putujete li solo

Otkrile ste super mjesto za izlazak ili tražite društvo? Organizirate tulum? Upravo ste se vratile s fantastičnog putovanja ili se tek spremate? U tom slučaju, ovo je mjesto na kojem se možete raspisati upravo o tome.
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

putujete li solo

Post Postao/la Zita » 02 ruj 2010 18:21

recimo, jako zelite ici u Pariz, Budimpestu, Atenu, NYC, nebitno i nemate sa kim otic jer cura/decko nemaju love il nemaju godisnji, frendovi bas nisu za takve stvari i radje bi kupili novi tv, djeca trebaju knjige za skolu itd-da li otputujete same u neki grad i zabavljate se tamo par dana il sjedite doma?
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: putujete li solo

Post Postao/la jpeg » 02 ruj 2010 19:13

odem ali na neku blizu destinaciju. nije mi fora bas par dana, jer sam tip koji se veze za drustvo a ne za mjesto. :)
al da mi je nesto napeto, da, ostvarila bih ako nitko ne zeli ici a ja da.

Avatar
mrvica
Postovi: 655
Pridružen/a: 14 lip 2010 20:07
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija:

Re: putujete li solo

Post Postao/la mrvica » 02 ruj 2010 20:13

prije sam sjedila doma al sad odem...nisam bila na nekim vecim putovanjima al mi je to jedna od želja ..drugacije je..upoznaš brdo ljudi i nekak se drugacije povezes s njima nego kad si s nekim..barem ja
slika

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: putujete li solo

Post Postao/la Fuga » 02 ruj 2010 20:33

U par navrata putovala solo, doduše, nikad nisam ciljano, jednostavno je putovanje bilo nužno da obavim nešto, veći dio dana imala slobodno.
Osobno su mi to bila super putovanja, upoznala grad onako kako se meni dalo, uz to i zanimljive ljude, bez ikakakvog tereta da nešto moram ili da bi sad netko drugi želio nešto treće. Sve u svemu - okej je. Najdaže takvo putovanje mi je bilo u Moskvu :inlove:, i želim New York posjetiti sama.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: putujete li solo

Post Postao/la ticklebook » 02 ruj 2010 20:45

Prije sam sjedila doma. I pogriješila.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: putujete li solo

Post Postao/la Kroacija » 02 ruj 2010 20:46

takodjer solo u par navrata, a must-do i stipendija. had the time of my life :D sad sam se sjetila kad sam na aerodromu u zg upoznala jednu baku s kojom sam se skompala, dala mi je zlatni marlboro i isli smo zajedno u duty free po viski. poslije nam se pridruzila i jedna cura iz dubrovnika :) u avionu sam isto imala drustvo. na lutonu smo se pozdravili i svak svojim putem.
ne pada mi na pamet putovati u nekakvim grupama (poznanici, frendovi), najbolje je biti ili sam ili s eventualnom jos jednom osobom koja opet, mora biti slicna meni, otvorena za sve opcije, avanturistickog duha i spremna na kompromis ukoliko su misljenja i apetiti razliciti. ali da, svijet oko sebe je najbolje upijati sam :)

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: putujete li solo

Post Postao/la call_me » 03 ruj 2010 04:04

invalid_user je napisao/la: ne pada mi na pamet putovati u nekakvim grupama (poznanici, frendovi), najbolje je biti ili sam ili s eventualnom jos jednom osobom koja opet, mora biti slicna meni, otvorena za sve opcije, avanturistickog duha i spremna na kompromis ukoliko su misljenja i apetiti razliciti.
to je to.
mada, da mi se negdje ludo ide, a sve druge opcije su iskljucene, isla bih solo. (pod uvjetom daje evropa. svugdje je evropa blizu, izvan toga solo ne). ko sto uvijek velim, dovoljno je imat pasos i para...sve drugo...i engleski znat, naravno. bez toga danas fakat ne znam kak se putuje.

Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: putujete li solo

Post Postao/la zee » 03 ruj 2010 08:31

Jesam, nekoliko puta, uglavnom zbog nekog koncerta. Grad (ili koja je već destinacija) se obilazi kako ti želiš, ne treba s nikim radit neke kompromise, upoznaju se novi ljudi...Svakako odlično iskustvo :)

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: putujete li solo

Post Postao/la Ameli » 03 ruj 2010 12:16

Zita je napisao/la:da li otputujete same u neki grad i zabavljate se tamo par dana il sjedite doma?
i da hocu nemogu, zbog raznih stvari, ici sam..pomalo tuzno, a opet s druge strane moze biti i dobro, mozda u putovanju i obilasku naidjes na neke zanimljive osobe koje mozda ne bi primjetio da si s nekim.
Sve u svemu, bitno je da nemas agorafobiju ili bilo kakvu fobiju :visi:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: putujete li solo

Post Postao/la phos » 03 ruj 2010 13:47

nikad mi to nije predstavljalo problem. ( sto se tice mene same)
sad to vise nije slucaj,ali prije-da,naravno.bilo bi bedasto propustiti dobro putovanje jer nemas s kim!
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Gost

Re: putujete li solo

Post Postao/la Gost » 03 ruj 2010 14:12

Prije sam to radila, sad kako starim :D ne pada mi na pamet.
Valjda se više paranoje ušuljalo u glavu...
U svakom slučaju, imam curu koja ima iste interese... zajedno kujemo i realiziramo planove tako da nema sjedenja doma.

Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: putujete li solo

Post Postao/la zee » 04 ruj 2010 12:43

Jedna preporuka - za solo-putovanja je jako dobar portal Couchsurfing - http://www.couchsurfing.org .

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: putujete li solo

Post Postao/la pihach » 04 ruj 2010 13:06

couchsurfing i ostali sajtovi toga tipa su mi preriskantni, ako idem sama.
citala sam o desetcima slucajeva gdje su ljude zaje i onda su bome naje (da ne psujem :D)

ne putujem sama, osim do trga i natrag, sve dalje od trga netko mora biti uz mene, pa makar bicikl.

Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: putujete li solo

Post Postao/la zee » 04 ruj 2010 13:37

pihach je napisao/la:couchsurfing i ostali sajtovi toga tipa su mi preriskantni, ako idem sama.
citala sam o desetcima slucajeva gdje su ljude zaje i onda su bome naje (da ne psujem :D)
naravno, treba biti pažljiv i gledati da ekipa ima što bolji reference...ne mora se nužno prespavati kod nekoga, ima i mogućnost "Coffee or Drink" - nađeš se s nekim, popiješ kavu, malo ti pokažu grad i tako...ja sam do sada uglavnom bila domaćin (za Coffee or Drink :D ) i iskustva su pozitivna :)

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: putujete li solo

Post Postao/la Peglam_subotom » 04 ruj 2010 18:41

Jesam jednom, ali ne bih opet. Fali mi moje društvo. Ili barem još jedna frendica. I čikn sam... :roll:
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: putujete li solo

Post Postao/la inani » 04 ruj 2010 22:37

da, par puta i bilo je super jer sam upoznala dosta zanimljivih ljudi. al sve je to bilo tu po europi, dalje se ne bih usudila sama ici. malo me strah. ne volim organizirana putovanja s hrpom nepoznatih ljudi, volim sama istrazivati grad, i volim se setati po novom gradu, a to nitko ne voli, i ne volim da mi netko odredjuje u koliko i gdje cemo se nac. (iako i sama to radim kad radim :haha: :haha: :haha: al to je vec ulazi u opis posla). na stipendiji sam se super provela, iako je islo jos par ljudi, al sam im rekla da oni slobodno idu doma, da mene nije strah hodati samu po gradu, i ekipa se pokupila. a u avionima, busevima, vlakovima (koje bas i ne volim) uvijek upoznas zanimljive ljude s ludim pricama.
... :nesvjest:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: putujete li solo

Post Postao/la Kroacija » 05 ruj 2010 22:58

inace, idealno bi mi bilo putovati (ako moram vec s nekim) s nekim s kim se mogu povaliti u sobi hotela :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: putujete li solo

Post Postao/la Bash » 06 ruj 2010 19:57

a šta ako vam se nešto desi dok ste solo šta šta šta? i ja bi najradije išla solo, ali ovog me trta :( npr. ako putujem vlakom po noći sa sumnjivim likovima.. :(

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: putujete li solo

Post Postao/la phos » 06 ruj 2010 20:00

uvijek nekoga upoznas ko je manje sumnjiv od tebe,pa nisi sama.
lovu zasijes za dzep.
na tenisice lokot-da se ne probudis bosa.
suzavac u ruci na "on"
jedno oko uvijek otvoreno i uzivas u putovanju
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: putujete li solo

Post Postao/la Ameli » 07 ruj 2010 10:48

phos je napisao/la:uvijek nekoga upoznas ko je manje sumnjiv od tebe,pa nisi sama.
lovu zasijes za dzep.
na tenisice lokot-da se ne probudis bosa.
suzavac u ruci na "on"
jedno oko uvijek otvoreno i uzivas u putovanju

:D

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: putujete li solo

Post Postao/la ticklebook » 07 ruj 2010 11:28

Bash je napisao/la:a šta ako vam se nešto desi dok ste solo šta šta šta? i ja bi najradije išla solo, ali ovog me trta :( npr. ako putujem vlakom po noći sa sumnjivim likovima.. :(
A zašto bi baš noću putovala?
Birati vagon koji nema kupe, ako moraš u kupe, onda s nekom normalnom obitelji (ok, djeca bi se mogla derati) ili starijim ljudima (ok, mogli bi ući u višesatni chitchat)..
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: putujete li solo

Post Postao/la phos » 07 ruj 2010 11:40

Ameli je napisao/la:
phos je napisao/la:uvijek nekoga upoznas ko je manje sumnjiv od tebe,pa nisi sama.
lovu zasijes za dzep.
na tenisice lokot-da se ne probudis bosa.
suzavac u ruci na "on"
jedno oko uvijek otvoreno i uzivas u putovanju

:D
kljucnu rijec nisi boldala!
poanta je da na krjau uz sve poduzete mjere- "uzivas" u putovanju!

nekako kad si solo...uvijek se stavri poklope..i kad upadnes u neko sr....,pogledas na to ko na zivotno iskustvo,pa se kasnije tome smijes. ok...osim ako te ne siluju i prodaju neke duple organe...al ito su ekstremi.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
memyself
Postovi: 131
Pridružen/a: 13 pro 2009 21:35
Spol/rod: ne želim definirati

Re: putujete li solo

Post Postao/la memyself » 07 ruj 2010 22:38

Nikad ne putujem solo...ne volim to. Ako planiram put onda si planiram i drustvo...uvijek se nade netko tko bi isao samnom :luda3:

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: putujete li solo

Post Postao/la komad kruha » 08 ruj 2010 19:28

da ne putujem sama nikada ništa ne bih vidjela.

a vidjela sam ponešto.

i još ću :)
kaj te hiče?

dany

Re: putujete li solo

Post Postao/la dany » 09 ruj 2010 00:46

ne.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Re: putujete li solo

Post Postao/la noise » 09 ruj 2010 13:54

otisla sam ovo ljeto na godisnji solo (bez plana, bez rasporeda, bez rezervacije)...
bilo je savrseno... :)
steta sto sam ga morala prekinuti nakon samo 2 dana.. :(
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Avatar
Samantha
Postovi: 417
Pridružen/a: 09 stu 2008 18:37
Spol/rod: žensko

Re: putujete li solo

Post Postao/la Samantha » 26 ruj 2010 14:12

hmm, još nikada nisam putovala solo al možda mi jednog dana pukne pa odem :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: putujete li solo

Post Postao/la slapa » 24 vel 2013 09:24

volim landrati sama, ne postoji puno ovako ležernih ljudi kojima bi pasao moj tempo i način upoznavanja novih mjesta.

volim fotkati kad mi dođe (a dođe mi često), ne volim kad me netko čeka dok fotkam.
volim stati, sjesti i gledati ljude. nekad i satima.
volim sjesti u birc i zaćakulati se s nekim ako se dogodi.
volim se naći s nepoznatim ljudima sličnih interesa, tipa preko couchsurfinga.
volim geocache-ati.

idealno mi je putovati s nekim s kim se bez beda možemo razdvojiti na par sati. ili ić u neki grad gdje budem kod nekog tko tamo živi, a preko dana ići okolo sama.
volim se izgubiti bez plana i programa i onda tražiti put nazad. i volim ga naći drugim putem.

putovala sam ponešto solo, uglavnom poslovno ili kad sam išla kod nekoga koga znam. putovala sam i s bratom i rodicama i to je bilo uglavnom po sistemu izađemo iz apartmana i nađemo se za ručak ili tek navečer. svatko na svoju stranu. putovanja s jednom osobom koja ne zna biti sama su mi najgora opcija. uguši me to nakon par dana.

volim putovati.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: putujete li solo

Post Postao/la gigiONlajna » 24 vel 2013 12:20

Nisam avanturistički tip, no ispada da mi je najljepše kad sam išla sama.

Prvo inozemno putovanje ( i prvo solo) je bilo kupovanje u Trstu prije 20 godina mislim...i danas se sjećam kak sam mislila da je "soldi" lanac dućan (i zblamirala se), kupila sam si najdraži ruksak ikada (koji sam neuspješno pokušala rekontruirati).
Onda sam išla na ljetovanje sama. U Novalju. Mislim da je bila 1992 ili 1994. Tako sam se dobro zabavila...i sad uzdahnem sjetno.

Ne znam jer bi se odlazak u kamp u USA (oni njihovi ljetni kampovi) moglo smatrati da sam išla sama. Uživala sam u putovanju Amerikom nakon završetka kampa. Moja najveća avantura (istina nisam bila posve sama). Ali to je tako davno bilo - znam da ću žaliti ako još jednom tako nešto ne doživim. Tamo sam upoznala 2 žene koje su putovale po svijetu same. Više godina. Dapače jedna je ostala bez para i onda zaradila na ruletu, s novcem koji joj je ostao, dovoljno love za još 6 mjeseci putovanja. Divim se tim ženama.
Voljela bih sama proći J. Ameriku (recimo 3 - 5 tjedana), no prava želja mi je Afrika - voljela bih osjetiti njene mirise i zvukove. Mislim da od toga neće bit ništa zato što me jednostavno strah.

Najdraži scenario - ići s nekom grupom (radi sigurnosti) i onda se jednostavno većinu vremena izgubit u šetnjama i potragama. Definitivno bih morala biti sama dosta vremena.

Plague

Re: putujete li solo

Post Postao/la Plague » 24 vel 2013 12:40

stara mi je jednom pričala kako ju je kondukter u vlaku zaskočio dok je spavala sama u kupeu vlaka za london. imala je 20-ak. počela ga je mlatit. nastradao je samo kaput kojim je bila pokrivena, totalno poderan u okršaju :D a ovaj je pobjegao glavom bez obzira. iz takvih razloga ne bi putovala sama, nisam tolika hrabrica. recimo, ova opcija zvuči taman:
uma je napisao/la:idealno bi mi bilo putovati s nekim s kim se mogu povaliti u sobi hotela

Odgovorite