SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Otkrile ste super mjesto za izlazak ili tražite društvo? Organizirate tulum? Upravo ste se vratile s fantastičnog putovanja ili se tek spremate? U tom slučaju, ovo je mjesto na kojem se možete raspisati upravo o tome.
Odgovorite
Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Post Postao/la degenereginald » 22 pro 2015 17:31

Pozdrav!

Nedavno sam, spletom okolnosti, došla do ideje organiziranja mini LGBTQ roleplay druženja. Naime, još u srednjoj školi je jedini način komuniciranja s ljudima s kojima dijelim interese (igre, sf) bio preko raznih, specijaliziranih foruma, a da ne spominjem mogućnosti igranja boardgame-ova ili roleplaya-nje, što sam htjela isprobati (ali nije bilo mogućnosti).

Long story short, sad sam već dugo u Zagrebu, imam ekipe i za dnd i za boardgame-ove, postoje organizacije (pathfinder society, između ostalog, igranje) koje se bave spomenutim, povremeno oživi neko druženje (gaymes, nekada i igranje u mediki) koje se vrti oko igranja, ali rijetko (nikad?) roleplay koji uključuje sf i LGBTQ populaciju.
S obzirom da bi bila presretna da je ovo netko organizirao prije, uzela sam to na sebe. Jer, tko ne voli stres? :D
Uostalom, uvijek fali sadržaja koji bi povezivao geekčine; dosta ekipa koje sam upoznala (ili kojih sam dio) su zajednice koje se šire samo preko osobnog poznanstva. Isto tako, osobno sam upoznala dosta sjajnih ljudi preko foruma i inog, ali se rijetko kad poklopi pojedinka koja dijeli moje interese (koji su mi zbilja velik i bitan dio života), a uvijek ih trebam još (želim skupiti sve).

Ono što sad predlažem je sljedeće-
zaljubljena sam u Shadowrun universe, i ubrzo ću voditi par one- shotova za prijatelje, da vidim kako se snalazim u GM vodama. S obzirom da ću iste pripremiti, a i uvijek mi treba još iskustva s različitim ljudima, ovim putem bih pozvala user(ic)e kojima to zvuči privlačno da mi se jave ovdje ili u inbox, pa možda uspijemo složiti ekipu shadowrunnera. :D
Iako je prethodno iskustvo poželjno, nije i nužno. Online postoji Quick start guide, preko kojeg se lako prođu neka osnovna pravila, a i ja ću pomagati tijekom igre oko detalja, tako da nije strašno ako netko ne zna sve u startu.

Ako se uspije složiti ekipa (x=>3), možemo probati neki one- shot, za prvu ruku, a kasnije možda i mini kampanju, pa da se nalazimo jednom tjedno ili par puta mjesečno. Preferabilno uživo, s obzirom da igranje preko skype-a/ online uvijek ima čudnu dinamiku.

(možete mi se i javiti samo ako želite pričati o ovogodišnjim GOTY-ima, I'm game)

Toliko za sad.
P.S. nisam krip, ali nije problem ako vi jeste.
Ako ste zainteresirani/e, možete se javiti ili ovdje ili u inbox, kako god vam je draže/ ugodnije. gl, hf!
I have no money and I have to scream.

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Post Postao/la megan » 22 pro 2015 17:54

nemam pojma o čemu se radi, izgubila sam se već u naslovu iza ove crtice :D čak mi ni quick guide nije pomogao, jer sam odustala kad sam vidjela da ima 31 stranica. aint nobody got time fo that :shinner:
nego..nadam se da će se skupiti ekipica koja je upućena i zainteresirana. ako pofali ljudi, ja mogu trčkarati okolo u suknjici s mačetom, ili nešto slično.
u svakom slučaju, good luck, sviđa mi se ideja :wave:
Desert je visnjica :(

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Post Postao/la degenereginald » 22 pro 2015 18:14

megan je napisao/la:...čak mi ni quick guide nije pomogao, jer sam odustala kad sam vidjela da ima 31 stranica. aint nobody got time fo that :shinner:
Dio za igrače ima (samo! :D) cca 17 str. :ubergeek:
(inače, fun fact, core rulebook (dakle, knjiga koja se uzme u ruke nakon sessiona ili dva, a koju ja trebam relativno dobro poznavati u startu) ima cca 500 str. :feelingfree: a to je samo jedna od hrpe knjiga. Možda ovo nije najbolji trenutak da krenem o tome :D)
Erm... Dakle, nije baš friendly prema ljudima koji nemaju pojma o čemu se radi. Ali je fakat zabavno :D
megan je napisao/la:nego..nadam se da će se skupiti ekipica koja je upućena i zainteresirana. ako pofali ljudi, ja mogu trčkarati okolo u suknjici s mačetom, ili nešto slično.
u svakom slučaju, good luck, sviđa mi se ideja :wave:
Hvala! Vidjet ćemo kakav će biti odaziv. Iako sumnjam da će biti što od svega, ipak nada postoji *insert A New Hope pun*; treba pokušati/ ponuditi opcije :D
I have no money and I have to scream.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 22 pro 2015 21:11

Ja sam poslala poziv burazu.
On me naučio šta je dnd.
AHA! :diva:

Nećemo sad o tome da mi je sve ostalo špansko selo...

I kad sam ga pitala jel igra Shadowgun, on me pitao: Tabletop? :confused:

I dalje mi bilo špansko selo :lol:

Pošaljem ti njegov mail u pp pa pričajte o španskim selima.

:giveflower:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Post Postao/la Moloko » 23 pro 2015 10:00

megan je napisao/la:ako pofali ljudi, ja mogu trčkarati okolo u suknjici s mačetom, ili nešto slično.
u svakom slučaju, good luck, sviđa mi se ideja :wave:
:haha: :haha:

Jel to ima kakve veze sa Play Stationom ili samo sa PC igrama? Lijena sam čitati pa zato pitam. :D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Post Postao/la degenereginald » 23 pro 2015 12:55

Biseksualna Lezbijka je napisao/la:Ja sam poslala poziv burazu.
On me naučio šta je dnd.
AHA! :diva:

Nećemo sad o tome da mi je sve ostalo špansko selo...
:D
Stvarno mi je drago da je tema kod tebe izazvala toliki interes da si zvala buraza. Malo je šašavo, doduše. Ali, i dalje sjajno.
Biseksualna Lezbijka je napisao/la:Shadowgun
Još ne znam zašto me ovaj dio toliko nasmijava :D
ugl.
slika
yep. moo moo
Biseksualna Lezbijka je napisao/la: Pošaljem ti njegov mail u pp pa pričajte o španskim selima.

:giveflower:
lol :D
Moloko je napisao/la: Jel to ima kakve veze sa Play Stationom ili samo sa PC igrama? Lijena sam čitati pa zato pitam. :D
Ni jedno ni drugo. :D
Uostalom, za jedno i drugo postoje sistemi za online igranje bilo čega, pa bi sama tema bila (možda? možda sam u krivu) besmislena.
I have no money and I have to scream.

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Post Postao/la Capt. Kirk » 23 pro 2015 15:02

Samo jedan maleni offtopic - ne roleplayam, zadnji domet drustvenih igara mi je Ticket to ride.

Just wanted to say hello to reginald. Nadam se da se vidimo u kutku za crni trenutak. :wave:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Post Postao/la Kroacija » 23 pro 2015 21:09

reginald je napisao/la:Pozdrav!
zaboravih te :D
evo vako, moja cura će ti se sto posto pridružit jer je geek -.-


ja ću iz toga pokušat iscrpit sve umjetničke mogućnosti, vrlo vjerojatno vas potiho snimati svojom opremicom i napravit mini filmić o geek lezbama luzericama. :D

edit_sad se sjetih da moja ekipa ne-geekova održava tu i tamo kod frendice i frenda isto nekakav storyplay/roleplay, navodno je jako zabavno. čak i dekoriraju stan prigodno. odlučila sam se pridružiti next time. :)

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Post Postao/la Vox Feminae » 23 pro 2015 21:20

i napravit mini filmić o geek lezbama luzericama. :D
That's evil. :D

Nego, da se nastavim na temu - samo jednom sam igrala, bilo je jako zanimljivo jer smo isto bili u nekom apokaliptičnom settingu, svi smo izgledali identično i istih skillsa, pa je bilo totalno zanimljivo taj dio s personalityijem kad zavlada. :D

p.s. Men zvuči sve ovo zanimljivo, ali nisam geek (baš) i nisam ziher koliko imam za ovo vremena. Al' samo htjedoh reć bok i da je super truper ideja. :D
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: SR Roleplay - not in a sexy way, tho

Post Postao/la degenereginald » 25 pro 2015 02:57

Capt. Kirk je napisao/la:Samo jedan maleni offtopic - ne roleplayam, zadnji domet drustvenih igara mi je Ticket to ride.
Tako to krene; sljedeće što znaš i netko pušta audio fajle iz space alerta na boomboxu dok u mračnoj uličici igraš twilight imperium za pare (i vječnu slavu).
Capt. Kirk je napisao/la: Just wanted to say hello to reginald. Nadam se da se vidimo u kutku za crni trenutak. :wave:
sup :D
(moj smisao za humor je krenuo u jako krivom smjeru; ne znam postoji li iskupljenje nakon ovakvih eskapada)

uma je napisao/la: zaboravih te :D
We meet again! :D
uma je napisao/la: evo vako, moja cura će ti se sto posto pridružit jer je geek -.-


ja ću iz toga pokušat iscrpit sve umjetničke mogućnosti, vrlo vjerojatno vas potiho snimati svojom opremicom i napravit mini filmić o geek lezbama luzericama. :D
Zna li ona da će mi se pridružiti, tho? :D
Also, one of us, one of us! Budi dio mase! Budi luzerica s nama; fakat je super.
uma je napisao/la: edit_sad se sjetih da moja ekipa ne-geekova održava tu i tamo kod frendice i frenda isto nekakav storyplay/roleplay, navodno je jako zabavno. čak i dekoriraju stan prigodno. odlučila sam se pridružiti next time. :)
Holy shit, to je van mojih dosega; ja čak ni ne imitiram glasove :D
Javi kako je bilo; zvuči mega zabavno, tbh.

Vox Feminae je napisao/la: Nego, da se nastavim na temu - samo jednom sam igrala, bilo je jako zanimljivo jer smo isto bili u nekom apokaliptičnom settingu, svi smo izgledali identično i istih skillsa, pa je bilo totalno zanimljivo taj dio s personalityijem kad zavlada. :D
Apocalypse World? (jako originalan naziv, znam :D)
Ili Fallout pnp, ali se jako nadam da je prvo; to bi fakat htjela probati jednom.

Ali da, pnp je uvijek fantastičan kad se igrači uspiju opustiti i ući u neke uloge; više je istraživanje osobnosti/ karaktera, načina rješavanja problema nego bilo što drugo. Mehanika je tu da ne bude previše kaotično. Makar, sad banaliziram cijeli koncept/ sistem, ali je to ono što meni pnp čini užasno zanimljivim.
Što me samo dodatno podsjetilo da sam možda trebala predložiti Apocalypse/ Dungeon World za prvu ruku jer se više fokusira na storytelling dio, a manje na mehaniku, ali nije ni toliko bitno.
Vox Feminae je napisao/la: p.s. Men zvuči sve ovo zanimljivo, ali nisam geek (baš) i nisam ziher koliko imam za ovo vremena. Al' samo htjedoh reć bok i da je super truper ideja. :D
Nema opravdanja! :D
Ali da, razumijem. Uglavnom to uzme cca 3-5h (ovisno o dogovoru) po sessionu, pa nije baš za svih, ali, ako se poželiš pridružiti, vrata su uvijek otvorena.
I hvala! :giraffe:
I have no money and I have to scream.

Odgovorite