Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Andain » 22 svi 2013 16:17

Oni su za ovako nešto već prikupili 380 000 potpisa? ..mislim, čime se ljudi u ovoj zemlji bave?? :retoričko.pitanje&being.obvious:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
roza_surla
Postovi: 429
Pridružen/a: 03 ruj 2011 14:21

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la roza_surla » 22 svi 2013 18:51

Pa sklapaju poslove na Cvijetnom, svjedoče na župansijskom sudu, na bolovanju su... neki kopaju grobove i stavljaju otiske prstiju pokojnika jer je sve "u ime obitelji" (naraštaja).
Roza nije koza
Niti surla znaci da je kurva

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la margarita » 22 svi 2013 19:33

Uistinu prekrasan dan za nasu malu drzavu! Ovi maloumnici prikupili potpise, ustravni sud obavio svoju veliku nuzdu dva puta danas, em sa zdravstvenim odgojem, em s tuzbom onog vjeroucitelja. Stvarno ne znam koje lijepe vijesti mogu ovo nadmasit. :shrug:
Najgore je sta se vise cak ne mogu ni zivcirat oko toga. Sad sam samo tuzna i u biti mi je zao tih jadnih, bjednih ljudi, koji nemaju nista pametnije za radit u zivotu i ciji zivoti su toliko besmisleni da jedino sta im preostaje je ugnjetavat one koji se ne slazu s njima i koji su manjina.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la zenia » 23 svi 2013 10:25

ah, ništa novo...
nažalost tako je kako je... sad se treba smisliti
kako pokrenuti akcije da do tog referenduma ili ne dođe
ili, ako dođe do njega da se mobilizira što veći broj ljudi
da glasa protiv...

jebiga ovo je banana država već jako dugo i to nije ništa novo...
treba se izboriti kontra toga...
i to na novi način..
naše aktivističke udruge su totalno zbunjene, razjedinjene i gube se..
ili to tako bar izgleda ovako izvana, odokativno...
ništa nije poduzeto s njihove strane osim par mutavih proglasa koji
mislim da rade više štete nego koristi...

jedina inicijativa koja nešto uspijeva je 'U ime svake obitelji' i treba
preko njih mobilizirati ljude da iziđu na referendum, ako se on održi...
tu je okupljeno trenutno 26 tisuća ljudi i broj stalno raste, što pokazuje da ipak
nisu svi u državi zatucani...
sad samo treba malo pametnog pr-a da se ti ljudi nagovore da zaista i odu na referendum
i pokažu svoje mišljenje...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la zenia » 23 svi 2013 19:33

ispravak navoda vezan uz udruge...
evo sad sam vidjela da se organizira neki marš za jednakost...
to mi je ok reakcija...
marš mi je malo graničan naziv, ali opet, bolje bilo kakav
revolt nego nikakav...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2013 08:16

povijest nas uči da je riješenje masovni coming out. ljudi ipak nisu toliko spremni ograničiti prava svoje djece, sestara i braće, prijatelja i kolega, dok im nije problem sjebavat 'neke tamo pedere i lezbe'. svatko tko ceka neki savrseni trenutak da se posloze zvijezde za autanje - well, došao je! :D

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la zenia » 24 svi 2013 09:43

ne bih se složila... ok mi je da ako si u mogućnosti da pričaš o tome, ali
ima puno ljudi koji to ne mogu...

rješenje je u mijenjanju svijesti i naglašavanju da ovo nije problem samo gay zajednice..
niti samo gay zajednica ovo može riješiti jer nas naprosto nema dovoljno...
mržnja je mržnja i ne može se slati poruka da je netko u društvu nepoželjan i da ga je ok
isključiti samo zato što eto ima dovoljno ljudi koji to podržavaju...
ako mi popustimo, samo je pitanje vremena kada će doći po ostale...

ovdje je sasvim ok da nekog mrziš jer je drukčiji, ako samo za čuperak iskače
iz prosjeka... purgeri mrze dalmoše, djecu ubijaju jer imaju dugu kosu, a o srbima
ili bože sačuvaj romima da ne pričam...
to je nešto što se mora promijeniti i od toga treba krenuti...
gay ljudi su prvi jer ih je najlakše mrziti... ako ovdje prođe moramo razjasniti ljudima
što će biti sljedeće...
kad to shvate imamo podršku ogromnog broja ljudi...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2013 11:39

poanta autanja (u drustveno-politickom smislu) i jest u tome da gej zajednica sama ne moze. ali zasto bi te netko strejt podrzao ako sam sebe nisi u stanju podrzati?
mnogi pederi i lezbe kao da ne kuze koja je njihova odgovornost za vlastitu ravnopravnost.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la zenia » 24 svi 2013 15:12

Ma sve to divno, al spusti se na zamlju.
To si mogu priuštiti ja kao studentica bez posla, klinka koja
nema šta da izgubi i koja i u najgoroj situaciji uvijek može otići
van, ako baš postane prezagušljivo...
Ja sam visokoobrazovana i ja si puno toga mogu izvesti.
Ali što s onima (a nema ih malo) koji rade poslove gdje nema
puno izbora? Gdje te frknu samo tako? Oni ne mogu baš da si ugrožavaju
egzistenciju zbog općeg dobra i prava zajednice...

Svi mi kužimo, nitko nije glup. Ali ovo je itekako Balkan i outanje ima značajne
posljedice po tvoj život, po tvoju sigurnost i po tvoju egzistenciju.
Ja sam dovoljno mlada da sam spremna ovo sve navedeno ugroziti.
Ali nemoj pametovati ljudima koji nisu, jer nisu iz opravdanih razloga.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la ariadne » 26 svi 2013 13:04

Povratak "banalnosti zla"

Evo i tu nešto. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Fuga » 26 svi 2013 18:43

Skupili više od pola milijuna potpisa.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Zita » 26 svi 2013 18:47

koji bolesnici. u ovoj zemlji sa 1001 problemom oni se bave gazenjem tudih gradanskih prava
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Fuga » 26 svi 2013 18:48

Mhm, viva la kroacija.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la zenia » 26 svi 2013 19:05

ariadne je napisao/la:Povratak "banalnosti zla"

Evo i tu nešto. :D
To je to..
A to svi zaboravljaju....
Ovo je samo početak nečeg puno strašnijeg, ako se
popusti...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 02 lip 2013 10:58

upoznajte neprijatelje :)

http://www.vecernji.hr/vijesti/vode-kon ... nak-563103" onclick="window.open(this.href);return false;

Aven

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Aven » 02 lip 2013 11:05

Fali im Dubravka Hrabar sa katedre za Obiteljsko pravo. *spovrać*

p.s. Vidim u programu da je gošća 'Nedjeljom u 2' danas Mima Simić. <3

Aven

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Aven » 02 lip 2013 14:02

Aco i Mima. slika

Ova emisija mi je bila kao najbolji filmovi - smijala sam se do suza i plakala (dakako, isto do suza slika). Odlično. slika

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la margarita » 02 lip 2013 14:12

^ Odlicna emisija. Aco je to super odradio, a i Mima je bila bas simpaticna, elokventna, pametna. Kao sto smo naravno i svi mi ovdje. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la ariadne » 02 lip 2013 14:16

Znate da je bilo uspješno kad je jedina stvar kojoj je moj stari mogao prigovorit njena frizura. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Aven

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Aven » 02 lip 2013 14:22

Nisam išla na donji kat provjeravati je li moj stari gledao (a inače uvijek gleda). Poznavajući njega, ugasio je TV čim je čuo riječ 'peder' ili 'lezbijka'. :D :brainless:
Rekla mi je mama da u posljednje vrijeme gasi Dnevnik kad vidi Pusićku. Badava im rukovanje i zajednička slika koja je još ne tako davno izašla u lokalnim novinama.
:happycry:

* * *

Super mi je bio intermezzo usred pjesme: Aco, homoseksualac budi i ti, budi i ti... slika

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la astra glacialia » 02 lip 2013 15:41

Aven je napisao/la:Nisam išla na donji kat provjeravati je li moj stari gledao (a inače uvijek gleda). Poznavajući njega, ugasio je TV čim je čuo riječ 'peder' ili 'lezbijka'. :D :brainless:
Rekla mi je mama da u posljednje vrijeme gasi Dnevnik kad vidi Pusićku. Badava im rukovanje i zajednička slika koja je još ne tako davno izašla u lokalnim novinama.
:happycry:

* * *

Super mi je bio intermezzo usred pjesme: Aco, homoseksualac budi i ti, budi i ti... slika
Ne. Nisam aktivistica, nemam pojma o politici ni komunikaciji i vjerojatno nemam pravo prigovarati, ali mislim da ovo nije način, ta pjesma i cijela emisija, puno će se toga krivi shvatiti i neće nam ići u prilog. Gledala sam u društvu jednog zapravo vrlo umjerenog homofoba pa vidim. Počevši od toga da je previše toga ostavilo dojam da je homoseksualnost izbor (a nije čak ni za nas biseksualne izbor u kojem ćemo se trenu u koga zaljubiti, a kamo li za "potpune" homoseksualce i lezbijke, zar ne?) ili čak uzrokovana traumama sa suprotnim spolom (ne se šaliti tako s tim, velik dio homofoba neće shvatiti da je šala) pa nadalje. Bolje da je napravljeno nešto nego ništa, mislim, i imalo je dobrih poanti i trenutaka, ali daleko od toga da je bilo super :(
per aspera ad astra

Aven

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Aven » 02 lip 2013 15:44

Prvo pitanje moje majke kad me je danas vidjela bilo je: Jesi li gledala 'Nedjeljom u 2'?

Emisija joj je bila odlična. Meni dovoljno. :)

Ljudi nisu mentalno zaostali (iako se mnogi tako ponašaju) da im treba neke stvari crtati. Krivo će shvatiti oni koji žele krivo shvatiti.

Oni koji drhte na reakcije okoline neka sami poduzmu nešto po tom pitanju (jer ne može jedan aktivist pokriti želje, vizije aktivizma i umanjiti strahove svih LGBT ljudi). Pa neka i crtaju ako im se da. :)

Mima je mnogim mojim prijateljima i meni najdraži LGBT aktivist i zaista nisam do sad imala prigovor niti na jedan njen nastup.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 02 lip 2013 16:26

mene je u tim kritikama najzanimljivije to sta netko misli da nama hoce ili nece ici u prilog. naime, primijetio sam da se oko toga prilicno razilaze stavovi - po raznim osnovama, koje bi mozda vrijedilo elaborirati al mi se ne da :D

recimo, ja ne vidim nista nama nepriložno u bilo čemu što je mima rekla ili učinila u emisiji. ali ja takodjer ne strahujem od reakcije homofoba, umjerenih ili ne.

takodjer, primijetio sam i da su najveci eksperti za homofobiju oni koje prozima autohomofobija.

Avatar
Pumba
Postovi: 21
Pridružen/a: 24 stu 2012 16:32
Spol/rod: žensko

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Pumba » 02 lip 2013 18:32

Mima je i opet bila najbolja ikad! :touched:

Koliko su zadnji tjedni, cijela "U ime obitelji" saga i vezano, u meni izazivali želju da se zauvijek zavučem u mišju rupu, toliko me ova emisija digla (čak i doslovno - digla iz kreveta :D). Ne samo na "homoseksualnom" području već i općenito. (Upravo tako mi je jedan od najdražih efekata LGBT aktivizma što istovremeno mijenja društvo i na mnogim drugim razinama.)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 02 lip 2013 19:40

zenia je napisao/la:Ali ovo je itekako Balkan i outanje ima značajne
posljedice po tvoj život, po tvoju sigurnost i po tvoju egzistenciju.
svega sam toga svjestan, sve sam to dozivio i prezivio. ja ne zastupam stavove koje u praksi ne zivim, nego bas obratno.
kriterije koje imam za sebe imam i za druge.
Ali nemoj pametovati ljudima koji nisu, jer nisu iz opravdanih razloga.
pa koji su opravdani a koji neopravdani razlozi? :D
sto puta sam cuo od nekoga njegove 'opravdane razloge' i nisam nasao nista opravdavajuce u njima. primjerice, razocarao/la bih roditelje. meni to nije nikakav opravdan razlog, a nekome vise od toga ne treba.
recimo, autati se u iranu znaci smrtnu kaznu. to mi se cini kao vise nego opravdan razlog za ne autati se.
meni se čini da je opravdanost razloga iznimno subjektivna kategorija, a kako se na nju u najvecoj mjeri pozivaju oni koji nisu aut, svasta se tu zna ubaciti.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Andain » 02 lip 2013 20:59

Pogledala baš emisiju (NU2); ono što je super kod Mime je što uspjeva skroz jednostavno i prizemno objasniti neke stvari i njihovu logiku, i doista nema nametljiv vokabular već suprotno, skroz pomirljivo pristupa toj ''drugoj'' strani gdje dobiješ dojam da ih čak i kuži u toj njihovoj uskogrudnosti :D

Što je super, zadnje što sad treba je na agresivnu i iracionalnu kampanju na isti način odgovarati.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Aven

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Aven » 02 lip 2013 21:00

Popeye je napisao/la:pa koji su opravdani a koji neopravdani razlozi? :D
Probat ću dati neko svoje gledište. :D

Na proces bivanja onoga što jesi može se gledati s čisto tehničke perspektive i ona pokriva sve ono što zastupaš. Međutim, ona psihološka perspektiva nam govori da nismo svi 'građeni' od istog materijala i ne možemo se na jednak način nositi s posljedicama outanja. Kad neke ljude sama pomisao na posljedice koje bi mogli uzrokovati outanjem (npr. otac bi se propio i pasivno agresivno maltretirao i sebe i majku, izgubili bi posao koji se u HR ne dijeli šakom i kapom i sl.) paralizira i svjesni su da se s time ne bi mogli nositi pa bi im se smučio na koncu i njihov 'ponosan pederluk' i život s istim spolom, nije mi teško za shvatiti zašto to ne učine. Ako im sama pomisao na taj proces izaziva tešku anksioznost, možemo zamisliti koliko bi to traumatično izgledalo kad bi se realiziralo.

Primjerice, moj otac je homofob. Ja sam out već 12 godina, imali smo bezbroj rasprava i zaista je mogao već do sada olabaviti. Ali nije. I neće. To mi je 100 puta ponovio uz onaj najgluplji mogući argument:
Ja ću to prihvatiti kao normalno kad će dvoje istospolnih moći začeti dijete ili Da sam ja u Saboru digao bih ruku protiv.
I ja se mogu ubiti, ali to se kod njega neće promijeniti.

Što sam htjela s time reći? :D Htjela sam reći da se ja s time mogu nositi i normalno funkcionirati (dapače, smatrat ću ga najviše zaslužnim ako ću se jedan dan baviti aktivizmom), ali ne mogu zbog toga očekivati da bi netko drugi s drugačijim psihološkim profilom i emocionalnim settingom to hendlao na jednak način. Neke bi potpuno psihički uništilo.
Skroz sam za parolu "Izađi iz ormara i budi ono što jesi", ali ako procjenjuješ da nemaš psihički kapaciteta za nositi se s posljedicama outanja (koje god one bile) i pritom živjeti iole normalan život, onda još nije vrijeme za to.
I to poštujem.

Ono što istinski prezirem je kad se ljudima na toj poziciji strah pretvori u patologiju pa počnu generalno govoriti i djelovati protiv aktivizma – em su im aktivisti ružni, em nisu dovoljno heterenormativno uglađene barbike i kenovi, em su glupi, em su preagresivni, em oni 'ne moraju svoju seksualnost nikome nabijati na nos', ali kad su u prostoru u kojem se ne osjećaju ugroženo nemaju problema s...nabijanjem. :D I tako dalje i tako bliže. :D

Znači, odvajam strah i patologiju. Strah je opravdan iz razloga navedenih u tekstu, a patologija je za određene ustanove i treba reagirati na nju jer ako išta radi štetu LGBT osobama onda je to ta patološka LGBT frakcija.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la ariadne » 02 lip 2013 21:36

Word. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

backspace

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la backspace » 02 lip 2013 21:48

Popeye je napisao/la:kriterije koje imam za sebe imam i za druge.
e, to je to loše polazište kod tebe. loše jer od čega si pošao, na tome si i stao. to bi bilo dobro polazište kada bi se nadogradilo i razumijevanje koje je gore Aven približila. različitost ljudi bi to bila. psihološka, ali i mnogih drugih varijabli tu ima u jednadžbi. prema onom što je pričala, mima te stvari kuži, pa je tako i navela da među lgbt ima svega. a bome ima. i koliko god ideološki kuži da bi bilo najbolje da su svi out, kuži da praksa nosi svoje, tako nije jednako outat se njoj kao freelancerici, umjetnici ili nekom tko radi u googleu i nekom tko radi u politici, banci, pjeva cajke, itd.

mimi :*

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 02 lip 2013 21:54

@aven: super post!
svjestan sam svega što govoriš, a i dosta sam čitao o tematici, ali mene u konačnici najviše zanima društvena promjena, dok mi je nekakav psihološki well-being sporedan. time ne umanjujem važnost toga, samo naglašavam da nije moj primarni interes.

što se reakcije na referendum tiče, zastupam stav (utemeljen na iskustvu, istraživanju i jako dobrom poznavanju historije i te tematike, da ne glumim lažnu skromnost) da nas (osim ustavnog suda :D) može spasiti samo masovno autanje, ne zato jer je to neka moja fiksacija ili sadistička potreba, nego jer se baš to u svim društvima ovog svijeta u kojima je uspostavljena kakva-takva LGBT ravnopravnost pokazalo kao najbolji i (zasad) jedini način. to sigurno nije lagan put, ali ako se netko nada kako su društvene promjene lagane i mogu se desiti bez rizika, onda živi u opasnim iluzijama koje najviše koriste onima koji nas žele uništiti.
ukratko, što se više pedera i lezbi odluči na rizik autanja, to su veće šanse za našu kolektivnu ravnopravnost. there is no other way.

Odgovorite