Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Dženi
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 srp 2013 08:22

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Dženi » 11 pro 2013 13:26

možda da ste umjesto puhovskog pozvali vesnu kesić, ne bi jedina sudionica bila tamo kao nečija majka? a i ne bi se sve svelo na lamentiranje s agresivnim i bespredmetnim puhovskim.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Popeye » 11 pro 2013 13:49

na tribini treba raspravljati. bila bi besmislena ako se svi slažu oko svega.
žarko puhovski je relevantan politički analitičar kojega za komentar i mišljenje zovu manje-više svi hrvatski mediji, pa nije da smo ga izvukli iz naftalina. ;)

govornike/ce se poziva po temama, vesna kesić će sigurno prije ili kasnije doći na red. :)

Dženi
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 srp 2013 08:22

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Dženi » 11 pro 2013 14:01

mmm... da. to što ga zovu (neki) mediji ne znači da je relevantan ni da morate i vi,
što mislim da je i dokazao opstruirajući tribinu.
ali, drugi su gosti bili dobri, veselim se sljedećoj
i nadam se da nećete (ponovno) zasjeniti smislene u korist agresivnih.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Popeye » 11 pro 2013 16:21

a govornici/e na 'Duhovnoj obnovi' su:

Hrvoje Cirkvenac, glavni urednik portala "Križ života"
Damir Hršak, nekadašnji aktivist, današnji član stranke Hrvatski laburisti - stranka rada
Branka Petanjek, vjernica i članica Zagreb Pridea
Saša Sabol, svećenica pri Evangeličkoj (luteranskoj) crkvi

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Popeye » 20 pro 2013 11:38

bila i duhovna obnova. :sealedlips:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=13IeVpmnT-Y[/youtube]

Aven

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Aven » 20 pro 2013 21:11

^
Ovo mi je bila jedna od zanimljivijih RH-a. Jako su ti lijepe završne riječi, G. :)

Branka je zapravo sve rekla u onoj rečenici u kojoj govori kako su LGBT vjernici u jednoj sasvim drugoj vrsti ormara, stigmatizirani s obje strane (asocira me na double penetration :D).
Mogu reći da me veseli na neki način što se i gay vjernici uključuju u aktivizam. Oni bi mogli puno dati na području senzibilizacije za LGBT teme/osobe. :)

Saša me podsjeća na D. French u Vikarici iz Dibleya. :inlove:

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Ryu » 10 sij 2014 14:02

slika

Roza hipnoza#11: LGBT aktivizam i feminizam

Kako su ova dva pokreta povezana? Koje su sličnosti, a koje su razlike? Jesu li se oba pokreta u Hrvatskoj događala paralelno? Jesu li se potpomagala ili usporavala? Kakva su osobna iskustva naših gošći? Imaju li LGBT aktivizam i feminizam zajedničke neprijatelje u formi patrijarhata i heteronormativnosti? Je li uspjeh jednog ujedno i uspjeh drugog? Što je to lezbijski feminizam i zašto je često popraćen terminom radikalni? Što znači biti feministkinja i zašto se od tog termina često bježi?

Gošće:
Mirjana Kučer
Suzana Kunac
Paula Zore

Roza hipnoza ciklus je tribina koje organizira Zagreb Pride u suradnji s Književim klubom Booksa. LGBT aktivizam i feminizam tema je jedanaeste Roze hipnoze koju organiziraju i moderiraju Gordan Duhaček i Ana Brakus.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Andain » 17 sij 2014 08:37

Nisam na žalost mogla ostati do kraja, al onoliko koliko jesam je bilo dosta interesantno. S tim da, što se mene barem tiče, je pun pogodak to što je Mima na kraju došla, ona ima taj talent da diskusije učini zabavim/zanimljivim (osobnim).
E da, palo mi je na pamet kako bi bilo fora čuti i neko opozicijsko mišljenje među govornicima, čisto rasprave i dinamike radi.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2014 11:38

inače zna biti i opozicije, pa i žestoke rasprave. ako nema, budem ja opozicija :D

no, ovo je prva tribina koju je radila ana pa dok se malo uhoda and stuff :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Popeye » 17 vel 2014 14:10

https://www.facebook.com/events/734608773217235/?ref=22" onclick="window.open(this.href);return false;

ROZA HIPNOZA #12: Koliko košta homofobija?

Postoji li i kakva je politička ekonomija LGBT pokreta?
Je li LGBT ravnopravnost kompatibilna s (neoliberalnim) kapitalizmom? Što je 'pink pound' i je li istina da su homoseksualci bogatiji od ostatka stanovništva? Jesu li tolerantnija i otvorenija društva ujedno i ekonomski uspješnija? Hoće li rezultati bračnog referenduma doista naštetiti hrvatskoj turističkoj bilanci?
Koliko danas tržište oblikuje LGBT identitete? Postoje li proizvodi i brendovi koje se posebno reklamira LGBT osobama? Imaju li smisla razne akcije bojkota proizvoda homofobnih kompanija? Zbog čega se mnoge moćne korporacije, poput Googlea, u međuvremenu zalažu za bračnu ravnopravnost istospolnih parova?

Jesu li pederi zamijenili ideju socijalne pravde u praksi suvremene europske socijaldemokracije? Znači li povećanje prava LGBT zajednice ujedno i smanjenje radničkih prava? Jesu li i gej ljudi radnici? Mora li se u svijeti biznisa tajiti vlastita homoseksualnost? Imaju li hrvatski neomarksisti patronizirajući odnos prema LGBT pokretu i borbi za ravnopravnost? U čemu je problem s Vesnom Pusić kao homofrendicom desetljeća? Znači li emancipacija LGBT zajednice u kapitalizmu tek to da smo postali prepoznata skupina potrošača?

Treba li i može li zagrebačka Povorka ponosa postati komercijalan događaj sa velikim sponzorima? Trebaju li LGBT udruge imati i ekonomsku politiku? Kako je šestogodišnja gospodarska kriza u Hrvatskoj utjecala na živote gejeva, lezbijski, biseksualnih i transrodnih osoba? Kako će životno partnerstvo utjecati i na ekonomsku situaciju parova? Koliko ekonomski faktori utječu na outanje? Imaju li LGBT osobe više motiva za migraciju zbog posla?

Na sva ova i mnoga druga pitanja, u razgovoru s relevantnim gostima, pokušat će se naći odgovori na dvanaestoj Rozoj hipnozi, ciklusu tribina koje je pokrenulo udruženje Zagreb Pride.

Na tribini će sudjelovati:

Željko Ivanković, urednik časopisa Banka
Josip Jagić, ekonomski novinar
Vedrana Pribičević, Zagrebačka škola ekonomije i managementa

Uređuju, organiziraju, moderiraju Ana Brakus i Gordan Duhaček.

Publiku se ohrabruje da iznosi mišljenja i stavove!

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Andain » 17 vel 2014 16:09

Zanimljiva tema.. ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Popeye » 17 vel 2014 17:59

nakon ove, ostaju još tri tribine do kraja sezone. kako se nakon toga više neću baviti rozom hipnozom, moram ispucati teme koje baš želim da diskutiramo. :D

jedna bi svakako trebala biti 'aktivističke jadikovke'. :kokice:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Andain » 21 vel 2014 13:47

Super tema na koju mi je najadekvatnije odgovorila ova gošća sa ZŠEM-a.
Ako može jedna konstruktivna kritika, jer mi se dopada izbor tema koje obrađujete (barem ovo zadnje što sam popratila) je da se malo više unese elementa diskusije i rasprave, poželjno i oko suprotnih stajališta, nego baš monologa pozvanih.

Feminizam, prethodna radionica, mi je bila ok jer su cure dale i osobniji osvrt na sve, ova mi se tematski puno više dopala, al kao da predavači nisu bili sami u stanju (nepoznavanje, neiskustvo) spojiti te dvije teme - profitabilnost i gay friendly pristup, i koliko uopće ima istine u tom da gay-evi jesu bolji potrošači i što da hr kompanije rade s tom informacijom.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Popeye » 21 vel 2014 15:03

iskreno, meni je sinoć bila jedna od gorih tribina. :/ mislio sam da će biti bolje. :/

inače bude i polemike. dosad je najburnije bilo na tribinama o seksualnom moralu i referendumu.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la tamara3 » 21 vel 2014 16:03

I baš je sinoć bila jedna od gorih? Zašto? :shakinghead:

Aven

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Aven » 21 vel 2014 16:47

Svakako stavi ovdje snimak ako ste snimali. Došla bih da sam bila sinoć u Zagrebu jer mi je tema zanimljiva. I bliska. :D

backspace

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la backspace » 21 vel 2014 17:01

Ekonomski aspekt price je bio prefilozofski odraden. Nedostajalo je realnih primjera, zakljucaka temeljenih na statistickim podacima ili bar aproksimacijama istih i onda eksli rasprave.
I fokus je bio potpuno na 'prihodovnu' stranu cijele price. Trebalo je dotaknuti i 'rashodovnu' stranu. Otisla sam nesto ranije, pa isprike ako se kasnije poteglo pitanje.

No dobro, atmosfera je bila opustena i meni je bilo ugodno :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la Popeye » 21 vel 2014 18:06

eto, backspace je sve lijepo sažela. potpisujem. :)

snimke budu uskoro. naime, sa snimanjem prošle tribine je bilo nekih tehničkih problema, pa se pokušava spasiti što više materijala... što traje.

Avatar
aesthe
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 lis 2012 15:43
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la aesthe » 21 vel 2014 19:19

pa da, imam osjecaj da se moglo dotaknut nekih drugih zanimljivih aspekata te teme: tipa koliko zapravo kosta homofobija? zasto se recimo, Barilla, vrlo brzo ispricala i povukla onu reklamu od prije par mjeseci? Da li se bojkotom odredenih proizvoda i/ili kompanija moze nesto postici? kako gradovi zaraduju na pride-ovima? i tako...

ali je bila fina atmosferica, i ima tu podosta za pricat!
"An Exceptionally Simple Theory of Everything"

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Roza hipnoza - ciklus tribina Zagreb Pridea

Post Postao/la tamara3 » 22 vel 2014 15:03

Report:

http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... stica.html" onclick="window.open(this.href);return false;

...a vezano za temu, evo i naše serije tema o marketingu i gej zajednici od prošlog tjedna:

http://www.crol.hr/portal/component/tag ... eting.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovorite