Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la omnia » 02 ožu 2014 15:47

Aven je napisao/la: Ice queen Elsa je hot. Posebno u onoj sceni kad se prvi put raspusti. Mislim da prvi put imam crush na lik iz crtića.
:D :D

OnT:

Despicable me 2

Simpatičan filmić, ali prvi mi je dio bio malčice zabavniji :-/

Aven

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Aven » 02 ožu 2014 18:19

ariadne je napisao/la:Jesi skužila onog lika iz saune? Kad se obratio svojoj obitelji, a ono još jedan tip i dvoje-troje djece? :D
Jesam. Baš sam rozoj surli rekla da me podsjeća na nju.ega. :D

slika slika

Disney postaje LGBQ friendly. :inlove:
omnia je napisao/la:
Aven je napisao/la: Ice queen Elsa je hot. Posebno u onoj sceni kad se prvi put raspusti. Mislim da prvi put imam crush na lik iz crtića.
:D :D
Ne smij se. Zaljubljena sam. :tardstare:

slika

^Elsa na Eurosongu. LOL.

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la omnia » 02 ožu 2014 21:15

^ Ma, ne rugam se, meni je ženska isto super :-)

Aven

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Aven » 02 ožu 2014 21:17

Mislim da ću ga opet prije spavanja gledati. :hideunderrock:

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la omnia » 02 ožu 2014 21:22

:lol: :lol:

Imaš na YT-u Let it go, pa možeš samo to vrtit ;-)

Aven

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Aven » 02 ožu 2014 21:23

Neću. Više se oduševim kad gledam od početka pa se onda ona raspusti. Čekanje na taj trenutak je thrill. LOL.

The cold never bothered me anyway. *zalup.vrata*

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la unexpected » 05 ožu 2014 09:59

'if you don't risk anything, you risk even more.'

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 05 ožu 2014 22:24

Dallas Buyers Club..well, Mathew McConaughey je zasluženo dobio oscara. Ako se itko prije pitao, mislim da je ovim filmom dokazao da zna glumiti. Film je dobar, al ne posebno impresivan..odnosno, ne nešto što ću posebno pamtiti.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Aven

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Aven » 06 ožu 2014 22:34

Disconnect (Henry Alex Rubin, 2012) - 6.5/10

slika

Film o ljudima koji otuđeni od onih s kojima žive stvaraju online konekcije. Relevantna tema koja po tko zna koji put izvlači na površinu činjenicu da se većini ljudi moraju desiti ekstremno loše situacije kako bi se osvijestili.
Gluma je prilično dobra. Paula Patton. <3



slika

Btw, sinoć sam otišla s frendicom vidjeti Her na velikom platnu. Mislim da ću svaki put kad ga gledam naići na neki novi detalj koji će me oduševiti. To mi je jedan od emocionalno najinteligentnijih filmova koje sam gledala u posljednjih nekoliko godina. Odlična studija međuljudskih odnosa i posljedica na pojedinca koja, koliko god bila projekcija bliske budućnosti, toliko je relevanta i u sadašnjosti. U tom kontekstu se može promatrati i lik Samanthe (najdraža uloga Scarlett Johansson ever). Iako je umjetna inteligencija, tijek odnosa se ne razlikuje toliko puno od onih koje sadrže i element tjelesnosti. Ovaj put sam puno više doživjela lik Amy i stvarno mi se sviđa kako Amy Adams interpetira svoje uloge. Velika transformacija u odnosu na American Hustle. Rooney Mara je također jedna od boljih mladih glumica. Estetika i fluidnost scena je odlična. Nigdje se nije pretjeralo i otišlo u uobičajene filmske klišeje. I'm in love. slika

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la shizika » 07 ožu 2014 06:56

Andain je napisao/la:Dallas Buyers Club..well, Mathew McConaughey je zasluženo dobio oscara. Ako se itko prije pitao, mislim da je ovim filmom dokazao da zna glumiti. Film je dobar, al ne posebno impresivan..odnosno, ne nešto što ću posebno pamtiti.
slazem se! jos bi dodala da mi je jared leto bio vrh <3
...život je lijep... (:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 07 ožu 2014 13:33

Aven je napisao/la: stvarno mi se sviđa kako Amy Adams interpetira svoje uloge. Velika transformacija u odnosu na American Hustle.
Ona mi je jedna od najglumica danas, i fora kak su svi bili opsjednuti s Leonardom i Oscarom nakon koje.. 4, 5 nominacije, a ni glasa o Amy kojoj je ovo isto bila peta nom. i još uvijek (koliko znam, doduše :unsure:) nije dobila kipić.. žena nije movie star, već samo glumica. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Aven

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Aven » 07 ožu 2014 15:26

Slažem se. Uvukla mi se pod kožu lately. Smatram je uz Jessicu Chastain, Michelle Williams, Rooney Maru i Carey Mulligan jednom od boljih glumica novog vala.

Jennifer Lawrence je nedvojbeno najpopularnija, ali mi generalno ostavlja dojam isforsiranosti/prenametljivosti pa unatoč sasvim solidnoj glumi nikako da mi uđe među draže. :D

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Fuga » 09 ožu 2014 11:30

Inside Llewyn Davies

Ono, li-la film, dosdnjikav na trenutke i niš nisam dobila za sebe. Okej, na tri frtalja projekcije sam zaspala, tako da sam si bar malo počinula. :D
Sva sreća pa smo gotovo same bile u dvorani.
Da, Oscar je hot.

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Hurem » 09 ožu 2014 16:47

Zimska priča.
Spoj dobrog i lošeg,stvarnog i nestvarnog,taj nestvarni dio kao konji koji lete,luksuzni automobili sa kulisom starih dvoraca iza sebe,magija,demoni i sl. nije me se dojmio ,ljubavna priča da je :)
Crvenokosa ljepotica mi je nestvarno lijepa.
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

Avatar
Kelt
Postovi: 181
Pridružen/a: 15 sij 2014 21:26

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Kelt » 09 ožu 2014 17:46

La vie d'Adèle :confused:

3 sata traje, ali nije dosadan film. Sviđa mi se kako su likovi okarakterizirani. Adele je osjećajna, ženstvena, lijepa i jednostavna osoba, a Emma je pretenciozna, muškobanjasta i lijepa :D Francuski jezik je sexy. Film me još jednom uvjerio kako su ustvari odnosi i veze jednostavna stvar kada ih gledaš izvana i znaš sve detalje. Odlične su mi pauze od radnje u filmu i daju super uvid u život francuza: demonstracije na ulicama, gay parada, večere u obitelji, sati u školi, plesnjaci, plaža, spavanje na klupici u parku...
Ruadh gu brath!

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la tatin sin » 12 ožu 2014 00:37

Concussion (2013.) 3,5/5
Iznenađujuće dobar film, ako uzmem u obzir ostale lezbo filmove. :)
i could surf the earth on a banana peel

Gost

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Gost » 12 ožu 2014 11:58

Blue Jasmine 7.5/10

bogami ova ye zasluzila oskara :D
pogledam malo nakon pocetka koliko yos traye
a do kraya kao da ye pet minuta proslo

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Hurem » 12 ožu 2014 12:09

300 Uspon carstva.

S obzirom da ne volim fimove s tolikom dozom krvoprolića ali logično to je ono što "nosi" film,ta borba grčkih ratnika koji se suprostavljaju perzijskoj vojsci.Moram reći da sam čak uživala u samoj tematici filma kao i u zanimljivim likovima,onda kada nisu letjele glave i ekstremiteti u 3D projekciji.
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

Aven

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Aven » 12 ožu 2014 20:53

Adaptation (Spike Jonze, 2002) - 6/10

Zanimljivo. Kreativno. Čudno. Najmanje drago od Jonzea.

Scene s duplim Cageom su više distraktivne nego impresivne.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 12 ožu 2014 21:34

tatin sin je napisao/la:Concussion (2013.) 3,5/5
Iznenađujuće dobar film, ako uzmem u obzir ostale lezbo filmove. :)

Skidam -tebi se žalim ak bude loše ;)

Ot. Mulan..em volim gledati crtiće ujutro (filmove ne) dok se još nisam sasvim ni razbudila, em je priča super, a Mulan animirani lik koji bi i feministkinje voljele :inlove: Super.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la megan » 12 ožu 2014 23:09

robocop :veryhappydance:

krenula sam ga gledati očekujući još jednu eksplozivnu akciju sa jednodimenzionalnom tanašnom pričom i kulerskim 'humorom', ali nisam bila ni blizu :P
ok, osim tanašne priče :D iii eksplozivne akcije :o

:P

ugl, atmosfera (budućnost, neobuzdani kriminal i štrajk policije) je tjeskobna i depresivna, što pojačava i hladan odnos s glavnim likom, budući da je isti - robot :D
brutalnost bih isto navela kao plus, jer paše uz svijet koji gledamo
za ljubitelje akcije ima hrpa nekih pištolja i pušaka, to sam pogledala krajičkom oka :P
i za kraj - suptilni humor koji taman začini ovaj zgodni filmić

sve u svemu - 8/10 :D
Desert je visnjica :(

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la megan » 13 ožu 2014 20:22

girl rising (2013.)

nevjerojatno je i zastrašujuće koliko mjesto gdje se rodiš određuje kakav će tvoj život biti. iako znam kakvi sve užasni postoje na svijetu i u kakvim uvjetima ljudi žive, teško mi je uživiti se u njihovu patnju kad se cijeli taj svijet čini tako dalek i drugačiji.
ali ljudi su isti.

svidio mi se film jer prikazuje stvarne djevojčice sa stvarnim pričama. potrudili su se da naglase da se radi o djeci koja te stvari proživljavaju pa je film ugodan za gledati, s tragičnom pozadinom koja nije nametnuta, već je na gledatelju da ju sam osvijesti.

jedino su poruke malo apstraktne i po meni nedovoljno objašnjene. možda se misli da se neke stvari podrazumijevaju :hideunderrock:

7/10 :)
Desert je visnjica :(

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la megan » 14 ožu 2014 08:01

mad max

super je film. atmosfera je opet zastrašujuća i klaustrofobična, budući da je postignut dojam da nema nikakve šanse da itko pobjegne od bande na motorima. napeto je i, iako nam je konstantno jasno da se nešto loše sprema, nije predvidljivo.

i soundtrack mi je jako pasao, možda malo podrugljiv dok prikazuje trenutke sreće, a opet ni na jedan trenutak ne prestajemo biti svjesni zla koje se sprema.

8.5/10 (:P)

razmišljam gledam li stvarno u zadnje vrijeme više filmova ili imam takav dojam zato što sam počela pisati o njima :P
naravno, našla sam si zanimaciju taman pred ispit :impatient:
Desert je visnjica :(

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la margarita » 14 ožu 2014 12:23

barem gledas klasike, ako nista drugo. ;)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 16 ožu 2014 00:07

Non-stop ..Liam Neeson opet glumi junaka, al super mu to ide. Akcija, otmica aviona, naznake ljubavne priče, igra 'pogodi tko je negativac'..napeto (toliko da sam se u jednom trenutku poprilično primjetno trgnula iz stolice :D ) & fun.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 22 ožu 2014 12:19

The King's Speech..dugo sam odgađala ovaj film, znajući da su povijesni aspekt skroz zanemarili i fokusirali se samo na njegovu osobnu dramu (spoiler alert: što potvrđuje i zadnja scena olakšanja i pljeska za kralja koji eto govori neovisno što je cijela zemlja upravo ušla u rat i čeka je poprilčno mračno razdoblje :)), međutim, cijela stvar dobro funkcionira, zanimljivo i simpatično..možda prvenstveno zahvaljujući G. Rushu koji po meni nosi film i više od Collina. Al nije film koji ću htjeti gledati ponovo.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 22 ožu 2014 21:01

Heli (2013) - 6.5/7
Nije za pamćenje ali sasvim solidna drama.

No se Aceptan Devoluciones (2013) - 7/10
Ovaj mi je baš nekako drag. Skroz topao i nekako blizak film. Pms-am pa me i raspekmezio.

Nathalie... (2003) - 7.5/10
Zadnjeg sam pogledala ali mislim da će mi i ostatii najdojmljiviji. Prožet onom tipičnom napetom atmosferom tih francuskih ljubavno sjebanih drama. Ok i dobrom dozom verbalne erotike. A i film me uspio iznenaditi kroz samu priču. Što volim.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Fuga » 23 ožu 2014 12:13

Non ti muovere (2004) 6/10

Srednje loš pokušaj melodrame i traženje uzročno posljedičnih veza iz prošlosti za zbivanja u sadašnjosti. Okrivljavanje sebe za potencijalni gubitak djeteta itd. Tipično. Moglo je to puno bolje. Casting la di da. :D

Rabbit Hole (2010) 7,5/10

Skrining obitelji nakon gubitak djeteta. Zanimljiva interakcija partnera, koliko si odmažu i pomažu, komunikacijske blokade i pokušaji obzirnosti.
Nakon gledanja poprimilo me tupilo i besperspektivnost takve situacije. Plaši me taj strah koji dolazi s roditeljstvom, tako da imam strah na kvadrat. :D
Nicolka je kul, super se on snalazi u takvim ulogama gdje hoda po litici između ludila i prisebnosti.
A bome i Aaron Eckhart je baš poželjan tata. :D

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la talented miss cohen » 23 ožu 2014 14:24

Io sono l'amore (2009) 8/10

Film je tako... nepatetičan, a dirljiv. Zanimljiva fotografija. Dopada mi se estetika filma. Dopada mi se mnogo. Dopada mi se tematika: passion, unconditional love... bez imalo patetike.
Last but hardly any least, Tilda Swinton :inlove:
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 23 ožu 2014 15:41

Manon des sources (1986) - 7.5/10
Izgleda da sam si prošli put kad sam bila na otoku skinula skoro pa cijelu filmografiju Emmanuelle Béart. Očito me u onom prvom filmu prilično dojmila. :D
Ovaj film krasi talijanska atmosfera. Mada su opet dodali ono nešto napeto francusko pomalo teško u zraku. Valjda ne znaju bez toga ti francuzi... U ovom mi se najviše sviđa sama priča. Igra slučajnosti, intrige, začarani krugovi i tako to. Pustila sam opet suzu pri kraju. Ali to pripisujem hormonalnom ciklusu. Izuzev one jedne scene koja je stvarno realno bila dirljiva.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Odgovorite