Mum, gay it's ok!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Fuga » 14 ožu 2013 19:05

Zna, zna za moje preferencije. Verbalizirala sam to s njom još kad sam se po prvi put zaljubila curu, prošlo je vrlo dobro, nije bilo nikakve drame, dapače. Ono što sam primijetila kako je od toga prošlo dosta vremena jest da ona to ne gleda kao na stalno stanje već na fazu, s obzirom da kasnije nisam imala nikakve ozbiljne veze, bar ne u onom smislu u kojem bi njoj rekla da sam s nekim. Tako da opet svako malo utvrđujemo stanje. Generalno nam je odnos u stanju modifikacije pa svašta nešto izlazi van, to zapravo i nije vezano uz to. Pozitivno je to što ona nema potrebe biti baka i ne vidi smisao u razmnožavanju. :D Smeta me što o tome šuti pred svojim prijateljima, imam dojam da se povlači kad joj frendice počnu pričati o djeci i njihovim vezama. I na to ne znam kako reagirati.

Ne znam što bih učinila u tvojoj situaciji, sigurno joj ne bi dala da vodi monologe, da tupi svoje, jednostavno stop bilo kakvom mogućem ugnjetavanju. Mislim da možda ne bi bila loša ideja da odete zajedno na individualno savjetovanje, čisto da imate nekog tko vas moderira i facilitira, možda ti madre treba i kakvu psihološku pomoć s obzirom da je vrlo vjerojatno doživjela određenu traumu kada je došlo do saznanja. I ona je sigurno u dilemama i dvojbama pa ne zna kako razriješiti sa sobom. To bi trebalo nekako sanirati i ona vrlo vjerojatno nema za to kapaciteta.

Avatar
distant dreamer
Postovi: 142
Pridružen/a: 05 vel 2013 11:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la distant dreamer » 14 ožu 2013 19:09

viš, a mom starom je ona rekla i od starog reakcija je bila super
i joj i ja bi da moja mama mene auta tati..ali znam da niš od toga..i vjerojatno bi mu herc otkazal a ima čovjek i s tlakom problema pa radije mudro šutim .. ma šalu na stranu, ja sam zatvorena osoba i klještima treba riječi izvlačiti iz mene ali on je, on je 100 x gori + nikad nije pokazivao nimalo interesa u naše (bratove i moje) ljubavne zgode/nezgode
želi pričat o mom životu :D
Janna, imaš 2 opcije
opcija 1 - kreni pričat o svom životu i lijepo začini (tipa, ej mama nemaš pojma kak mi je lijepo kad navečer legnem i stisnem se uz nju i *cenzura* *cenzura* *cenzura* ---> tvoja mama :faint: i nikad više ne poželi pričati o tvom životu
opcija 2 - pitaj mamu od kud sad ta potreba da priča o tvom životu ako joj to ranije nije bilo bitno.. tek tolko da saznaš kaj se njoj mota po glavi

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la megan » 14 ožu 2013 19:44

mislim da jednostavno trebaš vidjeti sama što ti je teže, poraditi na vašem odnosu ili gledati mamu kako se i dalje trudi da vam poboljša odnos, ali bez rezultata. ne mislim da ti itko može pomoći oko te odluke jer ne znamo kakav je to odnos među vama. pretpostavljam da bi ti većina rekla da pričaš s mamom, ali razumijem da se to može činiti odbojno ako nisi naviknuta biti bliska s njom.
Desert je visnjica :(

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la JaNNa » 15 ožu 2013 08:16

tamara3 je napisao/la:Svaki odnos se mijenja... nikad nije isti. Jedinica si ili imaš sestru/brata?
nisam jedinica
Shapeshifter je napisao/la:Starci i prijatelji znaju moju djevojku, brat obožava moju curu (lol) odnosno svi obožavaju moju curu. Jer je dobra osoba, zato su lakše prihvatili činjenicu da sam sa ženom. Mama ponekad ima zločeste komentare, al to je njezino pravo, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Outala sam se jer sam imala dobru podlogu i zato jer sam se vodila mišlju, što prije priznam sebi i drugima prije će krenuti taj proces prihvaćanja.
ček.. jesi ti s mojom curom? :D
moja mama otkad službeno zna je postala malo zločesta prema mojoj curi. i nekad me to zna izluditi.
Bash je napisao/la: Jana, totalno kužim zašto se ne želiš upuštat u detaljne razgovore o svojoj vezi s nekim s kim nemaš takav odnos. Možda da npr. 8 sati zaglavite skupa u liftu pa ste prisiljene suočit se s tim :D
preznojila sam se od same pomisli.. no poznavajući nas dvije, prvo bi nam palo na pamet da se izglavimo, nego da sjedimo i čekamo nekoga, te eventualno pričamo :D
Fuga je napisao/la:Ne znam što bih učinila u tvojoj situaciji, sigurno joj ne bi dala da vodi monologe, da tupi svoje, jednostavno stop bilo kakvom mogućem ugnjetavanju. Mislim da možda ne bi bila loša ideja da odete zajedno na individualno savjetovanje, čisto da imate nekog tko vas moderira i facilitira, možda ti madre treba i kakvu psihološku pomoć s obzirom da je vrlo vjerojatno doživjela određenu traumu kada je došlo do saznanja. I ona je sigurno u dilemama i dvojbama pa ne zna kako razriješiti sa sobom. To bi trebalo nekako sanirati i ona vrlo vjerojatno nema za to kapaciteta.
ja sam u prve dvije situacije krenula u neka opširna objašnjavanja, no kad dođe razgovor do faze da se moram ispričavat zbog svoje veze zato što je njoj bed, onda puknem i jednostavno mi se ne da.
outana sam svima, i na poslu i frendovima, i da me sutra Pero Perić na ulici pita, rekla bi bez problema, jer sam to ja i prihvatila sam sebe takvu, i upravo iz tog razloga ne želim ići nigdje s njom, jer ona očito ne vjeruje i želi da se ja promjenim.
distant dreamer je napisao/la: opcija 1 - kreni pričat o svom životu i lijepo začini (tipa, ej mama nemaš pojma kak mi je lijepo kad navečer legnem i stisnem se uz nju i *cenzura* *cenzura* *cenzura* ---> tvoja mama :faint: i nikad više ne poželi pričati o tvom životu
opcija 2 - pitaj mamu od kud sad ta potreba da priča o tvom životu ako joj to ranije nije bilo bitno.. tek tolko da saznaš kaj se njoj mota po glavi
opcija 1 - not me
opcija 2 - jesam i odgovor je bio da njoj to nije jasno i da ona to ne može prihvatiti
megan je napisao/la:mislim da jednostavno trebaš vidjeti sama što ti je teže, poraditi na vašem odnosu ili gledati mamu kako se i dalje trudi da vam poboljša odnos, ali bez rezultata. ne mislim da ti itko može pomoći oko te odluke jer ne znamo kakav je to odnos među vama. pretpostavljam da bi ti većina rekla da pričaš s mamom, ali razumijem da se to može činiti odbojno ako nisi naviknuta biti bliska s njom.
ja ne želim mijenjat naš odnos iz puno puno razloga, i kao što sam to prije rekla - svaki odnos je priča za sebe. ovaj topic sam otvorila da pročitam mišljenja, da razmijenimo iskustva i da možda neka duša koja će ovo čitati za 50 godina nađe odgovor na neka svoja pitanja.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la shizika » 15 ožu 2013 08:22

najbolje bi bilo da ja dodjem i popricam s tvojom mamom u vezi tebe :D
...život je lijep... (:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la JaNNa » 15 ožu 2013 08:25

drito! uopće je ne bi herc strefio! :D

:srce:

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la megan » 15 ožu 2013 09:22

JaNNa je napisao/la: ja ne želim mijenjat naš odnos iz puno puno razloga, i kao što sam to prije rekla - svaki odnos je priča za sebe. ovaj topic sam otvorila da pročitam mišljenja, da razmijenimo iskustva i da možda neka duša koja će ovo čitati za 50 godina nađe odgovor na neka svoja pitanja.
ma ne kažem da topic nije potreban, dapače! samo u tvom slučaju mi se čini da imaš samo 2 opcije - pričati ili ne pričati s njom, a u toj odluci ne mislim da ti itko baš može pomoći.

:)
Desert je visnjica :(

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Rock Faerie » 15 ožu 2013 10:28

@tamara: moji imaju troje djece i nisu izrazili želju za unučadi nit im je to prvo palo na pamet kad sam se outala, a znam primjere gdje su brat i sestra gay.
Meni je zanimljivije kako ženske osobe teže prihvaćaju lezbijstvo (majke, prijateljice). Kako odma to projiciraju na sebe.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la JaNNa » 15 ožu 2013 12:35

mislim da se u mom slučaju taj strah od nepotomstva može ukloniti odmah:
1. zato što već imaju unučad
2. zato što i da sam strejt ne bi imala djecu, i to tupim cijeli svoj život, tako da...

Ovo sa projekcijom vjerojatno ima veze s onom S kim si takav si, pa strah od društva.
A kod majki koje nisu svjesne lgbt zajednice (npr. naše zatucano balkansko društvo) vjerojatno i sram da kćer lezbijka znači da ju je ona krivo odgojila i da je to njezino ogledalo.

ja to i dalje ništa ne kužim. ali kažem - nisam majka, pa ne mogu to shvatiti u punom smislu.
lako mi je tupiti da bi drugačije...

Aven

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Aven » 15 ožu 2013 14:02

Nisam nikad obavila službeno outanje, u smislu da roditelje posjednem za stol i kažem. Bolje je reći da su oni ČULI što sam. :D U kući se prije 12 godina slavio očev imendan, a cura i ja smo bile u mojoj sobi i je l', zabavljale se. :D Nisam pomislila da bi netko mogao doći na gornji kat jer je dolje bila fešta. Tek nakon 3 mjeseca od toga sam saznala da znaju kad sam bila kod cure na moru i razgovarala s mamom na telefon. Nešto mi se žalila na oca i onda sam joj rekla svoje mišljenje o njihovom braku i svemu pa se ona razljutila i odgovorila: Ja se ne miješam u tvoju vezu s P., ne miješaj se ti ni u moj brak. Skoro mi je slušalica ispala iz ruku. Uspostavilo se da je tu večer kad je bila fešta u kući otac prošao pored moje sobe i čuo nas. :hideunderrock:
Nisam negirala kad me mama suočila s tim. Ona je malo čudna po tom pitanju. Bez problema će upoznati moju curu, pričati s njom, boraviti s nama, dopustiti neka gej okupljanja u kući ali ipak s vremena na vrijeme kaže da bi radije da je drugačije. Kad idem na Pride samo kaže da pazim da me neki vrag ne bubne po glavi.

Otac je homofob i kod njega nema pomaka bez obzira na moje pokušaje. To je za njega bolest i kaže da će promijeniti mišljenje tek kad dvoje istospolnih naprave dijete i da nema smisla o tome uopće s njim raspravljati. Prije par tjedana je nešto za ručkom govorio bratu o tome da se ne slaže s mamom oko nečega i dodao: Kao ni s onim gej paradama. Onda sam ga zaustavila i rekla: Ne znam što u njega gledaš, gledaj u mene, o meni pričaš. Kad god spomene (rijetko) nikad to neće na mene adresirati. Uvijek govori oni pederi. Mislim da izbjegava mene staviti u taj koš zato jer bi to valjda za njega bilo ekvivalentno neuspjehu njega kao roditelja.
Svaki naš pokušaj rasprave o tome završi koma po naš odnos jer se ja udaljim od njega na koji mjesec i ne da mi ga se uopće vidjeti ni pričati s njim. To je vrlo nezgodno jer radimo zajedno pa onda sve obavljamo preko brata. Ko pokvareni telefon. Onda je bolje da se šuti o tome i ponašamo se profesionalno (kad već ne možemo kao otac i kćer) budući da znamo ishod rasprave.
Koliko god bile različite reakcije mojih roditelja i bez obzira što prolazim neke teške periode s ocem, pao mi je ogroman teret s leđa otkad znaju. Kad bolje promislim, oni znaju otkad znam i ja sa sigurnošću za sebe. :D

Brata obožavaju moje bivše. On im uredno pošalje poruku za Božić i Uskrs i frend je s njima na fejspjuku. :lol: Zezale su me nedavno da on održava s njima odnos umjesto mene. :D


JaNNo, ponašaj se onako kako se osjećaš u tom trenutku. Nitko od nas ne zna kakav ste odnos imale/imate mama i ti i kakve su posljedice na tebe ostavile vaše majka-kćer interakcije. Ako vidiš da se žena trudi i da želi razumjeti, a ne provocirati ili tjerati vodu na svoj mlin, pokušaj joj izaći u susret i polako i s puno strpljenja dati uvid u važan dio svog života. :)

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la gigiONlajna » 15 ožu 2013 17:39

Aven je napisao/la:... Uspostavilo se da je tu večer kad je bila fešta u kući otac prošao pored moje sobe i čuo nas. :hideunderrock:
Mene je brat čuo. A spavali smo u istoj sobi :D . Micek, koje su mu traume priuštila. A ja se ni danas ne sjećam da je išta i bilo te večeri :hideunderrock:.
Nakon tjedan dana znakovito je naglasio rečenicu upućenu meni ..."a Ti šuti"...dok sam ja njegovim frendovima tvrdila da trebaš imati velika muda da bi bio peder . Tako sam shvatila da zna. MIšek.

Aven

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Aven » 15 ožu 2013 17:49

Zanimljivo. :D Ja sam isto dobila od brata "ti šuti" a konto pederluka. :lol: Njemu je otac rekao. Mislim da je brat tada imao nekih 14 godina.

Jednom smo se posvađali pa mi je rekao: TI ŠUTI! ZNAM JA KAJ SI TI! TI SI PEDERICA! :ignoretroll:

:happycry:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Kroacija » 16 ožu 2013 03:23

Nisam se outala, ne znam sto da im recem. Nije do moje biseksualnosti nego do zatvorenosti prema obitelji i rodbini po tom pitanju. Skrivala sam i decka kad sam ga imala. Ko zmija noge :D Popizdila bih da su znali za njega. Zasto? E jebiga, ne znam. Tvrdokorna sam malo prema tim stvarima. Ne volim pokazivat svojima te svoje osjecaje i emocije. Ako se desi neki dugacak staz u ljubavi, onda cu im reci. Generalno sa svojima pricam zbilja o svemu, ali uvijek mi je bio problem spominjati ljubavne jade ili anti-jade. A ispituju me ponekad...tj. dosta, mama zna postaviti neko pitanje ali mislim da je skuzila da sam tu tvrda i da mi je to iz nekog razloga bed pricati. S godinama je smanjila ispitivanje. Inace su ful otvoreni prema svemu i poticu me na razgovore o svemu, jako su pristupacni, zabrinuti i dragi. Jednostavno mislim da se te neke stvari-s kim se jebem i s kim sam u intimi-samo mene ticu nikog drugog. Malo sam sebicna tu i znam da sam u krivu ali si ne mogu pomoci.

Avatar
ejla
Postovi: 174
Pridružen/a: 01 vel 2010 01:40

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la ejla » 17 ožu 2013 15:32

Moje autanje starcima:
Starci inače nisu upućeni u moj ljubavni život, znali bi katkad pitati nešto ali ja sam uvijek vješto izbjegavala odgovore. Međutim znali su većinom gdje sam i s kime pa tako su mogli zaključiti i s kime se viđam iako nikad nismo izravno pričali o tome (a to su do nedavno bili isključivo dečki).
S obzirom da živimo skupa a nisam htjela da mi nekad prilikom svađe nabiju moje "nastrane" sklonosti na nos nisam im htjela ništa reći dok:
ili ne budem u ozbiljnoj vezi kada će to biti vrijedno sukoba
ili nakon što se odselim od doma i kada ćemo imati priliku poraditi na prijateljskom a ne roditeljsko-djetetovskom odnosu.
Ali nije baš bilo tako :D

Prilikom jednog dramatičnog lezbijskog eventa :D koji se dogodio usred pms-a i poljuljao moj emotivni svijet mama me cijeli dan ispitivala što mi je. Tako mi je sjela i u sobu i nastavila drilati pa rekoh ok ajde, otvorit ću joj se, prvi put.
Ispričala sam joj za jednog dečka :D koji mi se sviđa ali situacija je komplicirana bla bla... i nakon cijelog monologa koji je bio oslobađajuć za mene na kraju sam jednostavno nadodala: znaš, nije riječ o dečku nego o curi.
Mama je bila malo šokirana i stalno se hihotala, nije znala što reći, ispitala me još par detalja i na kraju se malo sabrala i dala mi koji savjet (koji je bio dobronamjeran ali suptilno upućen u smjeru da se bolje ja vratim dečkima).

Tati sam rekla nedugo nakon, na što je on skroz iskulirao, pitao me da li se ja sad deklariram kao...? rekoh biseksualka. I ok, nastavili smo razgovor o drugim temama.
Super mi je bilo kad sam mu par dana kasnije poslala poruku da ću ostati spavati kod cure. I onda me on pitao idući dan, jesi rekla mami??? Jer on je odmah izbrisao poruku da mama slučajno ne vidi :D
A kad sam mu rekla da mama zna samo je zabrundao: pa naravno, ja uvijek sve moram zadnji saznati... :D

Nakon toga provodila sam sve više vremena kod cure a starcima sam bila odlučna pokazati da je to skroz isto kao da imam dečka, te da se tako i oni trebaju ponašati.
Spominjala sam u svakoj prilici što smo zajedno radile... pitala mamu za neki recept jer cura i ja sad kuhamo nešto... spomenula curu kad god sam stigla...
Oni su se ponašali skroz cool ali i dalje nisu pitali previše, i nakon više od pola godine nisu spominjali nikakvo upoznavanje a razgovor o mojoj curi ili vezi je išao skoro isključivo na moju inicijativu.
Posjela sam ih jedan dan i održala svoj monolog o tome kako znaju da nisam tip osobe koja se zaljubljuje svaki tjedan, da ovo nije neka faza koja će me proći i da sam zbilja sretna, te da bi to trebalo biti najvažnije svakom roditelju. Tata je gledao u pod cijelo vrijeme a mama je se ponašala poluzainteresirano za razgovor i bilo joj je malo neugodno.
Ipak očito da su porazgovarali o tome jer me za par dana cura došla pokupiti da me isprati na aerodrom na što su moji rekli da mora doći gore na kavu, da ju žele upoznati! :)
S obzirom da sam ja najstarije dijete u familiji a nitko prije nije dovodio curu/dečka doma bila sam u panici :D
Druženje je bilo kratko jer sam morala hvatati avion i svi smo bili malo ukočeni ali mislim da je prošlo baš onako kako bi trebalo :)
Svi su imali samo pozitivne komentare za curu, well hey, what's there not to like??? :) :giveflower:
I to je to, tak da sam zakuhala frku i pobjegla u Španjolsku na par mjeseci dok im se ne slegnu dojmovi :D

A ostatak obitelji:
Brat i sestra su dosta mlađi (16 i 14) i gledaju me kao cool stariju sestru :D
Sestri sam rekla kad smo imale sisters-bonding time, išle smo u shopping i sjele se na kavu poslije. Kad sam joj priopćila da imam curu bila je malo šokirana. Prvo mi je rekla da bi joj bilo draže da imam dečka. I rekla: pa okej, vi ste onda kao cimerice?! o.O :D
Malo me pogodilo kad je rekla da ne bi htjela da idem u pakao :( Glupi katolički odgoj!
Ali nakon par dana se skulirala, izjavila da je to njoj ok, i sada stalno pita za curu i pozdravlja ju. :)
Kad sam bratu rekla, rekao je da već zna, jer mali gad mi je kopao po porukama -.-''
I da je ok s time, da mu je drago da sam sretna! :)

Iako je sve zapravo fantastično prošlo, ne zavaravam se da možda neće biti problema prilikom saopćevanja odluka poput braka ili osnivanja obitelji.
(pogotovo saznavanje od šireg dijela obitelji koji su s mamine strane Hercegovci...
a djedovi su prijetili da će me se odreći oba puta kad sam imala piercing :D)

But with baby steps... =)


Ooh

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Ooh » 21 ožu 2013 12:23

najgore je sto je outanje proces u kome je malo vjerovatno da ce stvari biti ok u samom startu. u jednom trenutku mi se ucililo da se podrazumjeva kako ljudi koji su gay trebaju imati razumjevanja za roditelje i onda kada roditelji sramno reagiraju. to me buni, zato sto je moj odnos s majkom nakon outanja stravican i sto se nikada prema nikome nisam ponasala kao prema njoj. nisam navikla na sebe koja ne razgovara s nekim i koja moze biti toliko tvrda da ne vjerujem da sam to ja. ponekada izivljavanje dovede do otupjelosti. sada sam tupa i uopce nemam vise potrebu da mojoj majci bude lakse, jer sam sama u stanju u kome ne zelim ikakav kompromis. mislim da je do toga doslo jer je homofob, internalizirani. jednostavno sama sa sobom ne moze doci na razinu da uopce mozemo razgovarati ili da moze razgovarati bilo s kim tko ce joj olaksati da prihvati tu svoju bol jer sam ja gay, jer nju boli. ta razina netrpeljivosti i mrznje prema meni je tolika da jednostavno kada vise nisam mogla izdruzavati, odlucila sam se na kranje djikansko ponasanje, nekomunikaciju i neku vrstu rata. meni je zao sto je tako, ali doista ne zelim da moja majka ima pristup mom odosu s nekim, pa cak i da to bude muskarac, jednostavno je ne zelim u lijepom dijelu svog zivota. ponekada mi se cini da bi joj vise pasala moja smrt nego moja sreca sa zenom. ona sama mora to prelomiti, a ona na to nije spremna i ja se zbog toga ne osjecam kao njeno dijete vise. i bez obzira na uvjeravanja drugih ljudi, stvarno ne vjerujem da je moguce ista napraviti po tom pitanju i sada sam ja ta koja ne zelim, ali trajno ne zelim.
ne znam da li je ovo pravo mjesto da pisem. dosta dobro hvatam odnose, situacije, ali naravno u svojoj vlastitoj doista ne znam koji bi treber, psiholog, psihijatar...tko god mogao nesto napraviti. meni doista nije stalo vise. jasno mi je da je sa mnom stavarno tesko naci zajednicki jezik, jer sve drugacije vidim i bas zato imam taj prag podnosenja visok. dok sebi prevedem druge ljude, treba mi vremena, ali sada prevodjenje nema smisla. zelim biti sretna i sretna sam. tko hoce sjebati, nek proba, ali necu kompromise. odricem se.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la JaNNa » 21 ožu 2013 13:10

a moja Ohice....
vjerujem da ovaj tvoj stav spram majke nije samo zbog njezinog ne prihvaćanja tebe kao gay, nego i zbog nekih dubljih problema i samog vašeg odnosa od njegova početka.
jednostavno neki ljudi nisu stvoreni da budu roditelji, jer se ne mogu nositi sa svime što to obaveza nosi.
mislim da je moja majka jedna od tih i mislim da sam ja jedna od tih ljudi.
znaš - moja je majka otišla na tromjesečni put kad sam ja imala devet mjeseci, ostavila me samu sa sestrom. napravila je to i kasnije još par puta.
uvijek sam to povezivala sa činjenicom da je ne doživljavam kao majku, i da mi je sestra alfa i omega u svemu bila.
sjebano je to, kad roditelj nije roditelj kakvim želimo da bude.
a onda opet - otkud imamo te želje? iz filmova, iz svoje okoline.... tko garantira da su ti odnosi baš takvi? da pod površinom nisu sjebani?

jesam ja sad na pravom mjestu?

žao mi je što si otišla u tom smjeru sa emocijama prema svojoj majci, premda te kužim. bila sam i sama na tom mjestu, no onda sam se odlučila pomiriti sa svime i jednostavno shvatila da je ona radila i da radi najbolje što zna. i da je i ona samo čovjek od krvi i mesa.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Popeye » 21 ožu 2013 15:29

meni se ne da vise opsirno pisati o ovome :D

iz mojeg iskustva mogu reci sljedece: ako roditelji vole svoje dijete i ako je ono odlucno i uporno da ih oslobodi homofobnih predrasuda, stvar ce se rijesiti. najvaznije je nikad ne popustiti :D
i onda u par godina dodjes od 'ako ti s partnerom dodjes doma, ja se za to vrijeme selim u hotel' do 'pa kad cete opet doci kod nas'...

Ooh

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Ooh » 22 ožu 2013 09:23

žao mi je što si otišla u tom smjeru sa emocijama prema svojoj majci, premda te kužim. bila sam i sama na tom mjestu, no onda sam se odlučila pomiriti sa svime i jednostavno shvatila da je ona radila i da radi najbolje što zna. i da je i ona samo čovjek od krvi i mesa.
sada mi je proletjela glavom misao kao reakcija na ovo covjek od krvi i mesa. meni je ok da su svi ljudi od krvi i mesa, ali da se podnesu neke njihove faze moras biti robot, sto...slozit cemo se nije u naravi ljudi,pa tako sam i ja od krvi i mesa :D

dakle svi smo od krvi i mesa i svi gresimo i bla, bla, bla ali ipak postoje neke granice. ne znam sto je u glavi majke, ali ne osjecam odgovornost za to. to je taj razlaz. po meni komunikacija majke i djeteta se temelji na nutarnjoj povezanosti koja motivira i daje snagu cjelozivotno. na tome se temelji razumjevanje i samo s te pozicije je moguce razgovarati s djetetom i raditi promjene. prihvacati potrebe djeteta i obrnuto. ja sam s bakom prosla proces outanja za koji mogu reci da je bio na razini uobicajenih odnosa, iako joj naravno nije bilo drago. nisma mogla vjerovati da mi zena od 70 godina govori da joj nije pravo ali da ona mene voli kakva god da jesam. da ona tako nije reagirala i da imam reakciju majke, nisam sigurna kako bih sama podnijela da sam gay. nikada mi nije trebalo nicije misljenje, niti prihvacanje, ali se isto tako nisam spremila na linc. nekako, ok sam sama sa sobom. outanje moze biti poprilicno nezgodno. nikada ne znas. bitno je imati barem nekoga iz kruga obitelji tko se trudi prihvatiti, tko se ne otudji i ne osudjuje, s kim se zrak ne trese od mrznje iako je na rjecima sve ok. bitno je da mozes spomenuti ime partnerice/partnera a da nekom ne zastane kost u grlu ili ima blokadu u zelucu. to je manifestacija prihvacanja. ostalo je omalovazavanje.
samo samo htjela iznijeti kakva je situacija kod mene. odnos s mojom majkom ima pozadinu (mislim da nisam toliko strasna koliko me ocrnjuje), ali nakon outanja je nepodnosljiv. kao da je motivacija za jos jace razdiranje. neko gorivo. ne zelim da se shvati kao napad na nju. apsolutno smo suprotne. doista s te strane brige u smislu egzistencijalnog mislim da nema bolje majke na svijtu, ali ne zna razgovarati o osjecajima, prihvatiti ih poslusati, ne napadati. s njom nije moguce ostvariti dijalog izuzev ukoliko nije po njenom. mozda jednom, ali ne sada.
duboki procesi su bas nezgodni.
meni je otac super. ne svidja mi se tvoj "zivotni stil" i ne podrzavam te :D ali to je tvoj zivot, radi kako hoces.

Ooh

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Ooh » 22 ožu 2013 09:54

JaNNa je napisao/la:a moja Ohice....
vjerujem da ovaj tvoj stav spram majke nije samo zbog njezinog ne prihvaćanja tebe kao gay, nego i zbog nekih dubljih problema i samog vašeg odnosa od njegova početka.
jednostavno neki ljudi nisu stvoreni da budu roditelji, jer se ne mogu nositi sa svime što to obaveza nosi.
mislim da je moja majka jedna od tih i mislim da sam ja jedna od tih ljudi.
znaš - moja je majka otišla na tromjesečni put kad sam ja imala devet mjeseci, ostavila me samu sa sestrom. napravila je to i kasnije još par puta.
uvijek sam to povezivala sa činjenicom da je ne doživljavam kao majku, i da mi je sestra alfa i omega u svemu bila.
sjebano je to, kad roditelj nije roditelj kakvim želimo da bude.
a onda opet - otkud imamo te želje? iz filmova, iz svoje okoline.... tko garantira da su ti odnosi baš takvi? da pod površinom nisu sjebani?

jesam ja sad na pravom mjestu?

žao mi je što si otišla u tom smjeru sa emocijama prema svojoj majci, premda te kužim. bila sam i sama na tom mjestu, no onda sam se odlučila pomiriti sa svime i jednostavno shvatila da je ona radila i da radi najbolje što zna. i da je i ona samo čovjek od krvi i mesa.
kada napises da majku ne dozivljavas kao majku, ja imam slican stav ili osjecaj, ali ne mogu reci da majku ne priznajem kao majku i da je ne uvazavam. ne mogu reci da mi je nebitna. sada mi je tesko napisati da je volim, jer stvarno ne osjecam. ima ona posebno mjesto u mom zivotu, ne zbog titule majke, nego zato sto mi je jasno da ne moze naci zajednicki jezik sa mnom, nije da se nije trudila, ali sve to zavrsi lose. jednostavno ne moze. sve sto zeli uciniti za moje dobro je toliko suprotno meni i tu nastaju katastrofe. nama je znalo biti jako lijepo u onim trenucima kada se pronadjemo i to mi fali, ali nekako prije ili kasnije dodje to toga ruznog dijela u kome me ne moze prihvatiti. njoj nitko kao ja nije prouzrocio patnje, jer se ne zna nositi sa mnom, a cesto niti sa sobom. i to je tesko. nekda mi se cini da je njoj teze nego meni. voljela bih da joj mogu pomoci, ali ne da. obje smo jako tvrdoglave. i obje smo krive za to na kojoj smo relaciji. ponekada je cak i smjesno koliko se unistavamo, a s druge strane ne zelimo jedna drugoj lose i kada se udaljimo, iako ne priznajemo brinemo ma koliko da smo ljute jedna za drugu. e tu mi je majka specificna i ja. tu smo slicne. tvrdoglave budale koje se mogu unisavati i zaboraviti zasto to cine, kao sto nitko drugi ne moze, a s druge strane kada jepotrebno konkretno pomoci, uvijek je tu. ipak. ne znam...
i tu se meni uklapa tvoje recenica, radila je najbolje sto zna. samo u jednom trenutku to prestaje biti ono sto meni treba. nikada nisma trazila od majke da bude meni savrsena majka. samo sam trazila u jednom trenutku da me pusti da budem ja. ne mislim na biti gay, nego da budem ja, ne ono sto zeli da budem. i tu je lom. da to moze, nas odnos bi bio lijep.
sada sam donijela cijelu analizu na stol :D s moje pozicije naravno, iako bi netko tko zna moju pricu povjerovao u to. samo, majke uglavnom znamo cijeli zivot i kao sto mi je jednom netko rekao "prica o ljubavi je duga prica". obozavam onu borbu cvjetova iz filma "pink floyd" alana parkera. to mi je bas ta situacija u odnosima.

a da li si ti na pravom mjestu? ne znam. jos jednom ponavljam da je bitno imati nekoga bliskog do koga ti je stalo da mozes podijeliti srecu sto volis osobu s kojom jesi. moja to nikada nece moci prihvatiti i to je razlaz. i uza sve razlike i sve sto se medju nama desilo, bolno je objema, sto je normalno. ima nesto u onoj starinskoj "jedna je majka". meni je dosta puta proslo kroz glavu da nije trebala biti majka, barem ne meni, a onda sam sebi postavila pitanje, sta je ona bogu zgrijesila da dobije mene za kcer? :D poslije mi nikada nije palo na pamet da je uvrijedim izjavom da nikada nije trebala biti majka. samo s pozicije boli, zaboravim zasto je majka, i zasto bas meni? sve na kraju ima smisla. samo ga ja ponekada ne vidim, jer su rijetki trenuci mira.

impressum
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 tra 2013 20:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la impressum » 28 tra 2013 01:00

Moja majka je čak htjela s nama na more. Naravno da se ne bi ništa desilo pred njom, ni puse ne bi bilo. Ali kad se sjetim početaka. Stari je bio taj koji nije prihvatio ništa slično. Svakog mog frenda je sumnjičavo pozdravio i pitao ga jel mi on cover za ovo što ja radim. Moj jedini problem, što se majke tiče, je taj što sam jedinica i zna da neće imati unuke :ifail:
Ne pravim često velike greške u životu, ali kad napravim, napravim remek djelo.

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la gigiONlajna » 28 tra 2013 09:34

impressum je napisao/la:Moja majka je čak htjela s nama na more. Naravno da se ne bi ništa desilo pred njom, ni puse ne bi bilo. Ali kad se sjetim početaka. Stari je bio taj koji nije prihvatio ništa slično. Svakog mog frenda je sumnjičavo pozdravio i pitao ga jel mi on cover za ovo što ja radim. Moj jedini problem, što se majke tiče, je taj što sam jedinica i zna da neće imati unuke :ifail:
Biti gay ne umanjuje/ne poništava mogućnost reprodukcije. Zahtjeva više promišljanja i usklađivanja što i kako.
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Avatar
roza_surla
Postovi: 429
Pridružen/a: 03 ruj 2011 14:21

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la roza_surla » 28 tra 2013 10:31

Gigina... osobna drama. .rotfl.
Roza nije koza
Niti surla znaci da je kurva

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la gigiONlajna » 28 tra 2013 10:33

roza_surla je napisao/la:Gigina... osobna drama. .rotfl.
Koja? Mama :D? Kako zatrudniti? Penis? :ne zna: :)
GigiOnTrajna :frizuraparti:

impressum
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 tra 2013 20:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la impressum » 02 svi 2013 00:36

Ne, ne...da mi je današnja pamet bila sa sedamnaest vjerujem da bi bila super mamica i dala se svom djetetu sto posto. S trideset sam mislila da sam prestara za iste. Gospođa majka je shvatila, prihvatila, i sad moj psić ima baku :feelingfree:
Ne pravim često velike greške u životu, ali kad napravim, napravim remek djelo.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la JaNNa » 18 stu 2013 13:16

vidiš - divno! ja sam ženi koja me je rodila otvorila topic davnih dana...
i masu me ljudi uvjeravalo da će s vremenom ona sve lakše i lakše podnosit moju orijentaciju, no eto - danas smo na točki kad ne pričamo već par mjeseci
i kad je njezin život uništen zbog mene i kada padaju takve riječi da ne bi čovjek pomislio da je to jedna majka u stanju izgovoriti...
i tako.. sinoć došla i poruka:
[quote]Danas počinje devetnica Kristu Kralju.
Prljava je igra Sotone kojom obmanjuje ljuda da glasaju protiv zaštite vrijednosti obitelji.
Ujedinimo srca u 9-dnevnoj molitvi Slavne krunice na nakanu da, zaštitom obitelji, i naš narod bude sačuvan od rastakanja.
Šalji dalje - zajedno smo jači! BTB[/quote]

Ooh je napisao/la: ... poslije mi nikada nije palo na pamet da je uvrijedim izjavom da nikada nije trebala biti majka. samo s pozicije boli, zaboravim zasto je majka, i zasto bas meni? sve na kraju ima smisla. samo ga ja ponekada ne vidim, jer su rijetki trenuci mira.
jel i sada ne bi smjela reći da ne želim da mi je to majka?

Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Lena Plava » 24 stu 2013 15:54

Evo, pročitah cijeli topic. Da, autati se roditeljima ipak je najteži dio. Ni prijatelji ni braća nisu mi takav problem. Ali roditelji...
Nekako osjećam potrebu da kažem mami. Zato što je volim i cijenim i zato što mislim da zaslužuje znati. Sa starim imam jako loš odnos. Netolerantan je i ograničen, pa mi autanje njemu nije opcija ni želja.

@ Janna: Žao mi je što je tako. No vremena su jako loša... stvari se radikaliziraju iz dana u dan i tvoja mama je vjerojatno potpala pod utjecaj. No, kako si naglasila više puta, mama je imala potrebu razgovarati o tome, a ti ne. I bojim se da je ovo sada njena reakcija na tvoje odbijanje komunikacije.
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Popeye » 24 stu 2013 15:59

slazem se s lenom da odbijanje razgovora nije dobar potez. onda sav taj prostor koji mogu ispuniti tvoje rijeci i argumenti ispuni netko drugi ili nesto drugo.

Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la Lena Plava » 24 stu 2013 16:15

Upravo tako popeye!
(A propros toga - od početka referenduma govorim da se ne treba trošiti na beskrajne i besciljne prepirke s obiteljašima. Razgovarati treba s onima koji su po strani, koji se drže da ih se to ne tiče i neće izaći na referendum. Jer za njih još ima nade. Za obiteljaše nisam toliko ziher.)
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mum, gay it's ok!

Post Postao/la JaNNa » 25 stu 2013 09:18

slažem se s vama i takav savjet i ja dajem svojim prijateljima, ali nekako ovaj odnos predobro znam i ne da mi se ni trudit.
i nije baš da ja nisam htjela razgovarat - par puta smo sjele i popričale, samo nemam potrebu konstatno razglabati o nečemu o čemu se nikad nije razglabalo.

no dobro! šta je tu je! vjerojatno ima i gorih priča (tj. znam da ima), ali je valjda svakome njegova najgora.

Odgovorite