Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la melted_sun » 17 pro 2012 19:29

The Caller

it was ok.

Plague

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Plague » 18 pro 2012 13:52

The Cabin In The Woods
nisam očekivala ovakav sprd. trebao je trajat 20-ak minuta duže tako da se lijepo razradi umjesto nekakvih suludih preskoka.
kul mi je kraj. :D
mogao je bit tako dobar film da nije rađen preko ku*ca.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la tamara3 » 18 pro 2012 14:01

"V for Vendetta" - 10/10. Ne znam kak mi je uspjelo ranije ga ne pogledati ali odličan je.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la bašja » 18 pro 2012 14:28

ariadne je napisao/la:
slapa je napisao/la:^
meni je u tom filmu bilo zanimljivo samo jedno. :D a to je kako su statističkim kombinacijama uspjeli stvoriti bolje a jeftinije momčadi. čista metematika i ekonomija. al to je zato jer su ameri smislili igru u kojoj je to moguće.
Pda, nema ništa zanimljivije od statistike. :ignoretroll: :D

Ne znam, meni je i to bilo bezveze, but then again, brojevi su mi oduvijek bili monotoni. :D
:
ja sam uvjerena da je Trouble with the Curve snimljen kao reakcija na Moneyball. U stilu obrane časti baseballa. Ali meni su oba filma bili sasvim ok u kategoriji sportskih.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 18 pro 2012 14:43

bašja je napisao/la:
ariadne je napisao/la:
slapa je napisao/la:^
meni je u tom filmu bilo zanimljivo samo jedno. :D a to je kako su statističkim kombinacijama uspjeli stvoriti bolje a jeftinije momčadi. čista metematika i ekonomija. al to je zato jer su ameri smislili igru u kojoj je to moguće.
Pda, nema ništa zanimljivije od statistike. :ignoretroll: :D

Ne znam, meni je i to bilo bezveze, but then again, brojevi su mi oduvijek bili monotoni. :D
:
ja sam uvjerena da je Trouble with the Curve snimljen kao reakcija na Moneyball. U stilu obrane časti baseballa. Ali meni su oba filma bili sasvim ok u kategoriji sportskih.
Nisam to gledala jer sam odlučila iz principa izbjegavat Timberlakeovu filmsku karijeru. :lol: Ali čitala sam o njemu pa mislim da znam otprilike što hoće. Stvar je u tome što je u Americi baseball više od sporta. Ima puno jači status nego kod nas nogomet. U tim filmovima baseball je prizma kroz koju prikazuju promjene u američkom društvu kao takvom of the dead per se jer su zbilja na zanimljivom mjestu trenutno. Što je isto razlog zbog kojeg se nisam mogla povezat s filmom dovoljno da ignoriram iritantne likove i sve se raspalo u milijun komadića. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Plague

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Plague » 18 pro 2012 23:31

[REC]
samo na sranja nalijećem. zabolile su me oči od ove lude kamere. zašto tako snimaju? ko da ne znaju da nitko na svijetu to ne voli. :shakinghead:

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la hops » 19 pro 2012 10:26

unexpected je napisao/la: atonement 9/10
http://www.imdb.com/title/tt0783233/
derailed 8/10
http://www.imdb.com/title/tt0398017/
pride and prejudice 9/10
http://www.imdb.com/title/tt0414387/
prestige 9/10
http://www.imdb.com/title/tt0482571/
derailed nisam pogledala.
ali ova ostala 3 su mi za pogledati ponovno.

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la unexpected » 19 pro 2012 13:48

'if you don't risk anything, you risk even more.'

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la unexpected » 19 pro 2012 13:49

Ooh je napisao/la: THE HOURS opet i opet i opet cu.
:thumbup:
'if you don't risk anything, you risk even more.'

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 19 pro 2012 19:31

Circumstance (2011) - 6/10
slika

A ono, može proć. Priča je prilično tragična ali koliko vidim po komentarima ne odražava baš stvarno stanje. Nije stunning i outrageously sexy kako ovaj cover kaže. :D Ima jedna prilično sexy scena i to je to.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 21 pro 2012 01:24

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
Director: Peter Jackson
7/10

slika

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 21 pro 2012 13:38

Cijeli film u dva gifa:

slika slika
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 21 pro 2012 20:05

Prvi put u životu pogledah The Usual Suspects.

Nije mi baš bilo fora kad su mi dosad već svi i njihova mater spojlali tko je Keyser Söze. Ako ništa, sad barem kužim kojekakve reference iz drugih medija koje su mi bile nepoznate. Inače nisam baš za noir filmove, oduvijek su mi izgledali kao puno drame u prazno. Iscrpljujuće je.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 22 pro 2012 19:39

50/50 (2011) - 8/10
Malo sam plako... :cries:
Lijep film, dirljiv, ali nekako smisleno dirljiv, ništa previše. Sviđa mi se.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 22 pro 2012 20:16

Nije mi se onomad dalo pisati komentar za Hobbita jer je već bilo kasno, ali sad mi se da. :D

U LOTR je priča bila predivno sljubljena sa specijalnim efektima, režija i dramaturgija dinamična, likovi i glumci odlični. Sve je bilo savršeno.

Ne mogu reći da sam se dosađivala tijekom filma i da mi nije bio zanimljiv, ali osjećaj se ne da usporediti s LOTR trilogijom.

Ovdje specijalni efekti dominiraju ispred priče, dramaturgija povremeno "gubi končiće", a ne mogu reći ni da su me glumačke izvedbe nešto posebno oduševile.

Očekivala sam puno više od Martina Freemana. Ponekad djeluje ko falša verzija Charlija Chaplina koji priča.

Od prosječnog fantasy filma dijele ga samo specijalni efekti. Mislila sam prije gledanja drugi put otići solo na 3D verziju, ali nekako više nemam potrebe. Radije ću doma opet pogledati LOTR.

Jedina captivating scena koja me je potpuno uvukla u sebe i podsjetila na LOTR bila je ona u Billbovoj kući kad patuljci pjevaju "Misty mountains". Magično. slika

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 23 pro 2012 14:01

Red Riding: In the Year of Our Lord 1974 (2009)
Director: Julian Jarrold
4/10

Ono kad zbog dobrog casta i ponekih kritika očekujem dobar film, a ispadne mučenje.

Aj, neka se je barem Andrew Garfield napipao Rebecce Hall i Michelle Dockery.

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la unexpected » 23 pro 2012 19:15

slapa je napisao/la:50/50 (2011) - 8/10
Malo sam plako... :cries:
Lijep film, dirljiv, ali nekako smisleno dirljiv, ništa previše. Sviđa mi se.
baš sinoć sam ga gledala.meni je onak,previše očekivana radnja.dala bi mu 5/10 :D
'if you don't risk anything, you risk even more.'

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 23 pro 2012 23:16

Life of Pi (2012)
Director: Ang Lee
6/10


slika


Film ima lijepih momenata, ali ništa toliko epski da bi me se duboko dojmilo i ostalo u trajnom sjećanju.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 24 pro 2012 18:46

Carey Mulligan mi je na tapeti ovih dana.

An Education (2009) - 7/10

Drive (2011)- 7.5/10

Oba su mi filma skroz ok. Sviđa mi se što u ovom s autima nema puno naganjanja autima. To me ugodno iznenadilo. Gosling ima to nešto stvarno posebno dok glumi, samo svojom pojavom.
Ovaj prvi film je malo retro, radnja tamo negdje bliže sredini prošlog stoljeća. Fora je. Prilično nevjerojatna radnja ali skroz neloš film.

Brothers (2009) - 6/10
Malo teža drama. Ali s druge strane dosta klišeiziran. Tobey Maguire je dobro odradio sjebanog vojnika. I starija mala mi je ostala dosta dojmljiva.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 24 pro 2012 18:49

unexpected je napisao/la:
slapa je napisao/la:50/50 (2011) - 8/10
Malo sam plako... :cries:
Lijep film, dirljiv, ali nekako smisleno dirljiv, ništa previše. Sviđa mi se.
baš sinoć sam ga gledala.meni je onak,previše očekivana radnja.dala bi mu 5/10 :D
kad volim Josepha Gordon-Levitta. quirky je i nekako mi njegovi likovi postanu ful dragi. samim time i filmovi. :happycry: to i pms.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fuga » 25 pro 2012 18:00

Of Two Minds (2012) 5/10

Obiteljska drama, tema vrlo osjetljiva, sestre i jedna od njih s dijagnozom shizofrenije, nakon smrti majke nastupa "zdrava" sestra sa svojom obitelji kako bi zbrinula "bolesnu", tu su onda razne peripetije da bi na kraju ipak ona bila institucionalizirana.
Nda, priča nije loša, no mogla se ekipa malo bolje spremiti.

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 25 pro 2012 19:46

Stand By Me (1986)
Director: Rob Reiner
6.5/10

slika

River i Wil su preslatki u scenama međusobnog tješenja. <3
Wil Wheaton je bio baš lijepo dijete. Što mu se desilo kad je postao muškarac? :/


* * *


Cast Away (2000)
Director: Robert Zemeckis
6.8/10

slika


And I know what I have to do now. I gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise. Who knows what the tide could bring?

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la unexpected » 26 pro 2012 12:58

Saša je napisao/la:Stand By Me (1986)
Director: Rob Reiner
6.5/10

slika


mene razočarao.očekivala sam više
'if you don't risk anything, you risk even more.'

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 26 pro 2012 19:31

Northanger Abbey (2007) - 6/10
Mogao je biti natprosječan. Ali kraj je zeznuo stvar. Baš bezvezan neki kraj.

Haute tension / High Tension (2003) - 8/10
Na stranu to što se očito palim na lezbe koje su poremećeni sajko kileri, ovo mi je jedan od boljih lez related filmova koje sam vidjela do sada. Baš fora film. I ful je napet bio pa sam morala svako malo pauzirati jer me bilo strah. Možda su mogle glumit i bolje i štatijaznam, al nisam na to od straha i dobre glumice obraćala pažnju. Najbitnije je što se iz filma može zaključiti da ne treba ljude zajebavati u kukuruznim poljima jer ti se to može i vratiti.

Le gamin au vélo / The Kid with a Bike (2011) - 7/10
Neloše za dramu. Nema ne znam kakvu dinamiku. I nije baš upečatljiv. Ali je skroz ok.

The Dark Knight Rises (2012) - 7/10
Nije mi nešto preupečatljiv. Mislim da ću ga brzo zaboraviti. Traje mi malo predugo ili nije mi nije bio dovoljno napet. Gluma tako tako. Slabo im kemija u tim romantičnim scenama ide. Sama priča je ok, pogotovo ova koja se odnosi na negativce. Ovo s Robinom mi je pak malo laim. I tako. Sve u svemu, tipično u stilu zadnjih par Batmana.

Monsieur Lazhar (2011) - 7.5/10
Dobra drama.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 28 pro 2012 22:17

Unforgiven (1992)
Director: Clint Eastwood
6.5/10

slika

Očekivala sam filmčinu. :|

Avatar
Pumba
Postovi: 21
Pridružen/a: 24 stu 2012 16:32
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Pumba » 28 pro 2012 23:49

Hobit 3D HFR (Peter Jackson, 2012.)

Jako, jako sam žalosna. :cries: Razočarenje na baš svim nivoima. Oh da, sama ekranizacija Hobita je krajnje delikatan zadatak – knjigu za djecu treba pretvoriti u film za odrasle; događaji prije Gospodara prstenova, čime je dramska težina automatski umanjena; slabašan motiv Veeelike pustolovine. No bezobzira, gledajući izvan konteksta, film je loš.
Plague je napisao/la:na trenutke mi se činilo da gledam parodiju. pročitala sam jednu kritiku koja je radagasta nazvala jar jar binksom međuzemlja. spot on.
Upravo! :D

Još uz to, HFR me strašno naživcirao! Ne smeta me kristalna čistoća (iako daleko više volim "zrnatost" 35 mm filmske vrpce. Btw, živio Tarantino koji je obećao da će njegovi filmovi uvijek biti u tom formatu!), nego ta prokleta kamera! Grozna je, mehanička i napasna i otuđujuća, u smislu da prizore čini potpuno umjetnima.
Joj, sad već pričam prave gluposti, ali film me baš otupio.

Da popravim okus, odmah sam ponovno pogledala Povratak kralja. Eee, kako li je to divan film! :touched:




Amour (Michael Haneke, 2012.)

Jako me uznemirio iz posve osobnih razloga, pa sam se dosta vremena ljutila što ne vidim film nego svoje neke brige i misli, ali na kraju shvatih da me film čitavo vrijeme zapravo vrlo precizno vodio i usmjeravao mi misli "na svoj mlin", tako da je konačan efekt bio ubojit. Opako proračunat film! :D Tehnički apsolutno perfektan.




Dazed and Confused (Richard Linklater, 1993.)

Prekrasan!

slika

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 29 pro 2012 19:08

Cold Mountain (2003)
Director: Anthony Minghella
7.8/10

slika

Nakon brojnih razočarenja napokon jedan lijep film. Renée je funny, Nicole još uvijek pretty, a Jude solidan kao i uvijek.
Charlie Hunnam je u tom albino izdanju zastrašujuć. Prepoznala sam ga po glasu. : D

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la omnia » 29 pro 2012 19:22

Amélie

Baš lijep i nježan film. Ne znam zašto ga ranije nisam pogledala.
Ostavio mi je onaj blesavo-razdragan osmijeh na licu :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H2-1u8xvk54[/youtube]

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 30 pro 2012 00:33

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007)
Director: Andrew Dominik
8/10

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CmhfY9RSuDk[/youtube]

Poetično. Lijepa režija i fotografija. Krasna glazba.
Rather Lovely Thing by Nick Cave & Warren Ellis, jedna je od ljepših skladbi za film koju sam čula. Divno notama oslikava cijelu atmosferu filma.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 30 pro 2012 01:36

Restless.

Zapravo je mini serija, al whatever. Fora je. :D Michelle Dockery. :touched: Njen glas me uvijek iznova obori s nogu, slušala bih ju i da mi čita telefonski imenik. :faint: Hayley Atwell je bila super. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Odgovorite