preporucite neku dobru seriju

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Plague

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Plague » 06 vel 2012 10:26

ovisi kakav si karakter :D
invalidna ga ne voli pa se možda tebi svidi.
probaj.

Gost

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Gost » 06 vel 2012 10:30

Imdb: 8.6/10. :thumbup:
Ali serije koje su kao slične... nope. Fringe je nešto najgore.
Nadala sam se trashu kao što je Buffy. :/

Pff, ako će p. jako navaljivati dat ću šansu.
Tnx.

Plague

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Plague » 06 vel 2012 10:33

ReaTM je napisao/la: Nadala sam se trashu kao što je Buffy. :/
to je dobra podloga da ti se svidi. možda postaneš i slash fan. :D

Gost

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Gost » 06 vel 2012 10:36

Oni su braća, you perv. :D

Plague

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Plague » 06 vel 2012 10:41

sad ti je to možda nepojmljivo, ali čekaj da prođe prva sezona. :D

oni su isto seksi zajedno. :duckdance:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n0ZE9Fubg9M[/youtube]

Gost

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Gost » 06 vel 2012 10:53

xD

Uzimam s rezervacijom i, fyi, ako gledam Buffy ne znači da sam fanfiction fan (iako jesam :D), ali ne znači da su svi. * runs away *

Tnx na2.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Kroacija » 06 vel 2012 11:04

PicajzLa je napisao/la: invalidna ga ne voli pa se možda tebi svidi.
:D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la ariadne » 06 vel 2012 16:41

Excuse me, Buffy nije trash. :vampglomp: I bolja je od SN-a, IMO. Ja sam stigla do pola druge sezone i nije mi se dalo dalje. Mogla bih se natjerati ali nije me uspjelo uvući dovoljno I guess. :shrug:

OT
Gleda li itko Boardwalk Empire i kakav vam je?
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Gost

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Gost » 06 vel 2012 17:46

ariadne je napisao/la:Excuse me, Buffy nije trash. :vampglomp:
Gleć, Buffy mi je najdraža serija svih vremena. Ali je trash. * shrugs * Srsly.

OnTop;

Boardwalk je navodno super. Frendica kojoj vjerujem po pitanju ukusa je jako zagrijana. * 2cents *

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Bash » 06 vel 2012 22:36

bože. :slaps her across the face:
Buffy nije treš. to je klasik. Buffy je život, tuga, sreća, smrt, patnja, ljubav, fucking a vampire against a wall while everything is falling apart, and all that beautiful jazz. to ne može biti treš. isto tako slažem se da ako gledam Buffy ne znači da sam fanfiction fan (iako jesam :D).

o.t. osim Buffy, Community. Predivni su. <3

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la ariadne » 07 vel 2012 00:20

@Rea - onda nam se definicije trasha razlikuju jako. :D True Blood mi je recimo trash, iako ću ga gledat do kraja. Meni Buffy bez obzira na vampire ima najkonzistentniju (pa čak i najrealniju - I know :D) priču, najkompletnije likove i najmanje rupa u zapletu od bilo čega što sam gledala. U biti nije ni bitno, samo sam se sad podsjetila da bih mogla opet skinuti to a nema mi BTJunkieja više. :heartbreak: Demonoid it is, valjda. :/

Zapravo htjedoh pitati otkad gledanje neke serije podrazumijeva da smo fanovi fanfictiona? :D Zbilja me zanima. Jedino takvo nešto što sam ikad pročitala su one liste najgorih fanficova sa Crackeda. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Gost

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Gost » 07 vel 2012 08:48

No, srsly, Buffy kao serija ima jako puno slojeva, likovi su životni, šalje se politička i filozofska poruka u svakoj epizodi, lingvistički je ostavila svoj trag, dotiče se spola, roda, rase, vršnjačkih odnosa, okultnog, tabua... no, jel zbilja mislite da bi tako neka duboka serija pala na plodno tlo da nema elemente: a) nasilja, b) seksualne privlačnosti u svim živim i (doslovno:D) neživim oblicima, c) barbie-like plavuše Buffy?
Po danu lakira nokte, noću oštri kolce. Buffy je jako clever serija, vječna fascinacija, gledam ju svakih nekoliko godina, ali je trash. Kad kažem trash, mislim na onaj pozitivni, lagani, pitki trash. <3

Pisala sam seminarski rad na temu Buffyversa, tako da you`re preaching to the choir. :D

Debaser
Postovi: 520
Pridružen/a: 31 srp 2011 22:17
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Debaser » 07 vel 2012 11:58

Out of Practice (2005–2006)

slika

Sad se setih ovog super zabavnog, super pametnog sitcoma (doduse, malo je stariji) i ko nije gledao propusta odlican humor.

Serija prati pomalo otkacenu porodicu lekara, a dovoljno je spomenuti legendu Stockard Channing.
Njenu kcer igra takodje sjajna Paula Marshall (u seriji glumi lezbu <3 ), tu je i preslatki Christopher Gorham...
Svi likovi su fantasticno izgradjeni.

PS Batalite ako vas iritira helijumski glas Jennifer Tilly. :/

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la ariadne » 07 vel 2012 23:48

ReaTM je napisao/la:Pisala sam seminarski rad na temu Buffyversa, tako da you`re preaching to the choir. :D
Uuu :kokice: Koja je tema bila ako smijem pitati? :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Jadzia Dax » 08 vel 2012 20:49

ReaTM je napisao/la:No, srsly, Buffy kao serija ima jako puno slojeva, likovi su životni, šalje se politička i filozofska poruka u svakoj epizodi, lingvistički je ostavila svoj trag, dotiče se spola, roda, rase, vršnjačkih odnosa, okultnog, tabua... . <3

:D
možda, ali je akcija loša :D, ma volila sam i ja buffy, a ako vam je do ženskih kick-ass likova onda nova Nikita 2010. Maggie Q. glumi i ako se pitate kako žena od 30dkg može premlatiti tipa od 120kg, eto Maggie će vam pokazati :D.
Serija nije "mozgalica" niti to pokušava biti, likovi su ko iz sapunice, ali stvarno je akcija dobra, uvelike zbog toga što Maggie izvodi sama svoje stuntove. U početku mi je serija bila totalno glupa, ali onda sam se navukla. Ima ono nešto, kao i Buffy

Avatar
plavo 777 oka
Postovi: 124
Pridružen/a: 14 vel 2011 12:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Kontakt:

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la plavo 777 oka » 09 vel 2012 11:38

Od prvog dana sam fan Greys anatomy i ta serija me naprosto odusevljava .Pocela je 8 sezonaa i jedva cekam ....nasmijavaju me ,tuzna sam ,placem zajedno sa njima. Kupili me jednostavnoscu ...Love it... ;)

Gost

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Gost » 09 vel 2012 13:16

ariadne je napisao/la:
ReaTM je napisao/la:Pisala sam seminarski rad na temu Buffyversa, tako da you`re preaching to the choir. :D
Uuu :kokice: Koja je tema bila ako smijem pitati? :D
Ne smiješ. :D Ali na tragu onoga gore.
Jadzia Dax je napisao/la: ma volila sam i ja buffy, a ako vam je do ženskih kick-ass likova onda nova Nikita 2010. Maggie Q. glumi i ako se pitate kako žena od 30dkg može premlatiti tipa od 120kg, eto Maggie će vam pokazati :D.
Serija nije "mozgalica" niti to pokušava biti, likovi su ko iz sapunice, ali stvarno je akcija dobra, uvelike zbog toga što Maggie izvodi sama svoje stuntove. U početku mi je serija bila totalno glupa, ali onda sam se navukla. Ima ono nešto, kao i Buffy
No, you didn`t. :D Usporediti Buffy s Nikitom? *_*
Zez, nije mi Buffy bila zanimljiva zbog akcije već zbog svega gorenavedenog... Ali ako se zaželim kick ass-a, tnx na preporuci. :)

OnTopično, danas mislim pogledati Tipping the Velvet.
Red je i to. :kokice:

Avatar
pluto
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 ruj 2011 16:46
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: wonderful world of pussy willows

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la pluto » 09 vel 2012 21:26

Mia. je napisao/la:New Girl

presuper mi je serija.
sa preslatkom Zooey Deschanel, koja je nevjerovatno dobro obučena u svakoj seriji.
hoću njezin ormar.ili serijin.svjedeno.
zadnja epizoda je sjajnosjajna :ljubav:

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la rainbow » 09 vel 2012 21:29

jel iko gledo FlashForward, ima li neki closure ili je naprasno prekinuto, i jel valja?

Avatar
plavo 777 oka
Postovi: 124
Pridružen/a: 14 vel 2011 12:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Kontakt:

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la plavo 777 oka » 10 vel 2012 13:07

ariadne je napisao/la:Excuse me, Buffy nije trash. :vampglomp: I bolja je od SN-a, IMO. Ja sam stigla do pola druge sezone i nije mi se dalo dalje. Mogla bih se natjerati ali nije me uspjelo uvući dovoljno I guess. :shrug:

OT
Gleda li itko Boardwalk Empire i kakav vam je?
Odgledala ja Boardwalk Empire 1 sezonu... Cinio mi se ok odpocetka ali nakon par epizoda ostao je na istom nivou .Nije bilo prevelike napetosti sve mi je bilo nekako puno price a radnje nigdje. Vjerojatno sam ocekivala vise zbog glumacke ekipe,produkcije i rezije ...Iako su dobili nekoliko nagrada tj.globusa itd kotiraju u samom vrhu TV postignuca ja smatram da su mogli i bolje ... No moje misljenje ionako nije vazno...
Najbolje da sjednes i pogledas, nakon par epizoda odluci dal ces gledat dalje ...:) pozzz

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Fusion » 12 vel 2012 14:23

Sherlock (2010, 2012)
Creators: Mark Gatiss, Steven Moffat
S01/S02 - 7.5/10

slika

slika

Prilično inteligentno realizirana ideja o stavljanju bezvremenskog karaktera Sherlocka u današnje vrijeme.
Benedict Cumberbatch je i više nego sjajno interpretirao lik Sherlocka. Glumci sporednih likova su gotovo podjednako dobri. Molly i Mrs. Hudson. slika
Zamjerka su preduge epizode, ponekad isprekidani flow i za moj ukus površan prikaz likova.
Razlog tome je vjerojatno što se naglasak više stavlja na slučajeve i samog Sherlocka dok ja preferiram u serijama/filmovima temeljitu razradu svih likova.
Najbolje su mi prva (slika slika) i treća epizoda druge sezone.
I opet bih iskoristila priliku spomenuti da smo "Irene Adler" i ja rođene istog dana i godine. slika Ne susrećem se s takvim otkrićem svaki dan. slika

Nemam pojma što gledati sljedeće. slika Ah, well, dok se ne odlučim zabavit ću se Survivorom.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Zita » 12 vel 2012 20:24

rainbow je napisao/la:jel iko gledo FlashForward, ima li neki closure ili je naprasno prekinuto, i jel valja?
vise ne "naprasno prekinuto"
ne treba gubit vrijeme na to.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la rainbow » 12 vel 2012 21:06

thnx :)

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la ariadne » 03 ožu 2012 22:10

Trailer za drugu sezonu GoT-a. :kokice:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VVkr9oYsIbo[/youtube]

I epic glazba. :inlove:

Što se više približava 1. travnja, to mi je sve teže trpit ovu apstinencijsku krizu. Nedovoljno brutalnosti u mom životu, bit će.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la slapa » 03 ožu 2012 22:27

^
taman valjda stignem pročitati knjigu do kraja prije početka sezone

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Bash » 03 ožu 2012 23:25

ariadne je napisao/la:Trailer za drugu sezonu GoT-a. :kokice:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VVkr9oYsIbo[/youtube]

I epic glazba. :inlove:

Što se više približava 1. travnja, to mi je sve teže trpit ovu apstinencijsku krizu. Nedovoljno brutalnosti u mom životu, bit će.
ouh koja stvar :visi:
:shivers:

nisam čitala knjige, ali nadam se da će joffrey u ovoj sezoni dobit svog boga

Avatar
vačolda
Postovi: 43
Pridružen/a: 29 srp 2011 11:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la vačolda » 14 ožu 2012 17:50

breaking bad.
dobra serija, zbilja (ok, ima pokoju slabiju epizodu, ali dobra je)

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Peglam_subotom » 14 ožu 2012 20:33

The Royal Bodyguard 4/10

Ok za razbibrigu. ;) Iako se previše igralo na kartu Davida Jasona (Delboy) pa serija baš i nije postigla neki uspjeh. Priznajem da sam i ja pogledala seriju iz tog razloga. Šeprtljavi i skroz nesposobni kraljičin osobni čuvar, starkelja od kojih 65-70 god.

Sherlock 9/10

Sherlock Holmes 21. stoljeća. Zanimljivo, napeto, britansko. Ak volite Sherlocka i krimiće općenito. ;)

Sad sam ponovno počela gledat Poirota, Midsummer murders, Foyle`s war... :duckdance:
Nedavno sam na fejsu naletila na grupu koja se otprilike zove ovako: Čudo da u tom Midsummeru uopće ima života, koliko su već ljudi tam ubili. :lol:
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Zbrkica » 16 ožu 2012 12:01

Modern family.. :kokice:
slika

Plague

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Plague » 21 ožu 2012 10:16

treća epizoda fringea. kako je krenulo, do kraja sezone će se razvit u punokrvnu komediju. :'D
osjećam da moram napomenut da ovo tipkam dok mi u pozadini stoji pauzirana scena u kojoj ludi znanstvenik koji je proveo 17 godina na psihijatriji premošćuje mozak pacijentu bez anestezije s ciljem da počne čuti ono što vidi. :lol: to radi pomoću bodlji koje mu zabija u čelo, pri čemu mu pokazuje slike životinja, a ovaj jedva da nešto osjeća. sve to s namjerom da spriječe terorizam, naravno. :suza: are you fucking kidding me? :deleting.torrent.plus.data:
moram prestat slušat ljude. :D caprica it is. ipak.

Odgovorite