Glumci

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Glumci

Post Postao/la Andain » 05 pro 2016 10:19

Još sam pod utjecajem glume Amy Adams pa evo topica za hvalisavanje vama najomiljenijih pripadnika sedme umjetnosti.

Skužila sam da imam dvije glumice koje su mi trenutno kategorija za sebe, Kate Winslet i Amy Adams. Obje iz razloga što u stanju hvatati suptilnije emotivne izričaje (ne moraju biti histerične na platnu da bi prenijele emociju), komuniciraju prvenstveno kroz pogled i blagu mimiku i prenose puno više neg riječima mogu. Najbolje glumačko ostvarenje koje sam uopće vidjela mi je Kate Winslet u Readeru, doslovno mi je par njenih pogleda iz filma ostalo urezano u sjećanje. Scena u kojoj na sudu opravdava ''svoj zločin'', sasvim nesvjesna činjenice da dužnost nije trebala biti iznad brutalnosti onog što je radila, a istovremena užasno ranjiva zbog tajne i srama kojeg skriva. Toliko je dobra bila da se, neovisno o užasu koji je napravila, identificiraš s njom, razumiješ njene porive i njenu situaciju. To nije samo sposobnost dobrog glumca, to je sposobnost i dobrog psihologa. Amy Adams mi je sad u Arrivalu na identičnoj razini bila, ne mogu reći da mi je jedna bolja od druge.

'Ispod' njih su mi Charlize Theron i Emily Blunt. Obje su mi vrhunske glumice, al mi nijednom svojom ulogom još nisu ostavile tak dubok trag kao ove gornje, a dopuštam da je možda jednostavno pitanje izbora uloga/filmova. Charlize ima određen tip uloga koja joj bolje stoji neg druge, i nisam sigurna da je versatilna kao Kate i Amy (možda se varam), a to su ti nekakvi likovi koji su prvenstveno 'roba s greškom', koji se bore protiv vlastitih demona kroz svaki film.

Meryl Streep..ne volim ju pretjerano, no priznajem da je odlična glumica…samo što mi se čini da u posljednje vrijeme prati putanju Roberta De Nira, od dobrog glumca, izborom filmova i likova, prelazi u lakrdiju. No, njena uloga u 'Moja Afrika' mi je i dalje jedna od jačih ženskih.

Na frajere se kasnije osvrnem. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la Capt. Kirk » 05 pro 2016 16:58

Super tema!

Slažem se za Kate Winslet, ona je baš magična - ne mogu se sjetiti da je u nekom filmu bila manje nego izvrsna.
Meni su Charlotte Rampling i Kirsten Dunst kategorija za sebe - i'm buying whatever they're selling. Kirsten me kupila Melancholiom, nakon tog filma više ništa nije bilo isto. A Charlotte je valjda jedina glumica kojoj se istinski razveselim svaki put - bez obzira je li to debilni Dexter ili izvrsni Broadchurch, she's gonna deliver.

Ima i tih nekih par mladih koje mislim da će biti jebene jednog dana - Carrey Mulligan (New York, New York scenu iz Shame ću zauvijek pamtiti), Rooney Mara, vjerojatno i J. Law. Jedva čekam da vidim kakve će filmove birati u budućnosti.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la Andain » 06 pro 2016 09:24

Vidiš, kod J. Lawrence sam pomalo neodlučna. Svidjela mi se kad se pojavila, međutim, nekako sad imam dojam da stalno glumi te iste likove, glasne i neurotične žene..(s tim da nisam gledala onaj njen Winter's bone), voljela bih ju u nečem kompleksnijem vidjet.

E da, i Viola Davis mi je super..sjetila sam se da su mi i ona i Amy Adams bile pamtljivije u The Doubtu od Meryl.

Edit. Russell Crowe u The Insider-u :love:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la ariadne » 06 pro 2016 11:07

Ruth Wilson #futurewife

Mislim, volim većinu glumica, al samo čekam da ova tuka dobije priznanje koje zaslužuje. Jedan Globus nije dosta.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

TheaX
Postovi: 434
Pridružen/a: 27 stu 2016 05:08
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la TheaX » 06 pro 2016 11:10

Nisam nikad mislila da cu ovo reci ali Lady GAGA me jebeno iznenadila kao glumica u AHS :D

Nije ni cudo da je pobrala nagrada i priznanja tako da svaka joj cast za to, osim kad stavlja puretinu i svinjetinu na glavu :lol:
Nakon 28 godina, Milk se nasmijala iskreno. Nakon jebenih 28 godina. Zahvaljujući meni i samo meni.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la ariadne » 06 pro 2016 11:15

Od muških eventualno PSH ili DDL, ostali konstantno glume iste likove il same sebe ko George Clooney.

Jedini glumac kojem ne zamjeram što je više-manje uvijek isti lik je Tom Cruise. Iskreno ga smatram istinskom filmskom zvijezdom i gledam svaki bulšit u kojem se pojavi jer se vidi da se trudi 100% za svaku ulogu i nije lijen. Radi i većinu svojih stuntova, zanima ga svaki aspekt snimanja filma, baš mi djeluje ko no-nonsense pro i praktički živuća legenda, samo šta je u kultu pa je malo awkward.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

TheaX
Postovi: 434
Pridružen/a: 27 stu 2016 05:08
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la TheaX » 06 pro 2016 11:19

a Morgan Freeman, Robert DeNiro, Al Pacino? O.o aaaa kako njih mozes izostaviti, zloco :P
Nakon 28 godina, Milk se nasmijala iskreno. Nakon jebenih 28 godina. Zahvaljujući meni i samo meni.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la ariadne » 06 pro 2016 11:30

Boring. Pacino i De Niro počinju i završavaju s Kumovima ak se mene pita. Sad glume djedice s demencijom u komedijama. Užas. Morgan Freeman nije često leading guy naprosto zato što mi djeluje ko da mu se ne da više a i jedna ruka mu je doslovno neupotrebljiva. Njega boli dupe za sve jednostavno. On jest legenda naravno, al u drugom smislu. I ova dvojica isto tak. Glupo mi je što je Hollywood toliko opsjednut mladošću da ovoj starijoj generaciji daju retardirane uloge. "Perverzni djedica?" Really? Ne znam kak ih uopće nije sramota nekom poput De Nira ponudit taj scenarij. A pogotovo šta je njemu da je prihvatio. Jebo ih Zac Efron više.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la slapa » 06 pro 2016 11:33

spaceya sam jedno vrijeme jako voljela, birao je jebene trilere. tamo negdje do k-paxa. onda je nestao u bespućima. skupio pare pa se droksa valjda.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la ariadne » 06 pro 2016 11:36

slapa je napisao/la:spaceya sam jedno vrijeme jako voljela, birao je jebene trilere. tamo negdje do k-paxa. onda je nestao u bespućima. skupio pare pa se droksa valjda.
House of Cards? :D

Puno glumaca je ovih dana našlo bolji materijal na TV-u.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la slapa » 06 pro 2016 11:38

a dobro da, u pravu si. :D ali fale mi oni dobri trileri s kraja 90ih.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

TheaX
Postovi: 434
Pridružen/a: 27 stu 2016 05:08
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la TheaX » 06 pro 2016 11:40

Slazem se, wtf perverzni djedica? O.o

Ok svi gangsterski filmovi .... Pacino je legenda, DeNiro isto ali ima vise mogucnosti da glumi u komedijama jer mu stoji "focker" :D

Analiziraj ovo, ono ... dobar je i u komedijama.

Glumac koji mi bas nikad nikad nikad nije sjeo je Vin Diesel a ma nikako!

Nikad neprezaljeni moj Hollwoodski tata Robin Williams ce uvijek ostati neprezaljen. :cries: :giveflower:
Nakon 28 godina, Milk se nasmijala iskreno. Nakon jebenih 28 godina. Zahvaljujući meni i samo meni.

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la Capt. Kirk » 06 pro 2016 11:46

Od frajera Bill Murray 4 lyfe. I Paul Dano, DDL i Kevin Spacey.

TheaX
Postovi: 434
Pridružen/a: 27 stu 2016 05:08
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la TheaX » 06 pro 2016 11:52

Bill Murray! lajk

Leonardo Dicaprio??

Sta je da je, zasluzio je oskara i svaki njegov film manje vise bio je HIT.

Btw koja je to divna veza izmedju Tim Burtona i Johnny Deppa :D :touched:
Nakon 28 godina, Milk se nasmijala iskreno. Nakon jebenih 28 godina. Zahvaljujući meni i samo meni.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la ariadne » 06 pro 2016 12:12

Rachel McAdams mi je disproporcionalno draga s obzirom na filmografiju. Uloge su joj li-la al ima tu neku prisutnost na ekranu koja mi uvijek uljepša život.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

TheaX
Postovi: 434
Pridružen/a: 27 stu 2016 05:08
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la TheaX » 06 pro 2016 12:58

:wow: :wow: :wow:
Nakon 28 godina, Milk se nasmijala iskreno. Nakon jebenih 28 godina. Zahvaljujući meni i samo meni.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Glumci

Post Postao/la Nirya » 06 pro 2016 15:04

Gillian Anderson. Tu ženu bih gledala u svemu što snimi, i u velikoj većini toga mi je fantastična. Skoro pa bih prodala bubreg da je mogu gledati u "A Streetcar Named Desire" :touched: Jako mi se sviđa njen odabir uloga i ona mi je apsolutni vrh.

Meryl Streep dugo nisam voljela, ali nakon gledanja "The Hours" i "Devil wears Prada" mi je skočila u očima. (sličan efekt sam imala s Nicole Kidman, također zbog "The Hours", iako su mi i "Stepford Wives" legendarne, a "Moulin Rouge" jednostavno aaawww :touched: ) Jako volim Cate Blanchett - em mi je predivna, em je smatram jako talentiranom (u "Carol" je bila valjda na 50%).

Zatim, Lena Headey, Lucy Lawless, Jaime Murray. Charlize i Scarlett su mi simpa, ali nisam baš neki fan njihovih glumačkih sposobnosti. Natalie Portman me pak oduševila u "Black Swan", otad više vjerujem u nju kao glumicu. Imam soft spot za Bridget Regan i Annabeth Gish, tako da i njih volim vidjeti u čemu god. I Angelinu sam voljela, prvenstveno zbog "Gije" i "Girl Interrupted", ali otišla je nizbrdo, što se mene tiče.

Od muških... Hm. Volim Brada Pitta, mislim da je puno bolji glumac nego što većina smatra (i to sam mislila još od dana njegove mladenačke popularnosti, jer dok su svi slinili za njim u "Intervjuu s vampirom", ja sam ga gledala u "Kaliforniji" :D) Oduvijek sam voljela Denzela Washingtona, iako ne znam argumentirati zašto, i Davida Duchovnyja for obious reasons. :D Liama Neesona volim gledati, ok mi je glumac i nekako sam uvijek potrefila neke njegove dobre filmove.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la Andain » 06 pro 2016 15:08

Da, topic baš i nije zamišljen kao nabrajanje liste naj glumaca (to već ima http://www.crol.hr/forum/viewtopic.php?f=9&t=1690) već više, tko vas je (gdje) impresionirao i zašto? Dojmovi su uvijek zanimljiviji od suhoparnih listi ;)

Anyway, slažem se za Leonarda..i uz njega bih dodala C. Bale-a...obojica imaju već dugu, praktički od djetinjstva, karijeru, koja je kontinuirano na visokoj razini (a snimaju popriličan broj filmova, ne svakih 10g. :)). Bale mi je bio odličan u Big Short-u, i svakako najbolji Batman, a Leo mi je, s izuzetkom Vuka s Wall Street-a, bio najbolji u Dnevniku košarkaša i Pokojnima.

p.s. gledala i ja Pitta u Kaliforniji :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Glumci

Post Postao/la Nirya » 06 pro 2016 15:12

Andain je napisao/la:tko vas je (gdje) impresionirao i zašto?
Evo, Gillian Anderson u skoro pa svemu :D Kad fangirlam, fangirlam pošteno :D
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la Andain » 06 pro 2016 15:15

Nirya je napisao/la: Natalie Portman me pak oduševila u "Black Swan", otad više vjerujem u nju kao glumicu.
Zaboravila sam na ovo, super mi je bila tamo..a što se tiče Angeline, bila mi je osobno najbolja u filmovima A mighty heart i ovom filmu od Clinta Eastwood-a (zaboravila ime).

Inače, baš razmišljam..imam dojam da je nekakva introvertnost usko povezana s mogućnošću se osoba izgubi u ulozi, ne da nema obrnutih primjera, al ono..nakon što te bombardiraju s J. Lawrence na mjesečnoj bazi po intervjuima, teško je ne vidjeti poslije nju na ekranu kroz tu ulogu koju glumi, posebno ak osoba ima ekstrovertiranu ličnost koja žudi izaći van :) Tako da slava donekle možda doista odmaže zanatu.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Glumci

Post Postao/la Nirya » 06 pro 2016 15:18

Takav problem imam, recimo, s Keanuom Reevesom i Sandrom Bullock. Kao da nisu toliko uspješni u kameleonskom mijenjanju cjelokupnog dojma koji ostavljaju u različitim ulogama, a to recimo jako cijenim kod glumaca. Sad, ima li to veze s introverzijom/ekstroverzijom... Zanimljiva pretpostavka, nisam o tome tako razmišljala dosad.

Iako se ne bunim da me se bombardira s J. Lawrence :D :inlove:
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Glumci

Post Postao/la ariadne » 06 pro 2016 16:50

Al mene nitko ne impresionira. Jedino kog se mogu sjetit je bio Christoph Waltz u Inglorious Basterds. To je bio valjda prvi i jedini put da sam sjedila u kinu i blejala otvorenih usta razmišljajući o tome kako mu ne gine Oscar jer je iz scene u scenu bio sve bolji, uloga mu je legla ko budali šamar. Ne mogu nijedan detalj izdvojit jer ih naprosto ima previše.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Glumci

Post Postao/la siobhan » 24 ožu 2017 22:46

Već neko vrijeme se na mojoj listi najboljih usidrila Juliete Binoche.Što je starija to je bolja.
Ona je najbolji primjer na kojem vidimo koja je razlika između dobrog glumca i izvrsnog glumca.
Nevjerojatno mi je koliko ona uspjeva svojom glumom podići film na višu razinu. Neki filmovi u kojima je glumila bi bez nje u glavnoj ulozi bili samo prosječni filmovi koje ne bi previše pamtili, ali ona učini tu razliku i zapravo toliko preuzme film da niti ne primjetimo neke objektivne manjkavosti filma.
Kad se sjetim samo zadnje odgledanog L'attesa ili 1000 Times Good Night...uh dođe mi da ih ponovno gledam.

Cate Blanchet je glumica koju sve više cijenim. Pametno bira uloge i zaista se nekad čini da je ekran samo njen. Osobito me se dojmila u Jasmine French i Carol.

Od mladje generacije, uvjetno rečeno mladje (koju godinicu je starija od mene pa se meni čini mladom :gigglenod: ) spomenula bih Kate Winslet
Meni najdraža uloga u filmu Revolutionary road....usput mislim da si ona i Leonardo baš pašu, ima neka kemija među njima.

Od muških glumaca iznimno cijenim Christian Bale. Imao je niz zahtjevnih uloga...meni najupečatljiviji u The Machinist.

Tom Hardy mi je počeo biti zanimljiv i to ne zbog Tabooa (iako je odličan naravno u seriji). Privukao mi je pažnju filmom Locke.
On je jedini glumac u filmu, cijeli film se odvija u njegovom autu i tko ga nije gledao vjerujte niti u jednom trenutku film nije dosadan. To je naravno zasluga i scenarista, ali trebalo je imati muda i izvući cijeli film sam. Tu je meni pokazao da je odličan glumac.

Marij@
Postovi: 104
Pridružen/a: 13 lip 2017 14:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Ostalo

Re: Glumci

Post Postao/la Marij@ » 12 lis 2017 20:55

Hm... Možda da ja ništa ne pišem nego bacim samo malo kopipejst... https://www.biografija.org/film/mira-furlan/

Između ostalog, bila je izložena predrasudama i negativnim komentarima zbog jevrejskih korena i čestih poseta psihijatru. Dobila je otkaz u Hrvatskom narodnom kazalištu i oduzet joj je stan koji je nasledila od bake. Dnevno je dobijala oko pedeset pretnji smrću i u novinama je objavljena njena adresa zbog čega se osetila ugroženo. U novembru 1991. godine Mira i Goran su bili primorani da emigriraju u Beograd, a zatim u Sjedinjene Američke Države. Glumica Milena Dravić im je dala svoje američke kontakte koji su im pomogli da se snađu. Prvo su došli u Njujork. Da bi preživeli, Mira je radila kao konobarica, prodavačica i prevodilac, a njen suprug je bio dostavljač, asistent montaže i montažer. 1993. godine je dobila ulogu u seriji „Babylon 5“ pa su se oboje vratili poslovima za koje su se školovali. Ubrzo su se preselili u Los Anđeles gde su kupili kuću na kredit. Venčali su se i 1998. godine su dobili dečaka koga su nazvali Marko Lav. Glumica je izjavila da želi da njen sin nauči hrvatski jezik i da upozna prošlost svojih roditelja. 2002. godine Mira je zbog posla došla u Hrvatsku. Osam godina kasnije je sa porodicom letovala u Medulinu, a svratili su i u Dubrovnik. Uspela je da povrati stan pa povremeno boravi u rodnom gradu u kome ima osećaj da se „spaja“ sa svojom mladošću. Ipak ne razmišlja o povratku u domovinu jer smatra da je odavno eliminisana sa ovih prostora. U martu 2008. godine je prvi put posle 17 godina dala intervju novinaru Hrvatske radio-televizije. Gostovala je u emisiji „Nedeljom u 2“ i pričala je zašto je otišla u SAD. Iako je u Americi doživela svetsku slavu, izjavila je da je tamo veoma teško baviti se ovom profesijom jer glumce ponižavaju i tretiraju kao stoku. Zato ljudima kojima želi dobro nikada ne bi savetovala da postanu glumci.

Odgovorite