zadnja knjiga koju ste procitale?

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la talented miss cohen » 04 pro 2015 18:46

Pri kraju sam sa Jesli boga nie ma (Ako nema boga), Leszek Kolakowski. Knjiga o filozofiji religije.
Mislim da ipak više volim njegovu Ključ nebeski i razgovor s đavlom. A možda je i do samog prijevoda - nisam navikla čitati Kolakowskog na maternjem jeziku.
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la cokolada » 22 pro 2015 23:50

Povijest čitanja - Alberto Manguel. Erudit, prevodilac, esejist, kozmopolit. Mladost je proveo u Buenos Airesu, gdje mu je sudbina udijelila rijedak i dragocjen dar - honoraran posao večernjeg čitanja knjiga ostarjelom i slijepom Jorgeu Luisu Borgesu. A ovaj bi svako malo prekidao čitanje svojim obilnim knjiškim reminiscencijama. :touched:
slika

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la Andain » 19 sij 2016 21:21

Heretici Dine..nakon prve knjige, najbolji do sad dio serija Dine..super je bila knjiga.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
C(r)ave
Postovi: 12
Pridružen/a: 17 sij 2016 21:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la C(r)ave » 20 sij 2016 22:26

Daniel Keyes - Flowers for Algernon

SF o čovjeku s niskim IQ-om koji pomoću operacije postane genije.
Izvrsna kratka priča, toplo preporučujem.
"Thank you, nature, for pre-slicing oranges for us. You didn't have to and you did anyway and that was cool of you."

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la slapa » 01 vel 2016 17:06

slika

ovo mi je preporučila frendica koja taman prolazi kroz prekid veze i kojoj je u tom periodu ova knjiga dosta pomogla. knjiga je skup isječaka iz kolumne u kojoj autorica dijeli savjete. nevjerojatno izravan i iskren, te u isto vrijeme i empatičan odnos prema čitateljima/icama. žena koja piše savjete je legenda. isplati se pročitati, u mnogočemu se tu da pronaći.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la degenereginald » 01 vel 2016 17:37

The Dog Said Bow-Wow
Michael Swanwick

Zbirka kratkih priča, sf s jako puno pokupljenih nagrada. Sviđa mi se način na koji piše; sama ideja da ti se slika o svijetu koji prezentira mijenja i zaokreće sa svakom novom rečenicom, i nisi siguran koja su pravila tog svijeta dok ne uđeš dublje u priču. Da ne spominjem da autor mijenja ton i stil pisanja kroz zbirku; da ih se odvoji iz zbirke, za neke se ne bi moglo isčitati da ih je napisala ista osoba.

+
Bio je i na Sferakonu nekoć davno. Eto, još jedan autor kojeg sam profulala.
Ugl. Bilo je dovoljno dobro da me potakne da idem dalje kroz bibliografiju, što znači da preporučam? :D
I have no money and I have to scream.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la Nirya » 01 vel 2016 20:48

SFeraKon :inlove: :inlove: :inlove:

Ja zadnje pročitala ovo. Napokon. Započela sam s prvom knjigom ljetos, i nekako ih čitam s pauzama, pa sam nedavno dovršila treću i sad se spremam krenuti na četvrtu :)

slika
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la cokolada » 01 vel 2016 21:56

David Lieberman - Never Be Lied To Again

Neka vrsta priručnika s područja praktične, primjenjene psihologije i NLP-a. Ponovo sam je pročiatala ovih dana i zamijetila da sam u prethodnom čitanju, prije više godina, bila dosta površna i olako uzela neke naputke tj. doživjela ih kao pretjerivanja i mistifikacije. Što se pokazalo netočnim.

slika
slika

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la slapa » 08 vel 2016 10:15

slika

morala sam u neko doba prestat čitati ovo koliko mi je priča bila teška. baš baš brutalan psihološki triler. i spada u SF ali mi je prelako zamisliti da se tako nešto stvarno i dogodi. ono imam željka markić/crkva/ilčić/hdz alert u glavi. ne dogodilo nam se ništa sličnoga...
sve u svemu sjajno napisan roman. psihološka strana je genijalna.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la inani » 15 vel 2016 12:14

slika

Slavenka Drakulic: Oni ne bi ni mrava zgazili.

Autorica prati sudjenja ratnim zlocincima u Haagu i pokusava sebi i citateljima objasniti motive, uzroke i razloge nastanka takvih licnosti koje su mogle pociniti uzasne zlocine na podrucju RH i BIH za vrijeme ratova 90-ih. Promatrajuci ih na sudjenju, istrazujuci njihove biografije do, za vrijeme i nakon rata, priblizava nam te ljude, koje opisuje kao obicne koji su u jednom trenutnu, zbog nekih visih ciljeva/trenutnog ludila/odredjenog stanja u drustvu odlucili otici u vojsku i raditi ono sto se od njih trazilo/sto su sami zeljeli ili smatrali da trebaju napraviti neprijateljima/susjedima/dojucerasnjim prijateljima. Dosta potresna knjiga s jakom porukom na kraju: "Ko nas bre zavadi?"
... :nesvjest:

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la Sally_Seton » 21 vel 2016 14:10

^
Slavenkina nadgradnja banalnosti zla?

Ljubav - Toni Morison.

da ne bih ja filozofirala, evo šta piše E. Showalter
http://www.theguardian.com/books/2003/n ... nimorrison

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la slapa » 29 vel 2016 18:04

slika

roman koji je napisala skupina riječkih književnika. baš sam nekako ugodno iznenađena. zanimljiv je i napet i isprepleten zanimljivim informacijama o Rijeci i riječkoj povijesti. ima i eksplicitnih seksualnih scena što najčešće nije naodmet. jedino što imam za kritizirati su određeni prekaotični trenuci u fabuli i što je mjestimice isforsano povezivanje s povijesnim elementima.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
salander
Postovi: 252
Pridružen/a: 06 pro 2009 11:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Kontakt:

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la salander » 03 ožu 2016 19:23

Fenomenalan roman "Susjed" ,Marine Vujčić :

"Ovo je roman o samoći, nevidljivosti i otuđenju, i ne samo u velikim stambenim zgradama gdje nitko nikoga ne poznaje, nego i u okviru obitelji i među prijateljima.
Istovremeno, ovo je roman i o paranoji i ludilu. A kako čovjek poludi?
U najvećem broju slučajeva postepeno. Od iracionalnog zaključka da to što se pripovjedačica i njen susjed sreću na stubištu nije slučajno, do njenih sasvim ozbiljnih deluzija dovest će nas sigurno i duhovito pripovijedanje.
Na puno mjesta u romanu glasno ćemo se nasmijati, ali na nekima će nam od nelagode zastati knedla u grlu.
Kad priču priča luđak, to može biti komično, ili strašno, ali to često implicira i jedan neugodan zaključak: taj luđak ponekad opasno nalikuje nama samima. :gigglenod:

Avatar
WinteRR
Postovi: 435
Pridružen/a: 18 sij 2014 22:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo
Lokacija: Germanija
Kontakt:

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la WinteRR » 10 ožu 2016 23:06

"Krug se zatvara" - Knut Hamsun
Glupost je okrugla, nema ni pocetak, ni kraj!

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la degenereginald » 28 tra 2016 06:20

Breathing Machine
Leigh Alexander
slika
U jednom trenutku sam shvatila da sam samo čula za LA (Gamergate ovo ono), ali nikad nisam pročitala išta njeno. Dakle, ispravak.
Knjigu sam progutala u sekundi, em jer su me nosili valovi nostalgije, em je kratka. Preporučila bih ju onima koji su odrastali uz kompove (+ internet); sama knjiga po sebi vjerojatno nije pretjerano zanimljiva drugima.
Stil pisanja je malo čudan, ali je knjiga kratka pa koga briga? Sjajno očarava atmosferu i duh razdoblja i uopće mi nije smetalo, iako je po nekim recenzijama djelovalo kao je neke taj dio žuljao. Idk.
+
Jebeno mi je to što postoje generacijske razlike između mene i autorice, ali i dalje imamo jako slična iskustva :D
Klišeji, klišeji!
I have no money and I have to scream.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la inani » 12 svi 2016 20:30

Zagreb noir, zbirka kriminalistickih prica domacih autora. Spoj razlicitih prica koje cine jako dobru cjelinu o takvom cudnom i mrackom, punom zlocina Zagrebu, bas zgodno slozeno, iako ima i nekoliko, meni osobno, losijih prica.
slika

Maja Hrgovic: Pobjedjuje onaj kojemu je manje stalo. Zanimljiv opis svakodnevice i neobicnosti, a ponekad i nelogicnosti zivota obicnih ljudi koji samo zivotare.

slika

Maja Hrgovic: Zivjet cemo bolje. Velika osobna trauma jedne mlade zene koja ju dosta duboko i tesko prozivljava, ali odlaskom s "mjesta zlocina" i povratkom u rodni kraj stvari se, bas nekako simpaticno, posloze iako ne odmah i ne bas tako lako. Cisti dalmatinski humor tako da sam imala osjecaj kao da slusam svoje doma citajuci neke dijaloge. Lik Babe savrseno prikazan. :D

slika

Marina Vujcic: A onda je Bozo krenuo ispocetka. Prica o liku ciji je zivot totalni promasaj, a onda jednog dana odluci sve promijeniti i otici. Zatvoren u svojim filozofskim razmisljanjima sto i kako je mogao i trebao, dopusta da zivot prolazi pokraj njega misleci da se u potpunosti promijenio i da zivi kako je mislio da treba, iako svjestan da sam ne moze prezivjeti ni dana jer se ne snalazi ni u najobicnijem ducanu.

slika
... :nesvjest:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la slapa » 26 lip 2016 21:41

lately sam u nekakvoj introspektivnoj fazi.

otlen i knjige koje sam posljednje čitala...

10% Happier: How I Tamed the Voice in My Head, Reduced Stress Without Losing My Edge, and Found Self-Help That Actually Works
by Dan Harris
prilično skeptičan novinar s PTSP dijagnozom kreće istraživati razne duhovnjake i na kraju krene i sam prakticirati meditiranje.
malo me nervirao taj mentalitet ambicioznog američkog novinara ali inače mi je knjiga bila prilično zanimljiva.

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom
by Miguel Ruiz
ova ima dosta duhovnog mambo đamba u sebi (knjiga je bazirana na tolteškim vjerovanjima) ali nekako mi se čini da su savjeti koje daje u vezi samog pristupa životu, odnosima, emocijama u biti prilično pametni. pod uvjetom da je čitatelj u stanju to provesti u djelo. kratka je i lako se čita, nije mi žao što sam pročitala.

i sad čitam Hesseovog Stepskog vuka koji mi zasad baš i ne leži. valjda nisam taj tip osobe koji se u takvom romanu može prepoznati...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la slapa » 27 lip 2016 14:27

Kita boli more, Ephraim Kishon
zabavno i lagano čitljivo štivce, sasvim ok za ljetnu razbibrigu ili čitanje za vrijeme putovanja.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la Andain » 14 srp 2016 10:23

The Silmarillion, od Tolkiena. Svidjela mi se dosta, puno bolje od Hobbita i nešto lošije od Gospodara, većim dijelom zbog mnoštva likova (u jednom trenutku sam samo prestala pratiti svačija imena :D).

Sljedeće bih htjela nešto od Stanislawa Lema, premišljam se između Fijaska i Solarisa.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la ariadne » 22 srp 2016 22:03

Clare Mackintosh takes crime novel of the year award

slika

Počela popodne, završila maloprije. Od plot twista mi se doslovce zavrtilo u glavi, a onda mi je ostatak romana bila muka dok sam upoznavala jednog od najgorih likova koje sam ikad pročitala. OK, teško da mogu nekog mrzit više od Iaga, al on je praktički karikatura. Ovo je nešto sasvim drugo, bolno i neugodno realno, kad skužiš da znaš takve ljude. U "usputnim" komentarima i "šalama" i tako sličnim nevinim stvarima. I racionalizacijama. Ne zaboravimo racionalizacije. Preporučam.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la inani » 01 ruj 2016 21:03

Anna S. Politkovskaja: Putinska Rusija

slika

Prikaz stanja u Rusiji za vrijeme prvog Putinovog mandata i priprema za drugi mandat. Autorica je dosta detaljno i iscrpno obradila dosta tema: od korupcije u drzavnoj upravi, rata u Ceceniji, stanja u vojsci, policiji i sudstvu, zatim pitanje i polozaj pojedinaca u drustvu, penjanja na drustvenim ljestvicama raznih kriminalaca do privatizacije, opisa stanja u provinciji i talackih kriza u kazalistu i skoli. Vecina toga je trebala ostati tajna jer se novinarka bavila temama koje nisu bile po volji vlasti tako da je ubrzo nakon izlaska knjige ubijena. Preporuka. :)

Gordan Nuhanovic: Piknik u stepi

slika

Na momente zanimljiv opis bivsih sovjetskih zemalja koje turisti bas i ne posjecuju toliko cesto, ali sam imala dojam da je u nekim dijelovima bio toliko pod utjecajem necega da vise ni sam ne zna o cemu pise.

Marina Vujcic: Susjed

slika

Jedna od ludjih knjiga koje sam procitala. Zenska si umisli cijelu pricu u glavi u vezi lika koji zivi kad ispod, razradjuje plan kako ga osvojiti, kako se osvetiti bivsem, kako se ponasati na poslu da bi se ispostavilo da je malo fulala neke stvari. Svakako preporucam, sve ludo i zabavno. :D

Miljenko Jergovic: Najbolje hrvatske price 2006.

slika

Tu i tamo koja zabavna prica, vecina toga je zamorna.

Jagna Pogacnik: Najbolje hrvatske price 2005.

slika

Isto kao i prethodna, vecina toga je bas dosadna.

Ivan Jozic: Muska svinja i dvadeset ocajno ljubavnih

slika

Prepotentno, dosadno i lose. Imam dojam da je htio nesto reci, ali ni sam nije siguran sto. Dvije price su kvalitetne i zanimljive, u ostalima je mogao spomenuti kurac, drkanje, jebanje i slicno. Onak, zesci preserans. Sve te rijeci, recenice, price su totalno nepovezane i ne vode nikam, ne daju nikakvu pouku, kao da su tu nabacane bezveze.

Slavenka Drakulic: Basne o komunizmu iz pera domacih, divljih i egzoticnih zivotinja

slika

Duhovito, zabavno i poucno. Price o zivotu u komunizmu pricaju zivotinje koje su na neki nacin povezane s glavnim akterima bivsih komunistickih zemalja. Preporuka. :)

Maja Hrgovic: Zena, majka, glupaca

slika

Knjiga o zenama i njihovom polozaju u hrvatskom drustvu. Autorica (novinarka) obradjuje niz stereotipova, patrijarhalno stanje uma na svim razinama. Preporuka. :)
... :nesvjest:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la slapa » 26 ruj 2016 20:26

gaimanov neverwhere. fora je skroz. opiceni fantasy plot, svasta se nesto izdogadja. steta sto sam ga procitala tako kaoticno jer nemam vremena ni mira primit se knjige na duze vrijeme. ali ide i to na neki nacin uz ovakav plot samo sto zaboravis neke likove dok dodjes do kraja gdje se opet pojave. 4/5 zvjezdica sam mu dala. za petu mi fali nekog dubljeg psiholoskog profiliranja.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la ariadne » 14 pro 2016 17:08

Tana French - In the Woods

Kriste :roll: Well, sa zadovoljstvom mogu reć da nisam bila u pravu u vezi ubojice, al isto tako sa žalošću da je trećina romana bila viška. Cijela jedna paralelna narativna linija koja je po mom mišljenju bila zanimljivija od glavne na kraju nije stigla nikamo niti je služila ičemu. Osim da eventualno zbuni čitatelja i navede ga na krivi trag, što je poprilično lijen način pisanja. Glavni lik, iz čije perspektive gledamo, je nepodnošljivi šupak bez nekih iskupljujućih karakteristika. Obviously, to je sve OK i autorska sloboda and so on, al nije my cup of tea. Al da autorica zna izazvat napetost i stvorit atmosferu, to zna.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Women
Postovi: 2911
Pridružen/a: 19 ožu 2016 14:33

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la Women » 14 pro 2016 23:21

Sarah J. Maas - "Prijestolje od stakla"

Tko voli "Igre prijestolja" ili "Igre gladi", uživat će u ovoj knjizi. Meni se jako svidjela, a glavna junakinja cijele priče je cura istrenirana kao ubojica, koja ima priliku da se umjesto ropstva bori za svoju slobodu na turniru protiv 23 protivnika. Napeto štivo puno neočekivanih zapleta.
Pretpostavka je majka svih zajeba

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la talented miss cohen » 05 sij 2017 19:24

slika

You heard the man: entertaining and gloriously funny. ;)

Ko i čitav Discworld serijal. <3
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la degenereginald » 13 ožu 2017 13:54

Seveneves/ Neal Stephenson
slika
Goodreads review je napisao/la: As the joke has been going, if you enjoy orbital mechanics as a main character, you'll enjoy this novel. I was commenting to someone that the book could be 100 pages shorter if we dumped the super detailed description of orbital mechanics that occurs as an info-dump over and over again. Then I met someone who had gotten annoyed enough to begin counting pages when it happened and got to around 259 pages of it. *sigh*
Ova knjiga je bila putovanje, tako mi svega. Početak je prekrasan, a onda krene Hard sf. Hard, hard sf. I taman želiš odustati i reći- fuck it, kad onda opet uleti nešto zabavno i šokantno i divlje.
Ako ništa, zbog ove knjige sam opet imala period veselog istraživanja ISS-a i putvanja u svemir.
I sve to od Neala Stephensona čiji je Snow Crash... a zapravo, čudi me kako nisam vidjela u kojem smjeru će ovo ići; Snow Crash je više treši cyberpunk, s megakul likovima (:'D), ali onda isto skrene u Sumersku kulturu na, tipa, trećini knjige, i onda se pitaš što zapravo čitaš i gdje su kul mega hakeri i random likovi na rolama (ili skejtu? Davno sam ja to čitala) nestali, tak da... welp. Whattaguy.
Ugl., čitala sam Goodreads reviewove odmah nakon što sam završila ovo... tu nešto, i fascinira me raspon različitih ocjena i broj ljudi koji su odustali jer nisu mogli hendlati beskonačno delvanje u tehničke detalje.

Mislim, na kraju svega, preporučila bi knjigu jer, ah, zabavna je, dammit. I naporna i zabavna i sve pomalo. Ova knjiga je fakat putovanje.
A i, budimo realni, imam thing na žene znanstvenice i dugo nisam čitala nešto što se gradi na RL-u i skrene u HOLY SHIT KAJ SE DOGAĐA smjeru, pa je možda samo do mene. Imam jako love- hate relationship s ovom knjigom. Početak je sjajan!

Seveneves: Orbital Mechanics, the novel.
Yup.



Fire & Frost - Shadowrun novel/ Kai O'Connal
slika
I have a problem + guilty pleasures aplenty.
Ovo mi je došlo kao čišćenje mozga :Đ
I čak nije toliko loša kao neke druge koje sam čitala (nije ni dobra, tho). Piscu je ovo bila prva izdana novela, koliko znam (?) i fakat se vidi. Ungh. Sigurno nisam čitala zbog poetike i fabule. Ili likova. Ili ičega osim svemira, tbh.



The Bone Clocks/ David Mitchell
slika
Imala sam noćne more zbog ovoga. UNGH.
A dobra je knjiga, idk. Sve njegovo što sam čitala mi je bilo dobro, brijem. Ali isto tako- samo dobro, ne super-mega-revolucionarno-i-najbolje.
Uuu, dok sam čitala, znam da mi je mozak bacio neki kombo, tipa Stephen King meets... meets... a ne sjećam se.
Isto kao i kod Seveneves, početak mi je bio super, kasnije mi je interes polako padao, a noćne more su se samo redale.
I have no money and I have to scream.

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la siobhan » 13 ožu 2017 19:34

32ab2654f25b39145503a2668f0f6972.jpg
(25.8 KiB) Preuzeto 2805 puta.
Roman pisan u obliku fragmentarnih dnevničkih zapisa. Introspektivno, intimno i kako autorica kaže terapeutsko putovanje.
Meni se svidjela....nije pretenciozna, vješto barata jezikom, inteligentno....ali treba biti raspoložen za čitanje ovog romana.
Moja preporuka apsolutno!

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la slapa » 15 ožu 2017 10:47

slika
počela sam ju čitati u Rimu jer volim na putovanjima čitati romane kojima se radnja odvija po ulicama kojima hodam. malo me u startu živcirala jer ženska ima onaj tipični američki mindset i puno drami. na takav je način knjiga i pisana. nakon toga je knjiga neko vrijeme stajala i došla mi pod ruku kad se poklopilo da ja mijenjam svoje faze zimske izolacije, meditacija i štatijaznam... traženja. pa mi je opet pasala. sve u svemu nije loša, iskreno je napisana, vjerojatno se većina ljudi može pronaći u toj potrazi autorice za nekakvim ispunjenjem i mirom. uglavnom, mislim da ću tu knjigu zapamtiti.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Virginia
Postovi: 431
Pridružen/a: 04 kol 2012 02:34

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la Virginia » 25 ožu 2017 07:46

Kafka on the shore - Haruki Murakami

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnja knjiga koju ste procitale?

Post Postao/la slapa » 26 ožu 2017 22:24

slika
pošteno sam se isplakala čitajući posljednji dio knjige. knjige koja je priča čovjeka koji umire od karcinoma, liječnika koji jako dobro zna što se s njegovim tijelom događa i što ga čeka i logično da je tužna ali zapravo čovjek ima tako neki miran pristup da me knjiga rasplakala tek u epilogu koji je napisala njegova žena nakon njegove smrti.
vrijedi pročitati, da čovjeku za misliti i o smrti ali još više o suočavanju s njome i o životu.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Odgovorite