Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la melted_sun » 06 ožu 2012 17:28

Edward Scissorhands
8.5/10
zato jer mi je kraj tužan donekle :P

backspace

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la backspace » 09 ožu 2012 19:11

žigola.

nemam neke riječi hvale. tak mi i treba kad idem gledat film koji nije blockbuster.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 11 ožu 2012 21:19

The Thing (2011) - 6/10
Užasno predvidiv i s dosta nelogičnih propusta ali skroz zabavan za gledanje.

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Ivanaaa » 12 ožu 2012 21:53

slika

Pomalo razočaravajuće.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la swayka » 13 ožu 2012 01:57

The Relevation of the Pyramids

Odlican dokumentarac u kojem se povezuju piramide u Gizi, Uskrsnji otok, Inke, piramide u Kini; prikazuju isti nacin gradnje na razlicitim djelovima planete u razlicitim vremenskim razmacima sto me je sokiralo i ostavilo bez teksta, ogromna preciznost i poznavanje matematike i metra za koji se smatralo da tada nije postojao kao mjerna jedinica... Ma, sok. Preporucam svima da pogledaju.
Na kraju krajeva, ne morate vjerovati u to, al opet previse slicnosti i podudaranja da se sve proglasi kao slucajnost...

8/10

Avatar
pluto
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 ruj 2011 16:46
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: wonderful world of pussy willows

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la pluto » 13 ožu 2012 22:15

Ivanaaa je napisao/la:slika

Pomalo razočaravajuće.
slažem se nažalost :(

Avatar
vačolda
Postovi: 43
Pridružen/a: 29 srp 2011 11:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la vačolda » 14 ožu 2012 17:53

Das Leben der Anderen
8/10
Ja bih to svrstala u kategoriju lijepih filmova, baš me raznježio.

Avatar
salander
Postovi: 252
Pridružen/a: 06 pro 2009 11:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Kontakt:

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la salander » 14 ožu 2012 20:12

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TGjjK5SMbJA[/youtube]

urođeno zlo..izvrsna Tilda..preporuka za pogledati

Avatar
miss_misty
Postovi: 3383
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:26
Lokacija: na samom rubu litice

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la miss_misty » 19 ožu 2012 17:15

swayka je napisao/la:The Relevation of the Pyramids

Odlican dokumentarac u kojem se povezuju piramide u Gizi, Uskrsnji otok, Inke, piramide u Kini; prikazuju isti nacin gradnje na razlicitim djelovima planete u razlicitim vremenskim razmacima sto me je sokiralo i ostavilo bez teksta, ogromna preciznost i poznavanje matematike i metra za koji se smatralo da tada nije postojao kao mjerna jedinica... Ma, sok. Preporucam svima da pogledaju.
Na kraju krajeva, ne morate vjerovati u to, al opet previse slicnosti i podudaranja da se sve proglasi kao slucajnost...
fascinantno
baš ostavlja bez teksta
Napolju pada kiša. A kako se već pomalo spustilo veče, upalili smo sve moje i njene cigarete iz džepova i kofera, poslagali ih po nameštaju i rekli da su to zvezde.

¤¤¤problem s wc-autobusom je u tome što nikad ne znaš kad će se odvesti¤¤¤

Plague

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Plague » 19 ožu 2012 21:12

we need to talk about kevin
pojelo mi je živce. koliko glupih ljudi stane u jedan film?

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la alice » 20 ožu 2012 17:19

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZH_KkmHDxO4[/youtube]

lebzijski film na muslimanski način - like!
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

backspace

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la backspace » 21 ožu 2012 22:16

nije ti život pjesma havaja.

ok je.

Avatar
salander
Postovi: 252
Pridružen/a: 06 pro 2009 11:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Kontakt:

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la salander » 22 ožu 2012 19:06


Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Pi » 23 ožu 2012 17:54

The Light Bulb Concpiracy

Ne mogu ocijeniti, nisam gledala više od 10 minuta. Odmah me sve zgadilo, zašto se opterećivati teškim temama kad možeš živjeti bezbrižno i zajebantski.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la OtherMe » 23 ožu 2012 19:16

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Jz5Ubqhru7g[/youtube]

a svaki put se zaljubim u Jen :touched:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fuga » 23 ožu 2012 22:04

Café de Flore
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GgJ8iXWSIy0[/youtube]
Iako nisam pogledala puno filmova ovaj mjesec, čak ni prijašnji, no ovo je definitivno film mjeseca, mislim da ću ga pamtiti.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la shizika » 24 ožu 2012 16:50

U Zemlji Krvi i Meda... - uludo potrošenih 120 min :/
...život je lijep... (:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 24 ožu 2012 23:31

The Hunger Games - sviđa mi se. Knjigu (još) nisam pročitala pa ne znam kako bi bilo u usporedbi, ali sam za sebe mi se svidio. Još sam se i rascmizdrila. U biti svako malo sam bila na rubu suza, što je još gore jer nisam ni u PMS-u. :lol: Za sve je kriva Jennifer Lawrence koja je cijeli film iznijela na svojim leđima, i to kako. :faint: I knew I loved her for a reason. :inlove:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fusion » 25 ožu 2012 13:35

The Descendants (2011)
Director: Alexander Payne
7/10

slika slika

Simpatičan filmić. Clooney mi je cool dasa, ali njegove transformacije iz filma u film nisu bogznakako dobre. Ovo mi je jedna od njegovih (naj)boljih uloga.

Kutak za crni trenutak:

Sid: Speaking of retarded, do you ever wish that, like...retarded people or old people would just hurry up? Like sometimes I'm waiting for them to cross the street...and I'm like, "Come on, already." But then I feel bad.


:happycry:

S mjesta radnje (Havaji) prelazim na sljedeći naslov : D


Nije Ti Život Pjesma Havaja (2012)
Redateljica: Dana Budisavljević
6/10

Što na sve ovo ima za reći gospodin Ino s kojim je mama bila u trojcu? :D

Nakon nekih recenzija očekivala sam možda nešto što nisam osjetila gledajući dokumentarac, ali u svakom slučaju zanimljiv pristup tematici kroz prizmu intime vlastite obitelji.
Mislim da će imati utjecaj na promišljanje o nojevom sindromu koji nerijetko imaju članovi obitelji outanih LGBT osoba. U nekim dijelovima sam se mogla poistovjetiti.


Young Adult (2011)
Director: Jason Reitman
6/10

Charlize super stoje uloge poremećenih bitcharki. Veselim se gledati je u ulozi zle kraljice. <3


The Hunger Games (2012)
Director: Gary Ross
4.8/10

Sinoć iza 18h je u kinu bila valjda cijela osnovna škola. Frendu je para izlazila na uši od njihovog hihotanja, "fora" i pljeskanja. : D

Bila sam nabrijana na film još otkako mi je frendica pustila trailer. Well, ispalo je da je trailer bio najbolji dio, a jedino se njoj od nas 4-oro koliko nas je išlo svidio film. :/
Ispao je jedan od onih filmova s ogromnim jazom između priče s velikim potencijalom i (pre)mlake realizacije i loše konstrukcije. Imala sam glavobolju od epileptičnog načina snimanja loših akcijskih scena.
Valjda se time nastojao stvoriti dojam napetosti(?) Neuspješno. :/
Stavila bih ga u "pauza-film" kategoriju - filmovi koji su laka i brza zarada za glumce. Ipak, Stanley Tucci je dokaz da se i od takvih likova može napraviti jako dobar posao.
Jennifer Lawrence se izgubila u šumi negdje na pola puta između "Winter's Bone" i "X-Men-a". Simpatična mi je, ali se nadam da u svom glumačkom spektru ima ipak više od te dvije boje. :/
Kladim se da bi Rooney Mara (koja mi je uz Michaelle Williams i Jessicu Chastain najbolja glumica mlađe generacije) napravila i od te mlake uloge nešto upečatljivo i zanimljivo.

Umjesto zijevanja puštala sam si u glavi i potiho pjevušila "Glory Box" s tematskim lyricsima...

I'm so tired of playin'
Playin' with this bow and arrow...


...uz "video" koji je izmijenjivao ove dvije slike. : D

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la OtherMe » 26 ožu 2012 08:25

Hunger games (ili popularno-(citaj:bašja ga je nazvala u više navrata!) nazvan Gladne Ogre)


Savršen film

Pod nikakvim uvjetima ne mogu ostati ozbiljna dok ocjenjujem film jer:

Film je ok. Malo je spor,ali daje vremena za prokomentirati scene i nasmijati osobu do sebe i one oko sebe!

Malo je predvidljiv. Ali meni je bilo zabavno. Da :touched: :giveflower:

definitivno preporučujem pogledati ali isključivo u dobrom društvu i dovoljno rano da ne dobijete nešto u glavu dok glasno komentirate pojedine scene :-)
Zadnja izmjena: OtherMe, dana/u 26 ožu 2012 08:36, ukupno mijenjano 1 put.
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la bašja » 26 ožu 2012 08:28

ja dakle jučer gledala the hunger games. Vrijeme radnje, 16:00 matineja. al mi je drago čuti da su klinci od 18:00 bili gori. Iako! meni ovaj put klinci nisu smetali jer smo se other i ja pridružile pričanju i zajebanciji... Baš je bila kućna atmosferica....

Najgori dio filma je bio početak, kad se još nije ni ušlo u dvoranu 10 jer smo se ugledale na mlađariju i sjele na pod i nismo se mogle ustati jer smo stare. Onda sam otvorila čips i bio je naprosto odvratan! Što je posebno došlo do izražaja prvih sat vremena filma dok se nisam navikla na "brod u oluji" tip kamere u filmu. Ali nešto kasnije, čips se ovlažio malo i postao puno bolji, a ja sam se na kameru naviknula. Krenuli su komentari na račun filma i smijanje i odmah je sve bilo bolje. Film mi je na kraju ispao skroz zabavan, al ne znam koliko je do njega, kolko do dobrog društva i sprdanja.

E, ima jedna stvar koja je skroz ok. Ovo je dakle film za mlade, pa je skroz fora da je punokrvni i jedini pravi glavni lik djevojka. Girl power do daske.... Shoot str8! Shoot gay!
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la OtherMe » 26 ožu 2012 08:39

bašja je napisao/la: Ali nešto kasnije, čips se ovlažio malo i postao puno bolji,
ja s ovim nemam nista!

:blushes:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Plague

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Plague » 26 ožu 2012 08:41

hoćete reći da je film sranje? :D

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la bašja » 26 ožu 2012 08:43

OtherMe je napisao/la:
bašja je napisao/la: Ali nešto kasnije, čips se ovlažio malo i postao puno bolji,
ja s ovim nemam nista!

:blushes:
da je čips u tvojim rukama bio, veze s tim bi imala chalize theron i onaj trailer za snjeguljicu bez ijednog patuljka

ma ono... nije sranje najveće!
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la OtherMe » 26 ožu 2012 08:48

Šarliiizaaaa mmmmmm...daaaa...to jos nije offanje ako pricamo o filmovima?!?
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 26 ožu 2012 12:18

Mislim da je u Hunger Games problem s tom kamerom bio u tome što je film morao imati PG-13 rating pa nisu mogli izravno prikazati mindless nasilje među djecom koje je ova opisala u knjizi. Zato su valjda imali tako mahnite scene, da barem dočaraju nekakvu napetost i paniku ako već ne mogu ono što bi trebali. :D

Puno okrutnosti su izbacili, tipa SPOJLERI ono da su oni mutantski vukovi dijelom napravljeni od gena palih posvećenika, kako su to naši lijepo preveli. I da je Katniss u jednom od njih prepoznala Rue./SPOJLERI

Kad sam to pročitala skoro sam se rasplakala all over again. A morali su uzeti u obzir i da nisu svi čitali knjige. Problemi, problemi. :D Glavne teme su jako dobro prenijeli što se mene tiče i film mi je sasvim dobar s obzirom na restrikcije koje su imali and shit. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Bash » 26 ožu 2012 18:32

ariadne je napisao/la: pa nisu mogli izravno prikazati mindless nasilje među djecom koje je ova opisala u knjizi.
orly? perhaps I should give the book a second look then :dork: ucinilo mi se da je previse teen (oni minuciozni opisi outfitova, god.. who even cares about that shit?) i onda sam ctrl+F da vidim ima li bar seksa. i onda sam odustala.

Avatar
mene
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 ruj 2009 00:09
Status: Solo
Lokacija: obala

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la mene » 26 ožu 2012 22:25

Hunger games - ono što dobiješ kad pokušaš zadovoljiti zahtjeve čitalačke publike (po čijim bi standardima film trebao trajati minimalno 4 sata i imati naratora), kompleksnu priču Orwellovskog tipa koja je upakirana u literarno djelo za mlade, američke cenzorske standarde i želju za blockbusterskom zaradom.

Hm, kad uzmem sve navedeno u obzir, krajnji produkt je super ispao. :D

Uglavnom, čitatelji ez južual razočarani, gledatelji koji nisu upoznati s knjigom zbunjeni. Cenzorski zahtjevi uveli shaky kameru od koje em u dijelovima ne znaš tko pije tko plaća, em te po putu zabole oči i glava.
Ne da mi se ko litararni fanovi histerizirati oko detalja tipa mockingjay je dobila od cure iz škole a ne na placu jer je to ionako za priču nebitno.
Al zamjeram što su mijenjali neke bitne stavke (činjenica da Katniss glumi madly-in-love priču da bi bili simpatičniji publici, kasnije emocionalno preispitivanje i Peetovo duboko razočarenje i nastavak glume da bi preživjeli) kao i da nisu dovoljno naglasili neke dijelove (pobogu, 2-3 minute filma bi im oduzelo da su se posvetili maloj Rue).

Casting je super, lijepo je vidjeti opet Woodyja Harrelsona koji se super zbavlja ko pijanac, Tucci po običaju profesionalno odličan, Kravitz baš simpatičan.
Momku se neću ni truditi zapamtiti ime, drvena gluma, sve se svodi na zabrinute ili zaljubljene poglede, ajd da je bar posebno zgodan ili ima neku karizmu, al ni to nema pa mi uglavnom smeta u kadru.
Otkriće filma je mala Lawrence, odlična kako s minimalno ekspresijom lica i očima uspije dočarati sav spektar emocija. U jednom trenutku me podsjetila na Cate Blanchett, u svakom slučaju biti će zanimljivo pratit je u nastavku karijere.

Opuštajući i sve u svemu solidan filmić za pogledati.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la rainbow » 30 ožu 2012 23:41


Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la odiseya » 31 ožu 2012 18:11

Drive
8.6/10
Definitvno jedno od najvecih iznenadjenja u posljednje vrijeme.
Nisam ocekivala gotovo nista, a film je odlican *wow*
Posebna pohvala za OST, savrseno mi je sjeo uz film, prica je divna, Ryan Gossling totalno cut :)
Kamera mi je posebno lijepa I citava estetika filma.

Midnight in Paris
Potvrdio mi je misljenje o Woody Allenu kao pretencioznom seronji. :visi:
Casting je uzasan! -.-
Sve u svemu....what a waste of time :ubergeek:

Moneyball
Kupila me sportska tema, a I biografija je obecavala.
Film je onako...prosjecan, ali mi definitivno nine jasna nominacija Pitta za oskara :o menu je on zapravo uzasno los, glumata I siluje ulogu bespotrebno -.-

Odgovorite