Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 18 sij 2013 12:42

opet je došlo ono doba godine kada se skupina pederolezbačkih radikala okuplja da bi kontraproduktivno djelovala i slala pogrešnu sliku, u lancima i remenima, napaćenom hrvatskom narodu. :feelingfree:

odnosno, objavljen je poziv udruženja zagreb pride za uključivanje u rad organizacijskog odbora povorke ponosa (oopp)! :rainbow:
http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... onosa.html

Ova godina bit će velika prekretnica za položaj LGBTIQ osoba u našoj zemlji, stoji u službenom pozivu organizatora. „Velike stvari već se događaju i danas, i stoga se trebamo organizirati i mobilizirati kao nikada ranije!“

Povorka ponosa Zagreb Pridea je godišnji LGBTIQ prosvjedni marš s političko-zabavno-kulturnim programom koji se kontinuirano održava u lipnju od 2002. godine u Zagrebu. Povorka ponosa predstavlja centralni, godišnji, javni, nekomercijalni i politički LGBTIQ događaj koji promiče ljudska prava LGBTIQ osoba, nenasilje, pravo na javno okupljanje i djelovanje, nepovredivost ljudskog dostojanstva, te slobodu izražavanja i kretanja.

Organizacijski odbor Povorke ponosa (OOPP) je otvorena volonterska grupa koja osmišljava i stvara Povorku ponosa te Pride week, a sve to na principima izravne demokracije, timskog rada i suradnje.

Bez obzira na prethodno volontersko i aktivističko iskustvo, organizatori traže motivirane ljude, spremne na timski rad, otvorenost i realizaciju ideja. Više je područja na kojima je moguće raditi unutar OOPP-a, a odnose se na rad na kulturno-zabavnom pretprogramu – Pride weeku, na PR-u i vizualnom identitetu, sigurnosti povorke, koordinaciji volontera, te naravno na osmišljavanju te realizaciji još šarenije i veselije povorke no do sada.

Za prijavu potrebno je ispuniti upitnik, koji se može pronaći na web stranici Zagreb Pridea, te ga poslati na e-mail: info@zagreb-pride.net, gdje se mogu dobiti i sve dodatne informacije.

„Ako želiš svojim idejama i angažmanom odlučivati o izgledu i programu Povorke ponosa, uključiti se aktivno u borbu za LGBT jednakopravnost, biti dio jedne velike lijepe i šarene priče - pridruži nam se“, poručuju organizatori.

Poziv je otvoren do 1. veljače, a prvi susret i upoznavanje bit će 4. veljače u Zagrebu.

Keksićka
Postovi: 2
Pridružen/a: 18 sij 2013 22:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Keksićka » 18 sij 2013 23:13

Ja bi se pridružila al sam solo i bed mi je jer nikog ne znam a vi ste svi tu skupa.. Pluš što i inače na prvu nisam nešto društvena, dok se ne ufuram.. :invisible:
Tak da mislim da ću passat ovaj put.. Al puna podrška u svakom slučaju.. Pa se vidimo na prideu

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 19 sij 2013 01:25

Ja sam prosle godine bio prvi put na OOPPu, i imao sam identicnu dilemu; nisam znao nikoga od prije, frendica koja je htjela ici sa mnom je odustala par dana prije prvog sastanka i definitivno nisam nesto pretjerano drustven. Najvise me bilo strah da li cu kao asocijalna osoba uopce moci nesto napraviti oko organizacije necega tog tipa.
No na kraju sam ipak odlucio sudjelovati, i to mi je jedna od najdrazih odluka prosle godine. :) Pa stvarno iz prve ruke preporucujem svima koji zele barem malo promijeniti ovaj jad koji nas okruzuje. ;) I za sva pitanja oko OOPPa, slobodno posaljite PM. :)

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la lizistrata » 19 sij 2013 19:42

Hm.. I ja se razmišljam priključiti.. Kakav je uopće odaziv? Jel treba realno ljudi?
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 19 sij 2013 23:26

Treba ljudi, pogotovo ljudi koji stvarno zele raditi na organizaciji prajda i istinski doprinijeti svemu tome. :)

Odaziv je prosle godine u pocetku bio dosta velik, no vec nakon par sastanaka je dosta ljudi odustalo zbog neozbiljnosti, pomanjkanja vremena itd. No sa druge strane do negdje svibnja sastanci su samo jednom tjedno u terminu koji se grupno dogovori, pa ne znam bas koliko je to problem.

Uglavnom, ukoliko imalo razmisljate o tome, posaljite mail na adresu navedenu u pozivu, dodjite na prvih par sastanaka, vidite o cemu se radi i zakljucite sami da li je to za vas ili ne. :)

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 25 sij 2013 12:34

Par ljudi se javilo preko PMa sa sličnim pitanjima, kako funkcionira OOPP i koliko je to zahtjevno; pa ako još nekoga zanima, OOPP je vremenski zahtjevan mjesec-dva prije povorke, no opet zavisi o tome koje zadatke preuzmete na sebe.

I još je bilo par pitanja koja su zapravo upiti o volontiranju; jedno je sudjelovanje u radu OOPPa (organizacija pride weeka i povorke, od vizualnog identiteta i slogana do operativnog plana povorke), a drugo je volontiranje kada se bude dogadjao pride week i povorka (briga o transparentima, balonima itd, redari povorke itd). Za volontiranje ce biti poziv prije povorke, i za to isto treba dosta ljudi. :)

Prijaviti se na OOPP mozete jos tjedan dana, link je ovdje.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 19 vel 2013 17:52

održana već dva sastanka oopp-a, zar nitko ne zna neke tračeve? ryu? :D

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 19 vel 2013 22:40

Pa tek je počelo. :gigglenod: Novi ljudi su još uvijek presramežljivi. :D
A i sumnjam da je netko sa foruma na OOPPu, ili? :ubergeek:

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Fuga » 19 svi 2013 12:31

slika

Vidimo se :duga:

seagull
Postovi: 3
Pridružen/a: 18 vel 2013 18:50

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la seagull » 20 svi 2013 23:12

Može li mi netko reći hoće li slučajno biti organiziran kakav prijevoz iz Splita za Zg? s obzirom da ima za pride u Splitu...

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 23 svi 2013 00:45

Zagreb Pride te poziva da se i ove godine uključiš u stvaranje šarenije, veselije i brojnije Povorke ponosa te Pride tjedna. Pride tjedan, tjedan zabavnih, kulturnih, edukativnih i volonterskih programa, traje od 7. - 15. lipnja, a održava se u prostorima AKC Medike. Kako bi se programi mogli održati te kako bismo učinili povorku što dostojanstvenijom, većom, ljepšom, šarenijom, duhovitijom, ali i sigurnijom, treba nam tvoja pomoć!!

Tvoja pomoć nam je potrebna kod:
• sudjelovanja u radionici izrade transparenata i ostalih rekvizita potrebnih da nam Povorka bude što šarenija i bučnija
• prijevoza ljudi i stvari (vozači/ce auta, javite se!)
• dijeljenja promo materijala
• sudjelovanja u uličnim akcijama
• asistiranja članovima OOPP-a tijekom samog Pride tjedna i Povorke ponosa

Prijave s imenom i brojem mobitela poslati na zvonka@zagreb-pride.net (naznačite koja vas aktivnost zanima).

• Tražimo i redarke i redare na Povorci ponosa. VI ste ključni za njeno održavanje!

Redari_ke mogu ujedno biti i volonteri_ke u ostalom dijelu programa.

Prijave s imenom i prezimenom, datumom rođenja i adresom prebivališta (ona na osobnoj iskaznici), te brojem mobitela pošaljite na redari@zagreb-pride.net.

*osobni podaci potrebni su za prijavu redara_ki, ne i volontera_ki

O sastanku volontera kao i o početku volonterskih aktivnosti bit ćete naknadno obaviješteni_e


Solidarno,

Organizacijski odbor Povorke ponosa 2013 :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 29 svi 2013 11:58

Većina ne smije i ne može odlučivati o građanskim pravima i slobodi manjine

Zahtjev za referendum protiv obitelji gejeva i lezbijki nepravedan je i opasan za demokraciju u Hrvatskoj

Referendumska inicijativa za unošenje u Ustav diskriminatorne i isključive definicije braka nije inicijativa „za“ nešto, već upravo suprotno, to je inicijativa protiv jedne skupine građana i građanki Hrvatske. U javnim nastupima predstavnika te inicijative razvidno je da oni ne žele unijeti u hrvatski Ustav neki pozitivni propis koji bi bio na dobrobit i od koristi građana naše zemlje, već da žele, kako sami kažu, spriječiti i zabraniti da se jednog dana u Hrvatskoj uvede tzv. gej brak.

Referendumska inicijativa utemeljena je na predrasudama

Cijela referendumska inicijativa utemeljena na dubokim predrasudama i netrpeljivosti prema LGBT osobama i njihovim ljubavima. Zbog toga se ne radi o inicijativi za brak, nego protiv lezbijki i gejeva. Sama ta činjenica, da se u naš Ustav želi unijeti odredba po kojoj bi unaprijed bilo zabranjeno jednoj skupini ljudi nešto što je dopušteno drugoj skupini ljudi, očigledni je dokaz da ona zadire u samu srž ljudskih prava i demokracije u Hrvatskoj. Većina ne smije i ne može odlučivati o pravima manjine. To je nepravedno, ali i opasno. Ako danas dopustimo da se glasa protiv jedne skupine ljudi – lezbijki i gejeva – tko nam jamči da sutra na red neće doći neka treća skupina. Možda žensko pravo na pobačaj, možda pravo na razvod braka, ili prava neke nacionalne manjine?

Djeca istospolnih obitelji u RH već postoje

Predstavnici inicijative U ime obitelji tvrde da žele zaštiti djecu od života u istospolnim zajednicama. Ukazujemo hrvatskoj javnosti da je tom tvrdnjom bila izmanipulirana i prevarena. Naime, djeca već sada žive u lezbijskim i gej obiteljima u Hrvatskoj. Djeca koja žive u istospolnim obiteljima u RH na svijet su došla odlukom njihovih roditelja/ica: bilo da se radi o djeci iz prethodnog heteroseksualnog iskustva, planirana umjetnom oplodnjom, donacijom sperme ili dogovorom. Djecu imamo i imat ćemo je bez obzira na bilo kakvo zakonsko i ustavno rješenje. Ta se djeca od svojih vršnjaka razlikuju samo u jednoj stvari: prihvaća li ih društvo i štiti li ih država. Referendumska inicijativa je stoga uperena i protiv sve te već postojeće djece kojoj unaprijed žele oduzeti pravo na skladan i uspješan razvoj i odrastanje, kao i diskriminirati je u zakonima od druge djece.

Europski sud za ljudska prava vrlo jasno je definirao da istospolne zajednice jesu obitelji, u svemu jednake drugim obiteljima. U slučaju jednog gej para protiv Austrije, u lipnju 2010. godine, Sud je proglasio:

Sud smatra da je umjetno održavati stanovište da, u usporedbi s parom različitog spola, istospolni par ne može ostvarivati “obiteljski život” (…). Posljedično, veza istospolnog para koji živi zajedno u stabilnoj de facto vezi, spada pod pojam “obiteljskog života”, isto kao što bi bila situacija s vezom heteroseksualnog para. (presuda Schalk & Kopf v. Austria no. 30141/04)

I konačno, ovom se inicijativom pokušava nasiljem nad demokracijom lezbijke i gejeve proglasiti građanima drugog reda, oduzeti nam pravo da naše ljubavi, partnerstva i veze uživaju isti status kao i sve druge ljubavi, partnerstva i veze, proglasiti ih manje vrijednima, nedostojnima obitelji. Ali mi već imamo i jesmo obitelji. Tu činjenicu nitko nikada neće moći zanijekati. Naše ljubavi se pokušava zgaziti i poniziti, ali ljubav jest i ostaje jača od mržnje.

Vidimo se na najvećoj Povorci ponosa do sada:

XII. Povorka ponosa LGBTIQ osoba i obitelji Zagreb Pride

15. lipnja od 14h, Trg žrtava fašizma.

„Ovo je zemlja za sve nas!“

:feelingfree:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 29 svi 2013 12:19


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 30 svi 2013 10:52

http://www.index.hr/black/clanak/mile-k ... 80506.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Mile Kekin: Protiv sam referenduma jer ne želim da postanemo odvratno srednjovjekovno mjestašce

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 31 svi 2013 12:52

Izašao je novi video, sa Rujanom Jeger. :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VHqfBpvcamY[/youtube]

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 02 lip 2013 20:17


Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 03 lip 2013 08:24


Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 04 lip 2013 11:19

seagull je napisao/la:Može li mi netko reći hoće li slučajno biti organiziran kakav prijevoz iz Splita za Zg? s obzirom da ima za pride u Splitu...
Mislim da za sada neće ništa biti organizirano, no postoje neke opcije; imaš pm. :)

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 05 lip 2013 09:00

Novi video, Mirela Holy. :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aA0qQ7ORjKc[/youtube]

I buduci da je spomenut na drugoj temi lezbijski speed dating, za one koje još nisu vidjele program Pride weeka:

Pride Week program

Mame u mami u ponedjeljak <3 :feelingfree:

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Ryu » 09 lip 2013 08:44

Ovogodišnja voditeljica programa na Zrinjevcu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=77i4eEAgqyA[/youtube]

Aven

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Aven » 09 lip 2013 08:50

WHAT? :wow:

Najsexy žena u Hrvatskoj vodi Pride program? :faint:

Već se vidim > :loveletter:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la ariadne » 09 lip 2013 11:27

Hoćeš nosit transparent na kojem piše "Natašo, daj mi da te registriram" :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Aven

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Aven » 09 lip 2013 13:02

:touched:

Isprintat ću si to na majicu.

Samo, prije registracije imamo jedan tehnički problem čiji je naziv vrlo popularan recently. Ništa nerješivo uz sveprisutnu instituciju razvoda. ONA NA TO IMA USTAVNO PRAVO. <3 : D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la ariadne » 09 lip 2013 14:44

Joj taj Lokas mi je uvijek bio antipatičan. Izgleda ko da se ne tušira redovito. :/

Nego, ja skoro pa i navijam za ove registracije čisto zbog nakaradnog naziva. Daj zamisli tu prosidbu. Dala bih napravit registarske pločice i objesila ih (o)suđenoj oko vrata. <3
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Aven

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Aven » 09 lip 2013 14:51

Da. Nosili bi ih kao oni što drže broj kad se slikaju za zatvor. <3

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la ariadne » 09 lip 2013 14:59

Treba napravit parodiju onih Dinamovih "ZG u srcu" majica. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 11 lip 2013 07:46

zastave su na trgu :feelingfree:

slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Popeye » 11 lip 2013 07:51

zoran šprajc u svom stilu :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la slapa » 11 lip 2013 07:59

^
<3
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zagreb Pride 2013 - Official Topic

Post Postao/la Fuga » 11 lip 2013 08:38

Jedva čekam subotu. :feelingfree: Čak i lijepo vrijeme najavljuju.
Prajdovanje, druškanje, posli partij. :veryhappydance:

Odgovorite