LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Lena Plava » 13 sij 2013 23:46

Malo me pogodila cijela ta stvar u subotu. Znala sam da bi moglo biti problema no ovo zaista nisam očekivala. Hejtera je bilo barem tri ili četiri puta više i bili su jako nabrijani. Vjerujem da je bilo onih koju su došli podržati prosvjed, ali su se na peti okrenuli kad su ugledali tu razularenu hejtersku masu. A i problem je bio da nije bilo lako skužiti niti kako proći policijski kordon kako bi se ušlo na prostor gdje se prosvjed događao.
Enivej, mene to sve malo uznemirilo i rastužilo. Znala sam da ima protivnika i pacijenata (često sam po prosvjedima pa sam već svašta vidjela), ali ovome se nisam nadala. Brine me što je toliko ljudi bilo motivirano doći tamo i vikati, vrijeđati i pljuvati. Tema i lokacija jesu kontroverzne, ali ipak...
Također, moram naglasiti da ja tu masu ni u jednom trenutku nisam doživjela kao vjernike koji su došli braniti katedralu ili štogod drugo, već kao fašiste i rasiste kakve bi država trebala nadzirati i procesuirati. Jer ta razina mržnje i agresije nikako ne može biti društveno (niti zakonski) prihvatljiva.

A vožnja u marici... iako su se svi dobro zabavili time... meni je i to tužno. Naime, hejteri su nas opkolili sa svih strana i nije bilo nikakvog načina da nas policija od tamo odvede bez razbijenih glava. Tužno i jadno!
I da, nemam o njima nikakvih iluzija... da nije bilo toliko policije ta ista masa bi nas pregazila samo tako, isciplelarila i sve zatukla. Tko sumnja u to, živi u oblacima.

###

Na komentar neke tamo 'nitko i ništa' osobe (trebalo mi je malo da skužim tko je uopće Hana) mislim da nema smisla reagirati. Da su svi poput nje, ni žene još uvijek ne bi imale pravo glasa... jer dovraga, što su si te žene umislile da traže tamo neka svoja prava, jel. :rolleyes:
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

Gost

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Gost » 14 sij 2013 19:20

Ya sam za ljubljenje na oltaru za vriyeme propovyedi na misi nedyeljnoy pa ako mi se netko zeli pridruzit i organizirrat zastitare moze se to odradit. Ako se na vyencanju na oltaru ljube zena i muskarac onda mogu i zena i zena i ne smatram to radikalnim.


Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Fuga » 16 sij 2013 13:13

Krivo mi je kaj nisam otišla sad kad vidim video. :/

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la slapa » 16 sij 2013 13:18

večeras je Skup Razuma. bilo ok zaletiti se ako vam je bar donekle usput.

slika
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Kroacija » 16 sij 2013 19:38

mislim da sam ja jedna od rijetkih kojima se gade i jedni i drugi. puno vise ovi naklonjeni bozanstvima i tradiciji, ali generalno me nervira i jedna i druga strana jer su i jedna i druga provokatorske. hejtanje se ne lijeci hejtom.

backspace

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la backspace » 16 sij 2013 20:04

Svi moji doma su prije u redovima GROZD-a, nego na strani za zdravstveni odgoj. Volim ih bez obzira :D Svejedno im doma pokusavam pojasniti da se bore protiv dokazanih cinjenica i realnih, pozitivnih ucenja, razvijanja kritickog misljenja kod klinaca zbog usadenih im dogmi i indoktrinacija. Ne hejtam nikog ni blizu. Niti imam dojam da npr. Stulhofer ikog hejta. Uvijek sam za konstruktivnu raspravu. Nazalost, praksa pocesto pokazuje da pobozni vjernici ne mogu razgovarati o tome, a da ne svedu prije ili kasnije diskusiju na osobnu 'moje dijete to nece slusat i gotovo' razinu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Kroacija » 16 sij 2013 20:09

ja sam (pobozni) :D vjernik i smatram da je seksualni odgoj potreban. ali moje dislajkanje gej populacije kao takve zbog raznih provokacija i dislajkanje strejt tradicionalne supendarske populacije je takvo da prvima dajem samo malo vecu prednost. nitko me ne fascinira nikakvim potezima.


idem sad iz ove teme malo. :)

backspace

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la backspace » 16 sij 2013 20:28

Sto je za tebe definicija provokacije i zasto je ona losa? Mogu li ja definirati provokativnim ljubljenje dvije cure u teslinoj/masarykovoj ( hihi) i zbog toga negodovati? Ili djelovati nasilno, maltretirajuce, bilokako negativno? Zasto mene/mnogo ljudi nijedna provokacija ne navodi na bacanje kamenja? Provokacije su po meni pozitivna stvar jer izazivaju promisljanje, argumente i stav. Problem je kada covjek ne zeli promisljati, prepusti se niskim nagonima i instinktima i onda se svojevoljno odlucuje uzimati granice ljudskih prava u svoje ruke. Pa na snimkama izgleda kao bijesna zivotinja.
Postujem vjernike. Postujem svakoga. Gejevi provociraju s razlogom ako se mene pita. Da nisu ljudi kroz povijest provocirali, invalidna ne bi nikad imala komp, danas bi bila udana i imala troje djece, a sanjala nocu o noznim prstima fetive male iz centra grada :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Kroacija » 16 sij 2013 20:32

E da je tebi znat tko je invalidna i koje su njene preferences :D
Za ovo gore - u diskusiju mi se ne ulazi na ovom forumu. Not doing it since 2011. :pljuc:

backspace

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la backspace » 16 sij 2013 20:45

Sa mnom smijes. Necu te vrijedat obecajem. Ti mene mozes. :D
invalid_user je napisao/la:E da je tebi znat tko je invalidna i koje su njene preferences :D
:lol:
Ne znam za preference, ali ako te zanima threesome ili swinganje, imam za preporucit jedne skroz simpa :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Kroacija » 16 sij 2013 20:59

odlicno, onda na sljedecem nekom druzenju razradimo ovu temu usmeno. :D
nego, ne smeta mi vrijedjanje na ovim prostorima nego nest drugo, objasnim ti mozda i to. ili pak ne. nekako mislim da nije vrijedno i to. :D
a sad odustani. :D

Avatar
sunflower
Postovi: 2519
Pridružen/a: 01 kol 2012 22:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la sunflower » 16 sij 2013 21:04

invalid_user je napisao/la: hejtanje se ne lijeci hejtom.
potpisujem, rispektam i cijenim. Neke stvari su ipak tu mač...

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la str8faith » 16 sij 2013 21:09

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TjIwzJ4uTmA[/youtube]
hejt za sve!
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Aven

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Aven » 16 sij 2013 21:52

Fuga je napisao/la:Krivo mi je kaj nisam otišla sad kad vidim video. :/
Same here. Osjećala sam se (opet) ko zadnji žohar gledajući video.

Btw, jako je dobro napisan ovaj "Poljubili smo mržnju" osvrt na CroL-u.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 16 sij 2013 22:19

uvijek kad se zaboravim ulogirati dok citam forum pa naletim na neke postove, sjetim se zasto par ljudi drzim na ignoreu. :D

enivej, veceras u 23,15h na RTL2 u Studiju 45 se pricalo o prosvjedu pred katedralom. malo sam i ja ćakulao, pa koga zanima...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 16 sij 2013 22:22

@fuga + saša: ne brinite se, ovo je hrvatska - bit ce next time. & another and another... ;)

Aven

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Aven » 17 sij 2013 00:01

Pogledala. Hana je uspjela izboriti svojih 5 minuta slave i na TV-u. :lol:

Vjerujem da je teško raspravljati s ljudima koji čak i nisu zlonamjerni, ali nemaju onog elementarnog znanja o značenju pojma aktivizam i što to znači u smislu vremenske realizacije (apsolutno se ne može reći da više nema nikakve diskriminacije nad ženama ili ljudima druge rase). Redovito ga brkaju s pojmovima konformizam i/ili diplomacija, a na taj način ni žene ni crnci ni LGBT ljudi ne bi otišli puno dalje od svoja 4 zida.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 00:39

cijelo vrijeme sam si govorio 'budi nasmiješen i ne kolutaj očima' :D

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Dash » 17 sij 2013 01:37

Treba Linić opalit porez na nekretnine.
I Crkvi. Osim onih objekata koji su u sakralnoj funkciji.
Nekako mi je ostalo u sjećanju, možda se i varam, da neko kino u DU nije smjelo prikazat Paradu jer je objekt u vlasništvu Crkve.
Njima još i veći porez na tu nekretninu. Ionako je u grodu sve skupo pa nek bude i to.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la slapa » 17 sij 2013 08:11

primirlili bi se samo tako biskupi kad bi morali novce od države žicati po natječajima kao ostali ljudi. nadam se da će ih sad napokon odlijepiti od državne sise...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la tamara3 » 17 sij 2013 11:16

Popeye je napisao/la:cijelo vrijeme sam si govorio 'budi nasmiješen i ne kolutaj očima' :D
Si išo s Hanom na kavu kasnije, ono friends i to :kokice:?
Saša je napisao/la:Btw, jako je dobro napisan ovaj "Poljubili smo mržnju" osvrt na CroL-u.
Hvaalaa :giveflower:.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la bašja » 17 sij 2013 11:22

skroz sam za provokaciju i aktivizam. i ne hejtam aktiviste jer provociraju, to je borba od koje imam koristi i sama.

ali ovo mi se čini malo promašeno. trenutačno se radi o pridobivanju mase koja u biti nema svoje mišljenje po pitanju zdravstvenog odgoja. mislim da s njima neće upaliti taj image buntovništva protiv crkve. jednostavno pojavljivanje i sudjelovanje u skupovima tipa skupa razuma bi mislim bio bolji potez u ovom trenutku. dobra stvar jedino što uvijek možeš računati na hejtere da će izgledati ko razulareni majmuni.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 11:49

tamara3 je napisao/la:
Si išo s Hanom na kavu kasnije, ono friends i to :kokice:?
lol, naravno da nisam. za to fakat ne bih imao živaca. :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 11:53

bašja je napisao/la:
ali ovo mi se čini malo promašeno. trenutačno se radi o pridobivanju mase koja u biti nema svoje mišljenje po pitanju zdravstvenog odgoja. mislim da s njima neće upaliti taj image buntovništva protiv crkve. jednostavno pojavljivanje i sudjelovanje u skupovima tipa skupa razuma bi mislim bio bolji potez u ovom trenutku. dobra stvar jedino što uvijek možeš računati na hejtere da će izgledati ko razulareni majmuni.
samo da naglasim: prosvjed koji je pred katedralom organizirao zagreb pride nema veze sa zdravstvenim odgojem. pa ni u pozivu ljudima se zdravstveni odgoj uopće ne spominje.

Avatar
plavo
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 stu 2011 14:31
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la plavo » 17 sij 2013 12:21

ja bih se složila s invalidnom :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Kroacija » 17 sij 2013 12:26

slika

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la slapa » 17 sij 2013 12:27

dosta trolanja :sulking:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Aven » 17 sij 2013 12:41

Popeye je napisao/la:lol, naravno da nisam. za to fakat ne bih imao živaca. :D
Baš si nepraktičan. :D Sad bi imao kome slati poruke na fejsbuku da govori u javnosti u tvoje ime. :D

Prijatelj mi je poslao na fejsbuk poruku da im poručim da prestanu to raditi! :lol:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: LJUBI BLIŽNJEG SVOG PRED KATEDRALOM!

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2013 13:06

yep, hana je sada postala megafon za autohomofobe <3 evo sta je postala na prajdovom fejsu :D

postovana
izvianjavam se na smetnji,no morao sam reagirati
sinoc sam gledao emisiju antonije mandic,studio 45 u kojoj ste i vi gostovali i sudjelovali u debati oko teme o gay "protestu" "ljubi bliznjeg svoga ispred katedrale"

ja sam gay osoba,otvoreno stojim iza toga,o mojoj sexsualnosti znaju moji roditelji,moja sefica na poslu ,kao i radne kolege,te moji prijatelji,no to nije bit zasto vam se javljam - moram reci da su me vasi stavovi i razmisljanja koja ste iznjeli u navedenoj emisiji jako odusevili,kao i stavovi igora peternela

nakon emisije,otisao sam na facebook stranicu zagreb pride udruzenja i ostavio svoji komentar na tu temu,koju svi ostali "pederi" popljuvali,a, vas i igora nazvali pogrdnim imenima i "fake podrzavateljima" - sto me razaocaralo i naljutilo,jer iako sam gay osoba nemam namjeru paradirati,niti mi trebaju ikakva posebna prava,jer iz mog iskustva okolina me je prihvatila upravo s tim sto jesam

no bit ovog mog javljanja vama,je taj da sam nakon komentara koji sam ostavio na facebook stranicama zagreb pride udruzenja, moj komentar je odmah izbrisan,te su me i blokirali na njihovoj stranici,sto je bilo dovoljno da se i sam izlogiram iz njihove stranice i nezelim vise imati veze s takvim kretenima,jer biti "peder" nije stvar necije sexsualnosti,vec stvar necijeg karaktera

eto htio sam samo reci da ocito taj zagreb pride nepodrzava razlicitosti kako se predstavljaju i ako nedjelis isto misljenje kao i ostale "pedercine" iz njihovog udruzenja,odmah te se eliminira iako si gay kao i oni - mislim da se takvim pedercinama nebi trebalo vise davati uopce nikakvog interesa ili mjesta u medijima,samo mi je zao sto ce normalne gay osobne poput mene uvijek biti stavljane u isti kos sa ovim spomenutim pedercinama,a, nimalo mi ne odgovara da me u medijima predstavlja netko tko se proziva gay aktivistom kao goran duhacek - koji je ocito pedercina, zeljan pozornosti i kojeg mama kada je bio mali ocito nije mazila,pa svoje fruistracije lijeci propalim okupljanjima ispred katedrale

vama hvala na divnim rijecima u emisji i trezvenom razmisljanju
hvala i sretno - sorry na smetnji

pozdrav
zeljko iz rijeke


ali, mazila me je i mama, mazio me je i tata! naucili su me da ne budem kukavička pizda koja se zadovoljava mrvicama homofoba. :)

Odgovorite