Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Moloko » 04 vel 2017 18:53

Nije skroz ova tema ali da ne otvaram novu:

Vec pola sata pokusavam naci torrent za film "Below her mouth" ali ne pronalazi mi i svi streamovi traze da imam account odnosno da im dam broj kreditne kartice. :/

Je li itko mozda gledao taj film? Zna neki torrent za njega? Mozete mi posuditi i account ako ga imate samo da ga pogledam. :D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 08 vel 2017 16:00

^Nikad čula za film..

ot. Hidden Figures tako tako, očekivala sam više. Solidan film, Octavia Spencer mi je bila super simpatična kao što u većini stvari i je, al nekako mi Taraji Henson nije pasala za svoju ulogu. Plus, nešto mi je u radnji još falilo da mi cijelu stvar učini impresivnijom, cijeli film je napravljen na način da se iščekuje taj nekakav grand moment kojeg onda nisu dostavili ili jednostavno nije bio ono što te film natjera da očekuješ. Voljela bih da su se više pozabavili osobnom pričom likova, Posebno Katherine, prepovršno mi je nekako djelovalo.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 09 vel 2017 12:10

Moonlight nisam imala velikih očekivanja, no moram reći da me film pozitivno iznenadio. Nije mi među prva 3 najbolja naslova godine, možda ni među prvih 5, al među boljima je. S tim da mi je prvi dio filma daleko bolji od drugog.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 14 vel 2017 22:39

Far and Away

Ovaj film mi je ostao u dobrom sjećanju. Il bolje rečeno, u dobrom osjećaju, jer se ne sjećam radnje uopće, samo da mi je feeling ostao dobar. To mi se sa svime događa inače. :lol: In any case, s razlogom je ostao dobar feeling, baš sam uživala gledajući ga opet, super mi je. Mekana dekica od filma. :touched: Ovih dvoje su mi baš dobri skupa. Uvijek bili. Obično me nije previše briga ko će bit s kime, al za njih mi je jedino žao što nisu ostali zajedno. </3 Da se on nije sjebao u kultu, možda i bi. :(
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la tratinčica » 16 vel 2017 22:36

Lion krenula sam gledati film bez velikih očekivanje, čak je razlog za gledanje bio banalan - pustit ću nešto da me uspava. Međutim! Film je predivan. Drago mi je što nisam bila u pravu kada sam pomislila da će se radnja filma odvijati pretežito u zapadnim zemljama budući da glumi Rooney Mara. 85% radnje je u Indiji i uglavnom pričaju hindi/benglaskim jezikom što je apsolutno prekrasno. Sve u filmu je prekrasno, svaka scena, svaki dijalog.
454545/10 :touched:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 19 vel 2017 22:37

Moana.

Odličan je, baš mi se svidio. I bio je upravo ono što sam trebala danas, legao mi je ko budali šamar. Našla sam se kak naglas govorim "a ovo je baš lijepoooo" ko da imam 8 godina il neš, ew. Bit će da sam u PMS-u. Dobro da nije bilo cmoljavih dijelova jer bih cmoljila.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la degenereginald » 25 vel 2017 20:45

^
Ne znam, ja sam našla prostora za cmoljenje.

Bila sam bolesna ko čvarak ovih dana, pa sam u tom konfuznom polu- deliriju gledala filmove jer nisam bila baš u stanju puno drugih stvari raditi.
Dakle:


WHIPLASH
Kriste isuse na štapu. Sve je zlatno.
Ti likovi imaju ozbiljnih problema.
Krv na bubnjevima, whoop + lik vježba bubnjanje kao da ide svirati u grindcore bendu, kaj? :D
Ungh/10
Super mjuza, tho.


THE HELP
Ovo je bilo vrlo dobro.
[diže mi se želudac kad bilo tko ikad u bilo kojem kontekstu samo spomene izmet, a kamo li-]
Može/10


SLUMDOG MILLIONARE
Ja ne razumijem zašto je ovaj film tako cijenjen/ 10.
Not my cup of tea.


DAZED & CONFUSED
Nisam pogledala do kraja (ali bi da imam 15 god.)/ 10


MEAN GIRLS
Odlično/10, ali svi to već znaju.
I have no money and I have to scream.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 25 vel 2017 20:52

U ovom kućanstvu je moja cimerica zadužena za cmoljenje. Ima cmolj-trigger osjetljiviji od mene, okrenula sam joj se at one point i pitala ju jel plače, i nije. Tak da, obviously ti imaš još osjetljiviji trigger. :D

OT
Gledale smo Pride. Obje smo cmoljile. Ja jednom, ona dva-tri puta as per usual, super je film. Rather topical.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 26 vel 2017 00:36

Fantastic Beasts and Where to Find Them (David Yates, 2016) - 6/10

Veselila sam se pogledati ovaj film, a kad ono nah. Baš su ga učušpajzili.
Ne sviđa mi se što je Eddie počeo preglumljavati svoje uloge, a još manje što to radi na jedan-te-isti način. :razočar:
Kowalski mi je drag lik. <3


Frantic (Roman Polanski, 1988) - 5/10

Standardno bezličan Ford, loša priča i jako dobra režija Polanskog koja od manjkavog materijala napravi napet triler.

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 28 vel 2017 23:44

Lion (Garth Davis, 2016) - 6.5/10

Mali Saroo je predivan. </3

Lijepotužna životna priča sa sretnim završetkom. Krv definitivno nije voda.
Kod ekranizacije mi nedostaje kvalitetnija dramaturška gradacija.
Prikazi odrasle dobi više izgledaju kao natuknice nego lijepo (is)pričana priča koja bi bila adekvatna erupciji emocija na završetku.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 01 ožu 2017 09:11

Kineski zid Jooooj... ok, kužim da su Kinezi pokupovali pola Hollywooda i da je vjerojatno Damon bio ugovorno vezan za snimanje ovog filma (to je jedini razlog kojeg mogu smisliti, a da mi on ne padne skroz u očima :D), al ono..jao. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 01 ožu 2017 20:32

Moonlight (Barry Jenkins, 2016) - 7/10

slika

Poetično. I autentično.

Pretposljednja scena je tako lijepa...'

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Little N » 01 ožu 2017 21:13

Andain je napisao/la:Kineski zid Jooooj... ok, kužim da su Kinezi pokupovali pola Hollywooda i da je vjerojatno Damon bio ugovorno vezan za snimanje ovog filma (to je jedini razlog kojeg mogu smisliti, a da mi on ne padne skroz u očima :D), al ono..jao. :)
Jesam ti rekla da se isplati Kineski zid gledat samo uzivo.
:P

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 02 ožu 2017 20:05

A Monster Calls (J.A. Bayona, 2016) - 8/10

slika

Ono kad nemam nikakva očekivanja od filma, a na kraju me oduševi na toliko levela. Kroz maštovite priče poučava o tome da se na istu stvar može gledati s toliko različitih perspektiva i zapravo mi ostavlja dojam kvalitetne psihoterapije; ide jako duboko, do onih (bolnih) dijelova koje će većina ljudi izbjegavati ponajviše zbog straha od boli, osjećaja krivnje, srama i mnogih drugih neugodnih osjećaja. The (beautiful) thing is; u trenutku kad se napokon probiju i prihvate počinje proces izlječenja. Divan film. : )

Conor: Your stories never made sense to me.
The Monster: Because humans are complicated beasts. You believe comforting lies, while knowing full well the painful truth that makes those lies necessary. In the end, Conor, it is not important what you think. It is only important what you do.
Conor: So what do I do?
The Monster: What you did just now. You speak the truth.
Conor: That's all?
The Monster: You think it's easy? You were willing to die rather than speak it.

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 07 ožu 2017 22:41

Arrival (Denis Villeneuve, 2016) - 7.5/10
Lijepo i slojevito sjedinjenje ljud(skost)i, znanosti i znanstvene fantastike.

Volim što počinje i završava Richterovom 'On The Nature Of Daylight' koja lijepo oslikava atmosferu/emociju filma.

Louise: If you could see your whole life from start to finish, would you change things?
Ian: Maybe I'd say what I felt more often. I don't know.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Moloko » 11 ožu 2017 20:08

The Invisible guest (2016).

Nakon dugo dugo vremena napokon sam odgledala odlican film. Napet,nepredvidljiv,prepun mentalnih igrica. Svakako preporuka!
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 11 ožu 2017 21:23

Das Leben der Anderen
jedan od najboljih filmova koje sam do sada pogledala, trenutno se čak i mislim je li mi možda i najbolji. baš sam pod dojmom.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la siobhan » 11 ožu 2017 23:31

Pogledala Život drugih prije par godina...ne sjećam se detalja...al slažem se da je film odličan.
Danas pogledala The light between oceans....dobra glumačka postava....fina priča...sve u svemu ok film...tko voli drame

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 14 ožu 2017 00:41

Hell or High Water (David Mackenzie, 2016) - 7/10

slika

Pozitivno me iznenadila transformacija Chrisa Pinea. Super mu je sjela uloga. Iako je film daleko od komedije par puta sam se dobro nasmijala.
Jeff Bridges. <3 Lijepo snimljeno + glazba Nicka Cavea i Warrena Ellisa je odlična kao i u filmu 'The Assassination of Jesse James'.

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la tratinčica » 14 ožu 2017 19:04

Inferno - okeiš. Taman da te lijepo uspava, ali opet dovoljno dobro da ne požališ trenutak kada si kliknuo play. U pravilu ti Tom Hanks filmovi budu predvidljivi, ali zanimljivi. Bitno je napomenuti da film nisam pogledala do kraja, ali ne trebaš biti nešto previše pametan da predvidiš kraj. Ma čim vidiš naslov kraj je više nego očit.
uglavnom 5.97/10

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 15 ožu 2017 09:20

Logan Primjetila sam da mi je pomalo došlo do zasićenja ovih superherojskih filmova koji su svi na istu shemu, ne pretjerano dobra il duboka priča, igranje na neku emotivnosti i patetiku i gomila akcije. Ono, ok je, al ak nije smiješno kao guardiansi i ak nema dobru priču poput iron man-a (prvog) il Batman begins, ponavljajuće je, ne pokaže ništa novo.

Osim toga, skužila sam da jako ne volim kad klinci u filmu igraju neke psihotične/manične ubojice makar isti i bili pozitivci na kraju. Jednostavno ne volim vidjeti djecu u prenasilnim scenama.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 17 ožu 2017 12:49

Assassin's Creed (Justin Kurzel, 2016) - 4/10

Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson i Charlotte Rampling na godišnjem odmoru.
Fassbender se ipak malo morao pomučiti (da im pripremi roštilj).

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 17 ožu 2017 23:58

Silence (Martin Scorsese, 2016) - 6.5/10

Volim Scorsesea i glumce, ali s ovim filmom i njegovom intencijom (koja je jasno naglašena u posveti na kraju filma) se nisam mogla povezati.

Ferreira: I pray too, Rodrigues. It doesn't help. Go on, pray. But pray with your eyes open.

Amen.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 18 ožu 2017 18:21

Lion
baš dirljiv film. tim više što je istinita priča u pitanju. pustila sam nekoliko suza. i meni je draži onaj dio dok je Saroo još malen u Indiji od onog dijela kasnije u Australiji.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Alexandria23
Postovi: 12
Pridružen/a: 10 sij 2017 13:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Alexandria23 » 19 ožu 2017 19:55

Fantastic Beasts - 8/10, meni odličan jer volim gledat filmove koji su kreativno slikovno rađeni i sva ta čudovišta i svijetovi :)
Doctor Strange - 7/10, skroz solidan film pogotovo za ekipu koja voli filmove tipa HArry Potter
Arrival - 9/10, malo za promišljati film :)
Sing - 8/10, crtić koji me baš razveselio i oraspoložio :D
Hacksaw Bridge - 9/10, po istinitom teška životna priča (mislim da se mogla napraviti i još bolje), dosta krvi
Collateral Beauty - 8/10, lijepi filmić sa još ljepšom poantom
Suicide Squad - 8/10, interesantan akcijski film sa puno super muzike :D
Kubo and the Two Strings - 10/10, crtić koji mi ni na trenutak nije bio dosadan, nešto malo drugačije
Silence - 7/10, dosta krvi i težak film za gledat, po istinitom
The Great Wall of China - 8/10, dobar akcijski i fantastični film

Neki od meni boljih :)

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 19 ožu 2017 22:49

Pogledah i ja Silence. Jedva sam čekala da izađe otkako sam prvi put čula da se snima.

Napisala sam tu wall of text al sam zaključila da mi se ne da i izbrisala ga. I give up. Ne mogu razumjet vjeru u boga da me jebeš. I prestajem pokušavat. Samo me glava boli od toga i plače mi se. Uništilo volju za životom/10 don't @ me
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 19 ožu 2017 23:38

Hacksaw Ridge (Mel Gibson, 2016) - 6.5/10

A. Garfielda su baš zapale slične uloge, samo u drugačijim okolnostima. Ono što mi u tom kontekstu razlikuje ovu priču od 'Silence' jest to da je kod ovog protagonista vjera bila u službi humanizma, dok je kod Rodriguesa postala svrhom samoj sebi (što me frustriralo kroz cijeli film i nisam mogla pronaći u sebi atom divljenja prema čovjeku koji bira ideologiju ispred realnosti i živih ljudi koji pate pred njegovim očima, a može im pomoći). TBS, prema Desmondu Dossu osjećam poštovanje, a prema Rodriguesu čak prijezir.

Što se samog filma tiče; lijep uvod, zaplet, a onda rez i malo biografije prije odjavne špice. Na stranu fascinantne i istinite životne priče, al' ne znam što je s tim filmašima lately. Nikako da naprave u cjelini kvalitetan film i ispoštuju sve elemente.

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la siobhan » 24 ožu 2017 21:13

Collateral beauty

Nakon gledanja sam se jedino pitala kako su uspjeli dovući toliko dobrih glumaca u jedan film i u isto vrijeme ga učiniti tako lošim.
A priča ima toliko potencijala...šteta.

Allied

Ok film...fina priča i dobro su to iznijeli Brad i Marion. Moglo je to naravno i bolje, fali malo "mesa", ali s obzirom na dosta razočaranja u zadnje odgledanim filmovima, nisam tako kritična ovaj put. Čak mi je i oko malo zasuzilo pred kraj :sadhug:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 26 ožu 2017 17:06

Whiplash. Super film; slojeviti likovi i radnja koja postavlja dosta zanimljiva pitanja.

Na prvu je Fetcher sadist koji muči svoje učenike iz očite manjkavosti karaktera ili egoizma (a Andrew emocionalni invalid i žrtva).

No, na drugu, lik nikad ne postane toliki manijak da u onom trenutku u baru, kada objašnjava svoju taktiku i filozofiju ne razumiješ dijelom njegovu perspektivu. Ne opravdavaš, ali u pravu je kad veli da je mantra današnjeg svijeta ''bitno je sudjelovati'', veliča se osrednjost i narcisoidnost jer više nikom ne smiješ uputiti kritiku da se ne raspadne. Tim uljuljavanjem osoba u nekakvu sigurnu ''mama voli, toplo je'' stvarnost ulijenjuješ ljude, ne tjeraš ih na krv, znoj i suze koje su više nego često doista potrebne za izvanredne rezultate. Jer dok je sve dobro, ne težiš promjenama, dok ti svi vele da dobro radiš, ne trudiš se biti bolji.

Naravno, pitanje je gdje je granica i mogu li budući dobri rezultati ikad opravdati sadašnje loše metode (vječno pitanje da li cilj opravdava sredstvo). Jer konstantnim pritiskom možeš stvoriti i jednog Charlie Parkera, al možeš i nesigurnog klinca koji će se ubiti zbog maltretiranja.

Nisam sigurna koliko takva manipulacija i mobbing ikad proizvede dobre rezultate osim u onim statističkim slučajnostima. Ali s druge strane, reći ću da su mi osobno danas u najboljem sjećaju ostali oni profesori tijekom školovanja koji su bili ''strah i trepet'' klincima koji nisu naučili. Jer smo kod njih doista najviše i učili ( s druge strane, njihova strogost nije nikad bila odraz/niti prelazila u sadizam).

Zanimljiv je i kraj filma (SPOILERS). Time što zadnja scena nije prikaz aplauza publike već scena osmjeha odobrenja na Fletcherovu licu, kao da žele sugerirati da mu je Fletcher jedino bitno. Jer u konačnici, i slični su. Time su, imo, oduzeli gledatelju onu želju da se poveže s likovima, da ih slavi na kraju filma (jer uvijek želiš imati pozitivce koji pobjeđuju), govoreći da su u stvarnosti ljudi puno mračniji, čak i kad ih percepiriraš žrtvama i moralnim pobjednicima.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 26 ožu 2017 22:47

Zootopia (Byron Howard, Rich Moore, Jared Bush, 2016) - 9/10

slika

Sjajan! Toliko odličnih witty detalja <3 Obožavam Nicka slika



Kubo and the Two Strings (Travis Knight, 2016) - 7/10

Animacija mi je odlična, priča ma(aaa)lkoc slika tanka.

Odgovorite