NU2: "U ime obitelji"

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Erica
Postovi: 172
Pridružen/a: 18 vel 2013 16:10
Spol/rod: žensko

NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la Erica » 16 lip 2013 15:30

Jel itko danas možda gledao NU2? :D Ja mislim da se gospodin Stanković loše pripremio za emisiju i dozvolio onoj... osobi(?) da ispadne kako je dobila debatu. Ja bi ju jednostavno ubila s argumentima, ostala bi bez teksta. Iako sama ne namjeravam ikada sklopiti brak (to su za mene samo papiri, moj osobni izbor - nebitno:); bio to s muškarcem ili ženom, dijelim mišljenje da svi moramo imati ista prava. Žalosno je što ljudi poput gospođe Markić žive u uvjerenju da su djeca homoseksualne orijentacije produkt istospolnog braka. Pa pozdravljam vas gospođo, djeca odrastaju uz heteroseksualnu okolinu, iz braka za kakvog se vi zalažete; muškarca i žene pa opet postanu homoseksualci/biseksualci. To da su LGBT skloni depresiji i AIDS-u? Svi smo ljudi, depresija nema veze s spolnom orijentacijom, ali mogu vam reči da sam ja kao osoba iznimno vedra i vesela, AIDS nadam se neću dobiti, jedino ako me zezne ekipa u Petrovoj kada dobrovoljno doniram krv, iako čisto sumnjam. ;) Djecu će posvajati imućni ljudi iz gay lobbya? A što ako ja završim u braku s muškarcem i ispostavi se da smo neplodni; zar ću i ja onda biti jedna bogata umišljena krava koja će neku jadnicu tražiti da nam donese dijete na svijet? Trebamo dozvolu da vozimo auto, pecamo... ali svaka budala može biti roditelj. Znam jako puno heteroseksualnih brakova gdje djeca naposljetku žive s jednim roditeljom. Budu napuštena bez da im se otac javi godinama. Mislite da dijete ne bi moglo biti sretno s dva muškarca ili dvije žene? Zapravo bi, moglo bi biti puno sretnije nego u heteroseksualnom braku ako su oba roditelja na mjestu. Ovo nema veze s spolnom orijentacijom nego karakterom osobe. Rugati će im se druga djeca u školi? Dok sam bila osnovna škola, djeca su jedna drugu maltretirala zbog stila odjevanja, naočala, klempavih uši - to će uvijek biti tako jer su djeca u određenoj dobi takva da imaju poriv zadirkivati ostale radi osobnog dokazivanja, bila u pitanja debljina maltretiranog djeteta ili to što kod kuće ima dvije majke. Pitam se, ovi koji se zalažu za ovu kampanju u ime obitelji, jeste li se ikada pitali da li imate doma dijete koje je homoseksualac/biseksualac? Možda se ne usudi s vama razgovarati baš zbog ovog vašeg okrutnog stava? Ali hej, možda bi se vi iz ovog zdravog braka za kojeg se zalažete i odrekli tog dijeteta, ne znam. Ali ako je tako, ljudi poput vas ni nisu za brak, a kamoli podizanje dijeteta kojeg će osuđivati jer se takvo rodilo i uskratiti mu prava koja su vama dozvoljena. To je ono što je najžalosnije u cijeloj priči.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la Fuga » 16 lip 2013 16:04

http://www.tportal.hr/showtime/tv/26842 ... arkic.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Evo odličnog osvrta na emisiju.
Meni je Stanković ispao kontraprodukitvan, loše je artikulirao cijeli razgovor, vrlo nasrtljivo pristupao dotičnoj. Ona pak je sve to fino izmanipulirala, pitam se na kojim je drogama kad je toliko kulerski nastrojena. Ili pak je to do njezine zenovske duhovnosti.
Vezano uz sadržaj koji je izlagala, tu nemam komentara, poznata mi je struja svijesti i tu se nisam iznenadila.
Jedino pitanje koje mi se postavlja kako žene perpetuiraju patrijarhalne vrijednosti? E to treba pitati Željku Markić!

Avatar
Erica
Postovi: 172
Pridružen/a: 18 vel 2013 16:10
Spol/rod: žensko

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la Erica » 16 lip 2013 16:10

Odličan članak, u potpunosti se slažem!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la tamara3 » 16 lip 2013 16:16

Kada sam čula da će Željka Markić gostovati u emisiji Aleksandra Stankovića, odmah mi se zgrčio želudac. Ne samo zbog toga što se do samoga temelja ne slažem sa stavovima koje zastupa dotična gospođa, nego i zbog toga što sam znala da to neće dobro završiti. Aleksandar Stanković u više nam je navrata, naime, pokazao da zbilja ne zna razgovarati s neistomišljenicima. Uvijek se s njima posvađa. Svaki se put pri susretu s takvima ponaša prgavo i nadureno. A to takvim gostima gotovo bez iznimke - sjedne kao naručeno.


Točno. Preolako je shvatio i nije se pripremio, ili je pak, uvjeren u svoju veličinu, mislio da ne treba.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la ariadne » 16 lip 2013 17:32

Fuga je napisao/la:Ona pak je sve to fino izmanipulirala, pitam se na kojim je drogama kad je toliko kulerski nastrojena. Ili pak je to do njezine zenovske duhovnosti.
:lol:

Tak ti je to kad imaš boga na svojoj strani. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Aven

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la Aven » 16 lip 2013 18:32

Fuga je napisao/la: pitam se na kojim je drogama kad je toliko kulerski nastrojena
No, pa rekla je da joj se firma bavi kliničkim ispitivanjem lijekova. Vjerojatno su joj složili dobar koktel istih. <3


Mislim li da je najdraži Aco bio profesionalan prilikom ovog intervjua? Ne mislim.
No isto tako bih ga sasvim neobjektivno zagrlila od sveg srca što je iskoristio svoj autoritet i riskirao svoju poziciju kako bi penetrirao u umove ljudi koji ne misle svojom glavom.
I to U IME pedera i lezbi.

Što se pak gospođe Markić tiče, držim da ne postoji opasnija osoba koja može manipulirati ljudima od one koja dolazi u liku "dobre" i "drage" susjede koja nam donosi svoje tople kolače.
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 16 lip 2013 20:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la Andain » 16 lip 2013 19:29

Nisam gledala emisiju pa ne mogu niš komentirati, osim da se Markovička čini kao tip žene koja jako dobro može manipulirati dojmom, sugovornicima, činjenicama..

No, uglavnom, htjela sam reći da će ovaj referendum i eventualno unošenje istog u ustav potencijalno biti veći problem svima ne samo gay populaciji, obzirim da bi nas to stvarno pretvorilo u svojevrsnu talibansku zemlju. Ne direktno pod vlašću Crkve, al ni previše daleko od toga. Trebalo bi zakonom, u korijenu, zabraniti takvu vrstu propagande jer nas je povijest naučila koliko su mase lakovjerne i neosjetljive na ponižavanje i diskriminaciju onih s kojim se oni ne identificiraju. Ono, danas je to proglašavanje diskriminacije ustavnom, sutra legalizirano nasilje.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la tamara3 » 17 lip 2013 12:23

Aven je napisao/la:No isto tako bih ga sasvim neobjektivno zagrlila od sveg srca što je iskoristio svoj autoritet i riskirao svoju poziciju kako bi penetrirao u umove ljudi koji ne misle svojom glavom.
I to U IME pedera i lezbi.
Joj daj ne pretjeruj :lol:, što je on zaboga riskirao :D?
Aven je napisao/la:Što se pak gospođe Markić tiče, držim da ne postoji opasnija osoba koja može manipulirati ljudima od one koja dolazi u liku "dobre" i "drage" susjede koja nam donosi svoje tople kolače.
Malo me podsjeća na Kathy Bates u "Misery", onak po motu.

slika

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la slapa » 17 lip 2013 12:28

markić = alienka iz dr. who-a

slika
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la ariadne » 17 lip 2013 12:30

DA, Slitheen. :lol: :lol: Ajme još ja gledam na koga me podsjeća. Sasvim prikladno. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la Dash » 17 lip 2013 13:08

Dal' da pogledam taj NU2 ili ne? :sekirajućamimoza:

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la Billie Deadwilder » 17 lip 2013 13:48

Nekako mi je svejedno. Da je došao Stanković ful spreman u tu emisiju i da je argumentirao sve kako spada opet takvi ljudi poput Željkice su takvi kakvi jesu i nikakvav sugovornik neće njih odjednom prosvjetlili. Mislim mogao bi on pobiti neke njene argumente a onda to ona ne bi priznala pa bi njega napadala da on nju napada jer je žena. Le diskriminacija. :marijanapetir:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la tamara3 » 17 lip 2013 18:23

Evo Aco, ako si među nama, za drugi put :D.

http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... braka.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la jpeg » 17 lip 2013 22:26

ta zena je.. neopisiva.
a mislila sam vec da ce je stankovic izbacit iz studija i vikat za njom GLUPACOOOOOOO

Gost

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la Gost » 21 lip 2013 18:53

Vidyela sam zanimljiv komentar kod kolege na feysu priye nu2 kao da ce ye on spustit na zemlju. Napisah da ye to moguce yedino nokautom, a nasilje niye dozvoljeno i zato zaboravi. :gigglenod:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la slapa » 27 lip 2013 07:07

mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la cokolada » 18 srp 2013 22:02

S obzirom da nema posebne teme posvećene spodobi Markić i njenoj inicijativi, a neda mi se otvarati novi thread, nadovezat ću se ovdje.
Naime, padaju mi na pamet neke primjedbe vezane uz tu famoznu peticiju i traženje intervencija u Ustavu, a koliko znam - nitko nije javno postavio odgovarajuća pitanja kretenima koji guraju vezu između spola i braka u Ustav.

Naime, kako bi oni biološki definirali 'muškarca' i 'ženu' - na osnovu vanjskih spolnih obilježja (svih ili samo genitalija) ili na osnovu kariotipa? Znači li to da bi se prije sklapanja braka trebalo proći opsežna testiranja s ciljem da se potvrdi da osoba pripada bez ikakvih dvojbi jednom ili drugom spolu i što je s onima između?

Što će biti s ljudima koji već jesu u braku, ali se naknadno utvrdi da nemaju odgovarajući, 'ispravan', kromosomski set? Spomenuta iznenađenja dešavaju se ne tako rijetko kod npr. neplodnih parova:
http://www.dnk.rs/Kariotip

Dakle, strejtuša u braku sa strejterom, on nju doživljava kao ženu i ona sebe isto, a onda se uspostavi da gospođa ima XY kromosome (ili nešto još kompliciranije), uglavnom - ona kromosomski nije 'prava' žena. On može odlučiti da se rastavi na primjer i imovina se pošteno dijeli popola, ali ako imamo famoznu predlaganu ustavnu odredbu, ništa od toga. Onda bi njihov brak jednostavno bio nevažeći, jer nije sklopljen između žene i muškarca.
Koliko takvih brakova već ima, a da supružnici ne znaju što je uzrok neplodnosti, jer ne pokušavaju niti imati djecu?
Koliko ima ljudi koji sebe doživljavaju kao prirpadnike određenog spola, ali nemaju 'ispravan' kariotip i stoga ne bi smjeli sklopiti brak, jer nisu u pravom i potpunom smislu žena ili muškarac?

Nabačene ideje trebalo bi dalje elaborirati i obavijestiti javnost da se predlagane ustavne promjene mogu pokazati veoma neugodnima i za neke strejtere, ne samo za gej populaciju.
I povrh svega, stroga binarnost spolava proizlazi iz religijsko-mitološke sfere tj. objave sklepane u brončano doba i nema veze sa znanstvenim pogledom na svijet.
Evo i jednog zanimljivog BBC-jevog dokumentarca na tu temu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6nEN3RKmSHQ[/youtube]
slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la Popeye » 18 srp 2013 22:39

zanimljivo, ali potpuno neupotrebljivo u trenutnom hrvatskom kontekstu.

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: NU2: "U ime obitelji"

Post Postao/la cokolada » 19 srp 2013 01:23

Da, naša javnost nije dovoljno senzibilizirana i većina je nesposobna percipirati rečeni problem, ne znaju o čemu se radi i stoga ne zamjećuju ništa. Ali to ne znači da odstupanja od binarnosti ne postoje. Na ovoj su stranici statistički podaci za USA, ne vjerujem da se evropski puno razlikuju:
http://itspronouncedmetrosexual.com/201 ... ontinuums/

Total number of people whose bodies differ from standard male or female -one in 100 births
Total number of people receiving surgery to “normalize” genital appearance - one or two in 1,000 births


Poanta je u tjeranju maka na konac - koliko posto netko mora biti žena ili muškarac da bi mu se po predlaganom klerofašističkom Ustavu dalo pravo na brak? Što s onima koji su spolno dubiozni ili nepotpuni? A ima ih izgleda više nego što se misli.
slika

Odgovorite