Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la odiseya » 23 vel 2012 16:29

Majka

Mislim da je to i sluzbeno prvi Hongkongaški film koji sam pogledala u komadu :D
Zapravo, ako se izuzme adaptacija na njihov jezik, dikciju, mimiku i td., film je zanimljiv. Odlicno psiholosko profiliranje likova.
Nemam neku ocjenu za njega...osim preporuke da je vrijedan gledanja.

Redacted iliti Razotkriveno

Ratni film, redatelj Brian De Palma....reko' nemere bit lose nikako...., ali ipak moze.
Koje je to smece od filma :confused:
To nije film, to je pokusaj filma. :o
Nema uopce smisla nabrajati nedostatke... 0/10 ~blindfold~

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 23 vel 2012 23:18

^ Izgleda da je De Palma često pucao ćorke. "Femme Fatale" i "The Black Dahlia" su mi isto bezvezni filmovi.

* * *

The Adventures of Tintin (2011)
Director: Steven Spielberg
7/10

slika

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Capt. Kirk » 24 vel 2012 00:17

Perfect Sense
i am a woman/10

Nema ocjene. Slaba sam i na njega i na nju i na takve filmove. Eva Green je nezamislivo lijepa, and there's some real chemistry between them. slika and slika and slika
A glumi i Spud <3

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la omnia » 24 vel 2012 23:51

The rite ili ti ga Obred.

Ne znam, uopće ne mogu dat' ocjenu, Razočarana sam, očekivala sam napetiju radnju. Nekako mi je mlak :/

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 25 vel 2012 23:23

Jane Eyre (2011)
Director: Cary Fukunaga
7/10

slika

Fatalna ljubav u tonovima sive.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la bašja » 26 vel 2012 08:31

konačno pogledala fincherovu zmajsku tetovažu i baš su bezobrazni oni koji su film popljuvali rekavši da je isti ko švedski samo još skuplji!! Nije uopće i dobar je, bolji, a švedski mi je bio super. kolko god noomi rapace bila savršena, drago mi je da imamo dvije salanderice. A Craig mi je možda i najdraži glumac sadašnjice tako da me tu pogodio.

I još sam Huga pogledala. Sladak film, sigurno još veća fora u 3d-u. Ali ipak prije svega dobar dječji film. Da sam klinka, oduševio bi me, ovako mi je samo sladak.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
coco.q
Postovi: 71
Pridružen/a: 05 svi 2011 08:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la coco.q » 26 vel 2012 14:15

Capt. Kirk je napisao/la:Perfect Sense
i am a woman/10

Nema ocjene. Slaba sam i na njega i na nju i na takve filmove. Eva Green je nezamislivo lijepa, and there's some real chemistry between them. slika and slika and slika
A glumi i Spud <3
Frendice i ja smo skoro zaspale više puta za vrijeme filma.. baš mi je loš, a njena gluma još više..
bit će da sam jedna od rijetkih koja se ne pali na evu green :nah:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 26 vel 2012 14:39

Boys Don't Cry (1999)
Director: Kimberly Peirce
7.5/10

slika

Hilary se stvarno nema čega sramiti s dvije sjajno odigrane uloge vrijedne nagrada kao što je ova i ona u "Million Dollar Baby". slika

Str8 djevojko, bi li bila u vezi sa str8 dečkom koji to nije na način na koji si ti mislila? slika

Lana:
What were you like before all this? Were you like me? Like a girl girl?


Brandon:
Yeah. Like a long time ago. And then I guess I was just like a boy girl. And then I was just a jerk.

milos55
Postovi: 1
Pridružen/a: 26 vel 2012 15:19
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati

Re:

Post Postao/la milos55 » 26 vel 2012 15:23

The Bank Job-pljacka banke po istinitom dogadjaju...

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 27 vel 2012 19:48

Monster (2003)
Director: Patty Jenkins
7/10

slika

Još uvijek nisam na čisto čini li impresivnom ovu ulogu Charlize Theron za koju je dobila Oscara njen performans ili maska koja ju uvjerljivo poružnjuje?
Možda oboje? slika Mah, neka joj. : D
Drago mi je ove godine zbog Meryl Streep (ona bi trebala biti kategorija za sebe :') ), a najviše zbog odličnog filma "Jodaeiye Nader az Simin" (A Separation) u kategoriji Best Foreign Language Film. slika

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Daisy » 28 vel 2012 08:30

e, fusi, ono sto se tada pisalo o filmu je da je charlize imala samo lazne zube i tamne lece za oci, cak je nisu ni sminkom jako maskirali. mjesecima je kozu isusivala i nije prala kosu. tako da, izgleda da je to prava ona.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 28 vel 2012 14:07

Inače nemam neko definirano mišljenje o Charlize jer sam pogledala premalo njenih filmova da bih mogla procijeniti kvalitetu i sposobnost glumačke transformacije, ali super što se toliko angažirala za ulogu Aileen. : )

* * *

Aileen:
"Love conquers all", "Every cloud has a silver lining", "Faith can move mountains", "Love will always find a way," "Everything happens for a reason," "Where there is life, there is hope."

[laughs]

Oh, well... They gotta tell you somethin'.

Avatar
Zoe35
Postovi: 3
Pridružen/a: 02 pro 2010 22:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Zoe35 » 28 vel 2012 21:23

Kyss Mig (2011)

Skandinavska lez priča, po meni odlično napravljeno, bez falšeg dramatiziranja, nasilja i sl.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la bašja » 29 vel 2012 09:05

Tuđman i Milošević - dogovoreni rat?

krenuo zagreb dox. Zanimljiv dokumentarac, samo što je film prikazan u sklopu programa kontroverzni dox, a meni baš i nije bilo nešto kontroverznoga u njemu. Isti autori su snimili i o Srebrenici dokumentarac, taj je Srbiju šokirao. Autori su lijepo rekli da je najveća vrijednost tih njihovih dokumentaraca što su rađeni ne kao nezavisni dokumentarci nego u produkcije radio-televizije srbije - "javni servis" = "službena istina".
Ima film u nešto dužem televizijskom formatu na youtubeu.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Afrodita » 29 vel 2012 18:42

Zoe35 je napisao/la:Kyss Mig (2011)

Skandinavska lez priča, po meni odlično napravljeno, bez falšeg dramatiziranja, nasilja i sl.
:thumbup:
Odgledala ... preporučujem .. Vrlo lijepo i emotivno. Lagano i nježno. :) Kao da slušaš neku pjesmicu Brandi Carlile.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Gost

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Gost » 01 ožu 2012 10:59

Zoe35 je napisao/la:Kyss Mig (2011)

Skandinavska lez priča, po meni odlično napravljeno, bez falšeg dramatiziranja, nasilja i sl.
Generalno lijepo napravljen film, ali malkoc nerealan u smislu fatalne ljubavi koja mijenja sve ikada nakon jednog sexa. :shakinghead: 4/10.

Što se tiče najnovije pogledanog, Peacock.
S obzirom na glumce (Cillian Murphy, Susan Sarandon, Ellen page) i radnju... očekivala sam više od te triler-drame. 6/10.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Afrodita » 01 ožu 2012 21:22

My Week with Marilyn
9/10
Sam sadržaj nije nešto posebno. doznajemo neke crtice iz života Marilyn Monroe ali atmosfera i Michelle Williams su toliko fantastični. Michelle je sve bolja.. od Dawson's Creeka do danas toliko je sazrela ..Michelle ju je tako dobro odglumila ..senzualna i toliko samozatajna a opet tako jaka. Šteta što nije dobila Oscara.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 01 ožu 2012 23:14

Gandhi (1982)
Director: Richard Attenborough
8/10

slika

Inspirativno. Motivirajuće. Umirujuće. Kingsley je maestralan.

Whenever I despair, I remember that the way of truth and love has always won.
There may be tyrants and murderers, and for a time, they may seem invincible, but in the end, they always fail. Think of it: always.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Afrodita » 02 ožu 2012 00:03

Anonymous
8/10
Izvrsni glumci i dobro prikazano vrijeme. Ima povijesnih netočnosti. Vrlo zanimljiva priča o Williamu Shakespearu i o njegovom identitetu. Tipične povijesne spletke i borbe za prijestolje.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
ejla
Postovi: 174
Pridružen/a: 01 vel 2010 01:40

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ejla » 02 ožu 2012 13:08

"In time"- Vrijeme je novac
odličan, volim sf a ovaj ima dobru ideju i natjera te da se zamisliš poslije
majku Justinovu su mi nekako prerano izbacili :D

"Immortals"
žali Bože vremena

"Crazy stupid love"
simpa, od ovih suvremenih komedija jedna od boljih

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la omnia » 03 ožu 2012 18:25

Bridesmaids

6/10

Ubitačan početak. Da se mene pitalo, ne bih ga odgledala do kraja, no prema kraju postane bolji. Gledljivo.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la bašja » 03 ožu 2012 19:14

pogledah Umjetnika. presladak filmić. a Bérénice Bejo m m m m
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Afrodita » 03 ožu 2012 20:36

Real Steel 8/10
Najprije sam mislila još jedan filmić za djecu ali toliko sam se na kraju rascmoljila. Onaj mali robotić kao da predstavlja sve nas male obične ljude koje sve šamara a mi se uvijek dižemo i nastavljamo jer za razliku od velikih i bogatih imamo srce.. e da je bar tako u stvarnosti ..na žalost novac danas može sve. Ali neka klinci bar gledajući ovakve filmove uče neke ljudske vrijednosti.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 03 ožu 2012 21:35

Nuit et brouillard (1955)
Dokumentarac o nacističkim konc logorima. Izvanredan dokumentarac - materijali, glazba, naracija... A ono što prikazuje je prestrašno.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 04 ožu 2012 17:31

Pokušavam se držati bojkota downloada stvari s neta u ovom mjesecu a tu na disku imam samo dokumentarce.

Tesla: Master of Lightning
Koji je to ludi genijalac bio... Dobar i iscrpan dokumentarac. I nije baš ležeran materijal za gledanje nego treba biti raspoložen za sat i pol AC struja, bežičnog prijenosa struje i sl.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 04 ožu 2012 20:45

Seven Up! - 1964.
Prvi dio The Up Series koja prati skupinu od 20ak djece. Prvi serijal je snimljen kad su imali 7 godina. Super mi je i jedva čekam vidjeti što će bit u idućim epizodama kako budu odrastali. Ti ljudi sada imaju preko 50 godina a jedna epizoda serijala snimana je svakih 7 godina njihova života.

:nestrpljivo ide paliti epizodu u kojoj su 14-godišnjaci:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=I3Nt7Syex5E[/youtube]
evo simpatičnog odgovora jednog od klinaca kad su ga pitali želi li se ženiti jednog dana...

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la melted_sun » 04 ožu 2012 22:10

show me
još uvik ne kužim šta sam točno odgledala :invisible:
neka kretenska verzija Stockholmskog sindroma ili nemam pojma..
ne znam niti kako bi ocjenila ... 2/10
i to 2 samo zato šta Katharine Isabelle glumi.iako su svi likovi apsolutno iritantni.al eto.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 05 ožu 2012 16:00

Ljudožder vegetarijanac,
REDATELJ: Branko Schmidt
ULOGE: Rene Bitorajac, Zrinka Cvitešić, Nataša Janjić, Leon Lučev
ŽANR: triler, 2012
slika
Medicinski horor o korumpiranim ginekolozima i istinitim događajima iz hrvatskih bolnica koji će šokirati javnost.
Film razotkriva neimenovanu zagrebačku kliniku kao poprište pogrešnih dijagnoza, krivotvorenja podataka, korupcije, seksualnih afera i ponižavajućeg odnosa prema pacijentima i kolegama.

Glavni lik, beskrupulozni mladi ginekolog Babić (Rene Bitorajac), oličenje je svega lošega u hrvatskome društvu. Duboko je uvučen u mafijaške poslove, slobodno vrijeme ispunjeno mu je drogom i prostitutkama, a agresiju ispucava mlateći po bubnjevima i pumpajući svoje predimenzionirane mišiće u teretani. Resurse ginekološkog odjela državne bolnice Babić po potrebi koristi za ilegalne abortuse, postavljanje lažnih dijagnoza i iznudu novca od pacijenata, dok će zahvate u kojima ne vidi vlastitu korist radije prepustiti mnogo neiskusnijim kolegama.


Brutalan film, crni humor i sarkazam na nivou. To me je osvojilo.
Rene se stvarno iskazao u ovoj ulozi.
Rečeno mi je da su medicinski izrazi koje su koristili bili bullshit, but who cares, ionak nisam niš razumila.
Bilo je par scena koje nisam mogla gledati (pičkica) i kraj mi je malo mutan, da ne kažem neočekivan.
Sve u svemu 9/10. Preporučam.
Izjava dana: ovaj film tako jebeno baca lošu sliku na hrvatsko zdravstvo. :lol:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la omnia » 05 ožu 2012 20:46

Everybody's fine

9/10

Skinula sam ga misleći da je komedija. Dobro sam se prevarila :lol: no, film me oduševio.
Baš je nekako topao i drag. I dobra glumačka postava.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la odiseya » 06 ožu 2012 13:36

Blue Valentine

6/10
Film mi je ostao nekako nedorecen :confused:
Ryan Gosling mi je inace dobar, ali u ovom filmu glumata i naporan mi je. Prica ima potencijal, ali na kraju jednostavno nisam imala osjecaj da je ispricana do kraja. Mozda je to i bila namjera :o, ali i ako je....nije mi uopce sjela.

Odgovorite