EUROSNG 2015

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

EUROSNG 2015

Post Postao/la str8faith » 01 tra 2015 13:59

Na sljedećoj Pjesmi Eurovizije, koja će se održati od 19. do 23. svibnja 2015. godine u austrijskom glavnom gradu Beču, natjecat će se:

Albanija (RTSH), Australija (SBS), Austrija (ORF), Armenija (AMPTV), Azerbajdžan (Ictimai TV),
Bjelorusija (BTRC), Belgija (RTBF), Češka (CT), Cipar (CyBC), Crna Gora (RTCG), Danska (DR), Estonija (ERR), Finska (YLE), Francuska (France2), Gruzija (GPB),
Njemačka (NDR), Grčka (NERIT), Mađarska (MTV), Island (RÚV), Irska (RTÉ), Izrael (IBA),
Italija (RAI), Latvija (LTV), Litva (LRT), Makedonija (MKRTV),
Malta (PBS), Moldova (TRM), Nizozemska (AVROTROS), Norveška (NRK),
Poljska (TVP), Portugal (RTP), Rumunjska (TVR), Rusija (C1R), San Marino (SMTV),
Srbija (RTS), Slovenija (RTVSLO), Španjolska (TVE), Švedska (SVT),
Švicarska (SRG SSR) i Ujedinjeno Kraljevstvo (BBC).


Eurosong 2015.: Određen ždrijeb po polufinalima

Bečka gradska vijećnica svjedočila je danas ždrijebanju država koje sudjeluju na Eurosongu 2015. Redoslijed nastupa zasad nije poznat, te će biti određen kasnije. Također, određeno je i glasovanje zemalja koji su već u finalu, pa tako će Španjolska, Francuska i domaćin Austrija glasovati u prvom polufinalu, dok će Njemačka (na zahtjev ARD-a), Italija i Ujedinjeno Kraljevstvo to isto napraviti u drugom polufinalu.

Ždrijebanje su vodili Andi Knoll (koji će komentirati Eurosong za ORF, kao i dosad) i Kati Bellowitsch (koja će čitati austrijske glasove u svibnju).

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph ... e=55631714

Prvi dio

Grčka
Makedonija
Estonija
Nizozemska
Moldova
Finska
Belgija
Armenija

Drugi dio

Srbija
Danska
Bjelorusija
Rumunjska
Rusija
Albanija
Gruzija
Mađarska

Od finalista u prvom polufinalu glasuju:

Španjolska
Austrija
Francuska



esc2015_logo

Ovogodišnji Eurosong, jubilarni 60. po redu, bit će održan u austrijskoj prijedstolnici Beču 19., 21. i 23. svibnja. Očekuje nas ukupno 40 zemalja sudionica, među kojima niti ove godine ne će biti Hrvatske, ali niti Ukrajine, koja je odustala od natjecanja. Povratak na veliku Eurosong scenu imat će Cipar, Češka i Srbija, a po prvi puta svoje mjesto na ovom natjecanju našla je i Australija.

Među prvima svoje predstavnike odabrali su Makedonija i Malta. Makedonija je kroz Skopje Fest odabrala Daniela Kajmakoskog s pjesmom Lisja esenski. Daniel je široj publici poznatiji kao prvi pobjednik glazbenog talent showa X Factor Adria, a potom i po duetu sa Željkom Joksimovićem (koji mu je u spomenutom natjecanju bio mentor) za pjesmu Skopje ili Beograd, koja je osvojila cijelu regiju. Maltežani su odabarali Amber s pjesmom Warrior, koja je već nastupala za ovu zemlju na Eurosongu, ali kao prateći vokal 2012. godine. Nakon niza nastupa na nacionalnom izboru, konačno je pronašla recept za uspjeh i uvjerljivo slavila ispred ostalih s maksimalnim brojem bodova.

Krajem 2014. godine dobili smo još nekoliko imena koja će svojim glasom i scenskim nastupom pokušati osvojiti srca žirija i televotinga. Jedno od njih je Elhaida Dani, albanska predstavnica, koja će se predstaviti s pjesmom Diell. Kao što to u zadnjih nekoliko godina biva za Eurosong izvođače, tako je i Elhaida poznata po svojim nastupima u talent show programima. Najzapaženiji uspjeh svakako je pobjeda u prvom izdanju talijanskog The Voicea. U zadnje dvije godine sve uspješnija Nizozemska, ovoga puta će se predstaviti s pjesmom Walk Along u izvedbi Trijntje Oosterhuis. Pjesmu potpisuje Anouk, nizozemska predstavnica na Eurosongu 2013. godine. Bjelorusiju će ove godine predstavljati Uzari i Maimuna s pjesmom Time, koji su na bjeloruskom natjecanju pobijedili zahvaljujući visokim bodovima žirija.

Švicarska se ove godine odlučila za nešto drugačije i u Beč poslala Mélanie Ŕene s pjesmom Time to Shine. Izbor je trajao nešto više od tri mjeseca. Gruzija je svog predstavnika odabrala u posebnoj emisiji gdje se pet natjecatelja prvo u razgovoru s voditeljicom predstavilo na gruzijskom jeziku, a zatim je peteročlani stručni žiri putem video isječaka predstavio svoje bodove, da bi nakon toga Nina Sublatti s pjesmom Warrior bila proglašena za pobjednicu i novu predstavnicu Gruzije na Eurosongu. U siječnju smo također dobili i prvog predstavnika iz BIG 5 zemalja. Svog predstavnika odabrala je Francuska, koja se odlučila na baladu N’oubliez pas (Nemoj zaboraviti) u izvedbi Lise Angell.

Nakon jednogodišnje pauze na Eurosong se vraća Cipar, koji je kroz dva mjeseca nacionalnog izbora odabrao Giannisa Karagiannisa s pjesmom One Thing That I Should Have Done. Treba pohvaliti kako je njihov žiri bio pun poznatih imena, koja se vežu za Eurosong, od bivših predstavnika do voditelja delegacija. Oko Valentinova doznali smo i još dva skandinavska predstavnika. Island će predstavljatiMaría Ólafsdóttir s pjesmom Unbroken, a Dansku Anti Social Media s pjesmom The Way You Are. Zanimljiva je činjenica da je danski izbor ove godine promijenio pravila, pa umjesto peteročlanog žirija koji je sjedio u areni tijekom natjecanja, odlučeno je da se stručni žiri podijeli na pet danskih regija, čime se htjelo dati na još većoj važnosti i napetosti u samom finalu.

Samo jedan festival glazbe ima dulju tradiciju od Eurosonga, a to je Sanremo. Ove godine se održao 65. po redu, a pobjednici i najvjerojatniji talijanski predstavnici u Beču su grupa II Volo s pjesmom Grande Amore. Treba napomenuti kako je pobjednika birala publika, talijanski žiri, ali i preko 250 ljudi iz glazbenog svijeta, zbog čega se ovaj festival cijeni i danas.

Srbija je također povratnik na ovo glazbeno natjecanje. Čelnici delegacije su se odlučili na već provjeren recept i svog predstavnika su birali kroz „Odbrojavanje za Beč“, show u kojem je nastupalo troje natjecatelja, čije je pjesme skladao Vladimir Graić Graja. Pobjedu je odnijela Bojana Stamenov s pjesmom Ceo svet je moj. Tekst ove pjesme potpisuje Leontina, koju trenutačno možemo pratiti u showu „Pinkove zvezdice“, kao jednu od članica žirija.

Posljednji tjedan mjeseca veljače dobili smo još sedam imena ovogodišnjeg Eurosonga. Estonci su kroz svoj izbor u superfinalu odabrali pjesmu Goodbye to yesterday koju će izvesti Elina Born i Stig Rästa. U isto vrijeme, ali malo sjevernije, Finci su održali svoje nacionalno finale. Priliku da vide Beč dobili su dečki iz PKN-a, benda koji se sastoji od osoba s Downovim sindromom. Zanimljivo je kako su pobijedili zahvaljujući televotingu, koji je bio drukčijeg mišljenja od stručnog žirija. Litvu će ove godine predstavljati duo Monika i Vaidas s pjesmom This time, te će nakon prošlogodišnjeg debakla pokušati ući u finale. Napomenimo kako je ova pjesma na nacionalni izbor prijavljena u posljednji tren. U ovo društvo ubrojit ćemo i Latviju, koju će ove godine predstavljati mlađahna Aminata s pjesmom Love injected.

Osim sjevernjaka, vrijedni su bili i naši susjedi. Slovenci su se odlučili za pop duo Maraaya i pjesmu Here for you. Inače ovaj duo čini bračni par, koji je svojom prvom pjesmom Lovin’ me doživio i inozeman uspjeh. Mađari su pak odabrali ženu, a riječ je o Boggie i pjesmi Wars for nothing.

Moldaviju će ove godine na Eurosongu predstavljati jedan Ukrajinac, a riječ je o Eduardu, koji će pokušati osvojiti srca gledatelja s pjesmom I want your love. Najuspješniju zemlju na Eurosongu, Irsku, predstavljat će jedna od najmlađih sudionica ovogodišnjeg natjecanja. Riječ je o šesnaestogodišnjoj Molly Sterling i pjesmi Playing with numbers, koja je za samo četiri boda odnijela pobjedu na nacionalnom izboru. S prvim danom mjeseca ožujka svog predstavnika predstavila je i Španjolska. Pjesmu Amanecer potpisuju autori koji su napravili i pjesmu Quédate conmigo (Pastora – Baku), a izvest će ju Edurne. Ujedinjeno Kraljevstvo je također predstavilo svoju pjesmu Still in love with you, koju će izvesti duet Electro Velvet.

Grčka se ove godine odlučila na nešto drugačije, pa će ih u Beču predstavljati Maria Elena Kyriakou s baladom One last breath. Grci su u finalu birali između pet pjesama, a putem televotinga su se odlučili za Mariu Elenu, inače pobjednicu grčkog izdanja natjecanja The Voice 2014. godine. S druge strane Europe, Portugal je birao svog predstavnika, a putem televotinga kroz superfinale izabrana je Leonor s pjesmom Há um mar que nos separa. Vidjet ćemo hoće li im ovogodišnji izbor osigurati plasman u finale, koje su posljednji put vidjeli 2010. godine.

Njemački nacionalni izbor ući će u rubriku „vjerovali ili ne“ zahvaljujući Andreasu Kümmertu. Naime, Andreas je izabran kao ovogodišnji njemački predstavnik, ali je umjesto velikog slavlja nakon proglašenja pobjednika odlučio svoje mjesto prepustiti Ann Sophie iz razloga što sebe smatra suviše „malim“. Ann Sophie će u Beču izvesti pjesmu Black smoke, a zanimljivo je kako je Ann svoju pobjedu izborila nakon što je svoje mjesto izborila kroz Wildcard Clubkonzert.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fFMv2Lj ... freload=10[/youtube]
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: EUROSNG 2015

Post Postao/la str8faith » 01 tra 2015 14:03

Mjesec i pol dana prije početka EBU je objavio raspored proba, koje počinju u ponedjeljak 11. svibnja, te je najavio i neke novosti. Naime, izvođači će odsad za probe morati biti odjeveni kao da je sam nastup na Eurosongu, što znači da više neće za prvu probu odjenuti trenirku i izgledati kao da su upravo ustali iz kreveta, a za drugu probu biti odjeveni u planiranu odjeću za nastup, ali bez šminke.
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: EUROSNG 2015

Post Postao/la str8faith » 01 tra 2015 14:07

Prije nekoliko trenutaka slovenski duo Maraaya, koji će predstavljati našu susjednu državu na 60. Eurosongu, predstavio je spot za pjesmu Here for you. Bračni par Vovk, koji čine ovaj duo, prima velike pohvale za ovu pjesmu, a trenutno su šesti na kladionicama. Kako izgleda dugoočekivani spot, možete pogledati ispod.

Podsjetimo, Slovenija nastupa u drugom polufinalu.
slaba sam na talijane i slovence , eto moji favoriti pa neko bolji pobjedi !
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: EUROSNG 2015

Post Postao/la str8faith » 01 tra 2015 14:29

A sad najinteresantniji dio kladionice

1.na prvom mistu je ITA sa kvotom od 4 no kota ce vjerojatno pasti na 2 ko i sve ove godine .
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4TEpHTV ... freload=10[/youtube]

2. drugo misto ima Estonija , s kvotom 6 na jednoj kladionici , na drugoj 5 .. unutar 10 godina bili su pobjednici tako da mislim da se nece ponovit ovog puta ali opet se mislim jer pjesmu slušam vec mjesecima i dobro je promovirana .
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xz0PTmU ... freload=10[/youtube]

3. šveđanin se gura na jednoj kladionici s kvotom od 2,5 no na drugima je po 14 kvota
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=u_3JY7O ... freload=10[/youtube]

4. Australija?????????? ako nije greška onda ima kvotu 15, 13, 10 no nije mi jasno
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=i7MwzRB ... freload=10[/youtube]

5.na petom mjestu su Slovenci s razlicitim kvotama 4, 9, 12, 7

6.rusija zajedno s finskom odskace s kvotama od 17 , 16 ,21
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jBVY7Gl ... freload=10[/youtube]

ostali nisu vridni slušanja tako da ili Talijani ili Slovenci dobijaju
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: EUROSNG 2015

Post Postao/la str8faith » 25 tra 2015 11:10

Šveđani vode , Talijani na drugom mjestu;A Australija na trecem.. moji Slovenci pali na 6 misto :( eto sad se nadam da ce talijani dobit !
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: EUROSNG 2015

Post Postao/la str8faith » 15 svi 2015 10:32

sve pare na =Sweden 2015 Måns Zelmerlöw - "Heroes"
ili na Italy 2015 Il Volo - "Grande Amore"
kladim se na oboje po 100 E pa drzite fige
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: EUROSNG 2015

Post Postao/la str8faith » 23 svi 2015 19:17

Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Odgovorite