Top x/ MEGA NAJBOLJE/ liste i preporuke

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Top x/ MEGA NAJBOLJE/ liste i preporuke

Post Postao/la degenereginald » 29 sij 2016 17:45

U ovoj temi, ekskluzivno!
(postoji slična- ne ista- tema već, ali je starija od isusa i imala je slabi topicitet)
Dakle, tema gdje možete izlistati sebi najdražih 5 (više ili manje- zbilja nebitno) filmova, serija, knjiga, stripova, igara, predstava, žanrova, izvođača, stilova u umjetnosti, šampona za kosu- što god vam je bitno u životu, zapravo.
I onda se možete vratiti na temu za godinu dana (ako zaživi i sudjelujete u istoj, jel :ubergeek: ) i promjeniti svoju listu ili samo ostati iznenađeni stavkama na istoj.

Go, go, go!

(meni je uvijek bilo teško odrediti najbolje od nečeg; zahtjeva dobro pamćenje i praćenje lista, a nemam naviku raditi iste- samo konzumiram i uživam (a nedavno me kolegica pitala da napravim brutalnu listu najboljih stvari; bilo je zajebano i stresno, ali hvala joj za ideju). S druge strane, super mi je čitati tuđe liste :D)
Ovo bi potencijalno moglo ispasti fantastično jer će nam pružiti priliku da nađemo nešto zanimljivo i nama nepoznato na temelju ostalih stavki na listama (iliti, kad zaključimo da s nekim dijelimo isti ukus?). I, hej, super prilika da se međusobno bolje upoznamo, amirite?
Isto tako i prilika da si ljudi međusobno bash-aju ukus ako osjećaju potrebu za istim, so there, you can do that too, sure.
Mislim, ovo je prilika da pričate o sebi, zapravo. Totalno preporučam da probate.
(Ako ste nove- pogotovo! Em dižeš broj postoja na forumu, em si aktivna, em upoznaješ druge i stvaraš neka očekivanja. Jako kul. Nema na čemu)
I have no money and I have to scream.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Top x/ MEGA NAJBOLJE/ liste i preporuke

Post Postao/la Andain » 29 sij 2016 19:47

Nešto kao leksikon? :D S tim da mislim da je red da autor/ica uvijek krene prva s temom (listama, u ovom slučaju) ;)

Ok, trenutno jedino o filmovima mogu razmišljati (i moguće da sam već na stranici negdje dala listu svojih naj filmova, no evo opet/random poredano):

Braveheart (jer je super priča, gluma i sve ostalo :)),
Casablanca (Ingrid Bergman i nerealizirana velika ljubavna priča koju sam kao klinka prvi put gledala),
Matrix (jer je bio revolucionaran)
Goonies (..jer sam bila klinka i bio je super :))
i
možda Fountainhead (ne zbog kvalitet filma koliko utjecaja koji je imao na mene), a možda Batman (onaj s Kim Basinger, djelomično isto iz nostalgičnih razloga).

Grozna stvar oko lista je što se uvijek na nekom broju moraš zaustaviti, a ne djeluje ti fer prema ostalim stvarima koje su ti isto bile super. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Top x/ MEGA NAJBOLJE/ liste i preporuke

Post Postao/la degenereginald » 30 sij 2016 20:41

Da, leksikon. To su bili divni mali projekti.
Sad bih i promjenila ime teme, ali vidim da ne mogu. :|

Krenula bih ja s listama da mi to nije problematično. Hence, disclamer.
Ali mogu probati složiti... nešto (jer je zabavno, pa koga zbilja briga).
+
Ne moraš se zaustavljati, samo ti stavljaj ogromne liste. Ograničenje je bilo proizvoljno.
+
Još uvijek nisam pogledala Casablancu, i onda kad sam sa starim pričala o filmovima, rekao mi je da je prenapuhan film, pa nikad nisam ni imala neku motivaciju za istim.
I moram samo primjetiti Braveheart, ali ne i komentirati. :D

Moja lista naj filmova bi išla otprilike ovako:
1. The Rocky horror picture show
2. Hackers
____________________
3. Dogtooth
4. The Lobster (što je dodatak s kraja godine. treba vidjeti koliko će se držati)

Nekad je tu bio i Brazil, La jetee, 7 samurai, ali ih nisam vidjela već par godina, pa to čeka reviziju.
Problem s ovakvim listama je da neke stvari ostaju na listi par godina jer ne razmišljaš o tome, a mijenjaš se kao osoba, i onda zapravo ni ne znaš koliko ti je značajno u datom trenutku.

Za glazbu bi rekla da mi je najdraž bend The Protomen, a boja- hot pink, s tim da tamno siva dolazi jako blizu.

Za igre (jer je to najbitnije ikad igdje)~~
Doom 2
Shadowrun: HK
Deus Ex
Avernum 2
Portal 2
Možda i ME2?
Dishonored (ali sad kad izađe dvojka, sigurno će mi to biti mega hit :D)
+ još nisam igrala Undertale. Što ako to promjeni čitavo moje gaming iskustvo? (a vjerojatno hoće, uopće ne znam)

Razmišljam o tome da pišem liste izmišljenih ličnosti ako tema ne zaživi. Nešto kao:
Milica43 je napisao/la:Serije:
Esmeralda
Six feet under
Firefly

Film:
Titanic
Sve što je napravio Uwe Boll

Glazba:
Lolobrigida
Johann Sebastian Bach

Šampon:
Head & Shoulders - citrus
I have no money and I have to scream.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Top x/ MEGA NAJBOLJE/ liste i preporuke

Post Postao/la Bash » 30 sij 2016 23:33

Najdražih 5 mindless plesnih filmova koje uvik mogu pogledat:
1. Bring it on
2. Dirty dancing
3. Showgirls
4. Flashdance
5. Center stage

Odgovorite