Amsterdam ! ?

Otkrile ste super mjesto za izlazak ili tražite društvo? Organizirate tulum? Upravo ste se vratile s fantastičnog putovanja ili se tek spremate? U tom slučaju, ovo je mjesto na kojem se možete raspisati upravo o tome.
Odgovorite
Avatar
ejla
Postovi: 174
Pridružen/a: 01 vel 2010 01:40

Amsterdam ! ?

Post Postao/la ejla » 18 lip 2010 01:46

Pozdrav =)
idem uskoro s prijateljicom na jedan seminar u Nizozemsku pa ćemo i do Amsterdama navratit na dan-dva pa me zanima jeste li bile? kako ste putovale i gdje ste odsjele?
kakvi su vaši dojmovi i imate li neku preporuku što vidjeti/posjetiti/doživjeti?
baš se veselim! :duga:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Amsterdam ! ?

Post Postao/la call_me » 18 lip 2010 15:59

go with a flow. amsterdam je jedan od najsarenijih gradova koje znam..naprosto se prepusti. naravno, trebalo bi svratit do van goghovog muzeja, rijksmuzeja, mozda obic jos par mjesta (po mom izboru svakako kucu ane frank), smucat se po trznicama, ulicicama oko madam tussauds muzeja, svratit do nekog zgodnog kafica u crvenoj cetvrti, svakako napravit djir po amstel rijeci, hodaj uz kanale...i naprosto uzivaj ljude. tako su osvjezavajuce sareni.
no, steta se zadrzat samo na amsterdamu. nizozemska je puna prekrasnih gradica. haag zaobidji, dosadan je za posjete.

Avatar
ejla
Postovi: 174
Pridružen/a: 01 vel 2010 01:40

Re: Amsterdam ! ?

Post Postao/la ejla » 20 lip 2010 02:55

hvala na savjetu, baš si dobro opisala kako najbolje upoznati i doživjeti jedan grad! nadam se da ću imati dovoljno vremena za sve to!
a ostatak nizozemske bih isto htjela posjetiti, no to drugom prilikom (bit ćemo situirani u jednom malom gradiću pa jedino možda neki izletić), to zapravo doživljavam kao dvije različite cjeline- Amsterdam za sebe i Nizozemska =) nizozemska kao zemlja zelenih dolina, tulipana, klompa, vjetrenjača, bicikala, umjetnika dok amsterdam doživljavam kad grad pomaknutih granica, neku slobodnu zonu koja me privlači i plaši u isto vrijeme...
ps: jesi li probala famozni space cookie? :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Amsterdam ! ?

Post Postao/la Kroacija » 20 lip 2010 14:31

amsterdam je divan.
obavezno procackati geto, lezati na travici ispred goghova muzeja, uci u njega i obaci sve 4 etaze...meni samoj je trebalo cca sat i pol :)
crvena svjetla obavezno posjetiti :D (kurve ne smijes fotkati) i provjeriti odrzava li se kakva parada, na dan kad sam ja isla, tranđe su paradirale, nikad nisam sretnija bila :D rijksmuseum nisam posjetila jer nije vremena bilo. :/ prosla sam i blumenmarktom, nevjerojatno sto sve od sjemenki cvijeca nude :) marihuana kit&seeds... :D
u coffe shopovima pazi sto kupujes jer je dosta toga fejk.

Avatar
ejla
Postovi: 174
Pridružen/a: 01 vel 2010 01:40

Re: Amsterdam ! ?

Post Postao/la ejla » 06 kol 2010 00:46

Slažem se, Amsterdam je jedan od najlijepših gradova u kojima sam bila.
Dojmila me se opuštena sveukupna atmosfera i srdačni ljudi, i toliko različitih kultura i subkultura.
kanali su prekrasni- išli smo u obilazak brodom. i neobične uske zgradice (koje btw imaju velike prozore za unošenje namještaja koji ne može proći kroz preuska stubišta :D)
i ta četvrt crvenih fenjera me zapanjila- mnoštvo izloga sa curama u njima koje te zovu, namiguju, mašu, baš sam izašla zamišljena otamo- što je s njihovim roditeljima i imaju li te cure obitelj i što oni misle o njihovom odabiru zanimanja?
mislim posao ko posao ali koji muž bi podržao takav posao?
bila sam u Van Goghovom muzeju, no Rembranta i kuću Ane Frank na kraju nismo stigli pogledati :(
I ti coffe shopovi su mi super- sjedneš na kavu i srolaš si joint :D a probali smo i te kolače sa hašišem- jako fino ;)
sve u svemu grad je super i nadam se jednoga dana vratiti!

Avatar
Samantha
Postovi: 417
Pridružen/a: 09 stu 2008 18:37
Spol/rod: žensko

Re: Amsterdam ! ?

Post Postao/la Samantha » 06 kol 2010 01:57

Meni se jako svidjelo u Amsterdamu i nadam se da ću ga još pokoji put u životu posijetiti. Srdačno bi ga svakome preporučila, grad koji svakako valja posijetiti. :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Amsterdam ! ?

Post Postao/la Kroacija » 07 kol 2010 20:38

Samantha je napisao/la:...životu posijetiti.
...svakako valja posijetiti.
i ja se slazem, grad je ljep kao pijesma.

Avatar
Corduroy
Postovi: 233
Pridružen/a: 03 svi 2011 11:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija:

Re: Amsterdam ! ?

Post Postao/la Corduroy » 31 svi 2012 20:00

Da ne otvaram novu temu - ima povoljno putovanje u Amsterdam preko ferijalnog saveza za vrijeme njihovog pridea. Pa ako ste zainteresirane vidjeti malo drugačiji pride od ovih naših domaćih, ček it aut:
http://www.hfhs.hr/hr/putovanja/amsterdam-11174
:feelingfree:
And it seems so real I can feel it
So why can't I touch it?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Amsterdam ! ?

Post Postao/la Zita » 10 kol 2012 21:26

e, bas tvoja tema od svih :P

idem i ja pa ak neka zna dobre klubove, neka mjesta za izlaske itd-pliz javite :)
gay, lez klubove, jasno..

isto tak sto treba izbjegavati..
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Amsterdam ! ?

Post Postao/la slapa » 12 kol 2012 18:27

bila sam tu al samo na popodnevnoj kavici tako da ne znam kakav je noćni provod. ali bilo je žena i preko dana pa je sigurno dobro navečer http://www.vivelavie.net/index-eng.htm. taj trg na kojem je smješten taj kafić je pun restorana, noćnih klubova i sličnih mjesta. tako da ako i ne bude zabavno nećer morat daleko da nađeš zabavnije mjesto.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Odgovorite