Preseljenje u inozemstvo

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
vedder
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 ožu 2013 22:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Preseljenje u inozemstvo

Post Postao/la vedder » 26 svi 2013 20:50

Bok svima :D
još od početka veze cura i ja razmišljamo otić odavde, a nakon sveg ovog što se događa u zadnjih par tjedana još intenzivnije razmišljamo o tome. Zanima me ima li itko informacije, kome se obratit, postoje li veće šanse zbog toga što ovdje ne možemo sklopit brak ili imat nekakva prava kao par? Razmišljale smo o Kanadi ili Švedskoj, postoje šanse i za LA jer ona tamo ima rodbinu. Ako imate ikakvo iskustvo ili savjet pliz recite!

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Preseljenje u inozemstvo

Post Postao/la Bash » 26 svi 2013 21:18

sad govorim napamet, ali koliko znam što se tiče Švedske, ako jedna od vas može dobiti radnu dozvolu, tojest ugovor o radu, partnerica može doći s njom živjet, mislim da čak može dobiti spousal support. prijatelj je otišao u Kanadu prije cca godinu dana na slijepo i tamo našao posao, skućio se i fino mu je zasad. za jameriku ne znam, ali reklo mi je više ljudi da su što se zelene karte tiče prilično rigorozni, prije prihvaćaju one koji imaju obitelj i rodbinu tu kod nas i koji su na neki način vezani za rodnu grudu da će teže ići živjeti tamo na stalno

Odgovorite