Lastovo?

Otkrile ste super mjesto za izlazak ili tražite društvo? Organizirate tulum? Upravo ste se vratile s fantastičnog putovanja ili se tek spremate? U tom slučaju, ovo je mjesto na kojem se možete raspisati upravo o tome.
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Lastovo?

Post Postao/la tamara3 » 19 ožu 2008 20:06

Bila jako, jako davno pa se ničeg i ne sjećam ali ako netko ima novija iskustva, molim. Dakle koji dio otoka, kolko para, eventualno preporuka nekog apartmana u kojem ne moram ni gledati najmodavce niti razgovarati s njima, osim na dolasku i odlasku. Zaželjela sam se rvackog mora, ali i totalnog mira i izolacije.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 19 ožu 2008 20:24

:D :D :D :D :D :D
idemo i mi ove godine.
ali nemam nikakve informacije.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 19 ožu 2008 20:29

Baš ti hvala :D.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 19 ožu 2008 20:36

molim. i drugi put. :D

mislim da cemo na najvece ili najrazvijenije mjesto na otoku. znaci tamo gdje ima dovoljno civilizcije. a to je valjda lastovo.

i tako.......:D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 19 ožu 2008 22:03

Ja cula da je predivno. Netko poznat bio prije 2 ljeta. U onom hotelu - jedinom na Lastovu.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 20 ožu 2008 10:42

ja bila ove godine s ekipom, ali u kampu u skrivenoj luci. to je jedini kamp na lastovu i meni je bio fantastican!
drzi ga jedna obitelj koja tamo i zivi. kamp nije velik, a nalazi se izmedju brda u starom masliniku na "kraju svijeta" odn. na onoj strani lastova koja gleda na pucinu :) ljudi jako srdacni i dragi. plaza je dosta udaljena pa se preporuca ici autom, ali tko ima volje moze i pjesice.
uredjene plaze zapravo i nema vec su to ogromne stijene izradjene od mora sa velikim ravnim platoima taman za staviti rucnik i fino se izlezavati. kome je prevruce moze se komotno popesti u hlad sumice iznad stijena. ima malo ljudi tako da svatko ima svoju privatnost pa se vecina kupaju i suncaju goli.
more...no comment :)
na toj strani otoka nema ducana, nema birca, sav nocni zivot se vodi u samom kampu kad se ekipa vrati s dnevnih lutanja. ima jedan ili dva jako skupa restorana u samoj skrivenoj luci koji su uglavnom orijentirani na jahtase. za sve se mora ici u lastovo s tim da se mozes s ovima u kampu dogovoriti da ti ujutro dovoze kruh.
mislim da apartmana, restorana i birceva ima na drugoj strani otoka u mjestu zaklopatica. to je malo mjestasce gdje je nesto zivlje, ali ni to se ne moze bas nazvati guzvom :)
samo lastovo nije smjesteno na obali vec na brdu i nema nikakvu zanimljivu ponudu. dva birca, trgovina, ljekarna, posta...ima sve najosnovnije, ali nije nikakvo turisticko mjesto. ispod lastova je jedan kakti poznati birc na nekoj plazici/molu gdje se u 8. mjesecu odrzava nekakav festival i to je navodno mjesto gdje ima zivota, ali mi nismo isli pa ne znam kak to izgleda.
jedino vrijeme kad treba izbjegavati lastovo (tko ne zeli guzvu) je vrijeme tog festivala jer onda navodno nahrupi puno ekipe pa vise nije tak mirno.
eto...
preporucam :)

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 20 ožu 2008 10:52

e da...
iako su me svi pljuvali da sam seljak jer idem autom ja bez auta nikako ne bi isla. lastovo je prekrasno i steta bi bilo da stojis neprestano na jednom mjestu jer koliko ja znam nema nikakvog javnog prijevoza. pogotovo na neke dijelove otoka gdje nema nicega osim plaza i mora.
dobro dodje i bicikl, ali samo ak si u zaista dobro kondiciji jer je otok brdovit. doduse, domaci ce ti svi stati ak te vide da hodas po cesti, stopirao ili ne :D al na to se ipak ne mozes osloniti
glede love, taj kamp je zaista jeftin dok za apartmane ne znam. mislim da ce te najvise kostati put i to pogotovo ako ides autom jer je trajekt jako skup.
ali vrijedi :)

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 20 ožu 2008 17:23

jasamocitam je napisao/la:vec su to ogromne stijene izradjene od mora sa velikim ravnim platoima taman za staviti rucnik i fino se izlezavati.

:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

gdje tocno su takve plaze?
daj neke putokaze. :)
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 20 ožu 2008 22:42

jaoooooo :inlove: :inlove: :inlove:

kakvo je vino tamo?
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 22 ožu 2008 20:00

jabooka31 je napisao/la:gdje tocno su takve plaze?
daj neke putokaze. :)
Daj ti da mi fino dogovorimo termine kako si ne bismo smetale, plus sve ove kojima to zvuči privlačno :o :D.

Fala jasamočitam :).

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 23 ožu 2008 00:02

:D :D
ja tak i tak idem na plazu u suton kad svi odlaze s nje. i samo u slucaju da je jako toplo i more +25.

termin: kraj 7 pocetak 8. odn. koliko poslovne prilike dopuste.
iza 15.8 je slobodno. :D


sta se tice apartmana. treba rezervirati na vrijeme.
tako da sam ja prosle godine zvala turisticku zajednicu mljeta zapomazuci da mi nadju nesto u zadnji tren.
dali su mi par br. telefona. i bilo je super.
tako da cu vjerovatno i ove godine zvati turisticku zajednicu da me upute.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 23 ožu 2008 14:49

Tak sam i mislila, jer naime i meni zasad paše približno isti termin :D.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 23 ožu 2008 19:52

a ne moze uvijek sve biti savrseno. :D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 24 ožu 2008 00:37

:D :D :D :inlove:
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 24 ožu 2008 17:34

jabooka31 je napisao/la:
jasamocitam je napisao/la:vec su to ogromne stijene izradjene od mora sa velikim ravnim platoima taman za staviti rucnik i fino se izlezavati.

:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

gdje tocno su takve plaze?
daj neke putokaze. :)
pa vise manje ih imas oko cijelog otoka samo sto su neke dostupne autom, a neke brodicom. mi smo isli u tu skrivenu luku. malo mi je tesko ovak objasniti. gle, ak se odlucis otici svi ce ti pokazati di je sto.
uzivajte curke, lastovo je stvarno prekrasno :)

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 15 tra 2008 11:00

jabooka31 je napisao/la::D :D
ja tak i tak idem na plazu u suton kad svi odlaze s nje. i samo u slucaju da je jako toplo i more +25.
nema ti tamo ljudi, nitko ne odlazi s plaže. doslovno si sam. najljepša plaža meni je skrivena luka i do tamo ima cesta od lastova, kao što se vidi na karti. dodješ do kraja ceste, parkiraš auto i kreneš desno po stjenama (ako se želiš kupati bliže) ili cestom kroz šumicu. nakon deset minuta šetnje, stvarno nema žive duše, ono, ne vidiš nikoga. ove bliže stijene su također puste i njihove ploče tvore izolirane prostore. tak da samo izabereš prostor gdje nema nikoga. na jako toplo more ne bih računala :)

drugo super mjesto je kraj ublija (tamo pristaje trajekt), samo pratiš putokaz (jedini :D) Zaglav. tu je prije bio kamp pa su ravni tereni i možeš lako u more (lastovo nema baš uređenih plaža pa na nakim mjestima koja ti super izgledaju s ceste ispadne da se ne možeš okupati jer je koma za ući u more uopće) i šuma je kultivirana.

http://www.korculainfo.com/lastovo/map/lastovo-map.gif

edit: slika je prevelika!

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 15 tra 2008 14:58

meni je super zaklopatica na lastovu. :)

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 18 tra 2008 18:49

Na Lastovo nikako, nikako bez auta, javnog prijevoza skoro pa nema, a taxi je gusarsko pljackatorski :o Na otoku nema novina, dolazi otprilike 1 (slovima jedan) jutarnji i to popodne katamaranom :D Ljekarna radi sat vremena dnevno ili dva, stavim sliku pa bute vidli :D Ne propustiti: poluotok na kojem je bila vojska, kao grad duhova, na slici je i koza koja nas je docekala i virila iz svog privatnog trokatnog apartmana :o kupanje u Zaglavu i kava (nemojte napraviti gresku i jesti u istom) u bircu nad morem :inlove: slobodno se sevite u bilo kojoj uvali do koje ste hodali tri koraka vise, ljudi su izrazito gay friendly iz prostog razloga, nema ih :D I da, nemojte se iznervirati na ono malo ljudi sta ih ima, izrazito su netolerantni, negostoljubivi, antipaticni, usporeno govore i kao malo debilni (brijem da je to posljedica izolacije), meni je jedna baba vikala da sam kurva prokleta jer sam pomirisala cvijet ispred njene kuce :o

I da, na Lastovu nema zabave, apsolutno nikakve, zalutala su dva pedera u turisticku zajednicu raspitati se sta se sve zbiva taj vikend...zena im je odgovorila pa nista, naravno, sta bi se zbivalo :D Kao sto smo negdje procitali, Lastovo je otok za ljude koji se znaju sami zabaviti :)

Evo par slika (na prvoj obavezno naci kozu koja viri iz prozora i kiosk zadnji put otvoren 1971.):

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
"The Doctor of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition"

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 18 tra 2008 18:52

Dosta sam smanjila slike, nadam se da se ne bude presporo otvaralo i ofkors ako imate ikakva pitanja, prijevoz ili slicno, slobodno pp-ajte ili pitajte ;)
"The Doctor of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition"

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 18 tra 2008 20:26

wimpi je napisao/la:, meni je jedna baba vikala da sam kurva prokleta jer sam pomirisala cvijet ispred njene kuce :o

prvo da se nasmijem :D :D :D :D :D :D :D ovom gore
drugo da ti zahvalim na trudu.
meni barem ne izgleda kao veca nedodjija od mljeta. a i na njemu je bilo novina. sve je stvar dogovora. :D

zanima me koje mjesto je najrazvijenije.
normalno da se ide autom.
sta se jede i gdje je najbolje jesti.
ma ima sigurno nekih restorana koji rade do ponoci.
i tako.......sljedeci tjedan zovem turisticku zajednicu.
i ako stvarno nema nicega mijenjam destinaciju.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 19 tra 2008 10:54

Želim na more :(
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 19 tra 2008 11:43

Turistička mjesta su zaklopatica i pasadur gdje je i jedini hotel na otoku. Da samo raščistimo šta znači turističko mjesto na lastovu: ima hotel i jednu konobu :D S tim da smo upoznali vlasnicu konobe u Pasaduru koja je fakat simpa (jedina komunikativna osoba na cijelom otoku :o), preselila se iz splita na lastovo, i prelazi svaka dva tjedna po novine u Velu Luku (tolko o novinama :D). Uglavnom, bas smo pricali s njom kako te Lastovo totalno ponese, zelis tamo ostat nakon par dana :)

Nemojte odustajati od Lastova, odite, nikad u zivotu se nisam bolje iskupala, a more je prekrasno (s tim da sam ja kad smo poceli pristajati u ubliju nakon 5 sati autoceste i 5 sati trajekta+jedno presjedanje Vela Luka samo kratko rekla: jebote, necemo valjda ovdje pristati :D)...samo se pripremite da to bas nije tipicno turisticko mjesto, ali ja bi recimo isla opet, bili smo sve skupa 7 dana, a meni se cini da je tih sedam dana vrijeme stalo, vrlo specifičan i temeljit odmor, ali opet nije ni svatko spreman na tak nesto tak da, nemojte se zaletit jer je put do natrag sve samo ne kratak :D

I jos nes, na otoku je samo jedna benzinska, u ubliju, tak da dobro racunate kad se vozikate okolo da slucajno ne bi ostali bez benzina, ja preporucam ful ful tank u splitu jer isto tako na toj jedinoj benzinskoj ne toce nikakav eurosuper vec samo super95 :o

I ima par mogucnosti za doc do Lastova, ovisi kolko vam se vozi ;)
"The Doctor of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition"

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 19 tra 2008 11:51

obavezno svratite na saplun :)

wimpi, jesi ti bila?

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 19 tra 2008 13:15

zadnjih 6 godina ljetujem po juzinim otocima. tako da mi put nije problem. ali vjerovatno bi isla iz splita na trajekt. cist zbog komocije.
imam predodbu o lastovu posto sam prosle godine bila na mjetu. a rekoh sumnjam da je manje razvijenije od mljeta.
tamo nema nikakve apoteke.
ali mozes jesti na svakom koraku
ima koliko kuca toliko restorana/konoba. novina. peglica za iznamljivanje

barem na slikama mj. lastovo izgleda 3x vece.

milsim da cemo ipak ici vis-vis ili korcula-korcula.
ostavljaju mi se novci ribama. skoljkama i izletima.
ako se odlucimo za korculu mozda odemo na koji dan na lastovo. provozat se i vidjeti.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 19 tra 2008 15:56

Ne znam ni kaj je saplun,a neda mi se guglat :D Aj far podijeli, kad bumo opet isli da ukebamo i neke nove stvari :)

Jabooka, morti se sretnemo na Visu :D

Mi smo ove godine Hvar-Vis :) Na Hvaru poludivlji kamp bez ljudi :inlove: , a na Visu neke kolibe u pustosi :inlove: ili kampiranje na divljaka ako bankrotiramo na Hvaru :D
"The Doctor of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition"

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 19 tra 2008 17:22

wimpi je napisao/la:Ne znam ni kaj je saplun,a neda mi se guglat :D Aj far podijeli, kad bumo opet isli da ukebamo i neke nove stvari :)

Jabooka, morti se sretnemo na Visu :D

Mi smo ove godine Hvar-Vis :) Na Hvaru poludivlji kamp bez ljudi :inlove: , a na Visu neke kolibe u pustosi :inlove: ili kampiranje na divljaka ako bankrotiramo na Hvaru :D
saplun je otocic kraj lastova i apsolutno je predivan. netaknut prakticki bez posjetitelja. :)

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 20 tra 2008 12:16

wimpi je napisao/la:Jabooka, morti se sretnemo na Visu :D
kad ste na visu? morti se stvarno sretnemo. :D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 20 tra 2008 13:57

wimpi je napisao/la:slika
Jel traže zaposlenike možda? Sviđa mi se radno vrijeme :roftl:.

lulu
Postovi: 89
Pridružen/a: 04 svi 2008 11:16

Post Postao/la lulu » 04 svi 2008 15:45

to je odmor da se maknete od civilizacije, nema zabave većinom su stariji ljudi dok su mladi pobegli u st ili i dalje.
prošli put sam tam bila kao klinka, ali se sjećam da sam tam proplivala :D sa 7 godina.
mjesto je za odmoriti dušu, a katamaran ide jednom dnevno, ak me sjećanje ne vara.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 04 svi 2008 18:08

...je, sve divno i krasno osim kaj su im cijene nabrijane ko na ne znam kakvoj svjetskoj destinaciji :o.

Odgovorite