Putovanja: Hrvatska

Otkrile ste super mjesto za izlazak ili tražite društvo? Organizirate tulum? Upravo ste se vratile s fantastičnog putovanja ili se tek spremate? U tom slučaju, ovo je mjesto na kojem se možete raspisati upravo o tome.
Odgovorite
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la Zita » 08 ruj 2012 16:01

evo, bas sam sad na telki pogledala dokumentarac Wonders of Croatia: Slavonija gdje neka amerikanka pici po zemlji i super se zabavlja i malo me sram (a i malo sam i sebi dosadna oko tog) sto imam filing da vise znam o nekim drugim drzavama il gradovima, da vise istrazujem kad odem na neko putovanje izvan zemlje neg ovdje u RH pa me zanima: koliko znate svoju zemlju?
Istrazujete li je?
Jeste li kada citale npr vodic kroz hrvatsku? gledale dokumentarce o RH a da nisu nuzno vezani iz rat?
Zanima li vas sto se dogadja u susjednom gradu il regiji?
Kaj ima posebnog i zanimljivog gdje se moze otici a da nije superpoznato (tipa spancirfest) i vec videno? :)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la Afrodita » 09 ruj 2012 09:25

Imaš lijepih seoskih domaćinstava s finom papicom i još ljepšom prirodom (npr. Grešne gorice), Muljava pored Petrove gore (imaš različite mogućnosti rekreacije..vožnja biciklom, streličarstvo, jahanje, šetnica u šumi, a restoran -jeftina klopa a ukusna ..samo kad se sjetim palačinki sa šumskim voćem i sladoledom), unutrašnjost Istre sa malim gradićima (vinska staza, putem glagoljaša), predivno malo mjesto Kutarevo i Krasno s domaćom proizvodnjom sira i parkom sa zaštićenim medvjedima, Zavižan sa prekrasnom stazom i botaničkim vrtom i planinarskim domom sa ukusnim vojničkim grahom, Lošinj s najboljom mikroklimom, Makarska rivijera - najljepši primorski prostor Hrvatske (plavo more, poseban miris četinarske šume koji ne možeš osjetiti niti u jednom drugom dijelu Hrvatske, i bijele vapnenačke planine Biokova) s najljepšim pejsažom, Hvar s prekrasnim poljima lavande,Kornati sa najljepšim tropskim morem .... i tako bih mogla unedogled o ovoj našoj predivnoj zemlji:)
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la slapa » 09 ruj 2012 10:14

tropsko more? morat ću se zaletit do tih Kornata jednom :D

u Istri preporučam Kotle - obavezno pojesti neke fuže. Grožnjan je isto lijep za prošeteti. zalazak sunca u Lubenicama na Cresu je nešto što vrijedi doživjeti. nadalje, planinarenje po Sjevernom Velebitu (oko Alana, Rožanski kukovi i to) - s tim da preferiram kad je konačno odredište s pogledom na more, to me pali više nego pogled na druga brda :D na Krku Vrbnik i Dobrinj.

dolje pri ušću Cetine Radmanove mlinice - predivno mjesto i dobra klopa.

Susak ako želiš vidjeti drugačiji otok i ljude. Unije ako želiš pobjeći od svega.

Rijeka ako želiš malo alternative i pićence sa šlapom.

i Osijek mi je jako lijepi gradić za neki ležerni vikend u paru. pa se još zaletiš do Đakova ili još bolje Iloka degustirati neka fina vina...

i tak :D

e da, pretpostavljam da ćeš shvatiti i sama da su više manje sva mjesta koja sam navela više za guštanje i mir nego neki ludi provod. za to odem do Beča. il Zagreba. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la Afrodita » 09 ruj 2012 10:26

e da sad me ovo Šlapino izlaganje podsjetilo na Košljun i Vrbnik...podrumi (pršut i žlahtina), u Konvalima mlinovi i riječica s pastrvama, i pogled sa Zavižana prema moru ..Šlapice :thumbup:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la štrudla » 09 ruj 2012 12:47

sramotno je koliko malo znam o sjevernoj HR. tu sam već skoro desetljeće, a obišla sam možda 10%.

šta se juga tiče prošla sam skoro sve uzdž i poprijeko. najdraži su mi manji otoci tipa Vis, Biševo, Prvić, Krapanj... mjesta di nema puno turista i ne stvara se mravinjak po plažama. one su malene, more je uvijek čisto i prekrasno. prije nekoliko godina Biševo se našlo na popisu najboljih skrivenih plaža svijeta. a najljepši dio jadranskog arhipelaga mi je svakako potez od Šibenika do Zadra, zajedno s Kornatima.
slika

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la Kroacija » 09 ruj 2012 21:53

lepa tema.
volim arvacku. to je sve sto cu reci.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la Zita » 09 ruj 2012 22:54

eh strelicarstvo-to bi sigurno bilo ekstra zabavno :)

nekak bi radje neke polusportske il slicno aktivnosti a ne sjedenje uz hranu i cugu :visi: :)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 10 ruj 2012 06:10

Meni su odlične one feštice povodom dana nekog grada. Dogodilo mi se par puta da sa slučajno naletila na takve feštice i moram priznati da su pravo osvježenje. Virovitica ako se ne varam, Petrinja i Šibenik.
Kasnije sam malo gledala što se tiče okolnih gradova kako stoje s datumima, ali nažalost nisam izrealizirala niti jedan izletić... :(

Obišla sam Hrvatsku i došla do zaključka da mi nismo ni svjesni kako lijepu zemlju imamo. :/

Slavonija me uvijek iznova iznenadi, po Dalmaciji je najbolje samo sjest u auto i vozit se dok ne naletiš na neko mjestašce koje ti se sviđa.
Gorski Kotar i Lika su mi odlični za malo misli pročistiti (i naravno janjetinu ako voliš) kao i Zagorje uostalom (za misli čistiti, ne janjetinu :D )
Nacionalni parkovi su također mus.
Slažem se za Osijek što je šlapica rekla, i kad si već tamo skočiš do Kopačkog rita. Svakako preporučam.
Žao mi je što Istru i otoke nisam dovoljno istražila, nadam se da budem.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
sascha
Postovi: 2260
Pridružen/a: 05 pro 2011 15:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Narnija

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la sascha » 10 ruj 2012 09:10

Slapo da lubenice lijep zalazak sunca, a jos lijepsi u valunu isto na cresu.
U vezi sa slobodom, dok nas ljubav ne rastavi. :D

Avatar
sascha
Postovi: 2260
Pridružen/a: 05 pro 2011 15:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Narnija

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la sascha » 10 ruj 2012 09:15

Viroviticko podravska zupanija. Grad Orahovica, predivno jezero, mozes kampirati, bungalovi, odbojka, mali nogomet, kupanje, setnja, biciklistice staze u sumi, isto tako za motor. Ali strme uzas, tko voli.
U vezi sa slobodom, dok nas ljubav ne rastavi. :D

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la Fuga » 10 ruj 2012 12:58

U deficitu sam sa Slavonijom i unutrašnjošću Istre, osobito me Istra privlači, pritom najviše mislim na male kućne vinarije, dobre restorane, puno zelenog i tako to.
Od Jadrana osobito držim do Silbe <3, slažem se sa štrudlom vezano uz Biševo i ove male otočiće.
Netko je spomenuo i Lubenice <3, volim volim.
Ekstra ljubim Zagorje i Međimurje (iće i piće), to je iskonska ljubav :D

ilinois
Postovi: 11
Pridružen/a: 07 vel 2012 14:23

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la ilinois » 11 ruj 2012 19:40

Prošla sve,cijelu Hrvatsku.Inače sam sa sjevera,al Korčula je na mene ostavila poseban dojam.Korčula,drugi svijet,obožavam je.Zaljubljena sam u nju!Ako imate prilike, posjetite je,neće vam biti žao.Zakon,poseban osjećaj!

Avatar
beppa.b.joseph
Postovi: 114
Pridružen/a: 19 lip 2012 23:38
Spol/rod: žensko

Re: Putovanja: Hrvatska

Post Postao/la beppa.b.joseph » 11 ruj 2012 21:57

Još mi puno previše toga fali od Lijepe naše, ali iskreno mogu preporučiti Vražji prolaz u Skradu, Lokvarsko jezero, Fužine, Dilj kod Slavonskog Broda, Belec u Zagorju, i još, još.... ma sve!!!!

Odgovorite