Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
aesthe
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 lis 2012 15:43
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la aesthe » 23 ožu 2014 17:51

Her
taman pogledala tako da o dojmovima kasnije, samo sam htjela podijeliti jedan :gasp: moment, a to je da nisam skuzila Maru Rooney do odjavne spice. sa svjetlom kosom mi stvarno izgleda kao totalno druga osoba.

Lego
jedan od boljih, smjesnijih, pozitivnijih crtica/filmova koji sam pogledala od Wall.e. ima dobru poruku, cak i dubinu te poruke (s obzirom da je crtic), dobre fore, zarazne glupave pjesme, i cijeli je od legica. bas onak za publiku od 5-90. preporucam svakako!
"An Exceptionally Simple Theory of Everything"

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 23 ožu 2014 18:34

^već mi je par ljudi spomenulo za taj lego da je skroz fora, baš budem provjerila, prvi dojam je bio da nije za starije od 3 g. :)

Divergent na tragu Hunger games-a, možda neš površnije obrađeno i manje mračno (i svakako s manje kiča), al poanta je u toj glavnoj junakinji koja se bori protiv društvenog sistema i koja je na neki način ''odabrana''. Film mi je super funkcionirao skoro pa sve do samog kraja, kad su vidljivo zbrzali cijeli rasplet (što je šteta, jer je izostao moment raščišćavanja nekih priča koje su tijekom filma pokrenuli). Anyway, nastavak sigurno slijedi, a glavna junakinja je velik razlog zašto film dobro funkcionira. Cura ima super karizmu na ekranu plus ima zgodnog partnera. I glumi Kate Winslet :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la margarita » 23 ožu 2014 19:45

^
Jedan od rijetkih filmova koji je u rangu knjige. Sto opet vise govori o knjizi nego o filmu, iako su dosta stvari promijenili u ekranizaciji. Shailene Woodley mi je bila odlicna jos u The descendants s Clooneyem, a u ovom filmu je samo potvrdila moju vjeru u njene glumacke sposobnosti. :) Plus, cura je biseksualna pa mi je jos draza. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 25 ožu 2014 21:53

47 Ronin

Ovo je traljavo na toliko razina da ne znam otkud počet. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la omnia » 25 ožu 2014 22:05

^ Od one kvazilezbijske sexy scene :hideunderrock:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 25 ožu 2014 22:11

Ma nisam još ni pogledala do kraja, imam pauzu za smijanje. :lol: :lol:

Edit: upravo došla do toga. Bitch be crazy. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Aven

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Aven » 26 ožu 2014 20:38

Robin Hood (Ridley Scott, 2010) - 7/10

slika



Robin Hood: Prince of Thieves (Kevin Reynolds, 1991) - 5.5/10

slika


Dva potpuno različita pristupa liku i djelu Robina Hooda. Reynoldsov je jednostavan, simpatičan, limunadast i daleko bliži opće poznatoj priči o RH. Scottov je mračniji i puno kompleksniji u radnji i likovima. Daleko mi se više sviđa i taf Marion kakvu glumi Cate. Doduše, nju je teško zamisliti u ulozi neke njonjave damice. : D Russell i ona su sasvim dobra kombinacija protagonista. Film je komotno mogao dobiti i nastavak jer je pričom stao tamo gdje je Reynoldsov počeo.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 26 ožu 2014 23:50

Quiz Show Baš odličan film. Prema istinitom događaju, u vrijeme pojave tv i stvaranja tv zvijezda, o onom što se danas uzima kao bjelodana činjenica, manipulaciji gledatelja. Super mi je prikazana i ta razlika koju tijekom gledanja filma shvatiš, između tadašnjeg mentaliteta koji u kreiranju lažnog dojma vidi problem i današnjeg gdje ćemo na poveznicu manipulacije, laži i medija, samo odmahnuti glavom.

odličan mi je i scenarij i gluma i meni do sada najdraža uloga Ralph Fiennes, nije mi inače bio preomiljen glumac. S tim da se i Scorsese skroz dobro snašao s druge strane kamere :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 01 tra 2014 10:36

Glengarry Glen Rose Nije mi bolji od quiz showa, al ima super glumačku postavu. Opet sam se prisjetila zašto mi je Pacino jedan od naj glumaca ikad.
Mislim da bi možda bolje funkcionirao kao kaz. predstava nego film, al neovisno o tom, dobro prikazuje taj kapitalistički imperativ-il donosiš lovu/rezultate il te nema, i kako to utječe na psihu.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 03 tra 2014 18:52

Eternal Sunshine of the Spotless Mind..lijep film. I sumnjam da bi mi bio jednako upečatljiv s bilo kojom dr. glumicom izuzev Kate, cura baš ima mogućnost oživljavanja likova čineći ih toplijim i stvarnijima (premda glumi totalnu luđakinju :D). Kraj mi je dobar; spoiler - neovisno o tom što su čuli najgore o jedno drugom i prije neg je veza imala prilike početi, odlučuju si dati šansu. Očito je nekakav romantičar pisao scenarij. :)

Dakle, nije mi jedan od najboljih filmova ikad, što sam imala priliku često čitati uz naslov, al je jako sladak. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Aven

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Aven » 03 tra 2014 23:37

The Best Exotic Marigold Hotel (John Madden, 2011) - 6.5/10

Plejada sjajnih britanskih glumaca treće životne dobi u posjetu Indiji i potrazi za (još) jednom prilikom.

Simpatičan film s površnim scenarijem koji mjestimično izgleda kao sastavljen iz već sto puta pročitane knjižice životnih mudrosti.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 06 tra 2014 01:13

Capote

Očekujem jednu stvar, a dobijem sasvim drugu. I bolju. Mislila sam da će ovo bit napeta priča o psihološkoj igri mačke i miša između hladnokrvnog ubojice i autora koji pokušava ispričati njegovu priču, a na kraju dobijem skoro pa obrnutu stvar. PSH je nevjerojatan u ovome. Premalo njegovih filmova sam pogledala. :/ Zbilja odličan film, ne znam zašto mi je ovoliko trebalo da ga pogledam.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 06 tra 2014 12:06

Fight Club..nisam oduševljena, Igra mi je i dalje najdrži Fincherov film.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 06 tra 2014 17:12

Mississippi Burning

Hatred isn't something you're born with. It gets taught. At school, they said segregation's what's said in the Bible... Genesis 9, Verse 27. At 7 years of age, you get told it enough times, you believe it. You believe the hatred. You live it... you breathe it. You marry it.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

samy54

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la samy54 » 07 tra 2014 20:27

A Guide to Recognizing Your Saints 7/10

dobra drama ako volite taj žanr..R. Downey Jr. i Rosario Dawson,what`s not too like? :duckdance:

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la tatin sin » 07 tra 2014 23:28

Divergent 6,5/10
Dovoljno za subotu večer. :kokice:
i could surf the earth on a banana peel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 08 tra 2014 13:24

Concussion (2013) - 6/10
Skroz ugodno iznenađenje za jedan lez film. Najbolje od svega mi je bilo što nisam imala pojma da je lgbt related kad sam ga krenula gledati. Zabavan, pitak i ležeran. Na imdb-u imaju bolji rejting puno gori lez filmovi od ovoga.

You Should Meet My Son! (2010) - 6.5/10
Baš zabavan filmić. Preporučam za pogledati u društvancu ili kad vam se jednostavno gleda nešto pozitivno i ležerno. A bio bi dobar i za gledanje s mamom. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 08 tra 2014 20:02

About Time (2013) - 7/10
Plako sam. :cries:
Neću spojlati ali par međuljudskih odnosa, a pogotovo jedan, među likovima u filmu su mi prekrasni i prekrasno snimljeni. To je svakako po meni highlight filma. Inače je onako natprosječno dobar, ali meni osobno i mrvicu klišeiziran. No lijep i dirljiv.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la tatin sin » 08 tra 2014 21:03

Moon (2009) opet. 9/10
Volem taj film.
i could surf the earth on a banana peel

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 09 tra 2014 21:36

Captain America: Winter Soldier

Cap mi je uvijek bio nekak dosadnjikav kao junak. Black Widow mi je tu bila prioritet. I bila je super. Maria Hill isto. Falcon nije loš. Fury isto. Na razini trećeg Iron Mana negdje, samo što mi je ovo mrvicu draže možda jer ima više poznatih likova iz Avengersa, ne samo jedan.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la margarita » 10 tra 2014 10:31

^ Vise manje se slazem. Ok mi je film, ali daleko od nekog klasika. Iron man 3 mi je ipak malo bolji, cisto jer mi je iron man drazi od Cap'na. Da nema dodatnih Avengersa bio bi dosadan. Moze sad jedan film koji ce bit samo o agent Hill? :D

Su bile dvije dodatne scene na kraju filma ili samo jedna? Jer se je nekima zurilo spavat pa smo morali nakon prve otic. :P

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la ariadne » 10 tra 2014 11:46

Dvije. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la margarita » 10 tra 2014 13:15

Znala saaaammm!!!! :cries: :primalscream:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 11 tra 2014 09:19

:bag.on.head: :D

Pocahontas i Captain America. Pocahontas je valjda naljepši ženski lik iz crtića (super su je napravili :inlove: ), a Captain America je niš posebno, kao što sam i očekivala, mene je jedino malo Scarlett razočarala jer mi nije u ovom imala onaj seksipil i samouvjerenost iz Avengersa i nekako sam cijelo vrijeme vidjela Scarlett koja glumi neki lik.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 11 tra 2014 18:25

The Other Son (2012) - 7/10
Skroz dobra drama. Vrijedi pogledati.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la omnia » 11 tra 2014 23:41

August: Osage County

Napokon sam ga odgledala. Izvrsna mi je priča, to bi sigurno bila predobra knjiga :D

A Julia i Juliette su tako ostarile :o

No, sve u svemu, svidio mi se film :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 12 tra 2014 00:29

12 Years a Slave (2013) - 8.5/10
Ukratko, super film. Ne da mi se pisat zašto u ovo doba. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 12 tra 2014 16:32

Sin Nombre (2009) - 7.5/10
Kako 12 years a slave vjerojatno jako dobro prikazuje život robova tako ovaj film izvrsno zadire u život latinoameričke ulične bande i cijele životne filozofije koja s njom dolazi. Dobra i dinamična drama.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 12 tra 2014 18:45

If Only (2004) - 6/10
A ma joj... Ljutim se kad mi idu prodavat ovakve radnje i obrate. Ali ajde, osim žešće patetike i tog glupog obrata pri kraju filma koji su kumovali mom cmizdranju na kraju film je skroz ok. Glavni glumac mi je tu odlično odradio svoj posao.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la slapa » 12 tra 2014 21:11

Le passé (2013) - 8/10
Odlična drama. Odlična gluma i odlično portretirani odnosi i likovi.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Odgovorite