Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
WinteRR
Postovi: 435
Pridružen/a: 18 sij 2014 22:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo
Lokacija: Germanija
Kontakt:

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la WinteRR » 10 tra 2015 21:31

slika


0/10
Glupost je okrugla, nema ni pocetak, ni kraj!

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 15 tra 2015 22:13

Posuđeni identitet s jff-a. Taj festival me nikad ne razočara, tj, svake godine pogledam bar jedan jako dobar naslov koji vjerojatno u kinima niti bi došao niti bih ga primjetila.

Volim političke filmove, a iako ovo nije takav film, indirektno se dotiče života Palestinske zajednice u Izraelu, al na jedan intiman način..kroz perspektivu nadarenog klinca kojeg starci šalju u Jeruzalem da si priskrbi bolji život. Neovisno o politici, zanimljiva drama.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Sally_Seton » 23 tra 2015 18:38

une affaire de femmes...
oooo, kako je ovo vrhunski film! sad ću da se trujem serijama jedno vreme da ne uprljam utisak nekim narednim filmom.
a tako je sedeo i čekao svoj trenutak već više od godine na hardu.
divota jedna najdivnija.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Yeci » 24 tra 2015 18:54

Fast and furious 7 ... Mislila sam da ću ronit suze opraštajući se sa Paulom Walkerom, a ja drulah na Michelle Rodriguez..
Don't talk about life, live it.

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Sally_Seton » 26 tra 2015 20:02

The Duke of Burgundy, erotski... lezbejski.. nešto kao nadrealna fantazijska varijanta Emmanuelle.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Yeci » 27 tra 2015 20:19

The duke of burgundy.. Isusek.. Ne, ne i nE, sodoma i gomora, uznemirio me film, nemam reči. UžaS. Ta neka Sidse Babett Knudsen me zadržala da odgledam do kraja jer ima lijepe oči i sad žalim. :sealedlips:

Bw. Čitav život iz zajebancije govorih kako volim posjedovati i biti posjedovana i kako mi je mutual possession totalno cool termin pri opisivanju super veze, ali bome nakon ovog filma je vrag uzeo šalu. :roftl:
Don't talk about life, live it.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Bash » 27 tra 2015 22:39

Eto šta je kolektivni Borg, prekjučer sam ga bezveze skinila jer mi je radnja dobro zvučala. Sad ću se morat požurit pogledat :dork:

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Sally_Seton » 27 tra 2015 23:58

Yeci je napisao/la:The duke of burgundy.. Isusek.. Ne, ne i nE, sodoma i gomora, uznemirio me film, nemam reči. UžaS. Ta neka Sidse Babett Knudsen me zadržala da odgledam do kraja jer ima lijepe oči i sad žalim. :sealedlips:

Bw. Čitav život iz zajebancije govorih kako volim posjedovati i biti posjedovana i kako mi je mutual possession totalno cool termin pri opisivanju super veze, ali bome nakon ovog filma je vrag uzeo šalu. :roftl:
haha, epski doživljaj filma!

meni se baš svideo. omaž sexploitation filmovima 70-ih, sa primesom parodijskog prema njima, dekonstruiše i izvrće na postavu taj D/s odnos, uvrnuto nadrealan na momente, zabavan na momente, a opet krajnje tužan na koncu...
nije genijalan, ali sasvim dovoljno inteligentan, a def mi je u vrhu filmova lezbejske tematike.


jasno, nije komercijalan, pa ko voli komercijalniji film, nikako ne preporučujem.

a kakav ludački spoj erotike i komičnog! sjajno.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Yeci » 28 tra 2015 04:27

Inteligentan. :roftl:

Da se razumijemo, ne kamenujem ja film, štoviše savršeno je dočaran jedan takav odnos, ali mene, jedvaseksualnulezbu je prestravila sama tematika i njegova 'erotika' jel. Uopće ne kužim gdje je drama u svoj toj silnoj erotici.
And, yes. Kraj me također nije iznenadio s obzirom da gotovo uopće nije imao radnju mimo njihovih seksualnih igrica, bilo je za pretpostaviti će i 'kraj' biti srodan njima.
Don't talk about life, live it.

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Sally_Seton » 28 tra 2015 09:29

pa drama je u svemu tome... Strickland stvara jedno fantazijsko okruženje u kome se fetiš živi celodnevno i na toj osnovi ga izvrće na postavu, obesmišljava seksualne igrice i daje svoj odgovor na pitanje ko je u jednom D/s odnosu zaista dominantan a ko submisivan... meni je to sasvim dovoljno inteligentno :D

no, dobro, ti si kanda mlado devojče, Yeci, ni ne treba da gledaš takve filmove ;)

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Yeci » 28 tra 2015 10:27

Erotika je u svemu tome, nije drama. :judge:
Don't talk about life, live it.

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Sally_Seton » 28 tra 2015 11:57

ta strašna erotika :panic:
:)

Women in Love http://www.imdb.com/title/tt0066579/

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 28 tra 2015 13:52

Foxcatcher 2/10

Brate mili. :faint:
Priča je dobra, po istinitom događaju, ali izvedba...no no...
Channing je većinu vremena imao facu sjebane patničke zagrebačke lezbe, a Steve Carell je scary shit cijelo vrijeme... :runaway:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 11 svi 2015 15:21

Avengers: Age of Ultron
Prvi dojam mi je (bio) da mi je ovaj nastavak čak i bolji od prvog, odnosno ovdje su se malo više posvetili razradi određenih likova i odnosa (prvenstveno Natashe i Bruce-a/Hulka), nije samo pucačina i trikovi kao u prošlom. Zabavno. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Little N » 11 svi 2015 16:02

Hot pursuit - hillarious
Vergara je smijesna sama po sebi kad progovori, al nisam dugo pogledala komediju sa neisforsanim humorom i vec prezvakanim dosjetkama..super su!

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Malory » 11 svi 2015 17:41

Andain je napisao/la:Avengers: Age of Ultron
Prvi dojam mi je (bio) da mi je ovaj nastavak čak i bolji od prvog, odnosno ovdje su se malo više posvetili razradi određenih likova i odnosa (prvenstveno Natashe i Bruce-a/Hulka), nije samo pucačina i trikovi kao u prošlom. Zabavno. :)
Ne bih se složila da je karakterizacija likova dobra, a kemija između Nataše i Brusa mi je meh, mlaka. Nisam niti očekivala nekakvu slojevitost likova, dobro definiranu fabulu i smislenost. Film je kul, zabavan i ništa više od toga. Nije ovo teška drama gdje je radnja spora pa se posebna pozornost treba staviti na samu (psihološku) karakterizaciju likova. S obzirom da sam Marvelov fangirl, meni je sve to super. Zabavila sam se i to je najbitnije. :D

Ocjena: 7.5/10

p.s. Čekala sam after credits scene i doživjela troll lvl Joss Whedon. :confused:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Kroacija » 11 svi 2015 17:55

ja sam pobjegla iz kina. :D

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Malory » 11 svi 2015 18:14

uma je napisao/la:ja sam pobjegla iz kina. :D
Sramota ti oči pokrila. Jednom i nikad više. :ljuta: :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Kroacija » 11 svi 2015 18:33

gledat end creditse za taj film. hell i would. :D

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Malory » 11 svi 2015 19:10

uma je napisao/la:gledat end creditse za taj film. hell i would. :D
Jednom i nikad više, just sayin'. :kickout:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 11 svi 2015 19:51

Malory je napisao/la: Nije ovo teška drama gdje je radnja spora pa se posebna pozornost treba staviti na samu (psihološku) karakterizaciju likova.
Kad sam rekla da su se posvetili više razradi likova i odnosa nisam ih uspoređivala s Doba nevinosti ili The Readerom :).. gledala sam u okviru žanra i onog što su u prvom nastavku ponudili. U prvom nastavku je Natasha prikazana kao hladnokrvni ubojica, vješta u manipulaciji i seksipilu koje koristi kao svoje oružje, ovdje su je SPOILER alert spojili s najmračniji likom..zapravo uzeli su njih dvoje kao najsje*anije likove i prikazali moment nekakve otvorenosti jedno prema drugom..posebno kod Natashe kad mu priznaje da su je sterilizirali i da se zbog tog osjeća jednako 'čudovišnom' kao i on. Ima logike da ga ona smiruje nakon 'zelenih epizoda' obzirom da je ona kao vješta u (emotivnoj) manipulaciji, međutim sve skupa za posljedicu ima da na kraju ne manipulira Hulkom već mu se i sama otvara. A svidio mi se i prikaz Hawkeya koji je bio kroz nebitan lik u prvom.

Velim, promatram u okviru sf i marvela od kojeg očekujem zabavu i akciju, ne dramu :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Malory » 11 svi 2015 20:46

Andain je napisao/la: Kad sam rekla da su se posvetili više razradi likova i odnosa nisam ih uspoređivala s Doba nevinosti ili The Readerom :).. gledala sam u okviru žanra i onog što su u prvom nastavku ponudili. U prvom nastavku je Natasha prikazana kao hladnokrvni ubojica, vješta u manipulaciji i seksipilu koje koristi kao svoje oružje, ovdje su je SPOILER alert spojili s najmračniji likom..zapravo uzeli su njih dvoje kao najsje*anije likove i prikazali moment nekakve otvorenosti jedno prema drugom..posebno kod Natashe kad mu priznaje da su je sterilizirali i da se zbog tog osjeća jednako 'čudovišnom' kao i on. Ima logike da ga ona smiruje nakon 'zelenih epizoda' obzirom da je ona kao vješta u (emotivnoj) manipulaciji, međutim sve skupa za posljedicu ima da na kraju ne manipulira Hulkom već mu se i sama otvara. A svidio mi se i prikaz Hawkeya koji je bio kroz nebitan lik u prvom.

Velim, promatram u okviru sf i marvela od kojeg očekujem zabavu i akciju, ne dramu :)
Ima smisla, lijepo si ovo napisala. S druge strane, s kim bi Natašu mogli spojiti osim s Hulkom? Hawkeye ima obitelj, Iron Man ima djevojku, cptn. America još pati za onom svojom, Thor je svijet za sebe... Morali su neku ljubavnu priču ubaciti, a ova se činila najviše izglednom, iako meni osobno - besmislena. Ne znam, moguće da je tako jer mi je Mark Ruffalo bezvezan lik. Nit zgodan, nit lijep, a kemija sa Scarlett mi je ravna onoj koju imam sa zidom.

Si skužila mid-credits scenu? :kokice:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 12 svi 2015 07:47

Onu s onim likom iz Guardiansa? :) Jesam..al obično budu dvije scene nakon marvelovih filmova, a drugu nisam čekala..
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Malory » 12 svi 2015 08:03

Andain je napisao/la:Onu s onim likom iz Guardiansa? :) Jesam..al obično budu dvije scene nakon marvelovih filmova, a drugu nisam čekala..
Rekoh ti da je Joss napravio trolanje samo takvo. Čekala sam, ali nije bilo scene. Ja i još par entuzijasta. Uvijek mi bude kul kada skužim šačicu ljudi koja čeka scenu nakon credits. :D Osjećam se manje crazy/freaky.

Kakvi su ti bili Guardians of the Galaxy?

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 14 svi 2015 12:34

Super :) Jedno od pozitivnih iznenađenja prošle godine s tim da, kad sam ih išla gledati, nisam imala blage da je u pitanje Marvel i openito ništa o filmu osim da je Zoe Saldana u još jednom sf uratku :)

Jedan od dražih filmova u zadnje vrijeme. ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Yeci » 24 svi 2015 12:51

American sniper...

Ne volim ratne... Ovog pogledah do kraja jer je based on a true story i jer se oduvijek klanjam divnici Bradleyu Cooperu.
Don't talk about life, live it.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Temperance » 24 svi 2015 15:09

Hot Pursuit (2015)

Ono brainless komedija sa par dobrih fora. Lagano i zabavno. Jedino mi je Reese Witherspoon na trenutke bila iritantna ostalo čisto ok :)

She’s Funny That Way (2014)

Neočekivano zanimljiv filmić. Svidjelo mi se što nije uobičajena holivudska šablona. Pomalo je neurotičan ali sve u svemu not bad, not bad at all ;)
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Yeci » 24 svi 2015 19:33

Fifty shades of bolje da ne kažem čega... Neću si tako skoro oprostiti ta dva sata života...
Don't talk about life, live it.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 25 svi 2015 20:49

Pitch Perfect 2 u kinu, i onda sinoć, u krevetu :), Pitch Perfect, original..i prvi je dosta bolji , osim što su u nastavku pokušali s istim forama (rip off), ali s lošijim učinkom, zanemarili su jedini ženski lik koji je imao potencijala (uz Fat Amy koja zapravo više od lika koje tumači A Kendrick, čini ovaj fim)..Stacie..
Jedini plus je više on screen vrmeena za Elizabeth Banks, koja je uz to uspjela i režirati ovaj, lošiji, nastavak. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji odgledani film - ocijenite

Post Postao/la Andain » 08 lip 2015 07:41

Spy..skroz fora komedija, meni je Melissa McCarthy dovoljna da film bude zabavan :) Osim Bridesmaids..to je bilo nepodnošljivo :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite