Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 10 sij 2012 20:52

Imagine Me & You (2005)
Director: Ol Parker

slika

Joj, je puno pretjerano, ali one su preslatke. slika
Bilo bi lijepo da su se podružile još koji put nakon snimanja filma. slika

Lijepa sjećanja me vežu na prvo gledanje ovog filma i tu je već otišla k vragu sva objektivnost. :happycry:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 11 sij 2012 00:58

Incendies (2010)

tudcno :( moram prestati gledati drame. iako, jako dobar film. jedina zamjerka sto toliko traje.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 12 sij 2012 09:46

The Girl with the Dragon Tattoo - 7.5/10

ovako, očekivala sam kompliciraniji zaplet čitajući vaše dosadašnje komentare. najveća zamjerka mi je predvidivost radnje ali to ne mogu zamjeriti filmu. ipak je snimljen po knjizi. rooney mara mi je odlično odradila svoj posao. daniel craig je malo manje uvjerljiv. a fincher je legenda. snimljeno je pravom dinamikom, dug film al se uopće tako ne čini, odlični kadrovi i atmosfera, ona uvodna špica mi je isto wow, super glazba.
sve u svemu odličan film al mi nije ostavio neki wow efekt. što mi je mjerilo vrhunskih filmova. ovog ću vjerojatno s vremenom zaboraviti. srećom pa će nas nastavci vraćati i na ovaj. i nemam neku preveliku želju sad gledati ovaj film opet uskoro. nemam dojam da mi je nešto promaklo i tako to...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la takeover » 12 sij 2012 11:09

Na nagovor sam otišla pogledati Paradu Srđana Dragojevića. Ocjena? Hm,...nije loše dajem 7/10...Inače rijetko uživam u filmovima domaće produkcije (koprodukcije), međutim sama tematika ovog filma otvara pitanja političke vrste, upikarana u humor našeg balkanskog podneblja, kroz pretejerano izražene likove i stereotipe. Nije loše, gluma je dobra, a likovi su zabavni...
I da,...dugo nisam vidjela tako krcatu kino dvoranu,...

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 12 sij 2012 15:40

Young@Heart (2007)
Directors: Stephen Walker, Sally George

slika slika slika

Raspjevano. Veselo. Tužno. Iznad svega inspirativno. :happycry:

Lights will guide you home
And ignite your bones
And I will try to fix you


slika

p., hvala na preporuci. slika

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la odiseya » 12 sij 2012 18:09

takeover je napisao/la:Na nagovor sam otišla pogledati Paradu Srđana Dragojevića. Ocjena? Hm,...nije loše dajem 7/10...Inače rijetko uživam u filmovima domaće produkcije (koprodukcije), međutim sama tematika ovog filma otvara pitanja političke vrste, upikarana u humor našeg balkanskog podneblja, kroz pretejerano izražene likove i stereotipe. Nije loše, gluma je dobra, a likovi su zabavni...
I da,...dugo nisam vidjela tako krcatu kino dvoranu,...
To bi vise manje bio i moj dojam :)
Film me nije nimalo razocarao, dapace. Vise me iznenadila reakcija publike. Ako se uzme u obzir da je kino bilo puno, da je u prosjeku bilo dosta klinaca, unatoc povremenog dobacivanja tijekom filma...kada su se upalila svjetla, nastala je tisina :o
Ocito je film imao efekt...pa bilo to i 30 sec. i to je pocetak ~optimist~
Sto se ocjene tice...da 7/10 bi bilo realno, ali zbog <3 ide +1 :)

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 12 sij 2012 18:14

^ Fugoslava i ja bi je trebale gledati drugi tjedan. : )

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la roadkill » 12 sij 2012 18:39

Fusion je napisao/la:Nisam ni ja čitala pa ne znam kakvu bih sliku (i očekivanja) od Lisbeth imala da jesam, ali mi je Mara izvela savršen spoj istraumatizirane autističnosti,
disfunkcionalnosti, neprilagođenosti i briljantnosti, a Noomi mi osim specifičnog izgleda i garda nije dala ništa glumački impresivno. :/
No preostalo mi ju je još gledati u 2 nastavka. : ) Koliko vidim Fincher te nastavke nema u planu. :'/
osobno mi je svedska verzija draza. u cjelini, nije mi losa ni americka, ali doslo mi je zlo kad sam skuzila sto su napravili od njenog lika u odnosu na prethodnu verziju (knjige nisam citala pa se u to ne petljam). ona scena s koznom jaknom... :killkillkill:
bring your mind into my head...

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 12 sij 2012 18:49

Lol, vrlo je izgledno da ću sutra OPET ići to gledati u kino s odiseyom i njenim plavim čudovištem. slika

Nekak' sam happy jer mi se s tim filmom Fincher opet vratio filmovima koje najbolje radi (Seven - moj najdraži film uopće, The Game, Fight Club).
Plus, užasno mi je sexy film. slika Kad smo već kod one teme "Koliko često mislite na sex", kad se sjetim tog filma - odmah. slika

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la odiseya » 12 sij 2012 18:57

@ Fusion
:lol:
Kad se ugase svjetla necu te braniti od cudovista...mozda napokon na miru vidim forspane :D
Jedva cekam vidjeti americku verziju da usporedim knjigu/Svedjane/Finchera :kokice:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 12 sij 2012 19:09

odiseya je napisao/la:Kad se ugase svjetla necu te braniti od cudovista...
Briga me. Nek' me pipa kogod 'oće dok buljim u taj ekran. :D Zamislit ću da se sexam s filmom. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 12 sij 2012 20:04

Fusion je napisao/la:Lol, vrlo je izgledno da ću sutra OPET ići to gledati u kino s odiseyom i njenim plavim čudovištem. slika

Nekak' sam happy jer mi se s tim filmom Fincher opet vratio filmovima koje najbolje radi (Seven - moj najdraži film uopće, The Game, Fight Club).
Plus, užasno mi je sexy film. slika Kad smo već kod one teme "Koliko često mislite na sex", kad se sjetim tog filma - odmah. slika
Još je bolji second time around, po mom mišljenju. :D Jedva čekam da izađe nešto gledljivo na internet pa da ga mogu proučavati kao The Social Network.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 12 sij 2012 20:06

Nemoj reći da si i ti išla dvaput gledati? :lol: :lol: :lol:

Evo, maloprije je potvrđeno da idem(o) sigurno sutra. :lol:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 12 sij 2012 20:08

Naravno da jesam. :D Malo me bilo sram priznati jer sam sama sebi rekla da neću al kad sam vidjela da nisam jedina, odjednom mi više nije bio bed. :lol: U ponedjeljak sam išla. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 12 sij 2012 20:10

Znaš da sam čak to pomislila kad si napisala tamo negdje da ideš u kino, a ovdje nisi ostavila recenziju nikakvog novog filma. :D :D :D

Joj, da te poznajem sad bih ti napisala da te volim. :lol:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 12 sij 2012 20:18

Fusion je napisao/la:Znaš da sam čak to pomislila kad si napisala tamo negdje da ideš u kino, a ovdje nisi ostavila recenziju nikakvog novog filma. :D :D :D

Joj, da te poznajem sad bih ti napisala da te volim. :lol:
Poznaješ me dovoljno da si skužila ono gore. :lol: :lol: :lol:
It's OK, I get that a lot. :shinner: :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 12 sij 2012 22:36

La Haine (1995)
crno-bijeli portret jednog dana u zivotu urbanih "odmetnika" na rubovima pariza. uski mindset socijalno ugrozenih slucajeva mladezi. ovo bi bilo poucno dati kojem torcidasu, homofobu ili BBBovcu s obzirom na naglasak na nasilje. malcice previse znakova i hintova u filmu ali mislim da cine bas lijep touch. however, kraj mi je malo bio predvidljiv, ali je tuznjikav i zerce mocan. preporuka ako vam odgovara pricica s poukom, meni je cijeli film stvorio mini klaustrofobiju zbog nacina razmisljanja likova u filmu i ambijenta opcenito. ok, sad cu prestat srat.
lep filmek.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la odiseya » 14 sij 2012 02:19

Fusion je napisao/la:The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
Director: David Fincher

slika

Uvodna špica. slika Vidi se da čovjek radi (i) glazbene spotove.
Definitvno ga moram opet pogledati jer mi je ovo prvi susret s likovima i pričom koja nije pravocrtna već se račva i sastaje u nekoliko navrata.
Prija i ja smo ga još dva sata poslije analizirale i stalno pronalazile wow detalje : D
Cast je odličan, a posebno izbor Rooney Mare za ulogu Lisbeth, najviše zbog kontradikcije njene krhke vanjštine (šminka i outfit na stranu) i tough psihe što je ona sjajno spojila svojom izvedbom.
Pojedine scene su stvarno impresivne, posebno najbrutalnija kad kamera nije fokusirana samo na radnju već se poigrava (uz adekvatnu glazbenu podlogu) i prostorom van nje, stvarajući pritom još stravičniji ugođaj.
Scena osvete je impresivna zbog miješanja osjećaja šoka i zadovoljstva koji uspjeva stvoriti u gledatelju.
Fincher je stvarno majstor u kreiranju atmosfere i mislim da će mi ponovnim gledanje ovo uz "Se7en" i "The Game" postati najdraži dio njegove filmografije.
Za sada - 7.8/10.

I stvarno su nehumani ovi iz Cinestara s trenutkom kad su odlučili napraviti pauzu. Cijelo kino je negodovalo. : D
Film je odlican!
Nakon tvoje recenzije sam imala velika ocekivanja...i nisi mi ostala duzna :)
Ne bih povlacila prevelike paralele sa Svedskom verzijom...jer mi je nakon svega dojam kao da se radi o dva potpuno razlicita filma :o
Casting je jako dobar, glazba od prve do zadnje scene...savrsena...Trent Raznor i Fincher su se ocito pronasli zajedno.
Sto se tice Lisbeth...koliko sam ja shvatila knjigu, ona na kraju ne bi trebala izazvati tu simpatiju koju Fincherova verzija poziva. Nekako ju je previse priblizio gledatelju, postala je gotovo topla...krhka...to mi je bitna razlika u odnosu na dojam iz knjige.
Sve u svemu, svakako cu ga pogledati jos jednom.
Sto se tice ocjene...ne znam, ovako jos pod dojmom mozda oko 8.5.

Ps: tko god da je zamislio onu pauzu...nije normalan :kickout:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 14 sij 2012 02:26

@odiseya:

Toliko te se dojmio da si napisala dva ista posta. :D Baš mi je drago da ti se toliko svidio budući si ti čitala knjige i odgledala sve šveCke. : )

Dojam nakon drugog gledanja:

slika + slika

Isss, kad bih mogla taj film pretvoriti u osobu...well, ne bi izlazili iz kreveta. slika

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la shizika » 14 sij 2012 02:29

..pogledala oba! bolja mi je švedska verzija ;D
...život je lijep... (:

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la odiseya » 14 sij 2012 02:41

@ Fusion

Budu modovi pobrisali visak :D

Actually sam citala samo ovu (prvu) knjigu...nije me potakla da nastavim s doticnom trilogijom.
Zato mi je film pozitivno iznenadjenje ;)

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 14 sij 2012 02:55

Sutra / Danas / Subota ima nastavak (švedska verzija) na prvom u 23:20. :)

http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mrez ... 2012-01-14

slika
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la shizika » 14 sij 2012 03:02

uu cool, gledat cu to sutra :D
...život je lijep... (:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 14 sij 2012 18:25

Ovo je pušteno na net. :inlove:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TL30ovEdf8M[/youtube]

Mislim samo na špicu, ne cijeli film. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Afrodita » 14 sij 2012 19:50

Conan the Barbarian (2011)
5/10
Ne da se usporediti sa verzijom iz 1982. Schwarzenegger je definitivno bolji i zabavniji i više liči na nekog junaka iz tog arhaičnog doba. Sadržaj starog daleko bolji i povezaniji. Starija verzija daleko mračnija što i odgovara povijesnom razdoblju.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

backspace

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la backspace » 14 sij 2012 20:05

mary and max.

<3

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 14 sij 2012 20:09

ariadne je napisao/la:Ovo je pušteno na net. :inlove:

http://www.youtube.com/watch?v=TL30ovEdf8M
*faints*

backspace

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la backspace » 14 sij 2012 20:10

btw, ono što sam rekla za paradu... baš idealan film za široke mase.
svi koji su gledali su oduševljeni. sestra i šogi bili.. konačno me podsjeti sis danas da su bili, reko da čujem dojmove, oni kažu predobar. pitam sis jel cvilila na kraju... jer znam da se meni u grlu složilo 8 knedli i oči se napunile, ostalo sam iskontrolirala, ali znajuć sestru kako je na suzama laka... nda, kaže da je ridala do doma :D

Avatar
pluto
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 ruj 2011 16:46
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: wonderful world of pussy willows

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la pluto » 14 sij 2012 21:04

backspace je napisao/la:mary and max.

<3
kako je to predivan film uf..

Avatar
pluto
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 ruj 2011 16:46
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: wonderful world of pussy willows

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la pluto » 14 sij 2012 21:09

alvin i vjeverice 3 1,5/10

ovo je bilo nešto strašno. ne znam da li su mi bili gori njihovi kreštavi helij glasovi, pjevanje uspješnica (s posebnim gađenjem bih izdvojila lady gagu) ili male ženske vjeverice (kakti djeca) s grudnjacima, kraaaaatkim haljinicama i onim fuj who-you-callin-bith-bith manirima. brrrrr.
drugi put istražiti kino ponudu i to dobro.

Odgovorite