....Ali što je dosta , dosta je. Pretjerali ste u traženju vaših prava dok država propada u svakom mogućem pogledu. Šta uopće želite? Da vas neko prizna tako što ćete izazivati ljubeći se ispred crkve ili organizirajući parade na čelu sa TETKURINAMA? Podržavam gay zajednicu ali najviše na svijetu ne podnosim tetke. Ja se družim s homoseksualcima koji su davno, sa sedam godina, svojim roditeljima priznali da su "drugačiji" ali nikoga ne maltretiraju s time, ne traže svoja prava niti im pada na pamet paradirati....Šta vam to govori "zajednice"? Da svatko može biti sretan ako sam shvati što želi, parade i javno provociranje društva neće vam pomoći da vas prihvate vaše obitelji...Prestanite jer samo izazivate gnjev javnosti! Na ovakav način nećete dobiti ništa samo batine...A to zaista ne treba nikome. Poljubac od žene koja je najveći zagovornik LGBT osoba na ovim prostorima.



...slatkica, a nekad je bila glavna lezbeta u Sarajevu :D
crkni.
fala
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 13 sij 2013 14:10

Mh, šteta, a bila je tak perspektivna.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2013 14:10

ma $/(%/(U()#V krava! od kad je došla u Zagreb misli da je pobrala svu pamet svijeta!
a nema za kruh, ne plaća ni rentu za stan u kojem živi, udala se da bi dobila državljanstvo, itd...
i ona se nađe komentirat LGBT zajednicu?
ona ne bi trebala ni komentirat štakore u kanalizaciji!

Aven

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Aven » 13 sij 2013 14:13

Možda je samo frustrirana jer nema za nove sise. :(

slika

Hana u trenucima provociranja napaćenog naroda. :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 13 sij 2013 16:50

niste zamijetile istup simone gotovac? ^^

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la ariadne » 13 sij 2013 19:23

Šta je ona rekla? :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Plague

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Plague » 13 sij 2013 19:27

a što nije? :D

slika

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Ameli » 13 sij 2013 19:30

A šta bi ona znala..osim proslijediti, hm.
:kokice:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la ariadne » 13 sij 2013 19:38

A micica. :lol: Meni je Simona oduvijek bila simpatično glupa. Onak, bezopasna skroz, ne mogu se ni naljutit na nju. :lol:

Dobro je dok se mole. Samo neka nastave. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Zita » 13 sij 2013 20:01

doklegod se mole unutar svoja 4 zida ja nemam nis protiv. ono. demokracija je. :lol:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la ariadne » 13 sij 2013 20:09

Ju, pa neće valjda javno. Da djeca vide. :faint: :D

Nekad pomislim kako bi bilo super imat dijete da se onda mogu pozivat na njega svaki put kad mi nešto smeta, al se onda sjetim da nisam pizda i sve ode dovraga.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Odgovorite