Badnjak

Otkrile ste super mjesto za izlazak ili tražite društvo? Organizirate tulum? Upravo ste se vratile s fantastičnog putovanja ili se tek spremate? U tom slučaju, ovo je mjesto na kojem se možete raspisati upravo o tome.
Odgovorite
Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Badnjak

Post Postao/la JaNNa » 23 pro 2011 08:48

Koji su vam običaji za Badnjak?
Jeste doma - bor, večera, polnoćka, itd?
Ili idete negdje van? ako da - di?

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Badnjak

Post Postao/la black.cat » 23 pro 2011 08:50

za taj dan se naradim najvise, okitim bor i onda vise nemam snage nizasto nego za krevet :)

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Badnjak

Post Postao/la Fuga » 23 pro 2011 09:05

Nemam običaja za Badnjak. Ove godine ne planiram biti doma za te dane, tako da sam van svega i svakakvih događaja, iako sam čak upala u taj neki duh i kupovala nekakve poklone i čestitale nadolazeće blagdane. :D
A kad sam doma nemam nekakvih posebnih običaja za Badnjak, ne kitimo bor i tsl. Eventualno se zna nekad hard core čistiti jer sam doma i ima se vremena za pranje prozora i ostalih zahvata.

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Badnjak

Post Postao/la Ivanaaa » 23 pro 2011 10:16

Sjedim van dohvata ruke i komentiram kako bi kuglica stajala bolje negdje drugdje ali nikako tamo gdje je upravo obješena i eskiviram leteće ukrasne objekte.

Avatar
sascha
Postovi: 2260
Pridružen/a: 05 pro 2011 15:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Narnija

Re: Badnjak

Post Postao/la sascha » 23 pro 2011 13:06

Dollea je napisao/la:
black.cat je napisao/la:za taj dan se naradim najvise, okitim bor i onda vise nemam snage nizasto nego za krevet :)
slazem se, a bor se kiti na badnjak, i taj dan je post kod mene i umirem od gladi :)
nekada bi bila vecera bitna i ako nekog nema gadno mu se pise, a sada jede kada tko stigne.
U vezi sa slobodom, dok nas ljubav ne rastavi. :D

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Badnjak

Post Postao/la black.cat » 23 pro 2011 15:29

hm, prvo postimo, a onda za Bozic trpamo sve zivo u sebe.
bilo bi fora proci na kakav party ili ponocku ako ce mi se dati.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Badnjak

Post Postao/la rainbow » 23 pro 2011 16:04

nemam običaj, kad sam bila manja sam kitila bor sa svojima i išla na ponoćku, onda san se "odmentula", sutra ću se družiti i kuvati s prijateljima i možda poć ćaći eventualno oko bora pomoć, ako se mlađi braco ne isprsi, polnoćka me ne bu vidla ko i zandjih 10ak godina

kitila sam borić prije par dana kod kumčeta, to je moj doprinos duhu božića :D

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Badnjak

Post Postao/la Fusion » 24 pro 2011 01:03

Od prošle godine ne sudjelujem ni u čemu što je vezano uz katoličke običaje.
To je bila rezolucija za trideseti rođendan - nema više konformizma zbog mira u kući.
Do tada su me moji kao pravi katolici i 'rvati angažirali svake godine, za Badnjak oko bora, za Uskrs oko jaja.
Sutra idem u kino i nema me doma dok se kiti bor i ostalo.

slika

Avatar
miss_misty
Postovi: 3383
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:26
Lokacija: na samom rubu litice

Re: Badnjak

Post Postao/la miss_misty » 24 pro 2011 09:27

badnjak provodim moleći bogove za neku otmicu dok traju božične svečanosti u disfunkcionalnoj mi obitelji
možda mi se ove godine posreći
plavi kombiji, samo naprijed :D
Napolju pada kiša. A kako se već pomalo spustilo veče, upalili smo sve moje i njene cigarete iz džepova i kofera, poslagali ih po nameštaju i rekli da su to zvezde.

¤¤¤problem s wc-autobusom je u tome što nikad ne znaš kad će se odvesti¤¤¤

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Badnjak

Post Postao/la OtherMe » 24 pro 2011 10:12

Ja si volim sve te običaje.Ali više iz nekakve tradicije i običaja nego religije.S obzirom da živim daleko od obitelji volim "obiteljsko" druženje vezano za Božić iako ga već par godina propuštam što zbog posla što zbog nekih drugih stvari. Ali mogu reći da mi fali i da mrzim biti sama na Božić.
Druženje s ekipom i izlazak van na badnjak je nešto što ostavljam za doček nove godine.

Božić=obitelj koja bez obzira na generalnu disfunkciju oko Božića nekako uspije klapati :touched:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Badnjak

Post Postao/la roadkill » 24 pro 2011 11:08

fora je meni zapravo ovo vrijeme. uglavnom, jer nitko nista ne trazi od mene niti se ista od mene ocekuje. :D budem sa svojima, vise zbog njih, jer brata uglavnom nema. meni je svejedno a njima valjda dosta znaci. bor se nekako okiti, nije mi problem pomoci ako sam tu.
ubijacine ove godine idu sljedecim redoslijedom - palacinke, bakalar, fritule (kakav nesretni post? :D). navecer idem vani i redovito nam badnjak nadjaca docek nove. vratim se doma i ubijam ostatke hrane. sutra cestitam svojima, gasim mobitel ako ostali krenu pilati i opet se orijentiram na hranu. podsjecam sebe na Paula Newmana u filmu Cool Hand Luke kad se okladio da ce pojesti 50 jaja. :D
bring your mind into my head...

Laura00
Postovi: 6
Pridružen/a: 19 ruj 2011 18:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Badnjak

Post Postao/la Laura00 » 24 pro 2011 19:50

ja samo zelim ovo da kazem na dobro vam dosla badnja noc i zelim vam sretan Bozic! :)

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Badnjak

Post Postao/la JaNNa » 20 pro 2012 15:53

prvi put u životu jedva čekam da prođe sve... nije moj organizam više za ovoliko božićnih domjenaka i izlazaka.
premda, ZRINJEVCA i Rakijarnice se neću nikad odreći! NIKADA!!!

Za badnjak ću van.. nadam se da će tradicionalno to opet biti najbolji izlazak u godini....

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Badnjak

Post Postao/la Popeye » 21 pro 2012 00:19

moj jedini običaj za badnjak/božić je govoriti 'hvala, ali ne slavim' na sve čestitke koje ljudi stalno izgovaraju u mojem pravcu. :D

Veseli August
Postovi: 73
Pridružen/a: 07 vel 2010 20:17
Ja sam: lezbijka

Re: Badnjak

Post Postao/la Veseli August » 24 pro 2012 12:43

ooo, ove je godine na repertoaru prava gozba. ja čekam da se onaj bakalar koji se danima namače u kupaoni skuha sam od sebe, založno pravo na nekretninama čeka mene da vodimo ljubav, zaključana sam u stanu, ključ nemam. sve u svemu, neloše. sretan božić!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Badnjak

Post Postao/la tamara3 » 24 pro 2012 12:57

Najvažnije mi je da budem s onima koje najvolim i da se u miru okupimo oko neke dobre trpezice s delicijama. I nazdravim starcima koji mi jako fale u ovo doba godine. Ništa religiozno, naprosto obiteljski, jer napokon svi imamo vremena družiti se i uživati u miru i bez stresa.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Badnjak

Post Postao/la Zita » 24 pro 2012 17:36

sjedim i cekam da prode. nisam ljubitelj blagdana a i misljenja sam da mogu imat badnjak i u ozujku ak tak pozelim. :sulking:

ovaj cu vjerojatno provest u krugu obitelji gledajuci film. mislim da je to sasvim okej.
Measure of a woman is her sense of humor

Odgovorite