Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Catherine_Blake
Postovi: 66
Pridružen/a: 02 ruj 2012 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Catherine_Blake » 11 sij 2013 17:19

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sveu ... 56506.aspx

Poljaković je u prosincu prošle godine održao izlaganje na susretu mladih Zadarske nadbiskupije, na kojem je homoseksualce usporedio s pedofilima.

"Ako je jedini razlog 'pa mi se volimo' i država se u to ne smije petljati, onda možemo isto tako voljeti i kozu ili ovcu. Imate li vi sestru? I volite je? Pa zašto se ne biste oženili? Evo nas četvero se volimo, zašto se ne bismo svi skupa oženili? Eto, to je rodna ideologija, totalna dekonstrukcija društva! Svakih deset godina Hrvatska ima jednu županiju manje, toliki je pad nataliteta. Koja Vlada države, čije stanovništvo izumire, uvodi u škole program koji ruši vrijednosti obitelji?", rekao je tada Poljaković.

Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Lena Plava » 13 sij 2013 23:51

Pacijent... super da su ga suspendirali i nadam se da će i izletit sa Sveučilišta trajno.
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

Avatar
aesthe
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 lis 2012 15:43
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la aesthe » 14 sij 2013 11:23

pa sad ima puno vremena u zivotu da svoje primitivne stavove dijeli sa televizorom u svoja cetri zida...
"An Exceptionally Simple Theory of Everything"

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la hops » 14 sij 2013 12:19

ma prikriveni pedofil.
sta ga ne pitaju o iskustvima sa "druzenja mladih".

Avatar
Catherine_Blake
Postovi: 66
Pridružen/a: 02 ruj 2012 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Catherine_Blake » 14 sij 2013 21:59

koliko cujem sada je dobio otkaz, jer je imao homofobni ispad na fakultetu.

Ooh

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Ooh » 15 sij 2013 12:24

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zada ... 62653.aspx


http://www.index.hr/vijesti/clanak/sa-z ... 16174.aspx
ovaj prof je dijelio dvice privatno deckima u zamijenu za seks ili drkanje, pipanje... to je bila javna tajna. dok se neki ljudi nisu pobunili. cure su znale da je prolaz na ispitu lutrija. uzas...poznanica mi je rekla da ce se vjerovatno vratiti predavati.

zadarsko sveuciliste je katastrofalno. od pedofila, PTSPovaca, seksualnih manijaka. koliko je pozicija zgrade lijepa, toliko je sveuciliste strasno. kategorija profesora koji daju bolje ocjene na racun dekoltea ili crvenih carapa, sirenja nogu bez gacica,jos nije dosla na red. to je valjda normalo, a nacionalisticka stoka nikada nece biti sankcionirana u zadru.
kada bi krenula cista, mislim da bi malo ljudi ostalo raditi. ne zelim da ispadne da napadam profesore, naprotiv...vec je toliko sljama koji obavljaju funkcije predavaca, da mi nije jasno zasto je malo naslova po novinama koji razotkrivaju sve sto se doista zbiva tamo.

green_heater

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la green_heater » 27 sij 2013 11:28

potpisujem! već odavno nemam ništa s tim faksom :feelingfree:, ali to je hrpa emocionalno zakinutih diskriminatora koji na temelju subjektivnih kriterija biraju "pogodne"... ma nemam tu dodati ništa osim da je to hrpa kompleksaša!

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2013 17:05

green_heater je napisao/la:potpisujem! već odavno nemam ništa s tim faksom :feelingfree:
znaci li to da si u zaostatku s obrazovanjem?

green_heater

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la green_heater » 28 sij 2013 00:28

invalid_user je napisao/la:
green_heater je napisao/la:potpisujem! već odavno nemam ništa s tim faksom :feelingfree:
znaci li to da si u zaostatku s obrazovanjem?
na neki naćin i da, s obzirom da sam zbog stanja na tom faksu odustala od upisivanja besplatnog doktorata, bar za sada. Ne da mi se sve to s njima opet prolazit - dosta mi ih je za tri života!

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Kroacija » 28 sij 2013 00:34

zanimljivo. :D iako me zanima kakvo je to stanje na tom faksu, i'll pass. :D

Plague

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Plague » 28 sij 2013 00:51

zanimljivo, zaista. :D
ja sam za sada oduševljena. nisam nigdje vidjela toliko trknutih profesora na okupu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Kroacija » 28 sij 2013 00:53

prekul su. :)

Ooh

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Ooh » 31 sij 2013 12:50

Plague je napisao/la:zanimljivo, zaista. :D
ja sam za sada oduševljena. nisam nigdje vidjela toliko trknutih profesora na okupu.
neces niti vidjeti, o tom se radi.

Ooh

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Ooh » 31 sij 2013 13:03

green_heater je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:
green_heater je napisao/la:potpisujem! već odavno nemam ništa s tim faksom :feelingfree:
znaci li to da si u zaostatku s obrazovanjem?
na neki naćin i da, s obzirom da sam zbog stanja na tom faksu odustala od upisivanja besplatnog doktorata, bar za sada. Ne da mi se sve to s njima opet prolazit - dosta mi ih je za tri života!
sto ono bjese? ukinuli besplatan doktorat? naime bio je besplatan doktorat na humanistickim znanostima, ali je problem taj sto se na nekim katedrama doktorat placao, pa postoji npr. (lupam na filozofiji) doktorat koji se placa i doktorat koji se ne placa. dakle sveucilisni doktorat i onaj koji je pokrenut na inicijativu profesora. znam da je na sjednici ljudima koji su radili teme vezane za feminizam bio problem jer jer rasprava spala na nivo u kome je femiizam sveden na "nepotrebne pricice". toliko o sveucilistu.
zenski studiji nisu mogli biti osnovani u zd zbog konzerva. jednostavno je struktura takva.
ne prozivaju samo studenti sveuciliste, dosta je profesora iznimno nezadovoljnih stanjem na faksu. ponekada je potrebno popricati s ljudima mimo strebanja. sveuciliste u zadru je rupcaga.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Kroacija » 31 sij 2013 14:20

apsolutno se ne slazem, ali mi se u dublju raspravu ne ulazi.
apsolutno nikakvog negativnog iskustva nisam imala na toj razini.
niti bih sad imala ovoliko posla i ugleda medju poslovodjama i svojim klijentima i polaznicima da mi nije prenesena kvaliteta i da nije sve bilo na mjestu. ovo ja sto se tice kvalitete nastavnika, jelde. iako i tu ima kukolja, ali tako je na svakom faksu.

sto se aktivizma tice, na faksu su se oduvijek odrzavale svakakve diskusije, predavanja i tribine. a to znam jer sam i sudjelovala. bilo je i LeZbora, i diskusija u kantinama o raznim temama gdje se doticalo i LGBT tematike, raznih predavanja na tu temu itd.

ne znam cemu takvo sranje po faksu, kao da imate 12 godina.

Ooh

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Ooh » 31 sij 2013 14:52

nemamo 12 godina. kantina i ono sto se zbivalo je odavno zavrsena prica. isto kao i DHM. sveuciliste u zadru je smece. ono sto je vrijedno spomena su grupacije studenata koje su nesto pokretale. ne znam kakva je sada situacija po tom pitanju, jer se to mijenja generacijski. sto se tice uprave, administracije, sredjenosti sveucilista, nacionalizma, seksualnih uznemiravanja, driblanja od strane nekih profesora (koje nema veze sa ispitivanjem znanja, nego doista izrazavanjem osobnih frustracija), prica o rodbinskim vezama na nekim katedrama, nesnosljivosti izmedju pojedinih profesora koja se lome na ledjima studenata prilikom npr. obrane diplomskih radova...nema mu premca, krajnje gadljivo. najnormalnija je stvar znati tko se s kim i iz kojih razloga ne slaze od profesora, sto u stvari nije normalno. radi se o tom da na zadarskom sveucilistu "pojedinaca kojih ima svugdje" ima previse.
i na kraju krajeva, to je u konacnici provincisko sveuciliste, koje nema neku priznatost, cak niti sto se tice diploma. to sto su razvikali da je diploma medjunarodno priznata, znaci polaganje razlike ispita ukoliko zelis npr. prebaciti se na studij u austriju, iako to ne bi trebalo biti tako. ljudi dobiju diplome i nakon toga zbog neustimanog sustava, polazu kojekakve razlike- bolonja nije provedena u praksi i imamo miks starog sustava i bolonjskog koje se u europi ne prepoznaje kao bolonjski sustav. u upravi sveucilista imaju problema s tim. tako da...lijepa sjecanja nisu dovoljna da opravdaju sve sto se zbiva na faksu.
a trokut referada-tajnistvo-rektorat je pakleni trokut u kome na svakoj stranici dobijes razlicite informacije. jednostavno trul sustav.
mada sto se tice pozicije zgrade, tesko da se neki faks moze mjeriti s nasim.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Kroacija » 31 sij 2013 14:55

:o

nemam komentara.

Ooh

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Ooh » 31 sij 2013 15:11

:-o kako nemas?

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Sveuciliste u Zadru suspendiralo profesora

Post Postao/la Kroacija » 31 sij 2013 15:12

ustvari imam, jer sam nenormalna.

1) rodbinskih veza ima svugdje. sranja ima svugdje. seksualnih uznemiravanja ima svugdje. svakakvih pizdarija ima svugdje.
2) ako se nesto prije desavalo na faksu, znaci da su studenti sada truli, most likely. u moje doba :D je bilo itekako sareno.
3) osnovati zenske studije u faksu - ne radi se to mailom ili jednim razgovorom ili zeljom. radi se o dosta teskom angazmanu, ne samo tu nego bilo gdje. pricamo o osnivanju skroz nove katedre, hell. gdje je potrebna ogromna papirologija, organizacija i pare. a faks treutno nema para za platiti stranog lektora na talijanistici. najvise od svega, potrebno je ljudi. puno ljudi, i puno za angazman spremnih ljudi. ali nemoguce nije.
4) sto se "provincijskog tice", poznajem nekoliko njih koji su bez problema se prebacili studirati u austriju. kada se gleda jacina filozofskih u hrvatskoj, prvo se gleda zagreb pa zadar. jer su najjaci. i to je cinjenica. da ne bude da izmisljam, imala sam i s tim iskustva, gdje mi je poslodavac to otvoreno rekao. ne samo meni vec i kolegicama koje su zavrsile recimo anglistiku u splitu pa su ih odbili jer zaposljavaju samo ove sa unizd i unizg. da ne spominjem da sam prisustvovala jednoj konferenciji u padovi, gdje se profesore kraljevski primilo. a padova ima jedno od najjacih sveucilista u europi.
5) sa referadom nikad nisam imala problema, osim sto imaju pauzu u 12:30.

e da, i cinjenica da je zadar hadezeovski grad, po mom iskustvu i viđenju, nije nikad utjecala na dogadjanja unutar fakulteta. ili barem nije u tolikoj mjeri, jer je nemoguce da se to izbjegne u nekoj mjeri, kako god okrenes.

Odgovorite