Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 02 lip 2013 22:00

backspace je napisao/la:
Popeye je napisao/la:kriterije koje imam za sebe imam i za druge.
e, to je to loše polazište kod tebe. loše jer od čega si pošao, na tome si i stao. to bi bilo dobro polazište kada bi se nadogradilo i razumijevanje koje je gore Aven približila. različitost ljudi bi to bila. psihološka, ali i mnogih drugih varijabli tu ima u jednadžbi. prema onom što je pričala, mima te stvari kuži, pa je tako i navela da među lgbt ima svega. a bome ima. i koliko god ideološki kuži da bi bilo najbolje da su svi out, kuži da praksa nosi svoje, tako nije jednako outat se njoj kao freelancerici, umjetnici ili nekom tko radi u googleu i nekom tko radi u politici, banci, pjeva cajke, itd.
meni je sve to jasno, ali i dalje ne mislim da svi trebaju imati razumijevanja za sve. dapače, ja sam u manjinskoj poziciji sa svojim stavom u kojem je ideologija iznad psihologije, između ostaloga jer smatram da je dobro da netko nema razumijevanja, što donosi također rezultate kao i razumijevanje, a sigurno više rezultata od beskrajnog razumijevanja koje se pretvara u tetošenje patologije.

ono što mi pak smeta jest ta potreba da se provede uravnilovka među aktivistima, po kojoj bih ja trebao pričati i raditi i misliti što mi neki anonimni ljudi na netu napišu. never gonna happen. :)

Aven

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Aven » 02 lip 2013 22:29

Uravnilovka nikada. :D

Meni ne smeta široka lepeza aktivističkih ideologija jer smatram da sve vode do istog cilja, a to je ravnopravnost.
Ako jedni zapnu, možda će drugi s nekim svojim načinom povući. Neki trenutci zahtjevaju agresivniji pristup, neki nešto blaži.

Eto, za Mimu mislim da svojim nastupima najbolje balansira između tih 'trenutaka' jer sve uspijeva vrlo elokventno, duhovito i najvažnije, koncizno reći,
a pritom nikad ne ostavlja dojam da je isprovocirana. Zato mi je možda čak i generalno najdraža javna ličnost.
Plus, meni će psihološki aspekt svake priče uvijek biti vrlo bitan, a vidim da je Mimina socijalna i emocionalna inteligencija na visokoj razini. :D

Btw, Pusićku isto jako volim, ali da se brzo isprovocirati. :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 02 lip 2013 22:33

Aven je napisao/la:Neki trenutci zahtjevaju agresivniji pristup, neki nešto blaži.
potpuno se slažem.
zato se ja, recimo, nisam nikad pojavio na psihološkim grupama podrške zagreb pridea (koje smatram jednim od najvaznijih djelatnosti UZP-a), jer je jedino što bih imao za reći 'ma koga boli kurac kako se osjećaš, autaj se i kraj priče'. :sinister:
uostalom, kad god mi se osobno netko obratio u vezi teme autanja, to su bili ljudi koji su ispravno skuzili da cu ja na njih vrsiti moralni pritisak da to ucine, sto im je i trebalo, pa su se autali. za razumijevanje mi se jos nitko nije javio, a to ni ne poticem bas. :D

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la astra glacialia » 03 lip 2013 15:22

Aven je napisao/la:Probat ću dati neko svoje gledište. (...)
:thumbup: S ovim se svim slažem, jako lijepo rečeno.

Kako se sad rasprava svela na autanje (nemamo li za to drugu temu)? Ja sam out, btw, jer mi može biti. Poštujem da mnogi nemaju tako sretne okolnosti da im može pa ne očekujem da se svi autaju, samo smatram da bi to trebali napraviti oni koji realno isto tako mogu. Aktivistica nisam jer nemam baš puno socijalne ni emocionalne inteligencije pa se bojim da bih napravila više štete nego koristi, i jer imam i puno drugih interesa na koje radije trošim vrijeme, a i jer nemam curu (pa još ni ne znam hoću li htjeti brak s muškim ili ženskom ili ikim, a nekima je čak i teško povjerovati da sam bi bez dokaza :D ), zato odmah i kažem da nemam pravo prigovarati i svaka čast što uopće išta radite. No ostajem pri tome da mi se neki detalji ne sviđaju i da se bojim da bi se mogli krivo shvatiti, isto kao i npr. agresivne izjave nekih pripadnika LGBT zajednice protiv aktivista "U ime obitelji", koje sam čula i u stvarnom životu u svojoj okolini, iako razumijem da je teško odolijeti napasti da se makar verbalno izrazi frustracija. Ne očekujem da se itko mijenja zbog mog mišljenja. Ionako mi je struka takva da ne očekujem provesti većinu života u Hrvatskoj.
per aspera ad astra

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la zenia » 03 lip 2013 15:38

Popeye je napisao/la:
zenia je napisao/la:Ali ovo je itekako Balkan i outanje ima značajne
posljedice po tvoj život, po tvoju sigurnost i po tvoju egzistenciju.
svega sam toga svjestan, sve sam to dozivio i prezivio. ja ne zastupam stavove koje u praksi ne zivim, nego bas obratno.
kriterije koje imam za sebe imam i za druge.
Ali nemoj pametovati ljudima koji nisu, jer nisu iz opravdanih razloga.
pa koji su opravdani a koji neopravdani razlozi? :D
sto puta sam cuo od nekoga njegove 'opravdane razloge' i nisam nasao nista opravdavajuce u njima. primjerice, razocarao/la bih roditelje. meni to nije nikakav opravdan razlog, a nekome vise od toga ne treba.
recimo, autati se u iranu znaci smrtnu kaznu. to mi se cini kao vise nego opravdan razlog za ne autati se.
meni se čini da je opravdanost razloga iznimno subjektivna kategorija, a kako se na nju u najvecoj mjeri pozivaju oni koji nisu aut, svasta se tu zna ubaciti.
Primjerice: Ostat ću bez posla je opravdan razlog... Ili ću biti degradiran na najnižu
poziciju jer me ne mogu otpustiti, ali će me ponižavati dok sama ne dam otkaz...
Primjerice: Grozno razočarani roditelji će me frknuti van iz kuće pa ostajem bez krova nad glavom...
Primjerice: Živim u zadrtoj selendri i razbit će mi glavu, kuću i auto ako se sazna...
To je isto po meni opravdano...
Nisam to bogu hvala morala proći, ali znam ih puno koji jesu... Ova tri primjera gore su realne stvari...
Ja ih vidjela... Ovaj prvi nekoliko puta, drugi jako puno puta, a treći samo jednom, ali nije ni to za bacit...

Ja sam aut maksimalno... Ali sam pri svom autanju imala sreće
jer mi je familija normalna, visoko sam obrazovana i nalazim se u tolerantnoj
sredini...
Ja sam to mogla napraviti, htjela sam to napraviti i napravila sam to svojom
voljom s nekim ciljem da promijenim percepcije ljudi, bar iz te svoje najbliže okoline.
Ali razumijem i ljude koji to nisu mogli.
Ti nisi taj koji ima pravo to osuđivati i prosuđivati. Svatko mora da preživi dan sam sa sobom do kraja,
lako je biti pametan preko neta.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la bašja » 03 lip 2013 16:25

Popeye je napisao/la: pa koji su opravdani a koji neopravdani razlozi? :D
sto puta sam cuo od nekoga njegove 'opravdane razloge' i nisam nasao nista opravdavajuce u njima. primjerice, razocarao/la bih roditelje. meni to nije nikakav opravdan razlog, a nekome vise od toga ne treba.
recimo, autati se u iranu znaci smrtnu kaznu. to mi se cini kao vise nego opravdan razlog za ne autati se.
meni se čini da je opravdanost razloga iznimno subjektivna kategorija, a kako se na nju u najvecoj mjeri pozivaju oni koji nisu aut, svasta se tu zna ubaciti.
nisi li sam sebi odgovorio, da ne kažem začepio usta? daj popeyu, olabavi s tim autanjem. šta to znači, ak nije smrtna kazna, nije dovoljno dobar razlog? pa svi bi mi potpisali da poberemo šamar dva za bolje sutra! al ne postoji takav papir.

što više autanja, to bolje. što više razumijevanja, to još bolje.

ljude treba poticati da se autaju radi sebe, ne radi "zajednice". autaj se ako znaš da će ti se život poboljšati, a znaj da se uglavnom upravo to dogodi. osjećaj je oslobađajući, unatoč mogućim problemima koje nosi, a koji objektivno mogu biti i preveliki teret.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 03 lip 2013 16:34

vama izgleda nije jasno da se ljudi ipak ne autaju samo zato sto ja mislim da trebaju? :D

btw, koliko cete jos pokusavati da mi uskratite pravo na moje misljenje? :veryhappydance:

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la bašja » 03 lip 2013 17:04

da bar mogu uskratiti pravo na mišljenje, odmah bih tu "lobotomiju" izvela na grozdu, gvozdu, hrastu i ostalim panjevima.
a ti bi u svrhu aktivizma odmah svoju žrtvu podnio da je tako nešto moguće :)
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la zenia » 03 lip 2013 17:08

Da ti uskraćujemo pravo na mišljenje, odavno te ne bi bilo
ovdje :D
Nemoj mi sad ko ona ekipa iz 'U ime obitelji' kukati da si diskriminiran
jer se netko ne slaže s tobom...

Doduše ja se slažem donekle.. Masovni coming out bi bio dobar, ali
opet, ovo je Balkan. Ovdje ljudi nemaju problema ni s time da ubiju
vlastito dijete ako im ono ne paše...
Sad je stvar vlastite procjene koliko riskiraš time.
Meni je bio veći rizik ostati u ormaru jer ne bih mogla živjeti sa sobom na taj način.
Ali kužim da nisu svi istog sklopa ko i ja, netko ipak cijeni više vlastiti život
i sigurnost od slobode...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Afrodita » 03 lip 2013 23:33

Nije uopće bitno da cijeli svijet zna tko si ali u malim sredinama treba prije svega puno poraditi na prihvaćanju LGBT ljudi ..npr. odlazak na predavanje Dane Budisavljević s hrpom klinaca, predavanje u kojem vezano uz određenu temu spomeneš život homoseksualaca u nekom razdoblju ili skeč koji uključuje i neke gay likove...djela čine svoje..treba stvoriti razinu tolerancije i prihvaćanja koja je sve više dovedena u pitanje sve većim utjecajem crkve na život mladih ...ljudi trebaju kroz sitnice shvatiti da smo normalni ljudi ...s kime ja provodim svoje dane i dijelim krevet stvarno nemam potrebe dijeliti s drugim ljudima osim s onim najbližim... živim svoj život kao i svi ostali ljudi sa svojom boljom polovicom ...(ljubavi stvarno mislim da si bolja polovica ;) )
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2013 16:46

U 20h na TV Jabuci možete pogledati sučeljavanje Željke Markić sa novinarom i blogerom Gordanom Duhačekom.

:visi:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la tamara3 » 06 lip 2013 19:42

http://www.crol.hr/portal/vijesti/hrvat ... karca.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sudeći prema rezultatima istraživanja Promocije Plus o raspoloženju građana prema referendumu o unošenju definicija braka u Ustavu Republike Hrvatske, takav bi referendum završio porazom građanske Hrvatske.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la ariadne » 06 lip 2013 19:49

Ma joj. Većina ljudi u Americi je bila protiv međurasnih brakova kad su ih legalizirali, pa niš. Neke stvari jednostavno neće proći jer naprosto ne smiju. A i da kojim slučajem prođu, bit će jednokratno. Legaliziranje gej brakova je neizbježno. :D Mislim da je to jedina pomisao koja me drži mentalno koliko-toliko zdravom.

Uostalom, ja sam mislila da će postotak biti i veći. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la tamara3 » 07 lip 2013 17:13

ariadne je napisao/la:Neke stvari jednostavno neće proći jer naprosto ne smiju.
Ha... tko kaže da ne smiju?

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la ariadne » 07 lip 2013 17:43

Evolucija? :D Htjedoh reći da su ovo zadnji trzaji prije nego što sve sjedne na mjesto. Ko što rekoh, čak i da prođe, bit će jednokratno. Jesmo nazadni, ali ne toliko da bi ovaj jad od referenduma nepovratno osakatio gej zajednicu.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 07 lip 2013 20:39

ništa nije zagarantirano, niti postoji sam po sebi neizbježan slijed događaja.

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la margarita » 08 lip 2013 12:13

Nova kampanja u australiji :)

http://www.nzherald.co.nz/world/news/ar ... d=10889115" onclick="window.open(this.href);return false;

"You're having a lesbian" :feelingfree:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Zita » 08 lip 2013 19:33

jedna curka nam je, prije crol partya, pricala kak su neki ljudi potpisali cijelu svoju obitelj na tom potpisivanju i nevjerojatno mi je koliko glupih ljudi ima i voljela bi da se uspoređuju potpisi na tim papirima sa onima na osobnim iskaznicama.
Da ih pola ne zna kaj su tocno potpisali opet ostaje ogroman broj ludaka koji si dopustaju previse. Nazi rvacka.

I neki dan sam bila na kavi sa lucretiom i imala sam nesrecu sjest se pored slicnih manijaka koji su svrsavali na ideju koliko je ljudi potpisalo i kako ce na referendumu 90% ljudi zaokruzit da se takvo nesto stavi u ustav.

Ne znam sto da mislim. Meni su zestoko dizali tlak i izazivali tahikardije kad sam ih vidjela i doslovno mi je doslo da ih sve posaljem u 3pm i jednostavno ne mogu reagirati normalno kad je rijec o mojim pravima koja neki zatucani kreteni pokusavaju skresat.

Jel mislite da je tamo itko od njih imalo normalan il pametan?
Mozete li se druziti sa ljudima koji su potpisali tu peticiju? Biti ok sa njima? Smatrati da imaju ok ideje? Imate li volje objasnjavat im ista?
Pokusavam shvatiti jer sam trenutno gledista da je, svaka osoba koja je potpisala takvo nesto, za mene prekrižena. Trajno.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la lucretia » 08 lip 2013 20:48

Mislim da normalan i pametan nema veze s ljudskom komocijom, zbog koje je dobar dio potpisao petticiju - da ih ne bi na poslu pitali zasto nisu, zato jer su ih povukli za rukav na ulici govoreci im da treba potpisati nesto za obitelji i sl... zelim vjerovati da se od prikupljenih potpisa vecina zapravo nije trebala naci tu

A s druge strane, tu je sigurno i velik broj onih koji zele lagodno zivjeti, ali ih ne zanima sto odredjeni postotak njihovih sugradjana to ne moze. Iz ciste sebicnosti i ignorancije se tako ponasaju i nemaju ni interesa ni zelje baciti pogled izvan svojeg malog ruzicastog svijeta

I na kraju ostaju cisti fanatici, ljudi koji bi u doba inkvizicije zdusno suradjivali s tijelima pravde i iznudjivali priznanja iz neduznih seljaka, djece i vlastite zene. Oni su gnjusovi koji pokrecu sve, a ima ih najmanji postotak
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Bash » 08 lip 2013 20:50

mislim da su većina potpisanih babe i dide koji ni ne znaju za ništa drugo osim muško/žensko, takve su i vabili na potpis. skužila je ekipa iz U ime obitelji šta Hrvatine cima i prodavali su fore koje prolaze, kao npr. da ima veze s posvajanjem jer s tom idejom većina koji se inače ni ne smatraju homofobima nije načisto (tipa splitski gradonačelnik). čim je neka borba naizgled "za djecu", svi su si nekako važni i aktivni i složni i naravno da bi svi njihovi iz obitelji potpisali za taj plemenit cilj. :brainless: i voljela bih imat uvid u potpise jer znajući moje starce, postoji mala šansa, ali opet šansa da me i jesu na to potpisali, iako mi nikad ne bi priznali.

Aven

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Aven » 08 lip 2013 21:39

Potpisi su prikupljeni ali nisu verificirani.

Nadam se da država za tako važne stvari kao što je zahtjev za promjenom Ustava provjerava podatke prije nego cijela stvar ode na referendum.

Svidjelo mi se danas kako je Josipović reagirao na prozivku udruge UIO o tome kako bi se trebao izjasniti.

Djelovao je iziritirano :D i ponovio kako se njegov stav zna, a taj je jednakost svih građana.

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la lucretia » 08 lip 2013 22:46

Zbilja, nekad se nesto dobro moze cuti cak i od Josipovica
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la margarita » 08 lip 2013 22:50

Zita je napisao/la:Jel mislite da je tamo itko od njih imalo normalan il pametan?
Mozete li se druziti sa ljudima koji su potpisali tu peticiju? Biti ok sa njima? Smatrati da imaju ok ideje? Imate li volje objasnjavat im ista?
Pokusavam shvatiti jer sam trenutno gledista da je, svaka osoba koja je potpisala takvo nesto, za mene prekrižena. Trajno.
Ne, nitko od njih nije normalan, barem po mojem poimanju normalnosti.
A pametan, isto mislim da ne. Inteligentnih ima sigurno, ali pametnih ne.

Odgovor na sve ovo ostalo je, takodjer, ne.
Tkogod je to potpisao nema u mom drustvu sto trazit. Ja te ljude mogu pozdravit i tolerirat, ako su mi nekakva obitelj, poznanici i sl. (iako nemam saznanja da je itko takav potpisao), ali dalje od toga jednostavno nece doc. Da imam neke prijatelje koji su to potpisali isti tren bi bili prekrizeni bez imalo griznje savjesti.
Frendica mi je pricala za neke koji su potpisali "jer nisu znali sta potpisuju" pa se sad kaju, ali iskreno i oni mi se gade, jer neznanje nije nikakva isprika. Kako netko ide nesto potpisivat, a da nema pojma sta potpisuje? Da se prvo malo ne informira? Ok, tu ne brojim sve dedeke i bakice od 70+ godina. Oni su kategorija sama za sebe.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 09 lip 2013 22:52

Popeye je napisao/la:U 20h na TV Jabuci možete pogledati sučeljavanje Željke Markić sa novinarom i blogerom Gordanom Duhačekom.

:visi:
http://trutube.tv/video/8314/Referendum ... jednakosti" onclick="window.open(this.href);return false;

:D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Bash » 09 lip 2013 23:39

o jebenti sve, od ovog mora izać neki gif :lol:

- Gospodine Munjin, je li onda na kraju cijela vaša inicijativa diskriminirajuća ili nije?
- Mi nikoga ne diskrimn... min.. ne diskriminiramo. Dakle, svako se može odlučit želi li potpisat ili... ili.. je li želio potpisat za... za ovaj izvješt... dakle, za referendum.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 10 lip 2013 09:06

a jadni munjin, em je prije emisije tražio da ga napudraju (moj komentar: mi smo muškarci, što će nam puder.), em sam kasnije čuo iz provjerenih izvora (ono što sam slutio) da je riječ o osobi koja pod utjecajem religije potiskuje svoje pravo ja.

mene više zanima jesam li rekao nešto što bi nepovratno uništilo svjetlucavu reputaciju hrvatskih pedera i lezbi? koliko sam štete nanio? mogu li barem umjereni homofobi podnijeti moje riječi? :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Bash » 10 lip 2013 11:07

novinarka vam je obojici jedva dala više od dvi rečenice, očito joj je bilo bitno da intervjuira, a ne da imate suvisli dijalog međusobno. nisam primijetila neki gaf s tvoje strane, Munjin se cijeli jadan zapleo u nekoherentne postotke i izmišljene primjere, žao mi je da nije bilo prilike za debatu jer je ova stalno prekidala

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Afrodita » 10 lip 2013 18:59

Ono što me je najviše razočaralo na ulici su mladi ljudi zaluđeni tom idejom ...ne čudi me generacija baka i djedova iz nekog drugog vremena i kako kaže Zita ti klinci mi izazivaju mučninu ..nemam potrebe s njima uopće komunicirati.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la jpeg » 10 lip 2013 20:22

Popeye je napisao/la:
Popeye je napisao/la:U 20h na TV Jabuci možete pogledati sučeljavanje Željke Markić sa novinarom i blogerom Gordanom Duhačekom.

:visi:
http://trutube.tv/video/8314/Referendum ... jednakosti" onclick="window.open(this.href);return false;

:D
divim ti se. kako mos. sta sam samo gledala iza ekrana pjenila sam. smanjivala ekran umjesto tona :brainless:
pare mi svi vodjeni nekim naredbama "odozgo" i bez pitanja zasto, zacarano izvrsavaju upute!

al novinarka mi je novo otkrice!
"ponovit cu pitanje: ... "
:lol:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Podržite bračnu jednakost u Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 10 lip 2013 21:17

napad znojenja usred snimanja studija 45... :primalscream:

Odgovorite