"egzoticna" putovanja

Otkrile ste super mjesto za izlazak ili tražite društvo? Organizirate tulum? Upravo ste se vratile s fantastičnog putovanja ili se tek spremate? U tom slučaju, ovo je mjesto na kojem se možete raspisati upravo o tome.
Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

"egzoticna" putovanja

Post Postao/la Kroacija » 31 sij 2013 22:27

s obzirom na to da namjeravam poduzeti nesto oko toga kada budem dovoljno financijski potkovana, sto biste preporucili? koje putovanje, na koji nacin? agencija ili vlastiti angazman? gledam australiju preko atlasa i cini se dobar deal.
tko je bio negdje "dalje"? i kako je bilo?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la tamara3 » 01 vel 2013 13:49

Nisam baš tako daleko bila (mislim jesam ali išla sam u posjetu frendovima pa se to ne računa), ali planiranje tako dalekog puta u vlastitom aranžmanu iziskuje hrpu guglanja, truda, vremena i energije. Jest da je veliki gušt to ali ipak... možda bi trebalo ugrubo usporediti koliko bi to stajalo u odnosu na agenciju. Opet, ako ideš prek agencije i nešto krene po zlu, opet se imaš kome žalit, ovak si više-manje prepuštena sebi. U svakom slučaju ja bih prvo usporedila pa vidjela isplati li mi se financijski, ako je neka neznatna razlika, onda se ne bih zajebavala.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la hops » 01 vel 2013 16:16

ne preporucam putovanja u vl. organizaciji jer se moze izokrenuti na 658 nacina.
pogotovo ako putujes u afriku, sto definitivno preporucujem.
jedan od boljih dealova je i put na tenerife jer od tamo moze do kanara a od tamo i do maroka, pa ubijes par muha jednim udarcem, a sto se tice cijene je prihvatljivo, odnosno u nizem rangu cijena, a tamo troskovi nisu veliki (ne kupuj pljuge u djutiju :D).
i dobre ponude znaju biti za grcke otoke uz tursku, samo je sad malo jel...
najsuper destinacija koja ukljucuje puno adrenalina ali i odlazak u totalno drugaciji svijet je prilicno financijski zahtjevna ali zato iskustvo zivota - peru. tamo sve kosta nista :D

meksiko je interesantan ali se pripremi na barbarstvo i iznenadenja (najskuplje kurve kostaju / kostale su 20 dolara i nemaju zube!). meksiko je ako imas kondicije. i ako nisi tudum turist kojeg ce namirisati :D

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la kaktus » 01 vel 2013 22:58

ja bih ti preporucila vijetnam u kombinaciji s kambodžom. zemlje čudesne povijesti i nevjerojatnih ljepota. meksiko nikako (oprosti h.), jer ondje je opasno hodati i vlastitom ulicom usred bijela dana. privatni angazman u svakom slucaju radi slobode i visestruko jeftinijeg boravka.

zaboravih srednjoamericki belize. vrh vrhova, ali skupa višestruka avionska presjedanja.

triky
Postovi: 3
Pridružen/a: 02 vel 2013 14:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la triky » 02 vel 2013 15:00

preporucam putovanja u vl. organizaciji, nikako preko agencija, osim eventualno vize i samo kombinacije avionske karte koju znaju povoljno složiti, a sve vrlo jednostavno i u par sati možeš sama izorganizirati putem neta. Osobno nikada nisam imala problema sa vlastitim aranžmanima, a putujem 2-3 puta godišnje. Preporuka je Cuba, a savjet kad već izdvojiš par tisuća kuna za kartu ispod 2 tjedna nije baš isplativo ići.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la Kroacija » 02 vel 2013 15:04

bas sam htjela napisati kako mi se prihvatljivije cini u aranzmanu neke agencije, kad ono vise preporuka za vlastiti aranzman svega. :) nekako sam isto vise priklonjena misliti da bi se za bliza putovanja, ili putovanja u neke metropole mogla snaci sama, sto inace i radim - bukiram si smjestaj, odredim let, ture po gradu i sl., ali kad je rijec recimo o posjetu maleziji ili nekoj planinetini ili prasumi, nisam bas sigurna da bi bilo pametno to sam organizirati.

Avatar
me,myselfelse
Postovi: 1561
Pridružen/a: 30 svi 2011 00:14
Spol/rod: žensko

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la me,myselfelse » 05 vel 2013 03:24

Ako želiš mir, pripremi se za rat!

Majke mrze ratove.

http://www.youtube.com/watch?v=vDErC8-MrUw

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la Kroacija » 05 vel 2013 21:24

đavla ću u egipat. :/ nije me nikad ni privlacilo to.

Avatar
me,myselfelse
Postovi: 1561
Pridružen/a: 30 svi 2011 00:14
Spol/rod: žensko

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la me,myselfelse » 05 vel 2013 21:48

meni je ovo bilo cool, al ima i u Ninu, mislim i Pelješcu.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... GD8tiMoY#!
Ako želiš mir, pripremi se za rat!

Majke mrze ratove.

http://www.youtube.com/watch?v=vDErC8-MrUw

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la Kroacija » 05 vel 2013 21:53

takvo nesto je plan meni, curi i ekipi ovo ljeto. to bih rado :) za razliku od iskakanja iz aviona, za to sam pickica.

Avatar
me,myselfelse
Postovi: 1561
Pridružen/a: 30 svi 2011 00:14
Spol/rod: žensko

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la me,myselfelse » 05 vel 2013 21:59

http://www.surfmania.net/surfmania-centar-nin/133/

navodno nije teško, bitno je samo održavati ravnotežu na prstima ruku, lagano držati to neš. tak mi je jedan egipčanin objašnjavao 2009. u Splitu. izgleda zabavno, a voda je voda. bit će vam super.
Ako želiš mir, pripremi se za rat!

Majke mrze ratove.

http://www.youtube.com/watch?v=vDErC8-MrUw

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la Fuga » 07 tra 2013 12:16

Nekako sam više sklona ići preko agencije negdje dalje, imam neku listu destinacija. Na popisu je Izrael, tu dvojim oko samostalne organizacije ili da se ipak priključim učestalim ekskurzijama ŽOZ-a ili agencije.
Uz to, Indokina, cijeli poluotok. To mi je onako vrhunska lokacija za koju sam u stanju izdvojiti poštenu lovu i dobrih 20 dana bez putovanja. Ne želim oko toga neka mučenja, strahovanja, cilj mi je sigurno uživati u svim tim ljepotama, s planiranim pustolovinama. Ipak volim komfor i lagodnost. :D Fakat ima dobrih ponuda za taj dio Zemlje, domaćih i inozemnih agencija. Kod svih tih putovanja je najvažnije guglati, tražiti informacije i opcije, nekad je to zamorno jer svako priča svoje iskustvo, ima brdo foruma, blogova i ostalih izvora informacija.
Druga destinacija je Južna Amerika, tu bi se išlo bez agencije, puščam se u ruke frendu koji svakih par godina putuje dolje i uvijek uputi poziv nekoliko mjeseci prije. Za Afriku dvojim, tu sam čak više za samostalno putovanje s obzirom da imam dolje ponešto kontakta i poznanstva, osobito ovaj dio Obala Bjelokosti, Gana i granične države. Choco Gana. <3 Iako mi je napetiji JAR i istočni dio (Etiopija). Uz Madagaskar, naravno. :baobab:
Sa USA i CA, to bi išlo i bez agencije.
Naime, najvažnije je dio sa sigurnošću i nekako se ne bi osjećala sigurno solo po Indokini, bome, ni po Izraelu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la Kroacija » 07 tra 2013 15:48

a sto kazete na ovo?
http://www.atlas.hr/daleka-putovanja/australija.htm

preskupo? bi se dalo jeftinije organizirati solo?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la JaNNa » 07 tra 2013 18:01

kartu možeš nać za 8.000 cca, ovisi koliko prije tražiš, a za smještaj brijem da ti treba isto toliko.
mislim da možeš proć jeftinije od ove ponude; tj. moji svi koji su išli su išli u solo aranžmanu su prošli sa 25.000,00 cca.
true, ovo ima Singapur, no da se iskombinirat da letiš preko Londona, pa da tamo imaš dan.. Meni je nekak London privlačniji.

nađi nekog Hrvata da ti renta sobu, dole rentate auto, i idete okolo.
najbitnije se povezat s nekim našim dole!

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la Kroacija » 08 tra 2013 02:13

U Londonu sam bila vec par puta, Singapur je privlacnija opcija. Ali da je skupo, brate, je. Nije ti losa ta opcija trazenja nase gore listova.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la far out » 08 tra 2013 02:36

mislim da najjeftinija opcija ispadne kad sama planiras sve, ali za neka egzoticnija putovanja po okej cijenama su oni http://www.facebook.com/JungleTribeHrvatska?fref=tsnavodno vrlo dobri. :) doduse, nisam probala, al nadam se da hocu . :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la Kroacija » 08 tra 2013 02:43

Ajde pa mi javi, ukljucit cemo jos koju od ovih nasih zajednickih :D
Bas smo dogovorili paintball nedavno, brijem da bi ih mogla nahuskati na stosta. :gigglenod:

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la far out » 08 tra 2013 02:46

uma je napisao/la:Ajde pa mi javi, ukljucit cemo jos koju od ovih nasih zajednickih :D
Bas smo dogovorili paintball nedavno, brijem da bi ih mogla nahuskati na stosta.
ovaj post i onaj jos jedan na crolu su vrhunac egzoticnih putovanja koje cu vidjet u skorijoj buducnosti for šur, bolje da me ne čekaš. :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la Kroacija » 08 tra 2013 02:47

Onda se vidimo na egzoticnoj pivi ovih dana. :D

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: "egzoticna" putovanja

Post Postao/la hops » 08 tra 2013 10:23

uma je napisao/la:a sto kazete na ovo?
http://www.atlas.hr/daleka-putovanja/australija.htm

preskupo? bi se dalo jeftinije organizirati solo?
znam da eTours zna imati jeftinije nest malo od takvih ponuda.
treba gadati kartu avionsku koja nije na vikend i sa ranijim datumom rezervacije da udes u popust kategoriju.

Odgovorite