Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Mar » 01 tra 2017 01:04

Manchester by the Sea (Kenneth Lonergan, 2016) - 7.5/10

slika

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la siobhan » 01 tra 2017 21:39

A Monster Calls

Priča koja je ispričana već puno puta, ali na potpuno drugačiji način, rekla bih nehollywoodski način. U jednom momentu me podsjetio na Panov labirint...definitivno je Del Torro utjecao na redatelja.
Najviše me oduševio mladi glumac Lewis Macdougall, koji glumi dječaka Connora. Izvrsno je odglumio. Glas čudovišta kojeg je dao Liam Neeson se odlično uklopio.
Sve u svemu dobar film, iako po meni Bayon nije nadmašio svoj prvijenac - odličan The Orphanage.

Ocjena 7/10

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Nirya » 03 tra 2017 07:27

Beauty and the Beast

Predivan je :inlove: Baš preprepredivan. Nemam druge riječi, i nemam nijednu primjedbu, prekrasno nešto :inlove:
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 03 tra 2017 08:02

^uh..ja isto išla sinoć gledati i nisam bila baš toliko zaljubljena. :)
Dobro, općenito mi premisa te priče nikad previše nije legla i kužim zašto donekle priču asociraju sa Stockholmskim sindromom :mukajezeva: a ni originalni Disney crtić nisam pogledala. No, da sam s nećacima bila u kinu, sigurna sam da bi oni bili oduševljeni, a to je valjda dovoljno. :)

No, moja glavna zamjerka je izbor Emme Watson za ulogu. Ta cura ne izgleda starije od 15 godina i stvarno je imam problem gledati u bilo kakvom ljubavnom kontekstu. Luke Evans joj više djeluje kao otac na ekranu neg nešto drugo.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Nirya » 03 tra 2017 10:03

^ Belle navodno ima 17 godina ;) https://www.buzzfeed.com/louispeitzman/ ... pykpQw4x4q

Kužim sve to, i za Stockholmski sindrom i druge zamjerke općenito premisi koje postoje još od crtića (bestiality ponajviše, potom činjenicu da je princ, kad prestane biti zvijer, zgodan), ali to iz nekog razloga nije narušilo taj osjećaj čarolije koji sam imala dok sam gledala :)

Za Emmu Watson su komentari uglavnom ekstremi, u oba smjera - ljudi su ili oduševljeni njome kao Belle, ili im nikako nije sjela u toj ulozi. Meni osobno je bila sjajna :)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 03 tra 2017 19:26

Pocahontas je imala 12 godina :o

Ma da, zanimljivo je ta evolucija disneyevog ženskog lika i kužim da je i Belle u crtiću klinka, a ne žena...valjda sam ja staromodna pa je meni sve to malo too much i rano. :P
Al ne mogu si pomoći i ne vidjeti djevojčicu u ovakvim scenama :gigglenod:

slika
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Nirya » 04 tra 2017 06:09

Slažem se, i to definitivno dodaje ekstra creepiness liku Gastona - posebno jer je reakcija i Belle i njenog oca na njegovo udvaranje decidirano, čak i zgroženo "Ne" ;)

Priču o Pocahontas mi, doduše, ništa ne može popraviti em zbog dobne razlike nje i Johna Smitha, em zbog, well, detalja povijesne podloge. Ali ovdje mi je to dobro izvedeno. I rekla bih da su pozitivne poruke - o tome da se prava ljepota nalazi iznutra, ne izvana; o važnosti uzajamnog prilagođavanja i kompromisa u vezama; plus pozitivan odnos prema čitanju - dobro prenesene. :)

Da, jedino me malo razočaralo što je Le Fue, nakon sve silne prašine koja se digla oko njegove seksualnosti, em comic relief, em je taj element vrlo rubni - ali pretpostavljam da lgbt teme u Disney mogu ući jedino na mala vrata, pa neću puno njurgati oko toga ;)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Royal
Postovi: 1854
Pridružen/a: 21 vel 2017 17:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Royal » 07 tra 2017 21:09

Split

Priča o liku koji je podvojena ličnost. Veoma zanimljiva tematika i odličan glavni glumac.
8/10.

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la siobhan » 11 tra 2017 20:20

Fences
Filmska adaptacija poznate kazališne predstave. U filmu je prisutna ta kazališna crta...tu je tak šačica likova i manje više se odigrava u dvorištu kuće ostarjelog crnačkog smetlara, čiju priču pratimo u vrlo dirljivom filmu.
Glumačka postava odlična, scenarij odličan.
Moram priznati da me nije odmah na početku film kupio, ali kako je odmicala radnja sve više me uvlačio u psihologiju likova i dojam je na kraju odličan.
Ocjena 8/10

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la siobhan » 11 tra 2017 20:42

Swiss army man
Dakle,film je totalno uvrnut!
Ukratko Hank (Paul Dano) nasukan je na otoku i očajan razmišlja o samoubojstvu od kojeg odustane kada valovi izbace leš Mannya (Daniel Radcliff) ...tu se rađa prijateljstvo između leša i Hanka. Svašta se tu nešto u njihovoj avanturi događa, ali u osnovi film govori o onim univerzalnim temama kao što je ljubav, prijateljstvo.
Obojica su genijalno odglumili.
Tko je dovoljno raspoložen za nešto potpuno drugačije i uvrnuto, preporučam, ali vjerojatno se većini neće svidjeti.

Avatar
In_obscuro
Postovi: 103
Pridružen/a: 12 tra 2017 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la In_obscuro » 12 tra 2017 21:39

Nedavno bila u kinu i gledala "9th life of Louis Drax" i mogu reći da je sreća da su tacosi od paprike i salsa umak bili fini jer u protivnom bi mi izlazak propao. :ignoretroll: Ocjena dvojka. Mali koji je sklon nevoljama zamalo umre nakon pada s litice, padne u komu, a doktor specijaliziran za stanja kome ga promatra dok se događaju čudne stvari za koje on ne može utvrditi jesu li stavrne. Loš pokušaj bijega u onostrano.

Ako tko ima kakvu dobru preporuku, neka puca jer baš bih voljela pogledati nešto kvalitetno.
Freedom awaits, open the gates

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Moloko » 13 tra 2017 20:53

^ preporuka: The inivisible guest. Fenomenalan film, 2016.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
In_obscuro
Postovi: 103
Pridružen/a: 12 tra 2017 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la In_obscuro » 14 tra 2017 23:10

Super, hvala, baš ću pogledati. :kokice:
Freedom awaits, open the gates

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 16 tra 2017 17:43

Evo jedna preporuka što *ne* gledati (osim ak si die hard fun Charlize Theron kao ja, a onda se isplati pogledati makar i za tih njenih 20ak min na ekranu ;))...Fast&Furious, zadnji nastavak.
Zadnja izmjena: Andain, dana/u 16 tra 2017 19:38, ukupno mijenjano 2 puta.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la megan » 16 tra 2017 18:39

^ ma film je zabavan, iako beskonačno glup i klišejast :D charlize je kul i bebuška je slatka :P
Desert je visnjica :(

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 16 tra 2017 19:39

To mora da su scene koje sam prespavala. :D
p.s. 'fan'. :sealedlips: ps.2. odjednom ne znam quotati :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la modblaise » 17 tra 2017 14:42

Nije baš u skladu s temom ali zna li netko postoji li mogućnost negdje na netu pogledati kratki film Šake Jasne Nanut? Film je naime gej tematike ;-)
I need you, you're the one I need.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Bash » 17 tra 2017 16:31

Personal Shopper. 5/10
Pokušavala sam ga pogledat kroz jučer i danas. Ne znam kad sam zadnji put toliko odugovlačila s gledanjem filma bez odustajanja. Valjda jer mi je druga opcija bila pričat s rodbinom o Uskrsu. Sudila sam film prema koricama i mislila sam da će bit nešto fashiony cool između Nocturnal Animals i The Neon Demon, but no. Malo paranormalnog, malo francuskog, premalo haljina. Kstew ima lijepe sisice, ali priča identično kao Jesse Eisenberg. :F

Avatar
Royal
Postovi: 1854
Pridružen/a: 21 vel 2017 17:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Royal » 18 tra 2017 17:13

Obdukcija Jane Doe

Horor iz 2017.god, na obdukciju tati i sinu dolazi nepoznata mlada djevojka. Obdukcija se pokaže sve samo ne običnom, svakim rezom otkrivaju se nove tajne i čudni detalji koji se teško mogu objasniti, a počinju se događati i čudne stvari (ostali mrtvaci se bude i tako to :D).
Osobno mi nije bio baš nešto, dosta neojašnjeno i nepovezano i ne baš toliko scary. Gledala sam i puno bolje.

5/10

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la siobhan » 23 tra 2017 10:56

Cafe society
Najnoviji uradak Woody Allena. Film je lagan, ležeran, ne baš Woody u najboljem izdanju, ali i takav osrednji Woody Allen je bolji od pola hollywooda.
Ocjena 6/10

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 02 svi 2017 08:41

Perfect strangers..zgodan film, talijanski, dokazuje da je s dobrom pričom/premisom moguće napraviti zanimljiv film čija će se cijela radnja odviti u jednom sobičku. Jest da su na kraju malo pretjerali sa začinima, al sve u svemu dosta zabavno izvedeno. I zanimljiva mi je bila publika u kinu, nikad više bakica i srednjovječnih žena nisam vidjela u cinestaru.. :love:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la talented miss cohen » 02 svi 2017 12:07

^ Perfetti sconosciuti, i meni je bio zgodan :)
Samo kod mene nije bilo bakica, doma sam gledala ;) :D
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 03 svi 2017 09:01

Bilo je super vidjeti bakice u kinu, imala sam kratku viziju kak će moja budućnost izgledati..samo što ću ja vjerojatno biti bakica koja će i dalje ići i na Marvela :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la talented miss cohen » 03 svi 2017 11:19

One thing comes to mind...

slika

*3D gran*
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 09 svi 2017 07:47

Kad smo kod Marvela :)...Guardians of Galaxy vol.2 Super soundtrack :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 09 svi 2017 08:34

mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la tratinčica » 09 svi 2017 20:57

The void - dakle, kao okorjeli ljubitelj horora ostalim okorjelim ljubiteljima toplo preporučujem da izbjegnu ovu grozotu. Imao je film dobar početak - bio je jeziv i s obećavajućom pričom, ali u jednom trenutku i to dosta naglo sam svjedočila čistom masakru (doslovno i figurativno). Imala sam osjećaj da ne gledam isti film. -547/10 :roll:
Get out - e ovo jedva čekam pogledati. Podsjeća me jako na black mirror. fingers crossed da ima poveznica. :D

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la talented miss cohen » 11 svi 2017 09:02

A Tale of Love and Darkness (2015)

Redateljski debut Natalie Portman. Rađen po istoimenom autobiografskom romanu Amosa Oza. Odličan, nepretenciozan, sažet prikaz osobne i društvene priče smještene u Palestini pod britanskim mandatom (prije nastanka države Izrael 1948). Dječak koji glumi malog Amosa je tako talentiran da nemam riječi. Natalie je... Natalie. Ono što bi se od nje i očekivalo. Glumi Amosovu mamu koja je počinila samoubojstvo. No sve je tako odmjereno i nepretenciozno prikazano. Preporučujem. Maramice neka budu blizu.
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la tratinčica » 14 svi 2017 21:53

Get out
super film. Očekivala sam puno od njega, mislim onoliko koliko se može očekivati od jednog horora danas i film je, pardon my french, jebenica. Osjeti se blagi touch black mirrora, a možda je to samo zbog glavnog glumca - ne znam. Kraj mi je malo bezveznjikav, zapravo nije problem u kraju nego u nekim retard scenama, ali ok. Sve ostalo je super creepy. Men' dosta. 8/10

Lights out
Također jedan horor, ali ovaj je s prosječnom radnjom i blago jezivim scenama. Tipičan ghost story. Nije super, a nije ni loš. Vrijedi pogledati budući da se apsolutno ništa bolje ni ne nudi. 6/10

Next: handmaiden - play! :kokice:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 17 svi 2017 20:00

Doctor Strange - onako, ni vrit ni mimo.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Odgovorite