L-festov koncert u Ksetu 17.11.

Otkrile ste super mjesto za izlazak ili tražite društvo? Organizirate tulum? Upravo ste se vratile s fantastičnog putovanja ili se tek spremate? U tom slučaju, ovo je mjesto na kojem se možete raspisati upravo o tome.
Odgovorite
Kontra
Postovi: 63
Pridružen/a: 02 sij 2007 14:44

L-festov koncert u Ksetu 17.11.

Post Postao/la Kontra » 13 stu 2012 21:24

17.11.2012.
21-01h
Kset, Unska 3, Zagreb

L- fest vam donosi najbolje od hrvatsko-slovenske scene! Subota je dan za izlazak, subota je dan za đuskanje! Bit će to luda noć, predosjećamo to! Zamislite noć u kojoj žene pjevaju i sviraju samo za vaša srca! Pripremite glasnice jer pjevat ćemo i vrištati zajedno!
Ponosno predstavljamo: U pol' 9 kod Sabe, Drvenu Mariju i Kseniju Jus.
Hitove vrti i okreće dj Baba.

L-fest organizira Lezbijska grupa Kontra.

U pol' 9 kod Sabe
Band koji lansira odjeb tuzi i čemeru zbog ljubavnog ili bilo kojeg drugog kraja, u njihovom se pjesmama ne ispravljaju "krive drine", ne padaju teške riječi između posvađanih ljubavnica/ika. Pjeva se o beskrajnim kavama na suncu, žongliranju svojim i tuđim osjećajima, a autoironijom i humorom igraju se k'o vrućim kestenima.
Žare i pale scenom te potpisuju underground himne zagrebačke feminističke queer scene: „Prihvaćam sve“, „Veseli svaki me kraj“, „Želim biti strejt“... Akustični aktivizam smatraju kičmom bendovske koncepcije.
http://www.reverbnation.com/upol9kodsabe

Drvena Marija
Ponekad skupina, ponekad mono band, ponekad duet ili trojac. Ali uvijek tu s hitovima koji su već postali šlageri queer scene. Repertoar banda obuhvaća šarolik spektar glazbenih numera, od tragičnih (Titanik) do ponosa i slave (Homoseksualci), a ime tu i humanitarnih natruha (Mama Tereza). Što će ovaj put izvesti glasnice popularne Mima Simić, šefice i osovine benda? Dođite i provjerite!

Ksenija Jus
Slovenska kantautorica, skladateljica i pjesnikinja. Autorica osam glazbenih zbirki.
"Autorski jezik, kojim govorim je buntovnička poezija slobodnog formata. Osobne slobode, koje živim u zemlji krutoga kapitalizma - kojega mi zadnjih dvadeset godina nameću svekolike političke elite, ne može mi uzeti nitko. Razlog je jednostavan: pošto nemam više ništa što bih još mogla izgubiti. Život sam još u mladoj dobi posvetila istraživanju i praćenju umjetnosti, tijelo sam nedavno darovala u znanstvene svrhe. Trenutno jesam. I jednom me neće biti. Imam dakle sve i ujedno ništa. Strah pred bilo kakvim gubitkom nadomjestio je osobnu vjeru u ljude. Mala greška čovječanstva je da na žalost dopušta "psihopatskim zvijerima s ljudskim licem" da u ime nacionalnih interesa siju strah, bijedu, smrt, bolest. Vrijeme je da strah potraži primjereniji planet. U odsutnosti straha je naime ljudsko lice prijaznije/ljubaznije. To što moje vrijeme u ovom trenutku najviše treba je prijaznost/ljubaznost. Ukoliko je jedini put do ljubaznosti pobuna, onda ću se s poezijom vlastitog autorskog jezika buniti protiv gubitka ljudskog dostojanstva do zadnjeg daha."
http://www.xenia.aufbix.org

Za ulazak u Kset potrebno imati člansku iskaznicu KSET-a. Zelenu iskaznicu nabavite na ulazu (5kn) ili preko dana na šanku KSET-a (0 kn).

Odgovorite