Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la jpeg » 08 vel 2018 18:50

I, Tonya ajme odlicna gluma i kamera. Kamera je vrhunska! Gluma je odlicna. I glavna glumica je lipa.

Velika igra, odlican je, malo blokbasterski i to, al poker, miljoni, i istinita prica, pa di nes!

adamzyan

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la adamzyan » 22 vel 2018 20:07

lane stein je napisao/la:zadnje gledala Call me by your name
-prekrasan film. mislim naravno na dirlljivu pricu i sudbinu glavnih i sporednih glumaca koja je prikazana delikatno i sa dozom elegancije ali prvenstveno na estetiku filma- summerhousing in italy, dvojezicnost, umjetnost, dolce vita... estetski caroban film, zaljubila sam se
potpisujem. ocarala me estetika, suptilna i kulturoloski visoka. uzivala sam u svakom kadru, film me tako fino opustio i poveo u ljepsu pricu . to je ona razina i kvaliteta zivota kojoj covjek tezi.

adamzyan

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la adamzyan » 05 ožu 2018 22:18

Tri plakata izvan grada. Mene se dojmio jako. Bez obzira na tuznu pricu u kojoj zapravo i nema klasicnog pocetka, zapleta i zavrsetka, ipak je zanimljiv zbog svega sto prikazuje. Ljudske osobine i likove koji nisu ni crni ni bijeli, britki humor, odlicna je scena u kojoj se propitkuje djelovanje same crkve. McDormand je tako dobar i mocan lik, glumica s izvrsnom ekspresijom lica, odlicno nosi ulogu.

pusiket
Postovi: 36
Pridružen/a: 23 sij 2017 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la pusiket » 06 ožu 2018 13:30

ja zadnji pogledala Wind River i odlusevila sam se,jedan zanimljiv triler i vrijedi ga pogledati i izdvojiti 2 h.

pusiket
Postovi: 36
Pridružen/a: 23 sij 2017 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la pusiket » 06 ožu 2018 13:36

sad se sjetila da zapravo zadnji pogledala BLOW sa Johnnyem Deppom po istinitoj priči,o čovjeku koji je uspostavio američko kokainsko tržište,bio neki dan na tv-u. Super super ali mi je ipak Wind River favorit trenutno

Avatar
grlica
Postovi: 4486
Pridružen/a: 29 lip 2016 20:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la grlica » 06 ožu 2018 19:32

La danseuse - povijesna biografska drama sa Soko u glavnoj ulozi

Ples poput leptira, nježno i surovo, elegantno i dominantno, per aspera ad astra, ocjena 3+
" Život je kao cvijet, a ljubav njegov med."
Victor Hugo

adamzyan

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la adamzyan » 10 ožu 2018 21:16

Netko gledao Oblik vode?

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la tratinčica » 11 ožu 2018 19:27

^pogledala sam ga ja i evo ne znam što bih ti rekla. Pogledaj ga, film je ok, ali iskreno ja sam se više dosađivala nego uživala u filmu. Tako da mogu reći da je samo ok, možeš ga pogledati i mislim da nećeš baš jaaako požaliti, ali opet ako ga ne pogledaš - nisi apsolutno ništa spektakularno propustila. : )

Ont_(ako baš moram biti on topic) zadnje sam pogledala 3 billboardsa, shape of water i Lady bird i od ta tri filma jedino mi je ovaj prvi bio dobar. No, od sva tri navedena filma mislim da ni jedan ne zaslužuje nominaciju, a gdje oscara.

adamzyan

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la adamzyan » 13 ožu 2018 06:43

Pogledala sinoc. Kada sam nakon 20 min skuzila u kojem smjeru film ide, odbacila sam sva ocekivanja i smijala se pola filma. Kada bi isla dublje promisljati onda bi mogla pisati o tome kako je bit filma poruka koju salje o ne/prihvacanju svih nas. Ali ne zelim uopce analizirati film dublje, jer su mnoge scene zapravo toliko naivne.
Uglavnom bilo mi je ok. Za smijati se :) Nista vise.

Avatar
SoldierOfFortune
Postovi: 18
Pridružen/a: 03 ožu 2017 11:29
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la SoldierOfFortune » 15 ožu 2018 10:58

Veronica... :kokice: Film je cak i odlican s obzirom da ni horrori nisu vise kaj su nekad bili :sulking:
Draga se ne bi slozila, ona svaki gleda s dekom peko glave :sadhug:

Radnja je zanimljiva, glumci, za divno cudo, znaju odglumiti kak spada (napokon nema scena "spare me I have big tits" i "gle kak sam glupa, trcim na vrh nebodera umjesto van i far far away from this shit" ) :runaway:
Definitivno veliki plus od ljubiteljice horror filmova :touched:
You save everyone,
but who saves you?

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la jpeg » 15 ožu 2018 11:11

:D :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 25 ožu 2018 14:27

Lara Croft Vrijedi pogledati, puno bolje od onih prethodnih ostvarenja (a i Alicia je bolja glumica od Angeline), avanturom na tragu indiane jonesa (neke stvari su djetinjaste, da, al i dalje zabavne).
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la tratinčica » 15 tra 2018 22:42

Jedva čekam ovo pogledati. Film je pokupio super kritike i ocjene što nije uobičajeno za ovaj žanr. Ponosna sam na Jima Halperta, ovaj, Johna Krasinskog. :D

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la jpeg » 29 svi 2018 08:38

sinoc sam isla u kino gledat evo morala sam ic pogledat naslov tren koliko je los.
"klub zadovoljnih zena". To je takvo mucenje mozga radi kojeg se smijes pola filma, histericno, a ne radi humora, a kasnije se iscrpis od silnog histericnog smijeha da bezivotno blejis.
znaci okupili su najbolje glumice svijeta (jane fondu i candice bergen, deane keaton, i cetvrta koja uz deaton glumi u jednako losim filmovima al ne znam joj ime), i napravile takvu katastrofu ž kategorije, di ona se boji leta avionom, i u trzaju pri kretanju aviona njoj ruka (iz nicega) slipne njemu bas na kitu i ona se ispricava i crveni do sljedece scene.
Tri kadra kasnije on nije slucajni putnik nego (necete nikad pogoditi tko je on zapravo) ni vise ni manje nego: pilot!

E, e đurđa, bas tog aviona!

adamzyan

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la adamzyan » 30 svi 2018 20:06

vidis kako ljudi razlicito percipiraju istu stvar. meni je odlican. mislim da su dobro utjelovile osobine likova i breme koje svaka od njih nosi. i taj dio je realan, ostalo je zabava i bajka za odrasle zene. i to jednostavno tako treba pojmit i prepustit se smijehu koji nosi.

adamzyan

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la adamzyan » 10 lip 2018 09:33

Annihilation :confused:
Imala sam flashback u djetinjstvo i gledanje Anaconde.
Nije mi se svidjelo. SF prica je zapocela dobro ali onda su ga zbilja pretjerali s glupostima iz devedeset i neke.

Avatar
Tango
Postovi: 2136
Pridružen/a: 17 stu 2016 00:23
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Tango » 14 lip 2018 23:17

Oceanovih 8, nisam baš bila impresionirana. :shrug:
"Moramo se truditi da budemo kao Mjesec!"

Avatar
Parus minor
Postovi: 406
Pridružen/a: 05 srp 2017 21:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Parus minor » 09 srp 2018 12:03

Disobedience, napokon neki normalan film lezbijske tematike, ono da nije žnj produkcije (osim Carol naravno). Zanimljiva tema, židovsko društvo, dvije žene koje se ponovno "nađu", jako dobro prikazana povezanost među njima. Nije klasični happy end. Vrijedi pogledati.

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Sally_Seton » 19 srp 2018 19:36

Parus minor je napisao/la:Disobedience, napokon neki normalan film lezbijske tematike, ono da nije žnj produkcije (osim Carol naravno). Zanimljiva tema, židovsko društvo, dvije žene koje se ponovno "nađu", jako dobro prikazana povezanost među njima. Nije klasični happy end. Vrijedi pogledati.

super je, preporuka i od mene

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la jpeg » 24 srp 2018 20:25

Gledala sam na preskake 120 otkucaja u minuti. Nisam gledala do kraja, jasno mi je sve.
Gledala sam na mahove i svejedno sam uzasno lose sada.
Davno nisam dozivila ovako nesto grozno i ocajno iii moram podhitno izbit ovo nekom komedijom!

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la jpeg » 27 srp 2018 23:22

Love, Simon.
A kul bas.
Od pola do kraja filma sam plakala al simpa je bas bas.

lane stein
Postovi: 385
Pridružen/a: 14 sij 2016 01:43
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la lane stein » 30 srp 2018 11:57

:runaway:
jpeg je napisao/la:Love, Simon.
A kul bas.
Od pola do kraja filma sam plakala al simpa je bas bas.





da da da :touched:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la jpeg » 15 kol 2018 12:19

Oceanovih 8 mi je ok. Fali mi uzbuđenja.
Mama mia 2 je dosada teska. Isla sam radi scena Visa a dobila prst u oko.
Spijun koji me napucao je baza do pola, a od pola predvidljiv. Dobri decki pobjede i to.

devis
Postovi: 32
Pridružen/a: 26 pro 2017 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la devis » 17 kol 2018 21:42

Below her mouth. Erika Linder prekrasna, kao i ona druga... Film nije loš, ima i malo radnje između intimnih scena :D

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la degenereginald » 12 lis 2018 09:19

The Feels
slika
Ko budali šamar, 10/10, čista ljubav <3
(ima ocjenu 5.1/10 na imdb-u i 64% na rt-u, ali iskreno, taj rating mi se može najesti govana. Not everyone's cup of tea, I guess. Da ne spominjem da glumi i Constance Wu iz Freash of the boat, koja mi je divna :D)
Trebala sam znati da će mi sjesti čisto po nazivu, tho. Dead giveaway.
I have no money and I have to scream.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 07 stu 2018 20:42

Mission Impossible: Fallout

Odlično. Savršen akcijski film, just the way I like 'em
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 07 pro 2018 22:18

The Little Stranger

Moja buduća žena Ruth Wilson ne griješi. Sve njeno što sam dosad pogledala je bilo zanimljivo. Bilo serija, film il predstava. I u svemu je super. Mogu joj vjerovat implicitno da neće odabrat šrot, a ako se u njemu slučajno nađe, izvući će iz svog lika nešto vrijedno gledanja pa makar krepala. :touched:

Anyway, ovaj film je mogo imat tagline "dr. Faraday wants to fuck a house" :lol: Ekranizacija romana Sare Waters, one koja je napisala one krasne lezbo romane poput Fingersmith. Ovdje nema lezaba tho.

Radi se o aristokratskoj obitelji koja se raspada quite literally. Njihovo vrijeme prolazi, raspada im se kućerina u kojoj žive, raspadaju im se odnosi, raspadaju im se tijela i umovi. Dođe dr. Faraday kojem je mater radila za njih u kuhinji il neš i uvijek mu je pričala o toj obitelji. Bio je fasciniran njima i htio biti jedan od njih. I pogotovo je imao fiksaciju na njihovu kuću, taj simbol svega što jesu. Njihovog statusa, privilegije, sreće (presumably). I sad se našao u situaciji da ima way in, NAPOKON, napokon. Al raspad nije stvar (nedostatka) volje. It's happening with or without you, i što se manijakalnije držiš nečeg, to će te prije zarazit. Trune kuća i sve u njoj, a što se on toga grčevitije drži, to više trune i on. Pitanje je jel to oduvijek bilo u njemu, pa sad došlo do izražaja or what.

Either way, često razmišljam o takvim stvarima. Što determinira našu sudbinu itd itd. I think it's interesting.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

backspace

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la backspace » 08 pro 2018 00:10

21

Vec sam ga gledala, pred 10 godina, frend s faxa i ja smo tada to gledali, gutali, sanjali krovove, zanimljivo se toga sjetiti i vidjeti di smo danas.
I tak, evo srce je zaigralo i sad kad sam ga gledala kao prvi put. Jaka fora.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 08 pro 2018 01:07

Hour of the Wolf

Ajde brate ne smaraj. Volim te, al ne smaraj. Ovo je bilo kao malo self-indulgent jel. Fine, whatever. Al ono. Nadam se da ti je bar malo neugodno u grobu zbog ovog. :lol:

Ne da nije dobro snimljeno. Al nemam strpljenja za tortured artiste. Fakat nemam.

Alternativni naslovi:

"Umjetnik (tm) tjera ženu da ga noćima sluša kak priča o sebi"
"In need of therapy"
"Moja patnja je Preposebna i Totalno Neizlječiva, bolje da natovarim to voljenoj osobi na glavu i odbijam pomoć pa im zamjerim kad odu"
"Samosažalijevanje, advanced level"
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

adamica

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la adamica » 12 sij 2019 12:50

Sad ili nikad s Jennifer Lopez.

Odlican film za ljubit se u kinu i gledat ga s jednim okom :lol:

Odgovorite