filmska (bilo kakva) udruga

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
unimaginative
Postovi: 3
Pridružen/a: 10 sij 2016 12:11
Spol/rod: žensko

filmska (bilo kakva) udruga

Post Postao/la unimaginative » 10 sij 2016 12:37

Pozdrav svima,

zanimalo me znate li mozda u Zagrebu ikakvu udrugu/radionicu/grupu koja se bavi filmskom umjetnoscu?
Ili ako znate bilo kakvo zgodno mjesto gdje se moze pronaci ljubitelj umjetnosti...

:)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: filmska (bilo kakva) udruga

Post Postao/la Andain » 10 sij 2016 12:47

Bok, evo ti koristan link: http://www.blankzg.hr/pocetna_filmska_radionica.html ..prije nego dođe megan i da ti par savjeta o tim radionicama iz prakse :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

unimaginative
Postovi: 3
Pridružen/a: 10 sij 2016 12:11
Spol/rod: žensko

Re: filmska (bilo kakva) udruga

Post Postao/la unimaginative » 10 sij 2016 12:56

odlicno hvala!
Megan, jedva cekam :)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: filmska (bilo kakva) udruga

Post Postao/la slapa » 10 sij 2016 16:30

mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: filmska (bilo kakva) udruga

Post Postao/la megan » 11 sij 2016 09:49

Zdravo! :)
Prosla sam tu radionicu u blanku, sto je andain stavila. To je bilo prije cca 3 godine pa vidim da se lokacija promijenila. Prije je to bilo u nekom kvartu za koji ja smatram da je predgradje zagreba :D sad je u zvonimirovoj.

A bilo mi je zanimljivo. Pocet cu s pozitivnim stvarima. Ipak nesto naucis, ima vise tih predavaca pa ako ti se neki ne svidja (khm..dario), ne moras ga trpiti, neki ljudi koji su sa mnom bili u grupi su bili umjetnici pa je zanimljivo slusati ih.
Ako imas smisla za pisanje scenarija, imas sansu da se tvoj cak i snimi, jer se na kraju radionice bira najbolji pa se u naprednoj radionici snima. Mozes biti i redatelj svog filma :) moj scenarij je bio izabran, ali nisam htjela nastaviti..razlog cu reci u drugom dijelu posta :D
A najbolje sto sam ja dozivjela je bila hana jusic :inlove: jedina zaljubljenost na prvi pogled koju sam dozivjela :D

Sto se tice negativnih stvari, to je definitivno taj dario, koji je u moje vrijeme vodio cijelu radionicu. Jedna od najantipaticnijih osoba koje sam ikad upoznala. Bila sam daleko najmladja i jedina cura u toj radionici i on je bas bio bezobrazan prema meni. Na kraju, kad sam rekla da ne zelim nastaviti, je rekao da je gubio vrijeme s tim da cita moj scenarij :roll:

Rezija me najvise zanimala, a cini mi se da se to i najbolje proslo. Scenarije smo dosta prolazili (svatko mora napisati svoj). Samo snimanje slabo, montaza isto slabo. Opcenito pricaju o procesu snimanja filma, pripremama i problemima, sto je mozda najzanimljivije.
Desert je visnjica :(

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: filmska (bilo kakva) udruga

Post Postao/la Kroacija » 11 sij 2016 11:15

KinoKlub je super, idi tamo.

unimaginative
Postovi: 3
Pridružen/a: 10 sij 2016 12:11
Spol/rod: žensko

Re: filmska (bilo kakva) udruga

Post Postao/la unimaginative » 11 sij 2016 19:19

Hvala vam puno svima! :) bas sam nesto takvo i mislila, samo sto nisam odavde pa nisam imala pojma gdje traziti.
Megan, hvala na opsirnom opisu, daria sigurno izbjegavam :D

Odgovorite