Napad suzavcem na LGBT tematsku večer u Zagrebu

Otkrile ste super mjesto za izlazak ili tražite društvo? Organizirate tulum? Upravo ste se vratile s fantastičnog putovanja ili se tek spremate? U tom slučaju, ovo je mjesto na kojem se možete raspisati upravo o tome.
Faith123
Postovi: 1232
Pridružen/a: 14 kol 2016 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Napad suzavcem na LGBT tematsku večer u Zagrebu

Post Postao/la Faith123 » 12 vel 2017 15:19

A gle panika je panika vecina se ne snalazi ,svi drugacije reagiraju ...
Privilegirana

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Napad suzavcem na LGBT tematsku večer u Zagrebu

Post Postao/la slapa » 12 vel 2017 15:26

i ja sam na prvu pomislila zašto su neki tako glupo odreagirali (tipa nezaštićeno razbijanje prozora) ali vrlo brzo sam zaključila da bih i ja gledala čim prije izaći jer bih se bojala da uz taj suzavac tamo među ljudima stoji netko s nekim kalašnjikovim spreman da pokosi ljude. tako da, koliko god sam inače chill, stvarno ne znam kako bih odreagirala.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad suzavcem na LGBT tematsku večer u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 12 vel 2017 15:34

sakupljam svjedočanstva ljudi koji su tamo bili, bila je to grozna situacija. tesko je zadrzati prisebnost u svemu tome.
npr. neki uopce nisu skuzili da je suzavac u pitanju kad su se poceli gusiti. jednostavno nemaju iskustva sa suzavcem, jel. ne stignes ni razmisljati jel to neki otrov, jel mozda dim od pozara, jel ovo ili ono... ali znas da se gusis i slijedi panika itd.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Napad suzavcem na LGBT tematsku večer u Zagrebu

Post Postao/la tamara3 » 12 vel 2017 18:02

Svjedočanstva napadnutih na LGBT partyju: Ovo nije samo bačen suzavac u klubu, ovo je pokušaj višestrukog ubojstva

http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... g-ubojstva

Sinoćnji napad suzavcem na LGBT party u klubu Super Super uzdrmao je hrvatsku LGBT zajednicu. Crol.hr donosi nekoliko svjedočanstava ljudi koji su te noći sa subote na nedjelju izašli van dobro se zabaviti, te osobno doživjeli paniku koja je uslijedila nakon što je bačen suzavac, zbog čega je nekoliko ljudi i ozlijeđeno.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Napad suzavcem na LGBT tematsku večer u Zagrebu

Post Postao/la Popeye » 12 vel 2017 19:30

i prosvjed!

wow, prajd se fakat trgnuo oko ovoga, respect <3

Avatar
Amalija
Postovi: 16
Pridružen/a: 13 kol 2011 05:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Napad suzavcem na LGBT tematsku večer u Zagrebu

Post Postao/la Amalija » 12 vel 2017 22:27

Zalosno sto je pojedincu uopce pala ideja i da ju ostvari..Baci suzavac gdje su ljudi prisutni, ne razmisljajuci o posljedicama. Koji god razlog bio. Nije ni vazno zasto je to napravio, koliko samo saznanje da netko to moze napraviti, i da takvih ljudi ima.

Dees
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 sij 2017 16:43
Spol/rod: žensko

Re: Napad suzavcem na LGBT tematsku večer u Zagrebu

Post Postao/la Dees » 12 vel 2017 23:31

grozno mi je bilo kad sam ujutro pročitala vijest... i baš mi je došlo ono "e ma nećeš" - idem na prvi lgbt party na koji budem mogla doć.
nije mi svejedno, al ne želim (još više, nažalost) živjet u strahu i micat se od ekipe s kojom se zapravo želim zbližit.

s tim da sam usput skužila da pojma nemam što se događa na sceni i koji partiji i koji klubovi (osim rusha i hot pota) su lgbt tak da ne bi bilo loše i to prokužit do nekog sljedećeg vikenda :loser: :D

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Napad suzavcem na LGBT tematsku večer u Zagrebu

Post Postao/la Fuga » 13 vel 2017 08:28

Meni je ovo koma. Baš me potreslo, odmah su mi kroz misli prošle neke potencijalne scene.
S druge strane, možda je i ovo potrebno LGBT zajednici da se trgne, imam osjećaj da je zadnjih godina vlada neka letargija i efekt "glave u pijesku", razmišljanje da se to meni ne može dogoditi i prešutno se prihvaćaju od drugih skovana prava "kao, ja sam gej i ne mogu tražiti/dobiti više od okoline, to je za mene maximum".

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Napad suzavcem na LGBT tematsku večer u Zagrebu

Post Postao/la Mar » 13 vel 2017 12:07

Želim što bolji oporavak ozlijeđenima i onima na koje je ovaj događaj ostavio traumatske posljedice.

Nažalost, ovakvi događaji su bili za očekivati dolaskom desnice na vlast. Općenito primjećujem u svakom segmentu društva da su (prikrivene) natzi karakteristike kod pojedinaca počele nekontrolirano izlaziti na površinu.

Inače smo ugrožena skupina, a u takvoj atmosferi to još više dolazi do izražaja. Uvijek mi se činilo da su LGBT zajednica i simpatizeri najaktivniji i najjači upravo u takvim vremenima. Nadam se da će i ovaj put biti tako.

Odgovorite