Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Ameli » 10 ožu 2010 16:16

Spartacus 5/10

Jos uvijek mi je muka od tolike krvi :fuj: .

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Hidden_soul » 12 ožu 2010 15:25

Agora 5/10

Mada je dosta dojmljiv kraj, jos uvijek sam pod tim utiskom pa ne znam sto bih napisala o filmu. Pokazao je samo jos jednom kako su vjernici samo bijesni copor koji unistava sve pred sobom i kojima su znanost i zene koje ne zele bit ponizne najveci neprijatelji.
I kako je ljudska glupost najvece oruzje koje nikada nece biti porazeno.

Super mi je jedan dijalog gdje dvojica razgovaraju o tome da li je zemlja ravna ili okrugla. I jedan iznosi argumente zasto misli da je zemlja ravna. I pitaju treceg o tome je li ravna ili okrugla, vjernika naravno, a on odgovori: "To samo Bog zna!". I ubije dijalog. I na tome zavrsi.

I neka nakon ovoga neko kaze kako je samo islam nasilna religija. :roll:
I jos jednom mi je pokazalo zasto se u zivotu najvise bojim vjerskih fanatika.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 13 ožu 2010 00:18

Amélie :inlove:
i ne, nisam ga gledala prije

michelle

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la michelle » 14 ožu 2010 23:06

Julie and Julia :njami:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 16 ožu 2010 01:59

Delicatessen :D
zanimljiva francuska crna komedijica feat. kanibalizam :)
mislim, kasnim 100 godina, iz '91. je. :sramise:

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Raging cat » 19 ožu 2010 19:33

Priča o prvaku.
Dosta dobar, ostavlja dojam, Sandra je zaista dobra. Film bi možda meni i bio daleko bolji da netom prije njega nisam odgledala Clintov Gran Torino.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Ameli » 19 ožu 2010 21:30

Ameli je napisao/la:Spartacus 5/10

Jos uvijek mi je muka od tolike krvi :fuj: .
tropa, nije film, nego serija i trenutno sam na 7. epizodi, sad mi se cini mnogo..osim prevelike kolicine krvi i mnogo eksplicitnih scena, jako dobar, e ko bi meni udovoljio :nah:

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la degenereginald » 21 ožu 2010 20:06

saw 2
mislim, ok je film ako imash toliko vremena u zivotu da cesh gledati apsolutno sve sto se stavi pred tebe. pomalo me iritirao kraj jer su pustili ponovno scene za debile koji ne mogu povezati dvije tocke s linijom. valjda bih dala kojih 5/10, cisto jer me zanimalo sto ce sljedeci dio u 'igri' biti.

nineteen eighty- four (verzija iz 1984.)
super mi je doslo kao ponavljanje nakon knjige. inache, ne znam koliko smisla moze imati osobi koja nije procitala, no ako ste pogledali dovoljno sf filmova, valjda ne bi trebalo predstavljati problem. ima dosta scena koje su npr objasnjene u knjizi, no uopce nisu u filmu. inache, ocijenu dize ona <3. pogotovo je plus sto je neizbrijana u filmu (pazusi :inlove:) . nakon sto to vidjeh u la jetee mi je postao fetish :D strasno, nadasve.
inache, film ne stigne pokazati sve sto ima u knjizi, usto neke stvari su drukcije (npr, O'Brien da knjigu Smithu na drukciji nacin, nema scene gdje se Smithova majka i sestra utapaju u njegovu snu, nedostaju dogadanja iz Ministry of Love i sl.), no to ne kvari dojam filma. sve u svemu, recimo 8/10.
I have no money and I have to scream.

Provincijalka
Postovi: 21
Pridružen/a: 06 stu 2005 16:56

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Provincijalka » 23 ožu 2010 11:16

Wendy and Lucy (ako se dobro sijecam)..dosadan film, kraj - no comment...-5

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 24 ožu 2010 02:58

Koizora ilitiga Sky of Love.
jebali me titlovi, drugi dio filma nisam normalno odgledala. (mozda i bolje.. :D )
Sky of Love is a 2007 Japanese movie starring Yui Aragaki and Haruma Miura. The film is based on a popular cell phone novel by Mika.
:D

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Hidden_soul » 25 ožu 2010 10:53

Shutter Island - 9/10
Napisati bilo sto o ovome bio bi spoiler. I ne moze se napisati nista. Ovo treba odgledati. Divno je kako je DiCaprio od djecarca iz Romea i Julije i Titanica postao ozbiljan i dobar glumac. I filmovi su mi cesto stvarno jako dobri. Ovo treba gledat.

Sivi kamion crvene boje - 7/10
Ali ja nisam kompetentna da ocjenjujem domace filmove jer je meni smijesno cim progovore tvrdi srpski naglasak i odmah mi je sve to ultra turbo mega super smijesno. Ali da nema one ukocenosti kao u hrvatskim filmovima - nema.
Da ima milijun puta vise psovanja nego u hrvatskim filmovima - ima.
Ako se nema sto gledati, ako se hoce neka zabava i malo smijeha i zezancije - ovo je dobar materijal za to.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Hidden_soul » 28 ožu 2010 13:16

Repo Man - 7/10

Dobar je ovo film, samo sto postoji nekih 10ak minuta pred sam kraj filma gdje su usrali sve sto su dotad napravili sa njim. Toliko glupa i neuvjerljiva i blesava scena rezanja koja ima nekakve insinuacije sexa je fakat bila bespotrebna i unistila je dobar dojam od pocetka filma. On je reze skalpelom, ona prakticki svrsava. Doslo mi je da se ja pocnem rezat od muke.
Ali konacno neki film koji se odmaknuo od apokalipse i ratova na Istoku kao glavne teme. Ovim bi se trebalo pozabaviti malo vise, prodaja organa, uzimanje istih i slicne varijacije...
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la DEFIANCE » 29 ožu 2010 21:02

The Blind Side odličan :ok:

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la degenereginald » 30 ožu 2010 00:50

Liquid Sky
prilicno uzasan film. posve inspiriran ziggy stardust erom. uglavnom, sinopsis koji me privukao filmu, bez obzira na uzasnu ocjenu na imdb-u: alieni dolaze na zemlju zbog heroina, no, kako mozak proizvodi istu supstancu u vrijeme orgazma kao i heroin, alieni to valjda 'skupe' kad se dogodi, i usput ubiju covjeka koji ga dozivi. drugim rijechima, jedna zena, manekenka, se kurva uokolo, i svi s kojima se pojebe umru. ali ona ne. zasto ona ne umre? jer zena ne dozivi orgazam :D
sveusvemu, divno zvuci, ali je to zapravo jedan dugi spot za synth pop glazbu osamdesetih. i da, sav soundtrack je sniman na sintisajzeru, i to jednom od prvih napravljenih.
uglavnom, slazem se s ocjenom a imdb, 5/10. ako i toliko, zapravo.

soylent green
dosadno. doduse, mozda je do raspolozenja u trenutku gledanja, no ipak. cijeli film se cini kao jedan veliki poligon za prikazivanje zamisljene buducnosti. i to je u redu. ali ipak je dosadan. cini se kao josh jedan od onih koji nas upozoravaju da cjenimo ono sto imamo. hrana! sjajno. nego, valjda 6.5/10. cisto zbog gornje ocjene :D ipak je za bod i pol bolji od liquid sky-a. usto, divna buducnost. zene su namjestaj, koji dolazi s kucom/ stanom/ apartmanom, a ljude skupljaju s bagerima :D

Australia
na pocetku sam bila odusevljena, bez obzira sto su me odusevljavale pomalo klisejizirane fore. ono s klokanima je prilicno zabavno :D no, moram priznati da smo i ja i frend na pola filma vec mislili da je gotovo, da bi opet sve krenulo nizbrdo. na kraju sam zakasnila na zadnji tramvaj. sjajno. nego, simpaticno, lagano, i definitivno bolje od (gore) oba navedena. nista cemu bih se vracala, ili razmisljala (recimo, o aboridinima i australiji mi je drazi onaj film o izgubljenoj generaciji), ali valjda 7.5/10. losha sam u ocjenjivanju. sigurno bih mogla sve ovo sniziti za pola, da mi se slaze s opcenitijom slikom i ukusom, ali very well. nije bitno.

Itty Bitty Titty Committee
prilicno grozno. ali tu i tamo se pojavi zgodna zena. forserski, sve u svemu. recimo, 5/10. tipicni ljubavni (tinejderski) film, i to s nekakvom revolucijom za nabrijavanje maloljetnica, samo s lezbijkama umjesto hetero parova. usto, jednina heteroseksualka postane gej na kraju. nabrijavanje, sto postotno. i naravno, na kraju pishe sto se sa svima dogodi. uopce ne znam sto josh treba staviti u film da bude veci klisej. mozda da su oformile grrl power bend u meduvremenu.
I have no money and I have to scream.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 30 ožu 2010 23:38

Le goût des autres (2000)
très bien.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Hidden_soul » 30 ožu 2010 23:55

Ti bas po tom francuskom samaras, ha? :)
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la tamara3 » 31 ožu 2010 10:03

Revolutionary road 0/10.

:palacdolje:

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Bash » 31 ožu 2010 19:02

skinila par lebou filmova. prvi na redu: Loving Annabelle 4/10
očajna gluma, o čaj na. zabrinuta sam pa ću pogledat malo lijevo, malo desno, malo gore, i uzdahnit. pfff.
a radnja jednako očajna. besmislena. debilna. WTF kraj? :lol: uf. naživcirala san se. očekivala san više s obzirom na famu, a ono bezveze. šuplji filmić. pa da su im bar sise neke pa aj, ali ni to. ni to. ma.

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la degenereginald » 31 ožu 2010 20:06

Bound
gledala dosta davno, no kako je bila noc za takve filmove, ponovila sam :D
nego, vec je spominjan mnogo puta, pa cu samo dati svoju ocjenu-> 9/10. jebeno :D

eXzistenZ
iza izrazito retardiranog naslova krije se poprilicno dobar film. dosta poznatih glumaca se pojavljuje, prica je prilicno dobra, i, makar sam ga gledala prije kakve dvije godine, vrijedi opet pogledati. usto, toliko scena implicira na seksualne cinove da ih ne mogu nabrojati (ali najdrazi mi je kad allegra polize prst da mu navlazi bio plug :D). svakako pogledati. 9/10

Underworld 1
i 2
prijateljeva zelja. covjek je misljenja da su svi filmovi odabrani od strane mene teski :D svasta.
nego, zabavno/ simpaticno; ljudi stalno skacu i pucaju jedni po drugima. tj, vampiri, i lycans/ vukodlaci. uostalom, svi su to gledali, zasto ista uopce pishem?
I have no money and I have to scream.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Bash » 01 tra 2010 01:21

u revijalnom lebou tonu..

Cracks 5.5/10
Onako. Meh. Cili film mi je nekako - ni o čemu, dosadnjikav, a ni vizualno nije nešto da digne ocjenu. Sviđa mi se jako psihologija Evinog lika pa sam čekala da se otkrije više detalja, ali nisam dočekala. Kraj me nasmijao koliko je nelogičan u odnosu na određeni događaj ili su ta djeca jednostavno glupa.

Lost and delirious 7/10
Možda sam malo subjektivna jer me podsjetilo na Ladyhawke :inlove:
Ali pustila sam i jednu suzu pa mora bit ok film. Mouse mi je totalno nepotrebna kao lik, uopće ne znam čemu su je stavili. Koga briga o čemu priča s mudrim vrtlarom. Kužim da je njena šema odrastanje, ali osim šta se jednom navlažila, nisam primijetila da se išta bitno s njom dogodilo i film je zapravo cili o druge dvi cure. Profesori u školi su nerealni jer je to privatna škola koja ima ugled. Nema jebene šanse da bi tolerirali neke stvari bez sankcija i psihologa. Ono s punčem na početku, mda baš. Kraj teško da je moga bit veća patetika i radi toga bi mu sad još snizila ocjenu. Skoro :x

Plague

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Plague » 07 tra 2010 16:00

Pogledala sam New Moon.
Ne znam zašto si to radim. :-o
Mislim da sam autodestruktivna.
Jako je loše meni sve to, počevši od glume
od koje mi se u više navrata prisralo.
Ona scena kad ona ko fol plače u šumi a samo stenjucka i pokriva lice rukama
jerbo nije u stanju zaplakat za potrebe filma... Mislim ono...
I te njihove tupave face i pogledi u prazno... :facepalm:
Nadalje, radnja? Koji k?
Dva sata! Dva sata svog života sam potrošila a ništa se nije dogodilo! :-o
Malo me uznemiruje sve to.
Dajem thumb up onom Jasper liku, totalni Michael Myers i lajkam ga :inlove:
Čak se i šalio malo pred kraj. Mislim da sam ispustila neki zvuk nalik smijanju.
Sigurna sam da je knjiga puno bolja jer kod ovakve tematike
slova inače funkcioniraju puno bolje.
Šteta što je nikada neću pročitati jer, pa eto, jednostavno neću.
E da, i ona završna scena kada je zaprosi??? :-o
To mi isto nikako nije jasno. Ko da mu se pomalo prisralo, kao
meni tijekom cijelog filma, pa je procvilio da je u kurcu jer nema WC-a u blizini.
Mislim jebote, pitaš ženu svog života da se uda za tebe
a ti to napraviš kao da joj govoriš "Umri kurvo".
Clap clap Edwarde ili kako ti je već ime ti nesuđeni glumče.
Neću ja ovo ocjenjivat jer ne znam koju ocjenu da dam
a ne da mi se uložiti trud u razmišljanje o njoj.
Samo ću vam savjetovati da ne gledate ako već niste.
Ako jeste onda mi vas je žao,
a ako ste pritom uživali onda mi vas je još više žao.

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la degenereginald » 07 tra 2010 17:31

The Imaginarium of Doctor Parnassus
oh, gilliam <3
nego, zabavno, sareno (doduse, nije da sam previse uzivala u scenama iza ogledala sto se same estetike tice, not my thing). preporucam, za ubiti koji sat. usto, doslo mi je da se pridruzim cirkusu. mislim da bih bila divan voditelj. i volim maskare, odnedavno.
i tako. 8/10. usto, tom waits kao vrag :aha:
I have no money and I have to scream.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Bash » 07 tra 2010 21:17

PicajzLa je napisao/la: Sigurna sam da je knjiga puno bolja jer kod ovakve tematike
slova inače funkcioniraju puno bolje.

Iman osjećaj da nisi gledala Tvajlajt :D Ugl, razočarala bi te knjiga/e, ništa ne propuštaš. Samo pomaže da nemaš očekivanja za film.


o.t. uvatila me želja sa mladim C. Slaterom pa san pogledala Bed of Roses i Untamed Heart jedno za drugim. Zadovoljna san, ali Heathers ostaje nenadjebiv.

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la degenereginald » 08 tra 2010 02:11

Mulholland drive
valjda su ga svi gledali. u jednom trenutku zivota. nego, mislim da cu ga pogledati opet.
i opet.
i opet.
ako ne zbog napetosti, zanimljivih scena (:D), onda da pokusam naci jos koji detalj koji je izmakao oku. usto, uopce se ne sjecam zadnjeg puta kad je neki film probudio ovakvu kolicinu i paletu, recimo, emocija u meni. sjajno.
9.5~10/10
I have no money and I have to scream.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la tamara3 » 08 tra 2010 10:45

Shortbus, 10/10, preporuka.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H8A1dwEhSMY[/youtube]

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Hidden_soul » 08 tra 2010 11:03

reginald je napisao/la:Mulholland drive
valjda su ga svi gledali. u jednom trenutku zivota. nego, mislim da cu ga pogledati opet.
i opet.
i opet.
ako ne zbog napetosti, zanimljivih scena (:D), onda da pokusam naci jos koji detalj koji je izmakao oku. usto, uopce se ne sjecam zadnjeg puta kad je neki film probudio ovakvu kolicinu i paletu, recimo, emocija u meni. sjajno.
9.5~10/10
Hoce to cesto kod Davida Lyncha.
Probaj sa njegovim drugim filmovima. Nekako vjerujem da ce ucinak biti slican Mulholland drive-u.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 08 tra 2010 11:47

The Mists Of Avalon (2001) - 5,5/10

slika

Tanašno, al' gledljivo.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Hidden_soul » 08 tra 2010 11:50

Jel to tamo gore na slici moja Anjelica Huston? :inlove: :D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 08 tra 2010 11:57

Je, ona je Vivianne (The Lady of the Lake). Najveća faca u filmu. Ostali su samo pijuni. slika

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la degenereginald » 08 tra 2010 13:25

Hidden_soul je napisao/la: Hoce to cesto kod Davida Lyncha.
Probaj sa njegovim drugim filmovima. Nekako vjerujem da ce ucinak biti slican Mulholland drive-u.
pda, elephant man i duna su poprilicno jaki filmovi, ali mulholland drive je ipak za jednu stepenicu bolji. mozda zbog silne napetosti. odavno nisam gledala dobar thriller. nego, pala mi je ista ideja na pamet nakon odgledanog filma. moram doci do njegovih filmova :D
Fusion je napisao/la:The Mists Of Avalon (2001) - 5,5/10

slika

Tanašno, al' gledljivo.
pa ne bih bas rekla da je tako los. mozda 6.5/10, vise. ili cak 7/10. doduse, ja sam bila nabrijana jer sam prije toga procitala knjige, pa bih prihvatila i kakvu god ekranizaciju koju bih nasla :D
I have no money and I have to scream.

Odgovorite