Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 07 sij 2012 15:23

Never Let Me Go - 9/10

savršena atmosfera, dobra gluma, jako depresivna ali zanimljiva priča. sve u svemu odličan film... bilo bi dobro pročitati i knjigu.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la rainbow » 07 sij 2012 17:56


Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 08 sij 2012 02:34

The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
Director: David Fincher

slika

Uvodna špica. slika Vidi se da čovjek radi (i) glazbene spotove.
Definitvno ga moram opet pogledati jer mi je ovo prvi susret s likovima i pričom koja nije pravocrtna već se račva i sastaje u nekoliko navrata.
Prija i ja smo ga još dva sata poslije analizirale i stalno pronalazile wow detalje : D
Cast je odličan, a posebno izbor Rooney Mare za ulogu Lisbeth, najviše zbog kontradikcije njene krhke vanjštine (šminka i outfit na stranu) i tough psihe što je ona sjajno spojila svojom izvedbom.
Pojedine scene su stvarno impresivne, posebno najbrutalnija kad kamera nije fokusirana samo na radnju već se poigrava (uz adekvatnu glazbenu podlogu) i prostorom van nje, stvarajući pritom još stravičniji ugođaj.
Scena osvete je impresivna zbog miješanja osjećaja šoka i zadovoljstva koji uspjeva stvoriti u gledatelju.
Fincher je stvarno majstor u kreiranju atmosfere i mislim da će mi ponovnim gledanje ovo uz "Se7en" i "The Game" postati najdraži dio njegove filmografije.
Za sada - 7.8/10.

I stvarno su nehumani ovi iz Cinestara s trenutkom kad su odlučili napraviti pauzu. Cijelo kino je negodovalo. : D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 08 sij 2012 02:44

Pogledala si napokon :veryhappydance: Slažem se sa dojmovima isto. :D
Fusion je napisao/la:I stvarno su nehumani ovi iz Cinestara s trenutkom kad su odlučili napraviti pauzu. Cijelo kino je negodovalo. : D
Ja išla gledat sa dva strejt lika, zamisli tek tog negodovanja. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 08 sij 2012 03:13

Užas. :D Uzvrpoljili smo se kao da nam je netko uzeo najdražu igračku. Svima nam je trebao jedan DOWN BOY! slap da nas ohladi. :D

Isuse, ta žena koju je pokupila u klubu *jerkoff*

Avatar
pluto
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 ruj 2011 16:46
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: wonderful world of pussy willows

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la pluto » 08 sij 2012 14:44

Kyss mig 5/10
lijepa glazba i fotografija, ali dramaturgija na razini reklame.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 08 sij 2012 15:37

Warrior - 7/10

jedan od boljih filmova koje sam gledala a kojem su tematika borilački sportovi. ima puno i to odličnih scena borbe, dramatičnih trenutaka taman dovoljno da ne bude previše, na zadnju borbu sam i suzu pustila (mada znam da je isforsirano na tu bratsku crtu, ipak nisam odolila). sve u svemu, mrvicu klišeiziran (baš vojničko američki) ali dosta dojmljiv i dobro snimljen film.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 08 sij 2012 21:57

Män Som Hatar Kvinnor (2009)
Director: Niels Arden Oplev
4.8/10

slika

Ne izlazi mi film iz glave i imam potrebu saznati ostatak priče pa sam krenula od početka sa švedskom verzijom.
Jasna je razlika u budžetu koju treba uzeti u obzir u odnosu na Fincherovu verziju, posebno kod akcijskih scena (kojih ovdje skoro ni nema),
ali one krucijalne koje najviše od svega zahtjevaju atmosferu i napetost kroz dobru režiju i glumački performans se ne mogu ni uspoređivati.
Barem je minutaža u oba filma gotovo jednaka pa se moglo nešto napraviti.
Craig i Mara doslovce "deru" ovo dvoje u svakom segmentu. Michael Nyqvist nema ni K od karizme (ima samo dvije facijalne ekspresije - usne prema gore za smijeh i opuštena usta za serious face),
Noomi Rapace mi je neuvjerljiva u interpretaciji disfunkcionalnosti i neprilagođenosti (ne, butch stav i outfit nisu dovoljni), a kemija među njima je nepostojeća. Sporedni glumci su već korektniji.
Ovo je otprilike na razini osrednje krimi serije s osrednjom TV produkcijom, ali mi je dobro došlo u utvrđivanju priče. Jedva čekam kvalitetan DVDRip Fincherove verzije. slika

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 08 sij 2012 22:39

Meni je recimo Noomi draža kao Lisbeth, možda zato što sam taj film prvi vidjela pa mi se urezala u pamćenje. A i kažu da ju je karakterno odglumila bliže onome u knjizi. Nisam čitala pa ne znam. :hideunderrock:

Što se svega ostaloga tiče, očito je da američka verzija šiša švedsku. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 08 sij 2012 22:52

Nisam ni ja čitala pa ne znam kakvu bih sliku (i očekivanja) od Lisbeth imala da jesam, ali mi je Mara izvela savršen spoj istraumatizirane autističnosti,
disfunkcionalnosti, neprilagođenosti i briljantnosti, a Noomi mi osim specifičnog izgleda i garda nije dala ništa glumački impresivno. :/
No preostalo mi ju je još gledati u 2 nastavka. : ) Koliko vidim Fincher te nastavke nema u planu. :'/

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 08 sij 2012 22:59

Druga dva nastavka su još lošija i jedino što je gledljivo je Noomi. Mislim, ni scenarij u prvom nije bio baš najbolji tako da se ona mogla i na trepavice postaviti. Mislim da je zapravo odradila posao jako dobro s obzirom na ono s čime je raspolagala. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

backspace

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la backspace » 08 sij 2012 23:04

the girl with the dragon tattoo iliti muškarci koji mrze žene.

meni skroz dobar.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 08 sij 2012 23:05

^^
Joj, a traju skoro isto kao i ovaj. slika Sve bi bilo podnošljivije da taj Nyqvist nije toliko beživotan. slika
backspace je napisao/la:meni skroz dobar
Kupujem još 3 riječi. :D

backspace

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la backspace » 08 sij 2012 23:11

dosta dugo traje, taman sam se vratila :D ali mene je držao napetom i nije mi nijednom došlo da pogledam na sat, a sam bog zna da to nije lako :D

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 08 sij 2012 23:18

Super. Jel' i tebe zasmetala pauza? :D
Iz pouzdanih izvora saznajem da ništa nije izrezano i da su oni koji su gledali film u komadu u nekomercijalnim kinima doživjeli isti nagli pad...morala. :D

backspace

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la backspace » 08 sij 2012 23:23

pauza mi je bila... prvo iznenađujuća, a potom odmah i uznemirujuća :D u stilu: ej, nemreš mi to radit, pa ne gledamo sapunicu da mi prekidaš u najboljem dijelu :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 08 sij 2012 23:24

ja ne mogu vjerovati sto jebena amerikanizaciia cini. prije nitko nije pojma imao za film, kao ni za svedski original "let the right one in", sada svi masovno pricaju o tome i posjecuju kina -.-

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 08 sij 2012 23:29

"Nitko" ti je u gaćama. Imam te švedske na originalnim DVD-ovima već koji mjesec u sobi, a ovo sam išla pogledati zbog Finchera koji mi je jedan od najdražih redatelja.
Švedski "Let the right one in" mi je dosadno sranje (pisani trag :happycry: ), a američki još nisam gledala zbog istraumatiziranosti originalom. slika
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 09 sij 2012 00:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 08 sij 2012 23:31

ne znam, ne dijelimo zajednicki ukus i guess. meni je svedska verzija fenomenalna.

backspace

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la backspace » 08 sij 2012 23:31

invalid_user je napisao/la:ja ne mogu vjerovati sto jebena amerikanizaciia cini. prije nitko nije pojma imao za film, kao ni za svedski original "let the right one in", sada svi masovno pricaju o tome i posjecuju kina -.-
ae, taka sam ti ja, dok nije blockbuster, ne postoji :D ;)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 08 sij 2012 23:35



Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Pi » 09 sij 2012 16:03

Contagion - loš film, ali dosad znanstveno najtočniji film katastrofe koji sam gledala. Čak je pogodio u projekcijama zahvaćenosti mjesta, imala sam frenda koji se tim bavio i njegove su projekcije bile iste.

Samo se vi meni smijite kad stavim rukavice prije ulaska u tramvaj.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la phos » 09 sij 2012 16:06

The Girl with the Dragon Tattoo
Odlican!
dugo nisam tako dobar gledala.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 09 sij 2012 16:28

pogledala Melankoliju..meni se sviđa...jako..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 09 sij 2012 19:09

50/50 (2011)
Director: Jonathan Levine
5.5/10

Joseph Gordon-Levitt i Anna Kendrick su skroz kjut zajedno, kao kakav par slatkih, malih nerdova. :D
Filmić je simpatičan. Bio bi mi još simpatičniji da nema jednoteistog Setha Rogena s tim užasnim glasom starog hropčućeg medvjeda na umoru. slika
Osjetljiva sam na pričajuće glasove kao i na pjevajuće. I baš mi se ovih dana opet gleda "The Social Network", ali Eisenberga stvarno ne mogu čuti. slika
Možda da stavim na mute kad bude u kadru? slika 'Nači, 90% filma. </3

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 09 sij 2012 19:48

An Education (2009)
:visi:

mogla je barem ostati trudna ili nesto. jebala ih zenska emancipacija.

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Ryu » 09 sij 2012 21:06

Fusion je napisao/la:Nisam ni ja čitala pa ne znam kakvu bih sliku (i očekivanja) od Lisbeth imala da jesam, ali mi je Mara izvela savršen spoj istraumatizirane autističnosti,
disfunkcionalnosti, neprilagođenosti i briljantnosti, a Noomi mi osim specifičnog izgleda i garda nije dala ništa glumački impresivno. :/
No preostalo mi ju je još gledati u 2 nastavka. : ) Koliko vidim Fincher te nastavke nema u planu. :'/
slika

Btw, ot:

Posljednji samuraj
Neki broj.neki broj/10

Meni je film bas super. :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 09 sij 2012 21:07

Blue Valentine - 7/10
ajme tužnog li filma :cries:
glumci su odlično odradili svoj posao i glazba mi je legla... ali depresivno...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
coco.q
Postovi: 71
Pridružen/a: 05 svi 2011 08:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la coco.q » 09 sij 2012 23:10

osmijeh je napisao/la:
Mary of Silence je napisao/la:
coco.q je napisao/la:The Shock Doctrine
Aj, nisam znala da ima i dokumentarac baziran na istoimenoj knjizi, hvala na ovome. Danas obavezno gledam. :kokice:
Kada se film snimi prema knjizi, daleko mi bolja ostaje knjiga, a u ovom slučaju, da nisam pročitala knjigu, nebi skužila apsolutno ništa, tj. puno, puno više sam očekivala od dokumentarca, sve je izrežirano na vrat-na nos, imam filing da je napravljen čisto radi populacije kojima se ne da čitati, pa da ih se bar donekle osvijesti. Uglavnom, knjigu svakako preporučam.
naravno da ne može biti bolji od knjige, al preporučam i film:)

Odgovorite