United 93

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

United 93

Post Postao/la tamara3 » 24 kol 2006 19:53

Eto, film je baš dobar premda sam očekivala klasično američko herojstvo, patetiku i tome slično. Onak, dokumentaristički pristup, gole činjenice (koliko je režiser mogao i uspio prikupiti od obitelji poginulih i slično...), nema glavnog lika ili glavnih likova itd... preporučam :thumbup:.

Zita

Post Postao/la Zita » 24 kol 2006 20:30

zbilja? :o
meni je bio totalno smece

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 25 kol 2006 18:37

Zakaj?

Zita

Post Postao/la Zita » 25 kol 2006 20:03

film mi je bio neopisivo dosadan i glup

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 26 kol 2006 09:10

rado bi ga pogledala, iako mi onda to nuzno stvara paranoju kad letim :o
no,evo od pavicica par rijeci:

"Samo je mrva lakomislenosti bila dovoljna da se izvrgne u budnicu američkog konjičko-aktivističkog duha, u džonvejnovski film koji adorira malog građanina - akcijskog junaka. Srećom, producentska ekipa u kojoj su ključnu riječ imali britanski dvojac Bevan i Fellner (“Četiri vjenčanja i sprovod”, “Love Actually”…) učinila je da se to ne dogodi. A to “sve” bio je izbor najboljeg čovjeka za režiju - Paula Greengrassa.
...
Ali, Greengrassov film ne prati samo let 93. On istodobno prati i zbivanja u kontrolnim tornjevima, u klimatiziranim, neonom osvijetljenim uredima gdje se nebrojeni profesionalci nose s kataklizmom kakvoj ne poznaju presedana.

Premda “United 93” nema eksplicitnu političku tezu, jedna spoznaja sve vrijeme visi nad njim, a previše je očita da bi bila slučajna.

Sustav je tog jutra bio obezglavljen. Ti nebrojeni bijeli ovratnici tog su jutra trebali donositi mnoštvo odluka iza kojih je trebao stajati autoritet. Da li spustiti sve civilne avione? Da li dignuti vojne lovce? Da li obarati otete zrakoplove? Greengrassov film pokazuje mučnu agoniju predanih profesionalaca koji udaraju o zid jer se od njih očekuju odluke koje nadilaze njihov obzor odgovornosti. Onog koji bi te odluke donosio - političkog lidera - u filmu dosljedno nema. Kako nam je poznato iz filma “Fahrenheit 9/11”, on je u tom času u školskom razredu i sluša “Vuka i sedam kozlića”.

Baš to odsustvo, taj prazni skup, najrazornija je politička poruka filma “United 93”. Greengrassov film pripovijeda o svijetu u kojem Johna Waynea više nema, ako ga je ikad i bilo. Nema više šerifa koji će nas iskupiti, ostali smo sami, anonimna svjetina, u ratu s avetima. “United 93” film je koji govori o 21. stoljeću, baš onako kako su “Rio Bravo” i “Liberty Valance” govorili o 20. stoljeću i vremenima koja su zauvijek prošla.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 26 kol 2006 21:58

prerealan film. zato je tak zastrasujuci. i dobar.
pavicic je predobar da bi mu se rec dodala.
zvir i bestimja.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 27 kol 2006 10:07

znaci, oni koji jos misle letjeti ne ice gledati? :eek:
ko da me i ovak paranoje ne pucaju :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 27 kol 2006 18:37

mene samo jedna miso okupira kad letim, a dost godisnje letim: ak ti je sudjeno, sudjeno je. na bilo koji nacin. nakon tog se prepustim, pa sta bude. i gledam oblake.
zvir i bestimja.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 27 kol 2006 23:13

stjardese ne moraju biti nuzno prekrasna stvorenja niti akcijski film mora imati dva glavna junaka i dve majke sa djecom koje oni spasavaju da bi bio izvstan.....film je zanimljvo snimljen hladne boje prevladavaju i ta forma dokumentarca je izvrsno sjela........i da film je izvrstan
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 01 ruj 2006 22:48

ovo nije igrani film. ovo je rekonstrukcija. prestrasna i fantasticno napravljena. ne sjecam se kad je zadnji put ista ostavilo tolki dojam na mene. i ljude u kinu.
strasan film. u svim pozitivnim i realnim konotacijama.
MUST SEE!
zvir i bestimja.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 02 ruj 2006 23:21

upravo sad pogledala.
:o :o :o
ne mogu dos k sebi, doslovno sam pod dojmom! :o :o :o

Odgovorite